Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (651. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgiler için teşekkür ederim faydalı olmuş. Ön arka ebatlarındaki farklılığı nasıl aştınız? 4 teker aynı ebat mı aldınız? Aynı jantlara mı taktırdınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

sizin servislerde durum ne bilmiyorum ama Konya Mercedes bayisinin verdiği servis hizmetinden memnun kalmadım...

bu arada mercedes servis sonrası müşteri memnuniyeti için bile aramadı... garip..

ben ankara kolumanda girdim servise servis hizmeti iyiydide, müşteri bekleme salonu çok küçük bir evin oturma odası kadar ve imkanları iyi değil kesinlikle mercedese yakışmıyor.

şimdi diyeceğim ki eski ismi lazım değil aracımın servisinde müşteri bekleme salonu oranın 5 katı müthiş konforlu bir yer ama demeyeceğim tabiki burda mercedes ve mercedes servisleri eleştirilmiyor ve preminyum harici hiçbir markayla kıyaslanmıyordu değilmi. koskoca mercedes almışsın birde salon salomanje müşteri bekleme salonu mu bekliyorsun.

şaka bir yana ben mercedes tr olsam müşteri bekleme salonları için bir standart getiririm belirli bir metrekare büyüklük belirli imkanlar ve olanaklar için. bunu düşünememişler mi acaba anlamadım.

• Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Sn.aytron cevaplamış bende ekleme yapayım.
    91h vs lastiğin hız yük endeksini gösterir XL son birkaç yıldır jant çaplarının büyümesiyle lastik firmalarının lastik yanaklarını güçlendirmesiyle litaruture alınmış bir kavram.
    Eğer rof yerine düz lastik takılıyorsa özellikle kışın artan çukurlar için XL iyi bir çözüm olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 15 Aralık 2016; 21:53:29 >
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    :):)
    Bununla alakalı standart getirildi.
    Buna preminum konsept deniliyor lüks otuma grupları büyük televizyonlar vs.antalya Eskişehir bayileri bu konsepte mesela.
    Yakında tüm Mercedes bayileri bu şekilde olacak.

• Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Size söyle söyleyeyim, ben kış lastiği almadım ama ege bölgesinde olduğumu yazmıştım. Kışın en düşük ay sıcaklık ortaması 8.6 C. Ben kış lastiği alırsam aksine yolda tutunamam.

Kış lastiği ile performans derken, kasıt yaz lastiği-kuru asfalt-aynı sürüş stili ise hiçbir kış lastiği ile kış şartlarında mümkün değil.

Otuz kusur yıllık ehliyet, yirmi küsür yıllık arkadan itiş araç tecrübesi ile size söyleyebileceklerim;

-Kış lastiği toplasanız on yıldır bile Türkiyede yok, yıllarca yaz lastikleri ile kışın da gittim, bana araç kullanmayı öğreten abimin ilk söylediği bugün bile hala aklımda;"Akıllı git" demişti. Siz savrulur muyum demişsiniz, ben bugün 13 C, kuru asfaltta savruldum, hata benimdi ama arkadan itişin bir avantajı var, direksiyon ile ön aksı, gaz pedalı ile arka aksı kontrol etmek mümkün. Aracı toplamak araca göre değişse de genelde 15 derece üstü değerlerde önden çekiş bir araçtan daha kolay.

Aksine bir koşul olmadıkça otomobil sporlarında kullanılan araçlar arkadan itiştir. Keza spor araçlar da. Korkacak birşey yok. Yeter ki bilelim, paniklemeyelim.

-İkinci konu hangi şehirde daha doğrusu hangi sıcaklık değerlerinde aracın kullanıldığı. Gerekli ise kış lastiğinin bu koşullara uygun seçilmesi lazım. Erzurumdaki bir arkadaş için belki Hakkapeliitta 8 bile uygun bir lastikken bu lastik ankarada kullanılmaya kalkılırsa dert olur, çünkü ankaranın kış şartları bu lastiğin gerektirdiği ısı şartlarını sağlayamaz. Bu lastik için -25 C altı lazım.

-Üçüncü ve belki en önemlisi kış lastiği takıyor gibi yapmamak. Tamamen duygusal nedenlerle yaz lastiği ebadından en az bir, belkide 2 alt ölçü genişlikte lastik ve jantlar çizilmesin diye replika jant almak sadece psikoljik rahatlık sağlar. Evet belki taze karda taban alanını azaltmak aracın daha iyi yol tutuşunu sağlar ama ıslak ve buzlu zeminde tam tersi sonuç verir.

