Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (368. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.121
Cevap
186
Favori
1.188.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baasskkaan

Mrhaba..aracım 2000 km oldu..ayagımı frenden az kaldırdıgımda balatalardan ses geliyor kütür kütür oluyor bu daha normalmi? Sizinkilerde de böyle bişey varmı?

4.500 kmdeyim bende bazen milim milim gitmeye çalışırken o ses geliyor. Umarım bir problem oluşturmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mortal_Abas

quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

Orijinalden alıntı: Mortal_Abas

Araci siparis edeli 33 gun oldu ve satis temsilcisi soyle dedi " son dakika gibi oldu 2-3 gun gec siparis gecseydik ekimde gelecekti dedi " yani agustos ayinda aracimin gelecegini soyledi.

2 tane soru isareti var kafamda

1- arac varsayalim ki 29 temmuzda bayiiye geldi, fakat 1 agustosda zam geldi diyelim, bana arac gelmedi diyip 3 agustosa kadar oyalayip zamlayip satma sanslari yok mu ? Evet ise bu sorunu nasil cozebilirim ?

2- agustosda araclarini teslim alacak arkadaslara satis temsilcileri tam tarih veya ortalama tarih olarak ne soyluyor ?

Bu zam olayına takılmayın derim çünkü geçen ayda böyle söylenti vardı ve gerçekleşmedi. Sonuçta istediğiniz an cayma hakkınız var. Bmw makyajlı versiyona zam yapmadı hatta birkaç bin tl daha uyguna geliyor indirimle yani mercedesinde yapacağını düşünmüyorum. Diyelim ki yaptı siz o sırada başka araçlardan teklif alırsınız mantığınız uygun olana yönelirsiniz bu yüzden zam gelecek diye kendinizi şartlamayın. Sorunuza gelirsek genelde araçlar ay başı ve ortasında geliyor bilemiyorum tesadüf mü ancak bölüm bölüm geldiği kesin.

Fiyat listesi güncellenmiş173.400 olmuş C serisi AMG

fiyat listesi sitede aynı görünüyor. Eğer bilgi doğruysa cidden büyük bir zam yapmışlar. Euro sabitken neye dayanarak yapıyorlar ilginç. Zaten opsiyonlar paketler oldukça pahalıydı...

• Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Öyle bir fiyat yok , yanlış görmüşsünüz..sizin baktığınız dizel versiyonu.... % 1,5 zam geldi ortalama..yani yaklaşık 2 bin tl kadar ..biraz aksesuar varsa ilave o zaman 2.500 - 3.000 tl bandında bu zam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tampa1 -- 4 Ağustos 2015; 12:18:34 >
  • quote:

Mrhaba..aracım 2000 km oldu..ayagımı frenden az kaldırdıgımda balatalardan ses geliyor kütür kütür oluyor bu daha normalmi? Sizinkilerde de böyle bişey varmı?

Sanırım ilk defa tork konvertörlü otomatik vites araç kullanıyorsunuz. Bu gayet normal. Araç durduğunda vitesi tam olarak boşa almadığı için sürekli bir itme gücü oluşturuyor, fren ile buna karşı koyuyorsunuz, ayağınızı hafif çektiğinizde balatalar ile diskler arasında titreşim oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluetooth81 -- 4 Ağustos 2015; 12:12:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

4.500 kmdeyim bende bazen milim milim gitmeye çalışırken o ses geliyor. Umarım bir problem oluşturmaz.

Aracımı o sesten hem yetikili servise hemde kartal oto sanayide tanıdığım güvendiğim iyi bir ustaya sordum problem yaratacak bir ses değil normal bir sesmiş. Diskleri kavrama sesiymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: tampa1

Mayıs ayı içinde sipariş vermiş olduğum C180 Amg arac önümüzdeki hafta teslim edilecek yüksek ihtimal fakat ben almaktan vazgeçtim bu sebeple sıra beklemeden almak isteyen arkadaş varsa ilgili bayiye kendisini yönlendireceğim ( herhangi bir talebim yoktur , sadece aracı alan arkadaş işlemlerini bitirince ben bayiden kaporamı geri alacağım )

Almak isteyen arkadaş var ise onun da işi görülmüş olsun

Araç özellikleri

C 180 1.6 Benzinli

Opak - Beyaz Renk
    Amg paket
    Konfor süspansiyon
    Kırmızı kızılcık hakiki deri
    Koltuk konfor paketi
    Akıllı Led ışıl paketi ve adaptif farlar
    Siyah dışbudak kaplama
    Burmester müzik sistemi
    Bagaj vale kilidi

Düşünen arkadaş varsa bana özelden yazsın lütfen direk bayi ile görüştüreceğim..Bu arada araç Antalya bayiden sipariş edildi.

