Şimdi Ara

WD harici hard diskim bilgisayarımda görünmüyor. (Garantiye gitti, geldi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
17.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilgisayarın 3.0 çıkışı harddiski görmüyo
    ama 2.0 çıkışlı usb ye taktığımda görüyo
    3.0 çıkış neden görmüyo virüsle alakalı olabilirmi acaba
  • selamlar benimde böle bir sorunum var geçenlerde trascent harici hdd mi fat32 yapacaktım yanlışlıkla exfat yapmışım ondan sonra pc de görünmez oldu çalışıyor ama görünmüyor çaresi varmı
  • Wd hdd garantiden 3gün önce döndü. 10gün kadar sürede gelmesi beni mutlu etti. 0 ürün verdiler.

USB 3 kablosu daha önce kazık gibiydi dönmüyordu bile.

Bu sefer çok daha yumuşak bir kablo çıktı içinden.

Neden kablo değişikliğine gitmiş acaba wd.

10 kere bile kullanmadığım durduğu yerde aktarım yaparken bozulan ürünümün sorunun kaynağı acaba bu kablo muydu?
  • slm aynı harddisk ve aynı sorun bendede var ürünü dartyden almıştım dün faturasıyla beraber dartye götürdüm,garanti belgesi kayıp, olmadiği için kabul etmediler harddisk elimde kaldı neyapacağimi bilmiyorum,ücretli tamir ettirebileceğim bir yer varmı acaba, vy servisinin telefonunu bilen nette birtürlü bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furniture78

slm aynı harddisk ve aynı sorun bendede var ürünü dartyden almıştım dün faturasıyla beraber dartye götürdüm,garanti belgesi kayıp, olmadiği için kabul etmediler harddisk elimde kaldı neyapacağimi bilmiyorum,ücretli tamir ettirebileceğim bir yer varmı acaba, vy servisinin telefonunu bilen nette birtürlü bulamadım.

Tamir edileceğini sanmıyorum. Garanti belgesinin olmamasını bahane edemezler bence. Elinizde faturası var ise servise yollamak zorundalar sanıyorum. Eğer inat ediyorlarsa Tüketici Hakem Heyetine başvurunuz.
  • selamlar, söyleyeceğim durum size anlamsız gelebilir ; anlattığınız olay benim başıma da geldi. Kullandığım lenovo bilgisayarım WD harddiski görmedi. dell marka bilgisayarım ise gördü. içerisindeki yazılımı flash bellek yoluyla diğer lenovoya kurdum yine de çalışmadı. lenovoda kullandığım işletim sistemi modifiye edilmiş win7 sürümüydü. dell bilgisayarımda ise farklı bir modifiye win7 yüklüydü. tanımadığını görünce başka bir modifiye win7 kurdum ve başkaca bir yazılım kurmadan bilgisayarım harddiski tanıdı. sizlere önerim sisteminize format atarak, farklı bir win7 kurmanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WEAS -- 16 Eylül 2012; 8:27:14 >
  • aynı sorunu bende de var.
    üründe aynı 750gblığı.
    kablo da problem yok yalnız nokia cep,tablet kablolarını denedim aynı. usb 2 kısmından bağlantı yapılabiliyor onlarla.
    tv de gayet güzel açılıyor her şey yerli yerinde.pc de tutturmuş bi raw gidiyor.biçimlendir diyosun oda ok.
    şimdi çaresiz göndericekmiyiz garantiye,yedekleme ihtimali yok mudur ciddi olarak.
    bide gittik böyle şeyler başımıza gelmesin diye bunu aldık...

bende xp var yanlız windows 7yle alakalı olduğunu sanmıyorum ama şu eski pc olayını bi deniycem.
    ilerisi için umarım bi çaresi bulunur,böyle olmaz çünkü bu iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

aynı sorunu bende de var.
    üründe aynı 750gblığı.
    kablo da problem yok yalnız nokia cep,tablet kablolarını denedim aynı. usb 2 kısmından bağlantı yapılabiliyor onlarla.
    tv de gayet güzel açılıyor her şey yerli yerinde.pc de tutturmuş bi raw gidiyor.biçimlendir diyosun oda ok.
    şimdi çaresiz göndericekmiyiz garantiye,yedekleme ihtimali yok mudur ciddi olarak.

bende xp var yanlız windows 7yle alakalı olduğunu sanmıyorum ama şu eski pc olayını bi deniycem.

Geçmiş olsun. Umarım bir çözümü olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

aynı sorunu bende de var.
    üründe aynı 750gblığı.

Geçmiş olsun. Umarım bir çözümü olur.

sağolun...

çözüm şöyle ki...

linux slax 6.0.1 i usbden kurunca herşeyin televizyona taktığımdaki gibi yerli yerinde olduğunu gördüm.
    (linux un yeni sürüm işe yaramadı)
    sonrası uzun uğraşlar sonunda kopyala yapıştırdan ibaretti.
    öyle çoklu dosya seçtimi hata verdi bol bol bende yavaş yavaş tek tek aldım ne varsa.
    tabi elinde boş hdd si olan bi tanıdık ara ki bulasın kısmını es geçiyorum.
    birazını bilgisayara,birazını ona,birazını buna derken çoğunu kurtardık.
    servise gönderdim şimdi bekliyorum.
    diğer bi detay,genelde kopyalama,tarama sırasında bilgisayardan aniden çekildiğinden yapıyomuş bu pisliği hdd ler....!

• Ubuntu çalışan cd ve daha nice yöntemler denedim. Ben sizin kadar şanslı değilmişim. Ne yazıkki veri kurtaramadan yollamıştım garantiye.

