Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fettah

Bencede arac satış sözleşmesi yapılamaz diye biliyorum , en azından biz sipariş verdiğimizde sadece sipariş evrakları doldurulup kaydediliyordu .

sözleşme yapmadan neye göre getirecek bayi özel sipariş aracı? siz neye güvenip özel sipariş getireceğine dair peşinat vereceksiniz?

sözleşme hem alıcıyı hemde satıcıyı güvence altına alan bir anlaşmadır. hizmet ve mal alımlarından önce yapılması esastır. o yüzden sözleşme yapılamaz çok iddalı bir cümle olmuş.

satışın tamamlanmasından bahsediyorsanız, isterseniz araç Türkiye ye giriş yapmadan bayiler faturasını kesmez ve satışını yapmaz diye düzeltin. satış ancak o zaman bitirilir sonra araç teslim edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TK-66 -- 2 Mayıs 2014; 17:19:25 >
  • Sipariş alınması her zaman olabilir,
    ama satış sözleşmesi yapılması farklı bir olay,
    satış sözleşmesi yapıldığı anda fiyat kesinleşmiş demektir,
    temmuz ayına opsiyonlanarak gelecek bir araca fiyat verilemez diye biliyorum,
    sorguladığım budur.
    isteyen kap0rasını verdikten sonra istediği aracın siparişini verebilir.
    fotoğraftaki benim satış sözleşmesi yaptığım araç içindir,
    araç bayide ben fiyatta anlaştım ve kaporasını vedim, bu halde, ,10 gün boyunca bana opsiyonlanmış vaziyette bekledi
    ben ödemenin tamamını yaptıktan sonra trafik muamele işlemleri yapıldı,
    faturası bütün işlemleri bittikten sonra ruhsatı çıktıktan sonra yapılacaktır.
    bu belge benim aracı satın aldığımı ve opsiyonladığımı satıcınında bana sattığını gösterir belgedir.ve kısmetse önümüzdeki hafta trafiğe çıkacak aracın SATIŞ SÖZLEŞMESİ'dir,

iyi yayınlar

https://store.donanimhaber.com/38/5d/81/385d81cf02bc0709574af5ae2d1d1888.jpg
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peak -- 2 Mayıs 2014; 19:35:13 >

• Söylediğim gibi ben satış sözleşmesini aracı teslim alıyorken yapılıyor diye biliyorum ama asla iddaa etmiyorum tabiki bunuda yakın zamandaki devir teslimimden sonra ayrıntılı bir şekilde size açıklarım
  • fettah kullanıcısına yanıt
    Exclusive derken ön panjuru değil kokpiti tarif etmek istemiştim. Fascination dış görünüm + exclusive iç mekan. Baya hoş duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerrah06 -- 2 Mayıs 2014; 18:22:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrah06

Kotanız da böyle bir konfigürasyonda araç var mı?

Bir önceki mesajım da ki gibi mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerrah06 -- 2 Mayıs 2014; 18:23:15 >

• cerrah06 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok hoş olmuş ama AMG tamponlar ve altı kesik o spor direksiyon olmadan hiç keyif alamıyorum mercedesten , onun için sonuna kadar AMG
  • quote:

Orijinalden alıntı: peak

Sipariş alınması her zaman olabilir,
    ama satış sözleşmesi yapılması farklı bir olay,
    satış sözleşmesi yapıldığı anda fiyat kesinleşmiş demektir,
    temmuz ayına opsiyonlanarak gelecek bir araca fiyat verilemez diye biliyorum,
    sorguladığım budur.
    isteyen kap0rasını verdikten sonra istediği aracın siparişini verebilir.
    fotoğraftaki benim satış sözleşmesi yaptığım araç içindir,
    araç bayide ben fiyatta anlaştım ve kaporasını vedim, bu halde, ,10 gün boyunca bana opsiyonlanmış vaziyette bekledi
    ben ödemenin tamamını yaptıktan sonra trafik muamele işlemleri yapıldı,
    faturası bütün işlemleri bittikten sonra ruhsatı çıktıktan sonra yapılacaktır.
    bu belge benim aracı satın aldığımı ve opsiyonladığımı satıcınında bana sattığını gösterir belgedir.ve kısmetse önümüzdeki hafta trafiğe çıkacak aracın SATIŞ SÖZLEŞMESİ'dir,

iyi yayınlar

https://store.donanimhaber.com/38/5d/81/385d81cf02bc0709574af5ae2d1d1888.jpg

afedersiniz ama bu iş artık biraz sidik yarışına döndü galiba. yok verirdi yok veremezdi yok sözleşmeydi yok değildi.

