Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.186.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kalik28

2000 den beri comandda var zaten hatta en kulanıslı hersaman comand olmuştur mesele o değil benim burdaki göstermek istediğim ekranın 2d görüntünün kalitesi (ekrana şuanda idriveda bu kalite yok) ayrıca ses algılama olayı daha iyi geliştirmişler eski sitemlerde hep yanlış algılıyodu burda direk hatasız algılıyo, çinmalı diyip laf atanlar yeni comand 3d nın özellıklerınden haberlerı yok ondan paylastım, bu arada bu atılımdan sonra yeni idrive boş durmas bmw sağlam bı idrive sistemi geliştirir ...

NBT Touch iDrive'ı inceleyin derim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fk 1000

quote:

Orijinalden alıntı: koray.cano

quote:

bende bayi kötülemek için değilde bilgi vermek için paylaşmak istedim.

eğer C serisi siparişinizi sisteme geçmiştim diyorsa hem numarasını hemde çıktısını isteyin bakalım ne diyor?

amacım bayileri kötülemek değil. ama ben siparişinizin önceden sisteme girilmediği düşüncesindeyim. şuan da siparişler onaylanmıyor olabilir ona birşey demiyorum.

bazı satış temsilcileri kendilerini çok akıllı zannediyor ona sinir oluyorum.

İşte demek istediğim buydu satış danışmanları sipariş alıyor araç oluşturuyor ama sisteme girmiyor,giremiyorlar kota açılmadığı için.Yukarıda dediğim gibi büyük risk fabrika kısıtta olsa amg paketten dolayı ki oluyordu bütün alınan siparişler patlaycaktı büyük risk yani. Kota açılınca hemen satış müdürlerine iletecekler sipariş değişikliklerini :)

hiç kimseye söyleme dendiği ve sipariş veren kişi olan arkadaşım arkadaşına zararı dokunabileceği için ili ve bayi ismini veremem ancak, tesadüfen orada bulunmam nedeniyle 6 gün önce AMG bir aracın haziran teslimi için konfigüre edildiğini gördüm. sipariş verildi. kendisine sipariş numarası olan ve her donanımın tek tek kodlarının belirtildiği imzalı bir çıktı verildi. haziran teslimi olduğunu belirten Sipariş Teyit Formunuda verdi. temmuz içinde bir kaç aracı konfigüre edebildiklerini ve bu araçların siparişini geçtiklerini belirttiler. sipariş vereni birebir tanımadığım için bayi ile özel bir hukuku var mıdır yok mudur onu bilemiyorum.

ancak bildiğim ağustos ayından önce sınırlı sayıda da olsa haziran ve temmuz aylarında konfigüre AMG geleceği.

araçlara hiç müdahale edemeyen bayiler olduğunu da biliyorum. tekrar söylüyorum bunu bayileri kötülemek için söylemiyorum ancak bu kotaların bayilere garip bir şekilde dağıtıldığı ortada. kimisi bir kısmına müdahale edebiliyor kimisi hiç birine edemiyor.

İyi niyetinizi anlıyorum ılımlı yaklaşıyorsunuz konuya ama bu yazınız kalsın bu 6 gün önce sipariş verilen AMG araç haziranda gelecek mi bekliyelim merak ettim bende :)
  • quote:

Sıkıntı yok bugüngelen bilgi üzerine ağustos ayına AMG paketli araçlar gelecektir. Normalde eylül-ekim ayıydı ama fabrikada ki kısıt kalkmış durumda kotalar açılırsa ağustos ayına özel sipariş verilebilecek ama kota kaç adet gelir bilinmez. Şuan elimde haziran ayı Fascination paketli araçlarım kaldı bir kaçtane mesela :)

en düşük paket style paket geliyormu.herzaman elinizde bulunuyormu.led farlı olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

quote:

Sıkıntı yok bugüngelen bilgi üzerine ağustos ayına AMG paketli araçlar gelecektir. Normalde eylül-ekim ayıydı ama fabrikada ki kısıt kalkmış durumda kotalar açılırsa ağustos ayına özel sipariş verilebilecek ama kota kaç adet gelir bilinmez. Şuan elimde haziran ayı Fascination paketli araçlarım kaldı bir kaçtane mesela :)

en düşük paket style paket geliyormu.herzaman elinizde bulunuyormu.led farlı olarak.

