Şimdi Ara

WARCRAFT (2016) | IMDB: [ 7.5 ] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.767
Cevap
19
Favori
57.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyununu hiç oynamadım. sıfır beklentiyle izledim nedense lord hayranı olarak çok beğendim. umarım 2. cisi çıkar.

baya karışık bir evreni var sanırım. fragmanına bakarken panda olan bir trailer gördüm. acaba bir alakası var mı?
  • Onlar oyunları hocam

• Ben filmi hiç beğendim açıkçası.

Warcraft evrenini bilmem etmem. Şimdi bu fel ne, nerden geldi, orkları öldürdüğü an da var güçlendirdiği an da. Guardian Fel'i nerden aldı da dönüştü. Khadgar kim ne diye geldi bunlar hep kafamdaki sorular. İlk ormandaki karşılaşmalarında guardian fel'i kullanarak orkları öldürdü ama Durotan ve Garona dahil bunları neden öldürmedi. Garona demişken, neden lanetli sayıyorlar. Alodi ne onu da tam anlamadım. Fragmanlarda hep gösterilen Durotan hiç bi şey yapamadan öldü. Dedim orkların en azından yarısı isyan çıkaracak Guldan'ı öldürecek dedim öyle bi şey de olmadı. Onun yardımcısı vardı o ihanet mi etti etmedi mi anlamadım. Horde ne ork diyarı mı onu da bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vrataski

Ben filmi hiç beğendim açıkçası.

Warcraft evrenini bilmem etmem. Şimdi bu fel ne, nerden geldi, orkları öldürdüğü an da var güçlendirdiği an da. Guardian Fel'i nerden aldı da dönüştü. Khadgar kim ne diye geldi bunlar hep kafamdaki sorular. İlk ormandaki karşılaşmalarında guardian fel'i kullanarak orkları öldürdü ama Durotan ve Garona dahil bunları neden öldürmedi. Garona demişken, neden lanetli sayıyorlar. Alodi ne onu da tam anlamadım. Fragmanlarda hep gösterilen Durotan hiç bi şey yapamadan öldü. Dedim orkların en azından yarısı isyan çıkaracak Guldan'ı öldürecek dedim öyle bi şey de olmadı. Onun yardımcısı vardı o ihanet mi etti etmedi mi anlamadım. Horde ne ork diyarı mı onu da bilmiyorum.

Warcraft evrenini bilmeyenler için film soru işareti bırakabilir. Horde ve Alliance iki topluluk. Mesela orc lar horde topluluğunda yer alırlar.

Alliance da bir topluluk fakat bunlar farklı bir dünyada yaşayan mutlu mesut geçinen bi topluluk. Örnk olarak human n.elf cüceler alliance topluluğun da yer alır. Toplantı sahnesi var alliance tarafında orda tüm alliance ırk liderlerini görebilirsin.

Fel ise bir büyü kaynağı gibi bişey lore u bilmem ama bişekilde üretilmiş güçlü bir büyü kaynağı.

Horde olarak filmde orclar yer almış yoksa horde toplumunda farklı ırklarda var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vrataski V kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım;

Warcraft evrenini bilmem etmem. Şimdi bu fel ne, nerden geldi, Fel çok eski bir büyü, taki Sargeras'ın evreni ilk ele geçirmeye çalıştığı zamanlara dayanıyor. O zamanlarda insanlar yok ama fel eski büyücüler tarafından bilinen en azından duyulan bir büyü orkları öldürdüğü an da var güçlendirdiği an daFel hayattan beslenen bir büyü olduğundan kullanılış şekline göre farklılık gösteriyor. Gul'dan güçlenmek için kullandı, bekçi ise yok etmek için. Guardian Fel'i nerden aldı da dönüştü. Bekçi fel i Sargeras'tan aldı, zaten dönüşmek üzere olduğu şey Sargeras'tı ilk savaşı kaybeden sargeras sürekli evreni ele geçirmeye çalışıyor. Khadgar kim ne diye geldi bunlar hep kafamdaki sorular. İlk ormandaki karşılaşmalarında guardian fel'i kullanarak orkları öldürdü ama Durotan ve Garona dahil bunları neden öldürmedi.her ikisi de fel i kabul etmedi, renkleri yeşil değil. kabul edenlerin rengi yeişle dönüşüyor. Garona demişken, neden lanetli sayıyorlar.orc lara çok fazla benzemediği için, daha insanımsı Alodi ne onu da tam anlamadım. Fragmanlarda hep gösterilen Durotan hiç bi şey yapamadan öldü. Dedim orkların en azından yarısı isyan çıkaracak Guldan'ı öldürecek dedim öyle bi şey de olmadı. Onun yardımcısı vardı o ihanet mi etti etmedi mi anlamadım. Horde ne ork diyarı mı onu da bilmiyorum. Gul'danın hikayesi burada bitmiyor. Durotan'nınki de ama hikayenin devamı ve büyük bir çoğunluğu nehre bırakılan çocuk (Thrall) üzerinden ilerliyor.

• Çok kötüydü. İlk 10 dakikadan anlaşılıyor, oyunu oynamadıysan seni dışarı alalım mesajını veriyor film. Hikaye basit ve işlenişi iyi değil. CGI kalitesiz, karakterleri beğenmedim.

Sahneye yukardan bakıyorsun aşağıda 30-40 kişi var, kamera aşağıya bi iniyor adamlar 5 kişi.
    Bu nasıl film yapmaktır?

