Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aytekin01

Sanırım ben Ekime kadar bekleyemicem cünkü tüm yaz arabasız geçmez :) takipte olduğum araba bu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bosscar-2014-c-180-amg-sifir-bayi-cikis-kirmizi-hakiki-deri-167887281/detay

Sportif AGILITY CONTROL Adaptif Süspansiyon Sistemi olduğunu gördüm bu arabada bir sorayım dedim teşekkü ederim :)

Koltuklar şahane ama touchpad ve cd sürücü yok. Tercih sizin. Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araba amg ama avangart yazilmis? Ayrica dokunmatik tuş un eksikligi baya belli oluyor orta bölumde...

• yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    Evet sanırım yazarken bir yanlışlık yapılmış. Şöyleki ben Ankara'da herhangi bir galeriden almayı düşünüyorum. Sahibinden.com dan araştırdım 2014 modellerine touchpad yok. Bende o olmasa da olur diye düşünerek bu araca yöneldim. Koltuklar, arkadaki AMG yazısı çok hoş görünüyor. Biraz daha mı araştırsam ne yapsam bilemedim.
  • quote:

Evet sanırım yazarken bir yanlışlık yapılmış. Şöyleki ben Ankara'da herhangi bir galeriden almayı düşünüyorum. Sahibinden.com dan araştırdım 2014 modellerine touchpad yok. Bende o olmasa da olur diye düşünerek bu araca yöneldim. Koltuklar, arkadaki AMG yazısı çok hoş görünüyor. Biraz daha mı araştırsam ne yapsam bilemedim.

2014 modellerde yok değil sadece ilk gelen araçlar türkiye paketi olmadığı için yok. Bunlar amerikan paketli arabalar yanlış bilmiyorsam. Arkadaşların söylediklerine ek olarak geri görüş kamerasıda yok bu araçlarda. Yani hem 2. el bir araca sıfırından fazla vereceksiniz hemde eksik donanımlı araç alacaksınız.
  • quote:

Merhaba,

Halihazırda 20 gündür aracımı teslim aldım ve kullanıyorum. Arkadaşların size tavsiyelerine katılıyorum. ek olarak bir kaç tavsiyem olacak. Bazı Bayiler bile bu araç için %100 bilgi veremiyorken galerilerin ne dediğine inanmayın bence. Bu kadar eksik donanımlı bir araç için ödeyeceğiniz bedel çok fazla.

Türkiye pakette - touchpad, geri görüş kamerası, Aktif park yardımcısı PLUS, CD surucusu, Ambiyans aydınlatma standart. Bu araçta bunların hiç biri yok. ben aracımı Mayıs sonu teslim aldım ve bunların hepsi var.

İlk gelen araçlarda bu özellikler yok ama Mayıs sonu ve sonrasında gelenlerde Türkiye paketi olanlar var ve bu donanımlar mevcut.

Bu özelliklerin oldugu arac bayide 153.000tl, siz bunların olmadığı araca bu kadar ödeyeceksiniz. Madem bu kadar ödemeye razısınız bari donanımı tam olan araç bulun bence. İstanbulda bulabilirsiniz, alacağınız araç da 550kmde Antalyadan getirdikleri için, siz de İstanbuldan alsanız o kadar km yapacaksınız, bari km siz yapmış olun.

Tauchpad ve Park yardımcısı kullanan biri olarak müthiş özellikler. Bu parayı verip de bu donanımları almamış olsaydım çok üzülürdüm. Kullanışsız olarak düşünmeyin. İki donanım da çok iyi çalışıyor. Touchpad hem görüntü olarak da araca sınıf atlatıyor ve kullanımı kolay ve guzel. Park yardımcısı ise çok iyi, kendikendine en dar yere park ediyor ve daha önce de park yardımcısı olan araç kullandım ama bu donanımın bu kadar iyi çalıştıgını ilk defa gordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: symmachos

quote:

Merhaba,

Halihazırda 20 gündür aracımı teslim aldım ve kullanıyorum. Arkadaşların size tavsiyelerine katılıyorum. ek olarak bir kaç tavsiyem olacak. Bazı Bayiler bile bu araç için %100 bilgi veremiyorken galerilerin ne dediğine inanmayın bence. Bu kadar eksik donanımlı bir araç için ödeyeceğiniz bedel çok fazla.