-Dördüncü olarak, daha önce yazdım, aracın arka düzen ayarlarının düzgün olması lazım. Çoğu arkadaş önden çeker araçlardan geldi, önden çeker araçların arka aksında yapılabilecek bir ayar yok ama arkadan iterlerde var ve yaz şartlarında daha önce aynı araçtan kullanmadı iseniz anlamak nerede ise imkansız.
    Çünkü premium araçtaki esp sistemi sadece savrulmayı değil konforu da düşünüp ayar bozukluğu varsa müdahil olur. Hatayı devamlı düzeltir. Sonra araçta cip yok, makul kullanıyorum niye arka balata 15k km de bitti diye bağırılır. Nedeni bu.
    Ama kışın esp nin derdi daha fazla ve yapabileceklerin limiti var. Zaten aracın kendisi savrulmaya da müsait.
    Yapılacak kış başı iyi bir öndüzenci gitmek ve bunun bedeli 50 TL. Ben her sene gerektikçe yaparım ama kış başı yaptırmakta fayda var. Balata mı,47k öncesi değiştirmedim, rekor eşimde, 72k. Tercih tabiki sizin.

Edit: Yazım hataları düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhansen -- 15 Aralık 2016; 23:39:59 >

• Arkadaşlar serviste sağ farım orijinali ile değişti.

Fakat far ayarını yapmamışlar. Bunu benim tam hizalı yapma şansım var mı, yoksa servise mi götüreyim sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

:):)
    Bununla alakalı standart getirildi.
    Buna preminum konsept deniliyor lüks otuma grupları büyük televizyonlar vs.antalya Eskişehir bayileri bu konsepte mesela.
    Yakında tüm Mercedes bayileri bu şekilde olacak.

çok iyi olur buralar vizyon olarak önemli ayrıca müşteriler uzun saatler geçirmek durumunda kalıyor buralarda ben melesa genelde araç çıkana kadar beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Arkadaşlar serviste sağ farım orijinali ile değişti.

Fakat far ayarını yapmamışlar. Bunu benim tam hizalı yapma şansım var mı, yoksa servise mi götüreyim sizce?

Siz yapamazsınız. Ölçüm yapılıp yapılması gerekiyor. Servise götürün. İşçilik parasını bunlar için alıyorlar. İki vida takmak için değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsamet

Bu konuda hem fikirim, kış lastiği sadece karlı havalarda faydalı olacağı anlamına gelmiyor. Run flat lastikte; Nokian, Michelin ve Goodyear arasında tercih olarak hangisi daha mantıklı olur? Duyduğum kadarıyla özellikle Goodyear ve Nokian son zamanlarda ciddi anlamda tutulmakta.

Söylemeyi unuttum. Ben runflat lastik almadım. Kışın şehir dışı yol gitmediğim için o kadar para vermek istemedim. Ayrıca bu lastikler run flat (Mercedes'te MO Extended diye geçiyor) lastiklerden daha yumuşak olduğu için biraz daha konforlu oluyor. Run flat konusuna gelirsek; Arka lastiğin ebadında run flat kış lastiği çok seçenek göremedim. Pirelli'de Sottozero bulmuştum ama ön lastikleri farklı satıcıdan temin etmek gerekiyordu, o yüzden vazgeçtim.

http://www.lastikal.com.tr/pirelli-on-225-45r18-95h-xl-arka-245-40r18-97v-xl-rft-runflat-sottozero-serie3-kis-lastigi--4-adet-takim-fiyati-

Burada ön ve arka AMG araçlara uyacak ölçülerde satıyorlar.

Ayrıca Michelin'in MO kodlu lastiği var. Bu MO Extended olabilir. Michelin GoodYear'a göre pahalı olduğu için tercih etmedim.

http://www.lastikal.com.tr/michelin-245-40r18-97v-xl-pilot-alpin-pa4-mo-grnx-kis-lastigi

Bu arada bu firmayı önerdiğim için bu adresleri vermedim. Ürün hakkında bilginiz olsun diye paylaşıyorum. Ben lastiklerimi direkt satıcıdan aldım.