çok güzel varyasyon hatta tam istediğim gibi ama malesef benim için zamansız

• son zamanlarda bakıma giren oldumu? fiyatlar1000-1200 seviyesindeydi bir değişiklik var mıdır?
  • 15.000 km bakim yaklasik 800-850 tl arasi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar c200 dizel aracımı bugün teslim aldım ama el freni konusunda birşey sormak istiyorum..st manuel olarak süreklı kullanman gerekmıyor kendısı otomatık olarak ayarlıyor dedi ancak park ederken uyarı verdi ve tam olarak anlayamadımda..her park yaptıgımızda eya kalkıslarda el frenı düğmesini kullanıyormuyuz.düğmeyi kendimize doğru çektiğimizde el frenı aktif hale gelirken ileri doğru ittiğimizde el frenı inmiş oluyor sanırım...aracın özelliklerini anlatacak akadas bayide olmadıgı için net olarak bilgi sahibi olamadım yardımcı olacak arkadaslara teşekkür ederim..
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun arkadaşım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: karasedir0606

arkadaslar c200 dizel aracımı bugün teslim aldım ama el freni konusunda birşey sormak istiyorum..st manuel olarak süreklı kullanman gerekmıyor kendısı otomatık olarak ayarlıyor dedi ancak park ederken uyarı verdi ve tam olarak anlayamadımda..her park yaptıgımızda eya kalkıslarda el frenı düğmesini kullanıyormuyuz.düğmeyi kendimize doğru çektiğimizde el frenı aktif hale gelirken ileri doğru ittiğimizde el frenı inmiş oluyor sanırım...aracın özelliklerini anlatacak akadas bayide olmadıgı için net olarak bilgi sahibi olamadım yardımcı olacak arkadaslara teşekkür ederim..

kendisi otomatik olarak kaldırır ama emin olmak için sizde elinizle kaldırabilirsiniz yukarı doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: karasedir0606

arkadaslar c200 dizel aracımı bugün teslim aldım ama el freni konusunda birşey sormak istiyorum..st manuel olarak süreklı kullanman gerekmıyor kendısı otomatık olarak ayarlıyor dedi ancak park ederken uyarı verdi ve tam olarak anlayamadımda..her park yaptıgımızda eya kalkıslarda el frenı düğmesini kullanıyormuyuz.düğmeyi kendimize doğru çektiğimizde el frenı aktif hale gelirken ileri doğru ittiğimizde el frenı inmiş oluyor sanırım...aracın özelliklerini anlatacak akadas bayide olmadıgı için net olarak bilgi sahibi olamadım yardımcı olacak arkadaslara teşekkür ederim..

kendisi otomatik olarak kaldırır ama emin olmak için sizde elinizle kaldırabilirsiniz yukarı doğru

peki araca yeni bindiğimizde hareket ettirmek için el freni düğmesini ileri doğru ittirmemiz gerekıyormu yoksa hıcbır işlem yapmadan arac otomatık olarak el frenını indiriyormu

• Araç otomatik el frenini bırakır biraz zorlanmaya gelince, yani araç hareket ederken bırakır. Bir de eski sistem düşünün çekince el frenini boşaltır, ileri ittirince de ayak basması gibi el freni tutar ;)

• Audio 20 de car play özelliği kullanılamıyoruz dimi birde iphone ekranını yastma gibi bir apart benzeri birşey varmı eski c serilerinde yapılabiliyor

• Anahtar da yapılan bir hata var, tuşları çok yüksek olduğundan cebinizden basabiliyor, geçen park edip iki sokak ilerideki cafeden döndüğümde arabayı açık buldum, neyseki kötü bir sürprizle karşılaşmadım o yüzden ya bol bir yere yada masaya konması gereken bir anahtarı var aracın.