Türkiye pakette - touchpad, geri görüş kamerası, Aktif park yardımcısı PLUS, CD surucusu, Ambiyans aydınlatma standart. Bu araçta bunların hiç biri yok. ben aracımı Mayıs sonu teslim aldım ve bunların hepsi var.

İlk gelen araçlarda bu özellikler yok ama Mayıs sonu ve sonrasında gelenlerde Türkiye paketi olanlar var ve bu donanımlar mevcut.

Bu özelliklerin oldugu arac bayide 153.000tl, siz bunların olmadığı araca bu kadar ödeyeceksiniz. Madem bu kadar ödemeye razısınız bari donanımı tam olan araç bulun bence. İstanbulda bulabilirsiniz, alacağınız araç da 550kmde Antalyadan getirdikleri için, siz de İstanbuldan alsanız o kadar km yapacaksınız, bari km siz yapmış olun.

Tauchpad ve Park yardımcısı kullanan biri olarak müthiş özellikler. Bu parayı verip de bu donanımları almamış olsaydım çok üzülürdüm. Kullanışsız olarak düşünmeyin. İki donanım da çok iyi çalışıyor. Touchpad hem görüntü olarak da araca sınıf atlatıyor ve kullanımı kolay ve guzel. Park yardımcısı ise çok iyi, kendikendine en dar yere park ediyor ve daha önce de park yardımcısı olan araç kullandım ama bu donanımın bu kadar iyi çalıştıgını ilk defa gordum.

Mesela aşağıdaki araç tam donanımlı ekstradan LED AKILLI ışık sistemi var, bu donanım da çok iyi ve kullanışlı. ek olarak alınıyor ve ötv kdv eklenince bu donanım yaklaşık 4000TLye geliyor. Bu araçta bu dodnım var ve turkiye paket tam donanımlı, bence ararsanız bulursunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-x-clusive-mercedes-c-180-amg-new-joistic-2014-bayi-cikisli-168278068/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: selcukakman

quote:

Sanırım ben Ekime kadar bekleyemicem cünkü tüm yaz arabasız geçmez :) takipte olduğum araba bu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bosscar-2014-c-180-amg-sifir-bayi-cikis-kirmizi-hakiki-deri-167887281/detay

Sportif AGILITY CONTROL Adaptif Süspansiyon Sistemi olduğunu gördüm bu arabada bir sorayım dedim teşekkü ederim :)

Koltuklar şahane ama touchpad ve cd sürücü yok. Tercih sizin. Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun.

touchpad dediğiniz şey agility select mi?
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi günbatımı123 -- 16 Haziran 2014; 9:53:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: günbatımı123

quote:

Orijinalden alıntı: selcukakman

quote:

touchpad dediğiniz şey agility select mi?
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

agility select gri renkte küçük tuş, onunla sürüş şeklini değiştiriyorsun ECO-COMFORT-SPORT-SPORT+-INDIVIDUAL , hem motor hem direksiyon hem de suspansiyonlarda değişiklik oluyor. INDIVIDUALDA bu seçimleri özelleştirip direksiyon ayrı motor ayrı tarzda ayarlayabiliyorsun.

Touchpad ise ekranı kontrol ediyor, ortadaki büyük tuşların üstüne gelen şey. üzeri siyah piano gibi, dokunmatik kullanıyorsun.