5 adet style paketli araç geldi(eksik aksesuarlı). Şuan 1 tane beyaz kaldı sadece. Statik led far yok ama üzerinde..
  • bayiniz kotasında haziran veya temmuz ayında teslim konfigüre edilebilir bir AMG olmadığı için herhalde sizi pek inandıramadım.

arkadaşıma söyledim. arkadaşına araç teslimi yapıldığında bana haber verecek. bende bu mesajınızı alıntılayarak size bilgi veririm.

bu arada sizin ağustos tan önce araç teslimi olamaz iddianızı söyledim. oda bana sipariş geçildikten sonra bayi müdürünün bir yerlerle 3 kez telefon görüşmesi yaptığını ve sipariş geçilen aracın mercedes fabrikasında mayıs ayında üretime girecek bir araç olduğunu teyit ettirdiğini söyledi. bakalım araç ne zaman gelecek?

bir kez daha belirtiyorum. bu araç hazır araç değil konfigüreye izin veren ve üzerine istenen donanımların eklendiği bir araçtır.

Edit: Birde mevcut sipariş üzerine 29 unda salı günü bir donanım daha eklenmesine sistem izin vererek sipariş güncellenmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TK-66 -- 1 Mayıs 2014; 12:37:46 >
  • quote:

bayiniz kotasında haziran veya temmuz ayında teslim konfigüre edilebilir bir AMG olmadığı için herhalde sizi pek inandıramadım.

arkadaşıma söyledim. arkadaşına araç teslimi yapıldığında bana haber verecek. bende bu mesajınızı alıntılayarak size bilgi veririm.

bu arada sizin ağustos tan önce araç teslimi olamaz iddianızı söyledim. oda bana sipariş geçildikten sonra bayi müdürünün bir yerlerle 3 kez telefon görüşmesi yaptığını ve sipariş geçilen aracın mercedes fabrikasında mayıs ayında üretime girecek bir araç olduğunu teyit ettirdiğini söyledi. bakalım araç ne zaman gelecek?

bir kez daha belirtiyorum. bu araç hazır araç değil konfigüreye izin veren ve üzerine istenen donanımların eklendiği bir araçtır.

Edit: Birde mevcut sipariş üzerine 29 unda salı günü bir donanım daha eklenmesine sistem izin vererek sipariş güncellenmiş.

Şuan iş yerindeyim en son haziran kotamdaki araca bakıyorum ve üretimde diyor ilk açıldığı andan itibaren bu kotada ki araçların hepsi üretime girmiş araba idi. Sizin konfigüre dediğiniz aracı bende kendi sistemimde araç oluşturma programımda oluştururum ama sipariş Almanya'ya geçemem kimse geçemez. Ben size açıkça söyleyeyim o arkadaşınız araca AĞUSTOS Ayında gelecektir :)

29 unda donanım ekleme diye bir şey yok. Arkadaşınız satış danışmanına söylüyor satış danışmanı da not alıyor ağustos kotası açılınca müdahale edecektir.Buyrun yanıma gelin bizde sizinla istediğiniz aracı tasarlıyalım sorun değil ama Almanya'ya sipariş şuan için imkansız

EDİT: Şuan en son haziran kotası temmuz daha açılmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksezginer -- 1 Mayıs 2014; 13:20:49 >
  • ben polemik tartışma olsun veya insanları yanlış yönlendireyim diye bu bilgiyi vermedim. gördüğümü söyledim.

kaldı ki araç sahibi benim arkadaşım değil. o ana kadar tanımıyordum bile. arkadaşımın arkadaşı.

siz araçlara müdahale edilemediğini söylüyorsunuz. ben size araç konfigüre edilip sisteme girildi ve sistem bir SİPARİŞ NUMARASI verdi diyorum. ayrıca TESLİM TARİHİ YAZILI SİPARİŞ TEYİT FORMU ile sözleşme imzalandı diyorum. bunlar kendi gözümle gördüklerim.

şimdi arkadaşımla telefon ile görüştüm. çok ısrar ettim. eğer mahsuru yoksa oda arkadaşından bu belgelerin fotoğrafını çekip göndermesini isteyecek.

bana ulaşırsa buradan paylaşacağım. bir bakarsınız durum nedir diye siz daha iyi anlarsınız o belgelerin dilinden.
  • quote:

ben polemik tartışma olsun veya insanları yanlış yönlendireyim diye bu bilgiyi vermedim. gördüğümü söyledim.

kaldı ki araç sahibi benim arkadaşım değil. o ana kadar tanımıyordum bile. arkadaşımın arkadaşı.

siz araçlara müdahale edilemediğini söylüyorsunuz. ben size araç konfigüre edilip sisteme girildi ve sistem bir SİPARİŞ NUMARASI verdi diyorum. ayrıca TESLİM TARİHİ YAZILI SİPARİŞ TEYİT FORMU ile sözleşme imzalandı diyorum. bunlar kendi gözümle gördüklerim.