aracı takip edenlere belki bir faydası olur diye sahibini bile tanımadığım bir araçla ilgili bir bilgiyi paylaştım burada. paylaştığımada pişman oldum. benim olmayan bir aracı savunur konumunda kalmaktan da çok sıkıldım gerçekten.

ama madem belge paylaşarak yorum yaptınız bunu değerlendirerek son yorumumu yapıyım.

diğer yorumlara bakarsanız her bayinin kendine göre farklı matbu evrakları olduğu ortaya çıktı.

mesajınızda "satış sözleşmesi yapıldığı anda fiyat kesinleşmiş demektir" cümlesi tamamen kendi yorumunuzdur. çünkü sözleşme olarak paylaştığınız belgedeki "SİPARİŞ TEYİT FORMU" ibaresi benim daha önceden paylaştığım 2 fotoğraftan BİR KISMI EL YAZI İLE DOLDURULMUŞ ANCAK MATBU METİN KISIMLARIDA OLAN BELGENİN ÜZERİNDE DE YAZMAKTADIR VE BU İFADEYİ BİRÇOK KEZ SİZDEN ÖNCE KULLANDIM. DAHA ÖNCEKİ MESAJLARIMI İNCELERSENİZ GÖREBİLİRSİNİZ eğer sizinki satış sözleşmesi oluyorsa benim paylaştığımında satış sözleşmesi olacağını siz söylemesenizde paylaştığınız belge zaten söylüyor.

bir çok bayi tarafından konfigüre amg siparişi yapılamazken, adı marka bir bayinin müdürü yapılamaz denilen amg yi konfigüre ediyorsa, siparişi geçtim diyorsa, sistemin verdiği sipariş numarası her belgede bulunuyorsa, bilgisayarında açıp almanca bir ekranda aynı sipariş numarasını müşterisine gösteriyorsa, 3 kez bir yerlerle konuşarak hem eklenen donanımları hemde siparişi teyit ettiriyorsa, birde bu teyitten sonra haziran da teslim diyorsa, bu taahhüdünü adına ister sözleşme diyin ister başka birşey diyin imzalı olarak müşterisine veriyorsa, ya bu sipariş doğrudur ya bu müdür işinden memnun değildir kendini kovdurmaya falan çalışıyordur, ya da bir amg sipariş fantezisi vardır onu deniyordur.

böyle bir sipariş olabilme ihtimali bile niye birilerini bu kadar rahatsız etti onu anlamıyorum.

bu yarışta daha fazla yorum yapmayacağım. TEKRAR SÖYLÜYORUM ARAÇ GELİNCEYE KADAR BU KONUDA ARTIK KİMSEYE CEVAP YAZMAYACAĞIM. isteyen inanır isteyen inanmaz kendi bileceği iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TK-66 -- 2 Mayıs 2014; 19:03:38 >

• Daha yüksek motoru gelirmi ilerde veya dizeli böyle bi haber varmı

• Evet sene sonunda dizeli gelicek dediler ama A serisindeki gibi 1.5 gelirse kesinlikle tavsiye etmem.
  • Bu kadar sıkıntı yapmana gerek yoktu bence, diğer arkadaşta bildigi ve inandıgı durumu savundu , ister o ister sen haklı olun bence kızılcak bir durum degil, bence verdiğin bilgiler güzel ve bukadar yazı yazdığına göre asabiyetinde yüksek ama bence gerek yok , yorum daha yapmaya bilirsin bu en doğal hakkın ama bildiklerini burda paylaşarak birçok insanın bilgilenmesine vesile olabilirsin , buda benden olsun, Saygılarımla .
  • quote:

Evet sene sonunda dizeli gelicek dediler ama A serisindeki gibi 1.5 gelirse kesinlikle tavsiye etmem.

Yüksek motor gelmez demi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HüseyinCANDIR

quote:

Evet sene sonunda dizeli gelicek dediler ama A serisindeki gibi 1.5 gelirse kesinlikle tavsiye etmem.

Yüksek motor gelmez demi?