• Arkadaslar standart agility tusunda suspansiyona kesinlikle hicbir mudahale olmuyor. Sadece motora ve direksiyona sanzumana oluyor. Suspansiyona mudahale etmek istiyorsanniz airmatic çeviklik paketini almaniz lazim

• symmachos S kullanıcısına yanıt
    Evet çok haklısınız yazdıklarınızda. Dediğiniz gibi o kadar para vereceksin bir çok özellik olmayacak. Ben Adanada oturuyorum Ankaraya iş için gitmişken orada alayım diye düşündüm ama İstanbula gitmeliyim kesinlikle dediğiniz donanımlarda birçok araba var. Çok teşekkür ederim bilgiler için dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Arkadaslar standart agility tusunda suspansiyona kesinlikle hicbir mudahale olmuyor. Sadece motora ve direksiyona sanzumana oluyor. Suspansiyona mudahale etmek istiyorsanniz airmatic çeviklik paketini almaniz lazim

+++ Evet arkadaşlar özür yanlış bilgi, sadece direksiyon ve motora etkisi var. Suspansiyon için airmatic almak gerekli. AIRMATIC donanım ile alakalı ufak bir bilgi vereyim.

AIRMATIC için 6500TL ek ödüyorsunuz. normal yukseklikten 3cm yukarı çıkarabiliyor ve 1.5cm aşağı indiriyor. konfor süspansiyornda hidroliğin yaptığı işi AIRMATIC hava bağlantısı ile yapıyor. AIRMATIC in dezavantajı, engebeli yollarda ve çukurda hava bağlantısını patlatma riski var ve bu durumda 2000tl yakın masrafı oluyor. daha çok düz asfalt yollara uygun, yani bizim ülkemizde daha çok baş ağrıtabilir. Avrupa yollarına uygun bir donanım gibi duruyor.

• quote:

Evet çok haklısınız yazdıklarınızda. Dediğiniz gibi o kadar para vereceksin bir çok özellik olmayacak. Ben Adanada oturuyorum Ankaraya iş için gitmişken orada alayım diye düşündüm ama İstanbula gitmeliyim kesinlikle dediğiniz donanımlarda birçok araba var. Çok teşekkür ederim bilgiler için dostum.

Rica ederim. Ufak bir bilgi daha. AMG alacaksan AMG spor suspansiyon yerine konfor suspansiyon almanı öneririm. hem lastikler runflat hem de spor süspansiyon rahatsız edebilir. Bazı bayiler artık getirdikleri standart AMGleri konfor suspansiyonla getirme kararı almışlar. Muhakkak test surusu yapın hem spor suspansiyonla, hem de avandgarde ya da fasc. paket olan bir araçta konfor suspansiyon ile. Ondan sonra karar verin derim.
    Galeriden almayı düşünüyorum ve hiçbir galeride AMG donanım olan araçlarında konfor süspansiyon yok hep spor süspansiyon.
    Artık bir test sürüşü yapacam. Umarım beğenirim.
  • Aracı gelen arkadaşlar runflat lastıiklerinizden memnunmusunuz herhangi bir rahatsızlık yaşıyormusunuz?
  • quote:

Aracı gelen arkadaşlar runflat lastıiklerinizden memnunmusunuz herhangi bir rahatsızlık yaşıyormusunuz?

Bende konfor suspansiyon var, bu nedenle runflat rahatsız etmiyor ama runflat oldugunu hissettiriyor.

AMG için aldığım bayi ile gorustum, bir tanıdıga ikinci arac siparisi için. Bayinin dediği amg ile spor suspansiyon rahatsız oluyor, bu nedenle kendi insiyatifleri ile getirecekleri amglerde konfor suspansiyon isteteceklermiş.