Sizin adınıza sevindim iyi akşamlar.
  • Benim WD'de 2.gün aynı şekilde gümledi. İlk gün pc'ye takıp 3-5 gb attım içine televizyona bağladığımda tv görmedi. Bende beyaz my pass'de vardı onun kablosu ile bağladım gördü. Ertesi gün tekrar pc'ye bağladım sorun yok gördü yine,tv geçtim görmedi şimd pc'de görmüyor. Bu format olayınıda yapamıyorum resimdeki gibi hiç bir işlem yapılmıyor

WD harici hard diskim bilgisayarımda görünmüyor. (Garantiye gitti, geldi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Birkaç ay önce Western Digital My Passport Essential 2.5" 1 tb sahibi oldum.

Arkadaşın hard diskinden benim hard diske notebook aracılığıyla 86gb lık veri aktarımı yapıyorduk. Yaklaşık 2 saat sürdü.

İşlem uzun diye derse çıktım, döndüğümde aktarım bitmiş ama harici hard disklerimiz çalışmıyordu.

Bilgisayarıma girdiğimde hdd görünmüyor. Ama ışıkları yanmakta, çalışmakta ve donanımı kaldır simgesi çıkmakta (ürün ismi yok)

Bilgisayarım Sağ tık/ yönet/ disk yönetimden görünmüyor ancak aygıt yöneticisi/ disk sürücüleri bölümünde görünüyor.

Ubuntu çalışan cd yi taktım bilgisayarıma ve ubuntudan açtım pcyi. My passport görünüyor ama açılmıyor aşağıdaki uyarıları veriyor.

Ne yapabilirim?

Bilgilerin öneminden bahsetmeme gerek yok.

bendeki WD 1 terrada durum tam tersi yani bilgisayarımda görünmüyor ama disk yöneticisinin içinde görünüyor
    bir türlü düzeltemedim.
    açıkcası ürün çok dandik bir ürün alırkende içime sinmemişti. kabak başıma patladı.
    yeni bir adet alsam yeni oarçanın içine bu 1 terra wd nin hdd sini koysam sorun düzelir mi?

• Linux işletim sistemine sahip bir bilgisayarda hdd yi açmaya çalışın. Bakalım görecek mi?

Ya da flas belleğe kurulan linux işletim sistemleri var.

Mesela slax. Sadece 200mb.

Şu linki inceleyin. Kullanmadığınız usb belleğe kurun. 1gb usb bellek yeterli. Pc yi açamadığınızda falan haya kurtarıcı olur.

http://doctus.org/content.php?r=90-Yeni-Slax-%FD-Denediniz-Mi-(7-0-2)
  • Ne sorunluymuş bu wd..1 tb usb 3.0 aldım ben de 260 tl ye..Daha 2 ay oldu çizik bile olmayan hiç darbe almayan tertemiz alet bozuldu.Uzak durun wd den derim.
    Bu arada ben de vatandan almıştım.Garantiye göndereceğim.İçindeki verileri teknik servis kurtaramaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 22 Ocak 2013; 21:17:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Ne sorunluymuş bu wd..1 tb usb 3.0 aldım ben de 260 tl ye..Daha 2 ay oldu çizik bile olmayan hiç darbe almayan tertemiz alet bozuldu.Uzak durun wd den derim.
    Bu arada ben de vatandan almıştım.Garantiye göndereceğim.İçindeki verileri teknik servis kurtaramaz mı?

Ben de Vatandan almıştım. İçerisinde önemli bir bilgi yoktur diye kağıt imzalatıyorlar. Veri kurtmarma yapmıyorlar yani.

Ama yeni ürün çok hızlı geri geldi.
  • bugün gittim 1 adet yeni bir tane aldım 200tl bayıldım. yeni olanın PCB karrtını eski olana taktım, yeni kablosunuda eskli olana taktım.. YEMEDİ!!
    Diski görmüyor...200TL boşa gitti -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 23 Ocak 2013; 19:11:49 >
  • fiyatı biraz daha uygun olsa da WD den uzak durmak tavsiyemdir. hic yerinden oynatmadigim titizlikle kullandigim passport 1tb diskim durduk yere bozuldu. ama nasıl bir bozulmaysa uzerine yumusak sekilde parmagimla vurursam 8 10 saniye normalden bile hizli sekilde calisiyordu, vurmazsam bilgisayar donuyor ve mausu oynatmaktan baska bir sey yapamiyordum. o sekilde icindeki onemli verilerimi kurtardim bluray arsivimi ise icinde birakarak aldigim yere goturup anında degisim sagladim. kurtaramasam o verileri dava bile acardim. boyle dandik bir alet olamaz arkadas.
  • Selamlar, bende WD 1TB 2,5" Elements harici disk var ve benzer bir problem yasiyorum, durup dururken yanindaki yanip sonen led isik surekli yanmaya basladi ve artik pc de gorunmuyor. Faturasi veya garanti belgesi olmadigi icin aldigim yere veremiyorum. Icini acip baktirdim data portu yanmis, drive saglam dediler,WD distributorlerine sordum yedek parca satmiyorlarmis, data port yada ust board alabilecegim bildiginiz bir yer varmi? yada bu durumun baska bir caresi varmidir? icindeki bilgiler esime ait ve oneminden bahsetmeme gerek yok sanirim :) Lutfen yardim ediinnnn
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Şu komutu bi deneyiniz.
    chkdsk/x x: yazın (buradaki ikinci x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

ben check disk ettim fakat yine bilgisayarımda çıkmıyor disk yönetiminde gözüküyor format atmadan nasıl aktif edbilirim acaba

• kRaL_1907 kullanıcısına yanıt
    Disk yönetiminin ekran görüntüsünü yükler misin? Ayrılmamış alan olarak mı gözüküyor bi bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.