Son olarak tavsiyem şu; Kışın çok önemli değil performans beklemiyorum. Beni götürsün deyip ucuz lastiklere yönelmeyin. Araçtan soğursunuz. Birçok yorum okudum.
    Lastik aracın kullanımında büyük etkisi var. Formula araçlarını örnek vermek isterdim ama o noktada değiliz :) Ses, yol tutuşu. Bunlar önemli etkenler.
    Kışı kötü, yere iyi tutunamadığınız bir botla dolaştığınızı düşünün :)

• Merhabalar,
    Bugün antalyada kauçuk paspas sorayım dedim 2 servis de fiyatlara 400 tl diyo c200 için. Sanayade 120 tl fiyat aldım. Koku yapmıyomuş falan dediler ama ciddi fiyat farkı var. Havuzlu değil birde.
    Siyah bakıyorum ben, alan varsa yakın zamanda tavsiyelere açığım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih xextreme

Merhabalar,
    Bugün antalyada kauçuk paspas sorayım dedim 2 servis de fiyatlara 400 tl diyo c200 için. Sanayade 120 tl fiyat aldım. Koku yapmıyomuş falan dediler ama ciddi fiyat farkı var. Havuzlu değil birde.

Bugün yetkili servisten orjinal kauçuk paspas aldım,tanıdık bir akrabam vardı 350 liraya verdiler.

C200 benimkide.

Açıkçası bir paspasa bu kadar para vermek zoruma gitsede ucuz alıp koku yapmasından korktum. Çok kaliteli çok güzel duruyor ama. Çuk oturuyor.

• drserti D kullanıcısına yanıt
    İçinize sindiyse güle güle kullanın, gerisi boş. Benim niyetim ucuzunu deniyip beğenmezsem çöpe atmak :) bir de şu yıldıza ışık yaptırma veya ön ızgarayı elmas görünümlü yaptıran varmı acab?

• Salih xextreme S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Yanlız araştırırken L.locker diye bi marka dikkatimi çekti kaliteli paspaslar üretiyorlarmış. Onu alma niyetim vardı ama bugün başka bir sebep için servise gittiğimde bir anlık gaza gelip alıverdim paspası:)

• Bugün C180 AMG için fiyat aldık, 187.000 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserti

Teşekkür ederim.

Yanlız araştırırken L.locker diye bi marka dikkatimi çekti kaliteli paspaslar üretiyorlarmış. Onu alma niyetim vardı ama bugün başka bir sebep için servise gittiğimde bir anlık gaza gelip alıverdim paspası:)

Merhabalar, ben de c180 amg ile ötv öncesi yeni katılanlardanım şu paspasları aldım ve tam oturdu 3d havuzlu ve koku yok kutusunda da L.Locker yazıyodu.
    navigasyon için de şunu aldım 10 günde elime geçti sorunsuz araca kaydettim.

http://www.ebay.com/itm/Mercedes-SD-Karte-Card-Garmin-MAP-PILOT-2015-2016-A2139060303-/222322067856?hash=item33c36d8990:g:jQIAAOSwsTxXj8XN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xigris -- 16 Aralık 2016; 23:40:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih xextreme

Merhabalar,

ben ankara da sanayiden aldım 80-90 tl gibi birşeydi bmw için üretilmiş bir modeldi abi tam uyuyor dediler saçmalamayın dedim. adamlar bir taktı tam uydu çok iyi bir malzemesi var ve hiç koku yapmıyor muhteşem diyebilirim.
  • xigris X kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın, bende duydum l lockers markayı, iyi diyorlar. Navigasyonu pek yabancı dil olmayınca yurtdışından almaya cesaret edemedim ama bende istiyorum almak. Keşke 2 tane alsaymışsınız verirdim parasını size :)

• Salih xextreme S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, benimki de bir nevi kumar sayılır şansıma çalıştı, ilk defa ebay kullandım genelde aliexpresten yapıyordum ama orada bulamadım bu kartlardan açıkçası elimde tvli birtane piranha var ve çok daha kullanımı basit ve akıcı garmin hantal ve karmaşık geldi bana ama o kadar para verip bu arabaya navigasyon olmaması içime sinmedi o eksiklik giderildi.
  • xigris X kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınızda paspasınızda navigasyonun kartınızda hayırlı olsun, lastiğinize taş deymesin.

E bay için yurt dışı paypal hesabı açmaya çalıştım beceremedim... yoksa bende navi almak istiyorum.

• Greentime G kullanıcısına yanıt
    Standart amg ise fiyat çokmuş.daha bugün beyaz amg+müzik sistemi+gece paketi 189.600 e aldım

• 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.