şimdi arkadaşımla telefon ile görüştüm. çok ısrar ettim. eğer mahsuru yoksa oda arkadaşından bu belgelerin fotoğrafını çekip göndermesini isteyecek.

bana ulaşırsa buradan paylaşacağım. bir bakarsınız durum nedir diye siz daha iyi anlarsınız o belgelerin dilinden.

Yok polemik değil çok güzel yazıyorsunuz sıkıntı yok ben bazı danışmanların yaptığı oyunlardan bahsediyorum sadece :)

Ama dediğiniz gibi belge olursa daha sağlıklı olur neyin belgesiymiş bakarız. Çünkü bana yukarıda yazdıklarınız belgeleri bende size verebiliyorum :)
  • Bu belge var mıdır ? Resmi sipariş girilmiş, hazirana gelmesini belgeleyen resim budur :)
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
  • quote:

quote:

ben polemik tartışma olsun veya insanları yanlış yönlendireyim diye bu bilgiyi vermedim. gördüğümü söyledim.

Yok polemik değil çok güzel yazıyorsunuz sıkıntı yok ben bazı danışmanların yaptığı oyunlardan bahsediyorum sadece :)

Ama dediğiniz gibi belge olursa daha sağlıklı olur neyin belgesiymiş bakarız. Çünkü bana yukarıda yazdıklarınız belgeleri bende size verebiliyorum :)

araç sahibi kesinlikle sipariş ilinin ve bayisinin paylaşılmaması şartıyla sizin verdiğiniz ağustostan önce gelmeyebilirmiş bilgisini duyunca sipariş numarasını ve özel bilgilerini gizleyerek göndermeye ikna olmuş.

fotoğraflara bir bakabilirseniz bir kandırma falan var mı? sipariş sisteme geçilmiş mi ? yorumunuzu bekliyorum.

eğer bir yanlışlık varsa haziran da teslim edilemeyecekse ve bundan kesin eminseniz kendisine sizin vereceğiniz bilginin ulaşmasını sağlayayım.

fotoğraf falan uğraştırdım onu bari bir faydam olsun.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU
  • 10 haneli sipariş numarası ile aracın durumunu takip edebileceğimiz bir sistem varmıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukakman

10 haneli sipariş numarası ile aracın durumunu takip edebileceğimiz bir sistem varmıdır.

Benim bayimden almışsanız evet takip edebilirim ben bütün bayiler eder .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksezginer -- 1 Mayıs 2014; 15:38:25 >
  • quote:

quote:

quote:

araç sahibi kesinlikle sipariş ilinin ve bayisinin paylaşılmaması şartıyla sizin verdiğiniz ağustostan önce gelmeyebilirmiş bilgisini duyunca sipariş numarasını ve özel bilgilerini gizleyerek göndermeye ikna olmuş.

fotoğraflara bir bakabilirseniz bir kandırma falan var mı? sipariş sisteme geçilmiş mi ? yorumunuzu bekliyorum.

eğer bir yanlışlık varsa haziran da teslim edilemeyecekse ve bundan kesin eminseniz kendisine sizin vereceğiniz bilginin ulaşmasını sağlayayım.

fotoğraf falan uğraştırdım onu bari bir faydam olsun.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Şimdi çok arada kaldım farklı bir sipariş sistemi benim sistemim gibi değil ve el yazıları görüyorum Benim resmi teklifim ile bu bayiinin teklifi farklıymış baya.

Ben kesin emin olmamakla birlikte ağustosa gelecektir bu araç diyorum. İnş ben yanılırımda arkadaşınız haziranda arabasını almış olur. :)
  • sizin paylaştığınız fotoğraf adı üstünde teklif.

benim paylaştığım 1. fotoğraf ise araca özel sipariş numarası bulunan ve bayi tarafından imzalanmış bir belge. yani sıradan bir çıktı değil. sipariş numarası alabildiğine göre muhtemelen teklif sonrası bir işlemdir.

