Şimdi Ara

WanaCryptor 2.0 Virüsü için önlemler ve çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son bir kaç gündür dünya WanaCryptor fidye virüsü ile çalkalanıyor. Bir çoğunuz duymuşsunuzdur.
    İngiltere'nin sağlık sistemi çökmüş, Netflix fidye ödemediği için içerikleri internete yaymışlar.
    Haberlerde okuduğuma göre en erken önlem alan yazılım firmaları Microsoft ile Kaspersky. Virüs tanımları veritabanına eklemişkler.
    Bu virüsün bulaşmaması için önlem almak gerekiyor muhakakak. Başımıza gelmez demeyin, crackli dosyalardan ve warez paylaşımlardan uzak durmama rağmen benim pc ye fidye virüsü bulaşmıştı. visual Basic script (VSB) ile yazıldığıkları için normal bir görsel dosyası, mail veya herhangi bir belgeye saklanabiliyor. Google görsellerden bir görsel inirmiştim oradan bulaşmıştı. Bilgisayar kitlenmişti ve belli bir hesaba para yatırmazsam hakkımda yasal işlem başlatılacağı yazıyordu. İlk defa başıma geldiği için tırsmadım desem yalan olur. Ben de PC ye ubuntu kurdum, dosyaları kurtardım, tarattırdım ve baştan format attım.O günden sonra pcde yedek linux işletim sistemi bulunduruyorum.Çünkü pc çökünce bütün işlerim aksıyor.

Böyle bir şeye maruz kalmamak için benim önerim kaspersky veya antivirüs programını bulundurmanız. Bunun yanında da Unlocker Programını bulunduruyorum, antivirüsün silemediği dosyaları unlocker il manuel olarak siliyorum.

Virüs bulaştıktan sonra en kolay şekilde dosyaları güvenli bir şekilde kurtarmanın yolunu da araştırdım.

Daha detaylı yazı ve gereken programları indirmek için şu yazıya bakın:

wanacryptor-20-virusu-cozumu-ve-dosyaları-kurtarma

Enfeksiyonsuz günler diliyorum...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.