Şimdi Ara

Warning! Now system is in safe mode. Please re-setting CPU frequency in CMOS setup! bu hata!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pc i açtım ekrana goruntu gelmiyor işlemci fanlar vs çalısmakta fakat goruntu gelmemekte 5-6 kere reset tusuna bastıktan sonra goruntu geliyor ve Warning! Now system is in safe mode. Please re-setting CPU frequency in CMOS setup. hatasını veriyor f1 e basıp devam ediyorum. ve bu canımı sıkmaya basladı çözümü nedir acaba çok acil yardımlarınız lazım

• BIOS'a girip CPU ayarlarını düzeltmeniz gerekiyor. En azından Load BIOS Default yaparsanız da düzelecektir diye düşünüyorum.
  • hocam hatanın anlamı windovs tehlikes,iz modda diyor ve bıos ta cpu frequency diye yer var ona gir ve düzeltmeler yap diyor hiç birşey yapmassanda bıos ta default ayarlarına dön yada bıos pilini tak çıkar
  • Biosa girip default ayarlara sıfırlayın..Olmazsa bios pilini çıkartarak bunu yapın.O da olmazsa anakarttaki jumperı kullanarak biosu sıfırlayın.O da olmazsa bios pili bitmiş olabilir onu değiştirmeniz gerekebilir.
  • default ayarlara dondumde save exit yaptım anda pc orda kalıyor donuyor pilide çıkardım taktım sorun devam etmekte :(
  • Sorun devam etmekte diyorsun ama bu sefer de başımıza donma çıktı?Donup orada kalıyor mu?Ne oluyor tam olarak söyler misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Sorun devam etmekte diyorsun ama bu sefer de başımıza donma çıktı?Donup orada kalıyor mu?Ne oluyor tam olarak söyler misin?

donup orda kalıyor power ın ısıkları yanmakta vs
  • sistem biosta donuyorsa sorunun sandığından daha ciddi
    donduktan sonra kasadaki reset tuşundan resetlemeyi deneyin yoksa bios pilin değiştirin
    bios update de gerekebilir anakartın marka ve modeli nedir
  • pc i açtımda monitor otomatik kapanıo goruntu yok hiç bi şekilde ve pc oyle donuyo yaklasık 30-40 kere reset tusuna bastıkdan sonra anca açılıyor pc bunu çok acil cozmem lazım :(
  • sorun devam etmekte :(
  • aynı sorun bende de var ekran kartıma zarar verdı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.