şöyle hiç bir şeyden anlamayan birisi olarak tarafsız gözle bakıyorum sizin paylaştığınız belgeden daha ağırlığı olan bir belge gibi geldi.

2. fotoğraf ise satış sözleşmesiymiş. ilgili kısımlar elle doldurularak imzalanmış. yani teklif falan değil. sözleşme. (üzerinde Sipariş Teyit Formu yazıyordu net hatırlıyorum.)

yanlış hatırlamıyorsam forumda bir başka arkadaş da konfigüre aracı haziran teslimi olarak sipariş verdiğini söylemişti. haziran teslimi konfigüre araç sadece bu araç değil yani.

bayi aracın %100 mayıs ayında üretileceğini ve haziranda teslim edileceğini söylemiş. bakalım araç ne zaman gelecek diyerek son sözlerimi söylüyorum.
  • quote:

sizin paylaştığınız fotoğraf adı üstünde teklif.

benim paylaştığım 1. fotoğraf ise araca özel sipariş numarası bulunan ve bayi tarafından imzalanmış bir belge. yani sıradan bir çıktı değil. sipariş numarası alabildiğine göre muhtemelen teklif sonrası bir işlemdir.

şöyle hiç bir şeyden anlamayan birisi olarak tarafsız gözle bakıyorum sizin paylaştığınız belgeden daha ağırlığı olan bir belge gibi geldi.

2. fotoğraf ise satış sözleşmesiymiş. ilgili kısımlar elle doldurularak imzalanmış. yani teklif falan değil. sözleşme. (üzerinde Sipariş Teyit Formu yazıyordu net hatırlıyorum.)

yanlış hatırlamıyorsam forumda bir başka arkadaş da konfigüre aracı haziran teslimi olarak sipariş verdiğini söylemişti. haziran teslimi konfigüre araç sadece bu araç değil yani.

bayi aracın %100 mayıs ayında üretileceğini ve haziranda teslim edileceğini söylemiş. bakalım araç ne zaman gelecek diyerek son sözlerimi söylüyorum.

Yok yanlışınız var benim size gönderdiğim foto resmi belge niteliğinde asıl aracın üzerinde sipariş oluşturul aksesularını gösteriyor. Dikkat ederseniz ben size o fotoda haziran fascination araba gösterdimde Türkiye paketli tam aksesuar gelecektir.Aşağısında pakete eklenen ve paketten düşülen donanımlar vardır. O el yazıları da sipariş teyit formu çok önemli değil sipariş oluşturulup kaparo alındığında müşteriye verilir.
    Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım yine sizin miğdenizi bulandırmak istemem ama bu oluşturulan araba ağustos gelecektir. Ama en güzeli bekleyip görmek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksezginer -- 1 Mayıs 2014; 16:55:10 >
  • Benim imzaladığım belgede aracın şase ve motor no su yazıyor. Sizlerdeki belgelerde varmı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet en doğrusu bekleyip görmek.

her bayinin kullandığı yöntem ve evraklar farklı demek ki. zaten ortak bir yöntem olsaydı sipariş olayı bu kadar çorba olmazdı. hergün konfigüre araçlar için farklı teslim tarihleri havada uçuyor. yok temmuz yok ekim yok ağustos diye değişiyor. mercedesin türkiyede bu işi iyi planlayamadığı ortada.

ben kendime alacak olsaydım şu belirsiz ortamda almazdım.

fakat tercih meselesi. alana veya alacak olanlara toptan hayırlı olsun güle güle kullansınlar araçlarını.
  • Dizeli yurt dışında herhangi bir ülkede çıktı mı veya yurt dışı çıkış tarihi belli mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

quote:

5 adet style paketli araç geldi(eksik aksesuarlı). Şuan 1 tane beyaz kaldı sadece. Statik led far yok ama üzerinde..

teşekkürler.eksik aksesuar derken neler eksik olması gerekenden.nette gözüken tam olarak style eksiksiz donanımlı nezaman gelir
  • bir tarafta özel sipariş amg'yi haziranda teslim ederim diye sipariş almış bir bayi müdürü, diğer tarafta ağustos'tan önce getiremez diyen başka bir bayi. ilginç.

benim arkadaşımda özel sipariş amg verecekti taki eylül teslimi olabilir diye kendisine söylenene kadar. şuan için araç alımını askıya aldı.

merakla bekliyorum sonucu. takipteyim.
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.