Şimdi Ara

WARCRAFT (2016) | IMDB: [ 7.5 ] (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.768
Cevap
19
Favori
57.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • World of Warcraft oyununu sinematik videolardan biliyorum, hiç oynamadım.

Warcraft'ı izlerken sıkılıp "bu ne lan" deyip kapatmazsınız ancak aklınızda da yer edinmez, etkileyici bir film değil yani. Senaryo tahmin edilebilir, diyalogların büyük bir bölümü çöp. Oyunculuklarda da problem vardı, roller oturmamış. Yani o Kral ile Kraliçe nedir Allah aşkına? Ozan Tufan tipli büyücüye hiç girmiyorum.

Bir de beyler bu insan ırkında neden okçu birlikler yok? Oyunda da mı yoktu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

World of Warcraft oyununu sinematik videolardan biliyorum, hiç oynamadım.

Warcraft'ı izlerken sıkılıp "bu ne lan" deyip kapatmazsınız ancak aklınızda da yer edinmez, etkileyici bir film değil yani. Senaryo tahmin edilebilir, diyalogların büyük bir bölümü çöp. Oyunculuklarda da problem vardı, roller oturmamış. Yani o Kral ile Kraliçe nedir Allah aşkına? Ozan Tufan tipli büyücüye hiç girmiyorum.

Bir de beyler bu insan ırkında neden okçu birlikler yok? Oyunda da mı yoktu?

WoW oyunundan daha öncesini anlattığı için biraz değişmiş tabii film.Bizi ilgilendiren Durotan'in karısının göle bıraktığı bebeği, Khadgar ve daha ilerisi için Gul'dan.

Tabii filmi daha genele yaymak için biraz karanlık yönünden kırpmışlar.Warcraft ve genel Blizzard'ın(Diablo) ilk teması saf Gothic temaya dayanır.

"Old gods" teması ise H. P. Lovecraft tarafından 1928 yılında yaratılan Cthulhu mitosundan gelir.O kitapta "old ones" olarak geçer bu tanrılar.Warcraft evreninde Azeroth'un asıl düşmanı bu saf kötülükten doğan varlıklardır.(Sargeras, C'thun vs.)

Warcraft evreninin eski tanrısı C'Thun direkt Cthulhu'ya bir göndermedir, şekli de onu andırır.Ama günümüzde ne oyunlarında ne filmlerinde bu Gothic temayı kullanmamaktadır Blizzard.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Sylvanas Windrunner -- 15 Ekim 2017; 23:50:54 >

• Bu film neden bu kadar beğenilmedi anlamış değilim.Tabi ki bir LOTR olamaz fakat türünün iyilerinden diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egzersayz

Bu film neden bu kadar beğenilmedi anlamış değilim.Tabi ki bir LOTR olamaz fakat türünün iyilerinden diyebilirim.
    Aslında iyi bir hasılat yaptı.

Lakin eksi puan almasının birçok sebebi var.

-Lore'ye yeterince sadık kalmadılar.

-Cast seçimi 1-2 adam hariç gerçekten etkileyici şekilde kötüydü.

-CGI, herhalde türevlerinin en kötüsüydü.

-Müzikleri berbattı.Oyunun müziklerini kullansalar daha güzel olabilecekken değiştirip harmana çevirmişler.

-Film oyunun prime zamanında çıkmadı, düşüş dönemine denk geldi.Hala da deli gibi irtifa kaybediyor.

-Yönetmen berbattı.Konu geçişleri baş döndürdü.

Özetle oyunun prime dönemlerini işleyen film için son derece vasattı.Ben oyunun eski oyuncularındanım, bu oyunu oynarken tanıdığım adamlar ile gitmiştik 7-8 kişi.Bu oyunu yıllarını veren bizlerden bir kişi bile aga olmuş demedi.

• Gecen tv de tekrardan izledim gençlik çağlarında filmi bu sene cıkıyormuş dedikoduları aklıma geldi ne beklemiştik be.

Ama film cidden berbat.Hayatımda izlediğim en pasif saçma ve etkisiz bir kral ve kraliçe rolü vardı.Yani cidden cok aradılar mı o rolü replikleri sahneleri.Esas oğlan desen yarı sırıtır halde sürekli.Büyücü desen falcı bacı ....Gerçekten olmamış

Gerçi neyi cok beklediysek hep hayal kırıklığı oldu. Prince of Persia ,Assains Creed vs..
  • Film güzeldi , devam filmi gelir dedim ama gelmedi.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Tahminim gişe de daha fazla kazansa gelirdi

YÜKSEK bütçeli fantastik filmler çağının son yıllarına denk geldi birazda bunun talihsizliğini yaşadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.