• Bugün hases servise aracın rüzgar sesi ile ilgili gittim sağolsunlar yoğunda olsa ilgilendiler.aracımın bir s Class olmadığını bende bilerek gittim çok büyük beklentilerim yoktu çünkü yalıtım s seri gibi olsa bu araç 2 tondan aşağı elbette olmazdı vs. Neyse üzülerek söylüyorum ki rüzgar sesi aynaları Sökmeden gitmez gibı duruyor,makyajlı kasada kesinlikle ayna dizayn değişecektir. Rüzgara karşı giderken acayip bir ses rüzgarı arkana alınca ses yok.servis kapıyı biraz daha içeri alıp sprey fln sıktı ancak değişen birsey maalesef yok..

• Merhaba. Dün araç ekranda "Yakıt Alırken Motor Yağ Seviyenizi Kontrol Edin" diye uyarı aldım. Aracı hemen servise götürdüm. Servisde bu araba da en az 2 litre yağ eksik dediler. Nasıl olur dedim. Baktılar yağ kaçırmıyor. Egzozdan da duman atmıyor. Yeni arabalar yaklaşık 1 litre yağ eksiltir ama sizde 2 litre eksik büyük ihtimalle fabrikada eksik koyulmuştur teslimden öncede farkedilmemiştir dediler eksik yağı tamamladılar. Araç 10 bin KM de 5 bin sonra bakımda tekrar bakarız sizde bu sırada kontrol edin yağınızı dediler. Sizce ne yapmalıyım? 1 litre veya daha fazla yakması normal mi? Birde bi ara kullanırken 3-4 bin km önce gaza yüklendiğimde aynadan arkada beyaz duman gördüğüm oluyordu ama şimdi hiç olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. C200 bluetec
  • quote:

Orijinalden alıntı: tampa1

Hayırlısı olsun arkadaşım :)

Durduğunuz zaman frene sert şekilde bastığınızda HOLD fonksiyonu devreye giriyor ve el freni çekiliyor. Anahtarı çıkardığınızda araç el freni P konumunda çekili durumda kalıyor. Her durmada el freniyle uğraşmaya gerek kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gursel07

Merhaba. Dün araç ekranda "Yakıt Alırken Motor Yağ Seviyenizi Kontrol Edin" diye uyarı aldım. Aracı hemen servise götürdüm. Servisde bu araba da en az 2 litre yağ eksik dediler. Nasıl olur dedim. Baktılar yağ kaçırmıyor. Egzozdan da duman atmıyor. Yeni arabalar yaklaşık 1 litre yağ eksiltir ama sizde 2 litre eksik büyük ihtimalle fabrikada eksik koyulmuştur teslimden öncede farkedilmemiştir dediler eksik yağı tamamladılar. Araç 10 bin KM de 5 bin sonra bakımda tekrar bakarız sizde bu sırada kontrol edin yağınızı dediler. Sizce ne yapmalıyım? 1 litre veya daha fazla yakması normal mi? Birde bi ara kullanırken 3-4 bin km önce gaza yüklendiğimde aynadan arkada beyaz duman gördüğüm oluyordu ama şimdi hiç olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. C200 bluetec

Dizel araçlarda ilk alındığında yağ eksiltme olabiliyormuş. Benin de 6 sene önce sıfır aldığım Laguna 3 aracımda aynısı olmuştu aldıktan 1-2 ay sonra, yağ ekletmiştim ve bir daha asla tekrarlamadı.
    Motor yeni olduğunda normal sanırım.

• Arkadaşlar yeni C serisinin ön konsoldaki tablet formundaki ekran hakkında düşünceleriniz nedir? Eskisi gibi göğüse gömülü değil diye başta insanlar yadırgamıştı ama sanırım herkes çok alıştı artık.
    Ayrıca yeni Audi A4 de böyle geliyor bu yıl sonunda. Hatta A3, A6, A8 hepsi bu şekilde şu an. Belki bir kaç yıla kadar çoğu araba böyle olacak, normali bu olacak.
    Yeni E kasada böyle mi olacak acaba?
    Şahsen ben beğeniyorum, aracın içerisindeki diğer unsurlar ile uyumlu. Zaten genel toplamda aracın içi eski C kasaya göre çok daha güzel görünüyor bence.
  • 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.