Turkiyede her yer cukur her yer tumsek, bana rahsızlık veiri gibi geliyor. Sakin bi zamanda gidip uzun bi test surusu yapın derim, yoksa 3-4 km ile anayamayabilirsiniz.
    Google a runflat sorunsalı yazdım herkes isyanlarda, herkes değiştirme taraftarı. O kadar klas araba yapacaksın tekerleğin rahatsızlık verecek ne saçma
    şeyler bunlar anlamadım ki.
  • Ben sipariş verirken hiç düşünmeden konfor süspansiyon dedim sonuçta ülke yolları ortada. Artık çok iyi bulvarlarımız olsada sokak araları malum

• quote:

Orijinalden alıntı: symmachos

quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Arkadaslar standart agility tusunda suspansiyona kesinlikle hicbir mudahale olmuyor. Sadece motora ve direksiyona sanzumana oluyor. Suspansiyona mudahale etmek istiyorsanniz airmatic çeviklik paketini almaniz lazim

+++ Evet arkadaşlar özür yanlış bilgi, sadece direksiyon ve motora etkisi var. Suspansiyon için airmatic almak gerekli. AIRMATIC donanım ile alakalı ufak bir bilgi vereyim.

AIRMATIC için 6500TL ek ödüyorsunuz. normal yukseklikten 3cm yukarı çıkarabiliyor ve 1.5cm aşağı indiriyor. konfor süspansiyornda hidroliğin yaptığı işi AIRMATIC hava bağlantısı ile yapıyor. AIRMATIC in dezavantajı, engebeli yollarda ve çukurda hava bağlantısını patlatma riski var ve bu durumda 2000tl yakın masrafı oluyor. daha çok düz asfalt yollara uygun, yani bizim ülkemizde daha çok baş ağrıtabilir. Avrupa yollarına uygun bir donanım gibi duruyor.

Ben airmatic eklettim ama insallah pisman olmam bu tarz bi masraf acacak olursa:s cunku kullandigim amg ile f.nation arac arasinda konfor bakimindan ciddi fark vardi..

• Hepinizin yası benden büyüktür o nedenle abilerim diye başlamak istiyorum

Babam da 1 hafta once fashionasion modelinden almış ve bana telefonda resimlerini gönderdi arabada cd çalar ve touchpad kısmı yok ayrıca geri görüş kamerasında buna dahil. Burda yazılan göre Türkiye paketi denilen bir hadise var neyse biz bu donanımlara normalde alırken sahip olmamız gerekmiyor mu yani sen bir araba üretim Türkiye'de satışa çıkaracaksın ama diyeceksin ki Türkiye paketi degil 1 ay sonrada Türkiye paketi getirip aynı fiyattan satacaksın bu ne saçma iştir. Babama bayiye gidip konuşmasını istedim ama cok da önemli degil falan diyip kestirdi ne dersiniz bu bi hak degil mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: elkun

Hepinizin yası benden büyüktür o nedenle abilerim diye başlamak istiyorum

Babam da 1 hafta once fashionasion modelinden almış ve bana telefonda resimlerini gönderdi arabada cd çalar ve touchpad kısmı yok ayrıca geri görüş kamerasında buna dahil. Burda yazılan göre Türkiye paketi denilen bir hadise var neyse biz bu donanımlara normalde alırken sahip olmamız gerekmiyor mu yani sen bir araba üretim Türkiye'de satışa çıkaracaksın ama diyeceksin ki Türkiye paketi degil 1 ay sonrada Türkiye paketi getirip aynı fiyattan satacaksın bu ne saçma iştir. Babama bayiye gidip konuşmasını istedim ama cok da önemli degil falan diyip kestirdi ne dersiniz bu bi hak degil mıdır?

Bence de haktır ama aracı satarken de bu araçların eksik donanım ilk üretimler olduğu bayiler tarafından söylendi insanlara,cd ye gerek yok mp3 takar dinlerim diyen insanlar bir an önce sahip olayım diye aldılar,touchpad çok güzel duruyor onun eksikliği bence önemli,geri görüş kamerası da güzel bir özellik ama usta şoförler için önemsiz olabilir :) Benim düşüncem o araçların fiyatları normal araçlar ile aynı olmamalı bir 5-6 bin tl ucuza satılmalılardı ama öyle saçma bir durum var ki adamlar da eksik bile getirsem satıyorum modundalar malesef talepten ya da önemsenmemesinden dolayı.

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.