Sinemada izleyemediğim için üzülmüştüm, bayağı övülen bir film olduğu için. İyi ki de izlememişim.
    2/10

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Furkan-Art F kullanıcısına yanıt
    Önemli olan ABD'de kazandığı miktar. Gelen paranın çok büyük bir kısmı Çin sayesinde geldi. 2.filmi yapmak çok büyük bir risk almak olacaktır. Büyük ihtimalle zarar edecekleri için de yapmayacaklardır.

Edit: Çinden gelen para 220m. Filmin hasılatının yarısından daha fazla.
    http://www.hollywoodreporter.com/news/china-box-office-warcraft-marches-904342
    Domestic: $47,365,290 10.9%
    + Foreign: $386,311,893 89.1%
    = Worldwide: $433,677,183

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 28 Şubat 2017; 15:38:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

Çok kötüydü. İlk 10 dakikadan anlaşılıyor, oyunu oynamadıysan seni dışarı alalım mesajını veriyor film. Hikaye basit ve işlenişi iyi değil. CGI kalitesiz, karakterleri beğenmedim.

Sahneye yukardan bakıyorsun aşağıda 30-40 kişi var, kamera aşağıya bi iniyor adamlar 5 kişi.
    Bu nasıl film yapmaktır?

Sinemada izleyemediğim için üzülmüştüm, bayağı övülen bir film olduğu için. İyi ki de izlememişim.
    2/10

sinemada arkadaşlarla (izlediğim arkadaşlarımın warcraft ile alakası yoktu zorla götürdüm) 3d izledim ve cgı mükemmel görünüyordu , orc gördükçe oha çektik yapılan büyülerde çok iyi hazırlanmış, filmden çıktığımızda wacraftla alakası olmayan arkadaşlarım gayet mutlu çıktılar ve ikincisini onlarda bekliyor.Benim şahsi görüşüm filmin en büyük başarısı cgi sahneler orclar insandan daha gerçekçi görünüyordu

Edit: For The Horde!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patates5 -- 28 Şubat 2017; 17:52:58 >

• Kim ne derse desin bu filmin cgi sına laf edemezsiniz abi. Gerçekten insanlardan daha gerçek duruyorlardı ben çok çok beğendim, böyle bir cgi zaten başka filmde yoktur

• Konuyu yukarda görünce heyecanlandım :)

Cgı kötü diyenide görmüş oldum.
  • Lionel Fusco yu dikkate almayın bu aralar çok saçmalıyor

Ben öldükten sonra kafayı sıyırdı

• warcraft oyunu küçükken hediye gelmişti, tutorialından sonra az birşey oynamıştım.şimdi yakın zamanda da hearthstone oynuyordum. yani oradan biraz aşinayım, genel olarak loreu hakkında bir bilgim yok. hala daha da filmde anlamadığım şeyler var yeşil ork beyaz ork farkı veya bu dünyadaki diğer ülkelerin meseleleri neden yardım etmek istememeleri gibi. ama bir kenarda murloc görmek, arcane shield veya koyuna çevirme büyüsünü görmek bile yetti bana. filmde cgi çok iyi kullanılmış, özellikle orklarda. örneğin durotan ve orgrimin bir cliffin kenarında oturmuş, bir yandan eski günleri yad edip bir yandan da felin toprağı kuruttuğunu konuşurlarken tekrar izleyebiliyorsanız izleyin, çok küçük detaylar var. kolundaki dişlerin asılı olduğu bez parçasından dizindeki zırhın arasından kaçan kumaşa kadar her şeyi rüzgarla hareket ediyor. arkada çimenlere rüzgar vururken güneş ışığının çimenlerden oluşan gölgesi falan oynuyor bunun gibi çok güzel detaylar var. benimki "adamlar neler yapıyoğr yaw" demek gibi oldu fakat cidden genel olarak efektler falan güzel olmuş. beklediğim dövüş/savaş sahnelerini göremedim. travis fimmelda çok iyi bir oyuncu olmasına rağmen filme yakışmamış. daha iri yarı ve kaba bir oyuncu daha iyi durabilirmiş. ve senaryosu da çok hızlı gidiyor. anlatacak çok şey var fakat 2 saatlik film yetmemiş gibi. hiçbirşey bilmeyenler için 6/10, en azından hearthstone falan oynamış, kıyısından köşesinden biraz haberdar olanlar için 7.5/10. izlenebilir, ay adam onaylı

• Güzel bir içerik devamı da gelicekmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=BNi0i8aT4Oc&t=14s
  • quote:

Çok kötüydü. İlk 10 dakikadan anlaşılıyor, oyunu oynamadıysan seni dışarı alalım mesajını veriyor film. Hikaye basit ve işlenişi iyi değil. CGI kalitesiz, karakterleri beğenmedim.

Bu nasıl film yapmaktır?

2/10

iyi saçmalamışsın
  • Filmde pek çok şeye değinilmemiş gibi yorumlar var. 2 2.5 saatlik film insanlar istiyor ki 10 saatlik içerik konulsun. Ben özellikle modellemeleri (orclar efsaneydi) başarılı buldum. 7 Senelik bir wow oyuncusu olarakta beğendim ve 2. sini bekliyorum.
  • kesilmiş sahneleri nerden bulabiliriz.herhangi bir grup bu sahneleri filmin içine eklediği sürüm var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu nasıl film yapmaktır?

2/10

Şaka yaptım de :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

kesilmiş sahneleri nerden bulabiliriz.herhangi bir grup bu sahneleri filmin içine eklediği sürüm var mı?
    https://www.youtube.com/watch?v=M52k1-_koo8

sadece sahneler var. tüm sürümü sanırım bluray versiyonlarda bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyClopSx -- 13 Mart 2017; 11:18:55 >
  • The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Reese sen olmadan yaşamak çok zor, numaralar gelmeye devam ediyor. Yardımına ihtiyacım var

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.