Şimdi Ara

WD MY PASSPORT & ULTRA 2019 2,5' USB 3.0 İnceleme, Detaylar, Yorumlar [ANA KONU] (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.594
Cevap
49
Favori
81.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cevaplar için teşekkür ederim kardeşim.
  • Merhaba ben de elimdeki 800 gb boyutundaki arşiv için my passport ultra modelini almayı düşünüyorum.Ancak konunun başında MühendisMurat'ın bu modelin güvenilir ve sağlam olduğunu söylemesine rağmen yazılan yorumlardaki sık sık bağlantı kopması,raw olma,yavaşlama gibi sorunlar nedeniyle kararsız kaldım.Çünkü bu diski arşiv için kullanacağım ve disk bir gün komple giderse benim için hayal kırıklığı olur.

@MühendisMurat
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

Merhaba ben de elimdeki 800 gb boyutundaki arşiv için my passport ultra modelini almayı düşünüyorum.Ancak konunun başında MühendisMurat'ın bu modelin güvenilir ve sağlam olduğunu söylemesine rağmen yazılan yorumlardaki sık sık bağlantı kopması,raw olma,yavaşlama gibi sorunlar nedeniyle kararsız kaldım.Çünkü bu diski arşiv için kullanacağım ve disk bir gün komple giderse benim için hayal kırıklığı olur.

@MühendisMurat

Ben ne yapayım dostum çok uzun zamandır teknoloji dünyasındayım kendimde Ultra kullandım hiç sorun yaşamadım, karar sana kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

Merhaba ben de elimdeki 800 gb boyutundaki arşiv için my passport ultra modelini almayı düşünüyorum.Ancak konunun başında MühendisMurat'ın bu modelin güvenilir ve sağlam olduğunu söylemesine rağmen yazılan yorumlardaki sık sık bağlantı kopması,raw olma,yavaşlama gibi sorunlar nedeniyle kararsız kaldım.Çünkü bu diski arşiv için kullanacağım ve disk bir gün komple giderse benim için hayal kırıklığı olur.

@MühendisMurat

Ben ne yapayım dostum çok uzun zamandır teknoloji dünyasındayım kendimde Ultra kullandım hiç sorun yaşamadım, karar sana kalmış.

Haklısın MühendisMurat zaten sözüm sana değil sen güzel bir şekilde tanıtmışsın ürünü sadece kullanıcıların yaşadığı sorunlar nedeniyle benim kafam biraz karışık.

• @MühendisMurat hocam my passport ultra için önerdiğin bir data kablosu var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

@MühendisMurat hocam my passport ultra için önerdiğin bir data kablosu var mı ?

Bunun girişi farklı WD'ye özgü sanırım dışarıda satılıyor mu bakmak lazım ama servisinden temin etmenizi öneririm.
  • Dostlar Merhaba,

MühendisMuratın amazon konusundan 1-2 yıl önce wd 2 tb ultra - beyaz almıştım. Hem fiyat hemde üründen memnun kalmam sonucu samimi bir arkadaşımada aldık.

Fakat arkadaşımın ürünü şu anda kullanılamıyor.

Diski taktığımızda; WD Unlocker sürücüsü geliyor, şifreyi giriyoruz-şifre doğru fakat diske ulaşmak için biçimlendirmemizi istiyor, biçimlendir diyoruz biraz süre geçtikten sonra windows biçimlendirmeyi tamamlandıramadı uyarısı veriyor.

Disk çalışıyor, ışıkları yanıp-sönüyor. Dokunduğunda çalıştığıda hissediliyor. Vurma seside gelmiyor.

Bir hal çaresi varmıdır ?

Ürün amazon çıkışlı, Türkiyede garanit-tamir işleri nasıl oluyor, bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Xreleave kullanıcısına yanıt
    Çeşitli disk programları ile deneyin, google'da bununla ilgili araştırma yapın, başka bilgisayarda deneyin.

Hepsi olumsuz ise Amazon ile görüşün onlar sizi yönlendirecek.

• http://www.ucuztedarik.net/WD-My-Passport-Ultra-2TB-WDBBKD0020BBK-Siyah,PR-92848.html

Neden bu kadar çok fiyat farkı var hocam? @MühendisMurat
  • u have to MakeMyFireOut U kullanıcısına yanıt
    Böyle ne olduğu belirsiz sitelerden alışveriş yapmıyorsunuz herhalde, paintten 2TB yazmışlar komedi.
  • u have to MakeMyFireOut U kullanıcısına yanıt
    Ürünün açıklamasında "RECERTIFIED" yazıyor.
    Uzak durmakta fayda var.
  • 1 tb mypassport disk çalışırken hareket ettirdim disk başlatılmamış olarak 1 tb boyutta görülüyor, disk dönüyor
    hdd yi kasadan çıkardım ancak sata girişi yok ide ye benzer bir giriş var bu mypassort modelinde,
    yani direk notebook a takıp disk i deneyim istedim ancak anlamadım
    bilgisayarım- yönet ten sağ tıkladım başlatılamıyor, sürücü harfi görünmüyor raw disk ler için tavsiye ettiğinizi denedim programla open as reader sönük görünüyor, ne yapılabilir acaba? daha öne de nette aynı durumla karşılaşan var ancak kimse çözüm bulamamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

1 tb mypassport disk çalışırken hareket ettirdim disk başlatılmamış olarak 1 tb boyutta görülüyor, disk dönüyor
    hdd yi kasadan çıkardım ancak sata girişi yok ide ye benzer bir giriş var bu mypassort modelinde,
    yani direk notebook a takıp disk i deneyim istedim ancak anlamadım
    bilgisayarım- yönet ten sağ tıkladım başlatılamıyor, sürücü harfi görünmüyor raw disk ler için tavsiye ettiğinizi denedim programla open as reader sönük görünüyor, ne yapılabilir acaba? daha öne de nette aynı durumla karşılaşan var ancak kimse çözüm bulamamış

O zaman servislik olmuştur daha da kötü hale getirmeden garanti varsa yollayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hüseyni kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer servise göndereceksen gelişmeleri burada paylaşabilir misin ?
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    cihazı amazon dan almıştım garantisi devam ediyor yanlız dediğim gibi hdd yi kutudan zarar vermeden çıkarıp taktım garanti konusunda sıkıntı çıkar mı acaba?
    biraz araştırdım garanti dışı kaldığı yazıyor ancak yine de şansımı denemek istiyorum sonuçta hdd çöp oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 24 Mayıs 2017; 11:37:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

cihazı amazon dan almıştım garantisi devam ediyor yanlız dediğim gibi hdd yi kutudan zarar vermeden çıkarıp taktım garanti konusunda sıkıntı çıkar mı acaba?
    biraz araştırdım garanti dışı kaldığı yazıyor ancak yine de şansımı denemek istiyorum sonuçta hdd çöp oldu

Eski haline getirdiyseniz sorun olmaz, kim bilecek çıkardığınızı ama geri dönülemez şekilde yaptıysanız bu işlemi geçmiş olsun.
  • bence çok başaralı
  • arkadaşlar bu üründen almak istiyorum kullanan var mı tavsiye eder misiniz ?

seagate den kardeşimin ağzı yandı bir kere
  • https://forum.donanimhaber.com/wd-my-passport-2-tb-inceleme-seagate-bp-slim-2tb-kiyaslama--123409665

@Hükümran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 27 Mayıs 2017; 1:2:50 >
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.