Markanın amacı zaten düşük motor getirip vergi yakıt v.b. masrafları kısmaktır , yurt dışında yüksek motorları var fakat Türkiyeye getireceklerini pek zannetmiyorum.
  • C220 cdi - c200 ve c250 fiyatları açıklandı .

Ben söylemiyorum fiyatları siz girip mercedes-benz'in sitesinden bakarsınız

Edit: Daha güncellenmemiş yarın düzelmiş olur heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksezginer -- 2 Mayıs 2014; 20:44:59 >
  • fettah kullanıcısına yanıt
    Evet, mesele maliyet vergi avantaji, lakin, mercedec dizelde reno moturu kullanıyor, bmw 1, 320iED, 520i de kullandığı 1600 twinport motoru da PRC üretimden sağlıyor, bir araba yüksek maliyetli mercedes veya bmw olacak, 100bin ler üstünde fiyatı olacak, öte yandan renault veya PRC üretim yapan (reno,peki, citroen) ortak arge motorları üreten firmalar kendi uretumlerinde bu mototlari 60-70 bin küsür fiyata satarlarken bu motoru bmw veya mercedes 100bin liralar üstünde satarlarsa
    düşünmek gerek, ne oluyoruz, türkiyede vergi yükü var diye kendi uretmedigi motorları (taşeron) konumdaki firmadan alıp. Kendi bandında kasalara monte edip türkiyede pazarı var diye gönderip satması biraz türk insanıni keriz konumuna koymak gibi değilmi?

İyi yayınlar

• Dün plakalanmış AMG paketli bir C180 gördüm. Sahibi şanslı olmalı, ilk alanlardan.

Fotoğrafın boyutu kocaman olduğu için link veriyorum; http://i.imgur.com/4zp5C28.jpg

Plaka Paint terk affedin.
  • yeni s serisinin küçültülmüş versiyonu gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Dün plakalanmış AMG paketli bir C180 gördüm. Sahibi şanslı olmalı, ilk alanlardan.

Fotoğrafın boyutu kocaman olduğu için link veriyorum; http://i.imgur.com/4zp5C28.jpg

Plaka Paint terk affedin.

aynı aracı bursa'da da gördüm. şansıma önümde park etti, bayan kullanılıcılı. baya inceledim.
    ne yazık ki fotoğraflardaki gibi değil. özellikle arka farı gömük ve küçük görünüyor. arkadaki gri difüzör de oldukça ucuz görünüyor. yandan coupe kesimli gibi görünse de camlar aşırı yüksek (görüş açısı için artı durum ama sportiflik azalmış. (sportif çizgi cla'da zaten var diye yapılmış olabilir)) tavanın panoromik tavanı ve c sütunu arasında da bütünlük olmaması beyaz renkte çok sırıtmış.
    araçta uzaktan bakınca bi orantısızlık var bariz. araba dizaynına çok kafa yorduğum için abartıyor olabilirim.
    mesela gelmiş geçmiş en iyi arka tasarımlardan biri önceki kasa c serisindeydi. abartılı yenilikten kaçınsalar daha güzel olmaz mıydı?

• Değişmeyen tek şey değişimdir

Gözler alıştıkça bu tasarım da zamanla güzel gözükmeye başlayacaktır bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunesh13 -- 2 Mayıs 2014; 22:35:17 >
  • kelimeler kifayetsiz...

Yeni C 200 Benzin 1.991 cm3 184 PS 7G-TRONIC Fascination 208.100 TL
    Yeni C 250 Benzin 1.991 cm3 211 PS 7G-TRONIC Fascination 216.600 TL
    Yeni C 220 BlueTEC Dizel 2.143 cm3 170 PS 7G-TRONIC Fascination 285.000 TL
    Yeni C 220 BlueTEC Dizel 2.143 cm3 170 PS 7G-TRONIC Exclusive 288.000 TL
    Yeni C 220 BlueTEC Dizel 2.143 cm3 170 PS 7G-TRONIC AMG 295.000 TL
    Yeni C 250 BlueTEC Dizel 2.143 cm3 204 PS 7G-TRONIC Fascination 300.600 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 3 Mayıs 2014; 0:30:17 >
  • Bu fiyatları görünce makyajlı w204 kasa aracıma daha çok sevmeye başlıyorum. Bu fiyatlar ne böyle. İyi bir arsa alırsın bu fiyata yakın illerde en azından değerlenir. :D Ah Yıldız ne yaptın bizlere...
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.