Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (360. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrtkn

Biraz önce ST ile görüşmem üzerine sipariş vereceğim sanırım.
    C200d AMG Paket. Fakat içi EXCLUSIVE iç mekan tasarım. AMG' de genelde standart olan spor süspansiyon değil, konfor süspansiyon olacak. Standart spor süspansiyonları beni çok rahatsız etti çünkü.
    Bir kaç opsiyon daha var ayrıca.
    Eylül sonu Ekim başı gibi kısmetse gelecek.
    Hayırlı olur umarım. Allah utandırmasın..

Aracınız hayırlı olsun. 18 jantlı amg spor Süspansiyon ve 18 jantlı amg konfor Süspansiyonlu her iki aracıda kullandım inanın her ikiside sert çünkü amg nin doğasında bu var. Her ikisininde lastik yanak ebatları aynı Buda esneme ve darbe emmede Zayıf kalıyor. Nacizane tavsiyem spor Süspansiyon almanız çünkü konfor süspansiyonlu araç amg pakette havada duruyor ve görsel olarak hoş olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

Orijinalden alıntı: drfad

quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Bende Adanadan izmire 1.000 km lik yol verilerini paylaşayım. Agresif bir sürüş tarzım yok sadece sollama gerektiğinde veya bazı ufak durumlarda :) gazladım. Bütün modları da kullandım yanlış hatırlamıyorsam . Tüketim 4.9 lt idi. Klima full açık 3 kişi.
    Aracın performans kullanımı sportta eh işte sport + iyi duruma geliyor ancak işte bu aracın 2.0 dizelide bu donanımda 200 ü bulurdu 320d gibi yapacak bir şey yok. Bugün rüzgar ve yol sesine çok dikkat ettim. Yayla yerlerinde şiddetli rüzgar olan yerlerde 80-100 de bile duyabiliyorsunuz ancak işte hava durgunsa falan 140 da bile duyamazsınız. Bu araç tam bir alman asfaltı için tasarlandığı da yol sesinden belli. Yolda pürüzler fazlaysa yolu hissediyorsunuz ancak güzel yollarda gerçekten kütüphane sessizliğinde gidiyor.
    15 günde 3.000 km yol yaptım telefondan yazdığım için resim yükleyemiyorum ancak umarım ileride paylaşabilirim.
    Birde araç ne olursa olsun gerçekten yol 6 saati geçince yoruyor en azından o yolun stresi arkanızdan son hız gelen ticari araçlar ve jettalar falan sinir harbi yaşatıyor. Bentley de olsa durum değişmezdi sanırım :) . Birde A sınıfı araçla 150 ye çıkıp rüzgarda nasıl takla atmadan sürüyorlar ben hala anlamış değilim:)

Edit= 1-2 ekleme yapmak istiyorum. Yol 10 saat sürdü ve yol boyunca güneşin etkili olduğu saatlerde gerçekten klima sonuna kadar açık değilse terliyorsunuz. Araçta yarı deri yarı kumaş var . Bu tam deri olsa sanırım koltuğa yapışarak yol tamamlanır. O yüzden tam deri alacaklara tavsiyem koltuk soğutma alsınlar.

Nedense bu araçlarda özellikle ön camlar ısıyı hiç emmiyo. Bu nedenle önlere şeffaf yanlara açık renk cam filmi yaptım. Özellikle yan camdakiler ısıyı bariz azaltıyo. Filmlerden sonra iç ısı gayet iyi. 8 saat yol yaptım. Kumaştan daha az terletti. Klima sürekli açık. Benim 800 km ortalamamda 5.9 litre. Hız ortalaması 102 km. Yol buldukça basıyodum150 160. Yollarda çalışma ve radar olan yerlerdede 90 gibi hızlarla.

Ön camlar hariç film çektirmiştim ancak görüşü zorlaştırır diye ön yaptırmamıştım. İşe yarıyor ise öne yaptırmak iyi fikirmiş. Ben terletme olayının derinin suniliğinden olduğunu düşünüyorum. Yan camlardan gelen ısı işte cam filmi sayesinde sorun olmuyor ancak karşıdayken kumaş bile bir nebze terletirken deri daha çok terletir diye düşünüyorum. Bunu satış danışmanı da söylemişti.

3m yada llumarın özel ön camları var. Bence çok işe yaradı.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihSezer35

quote:

C200d AMG Paket. Fakat içi EXCLUSIVE iç mekan tasarım. AMG' de genelde standart olan spor süspansiyon değil, konfor süspansiyon olacak. Standart spor süspansiyonları beni çok rahatsız etti çünkü.

Aracınız hayırlı olsun. 18 jantlı amg spor Süspansiyon ve 18 jantlı amg konfor Süspansiyonlu her iki aracıda kullandım inanın her ikiside sert çünkü amg nin doğasında bu var. Her ikisininde lastik yanak ebatları aynı Buda esneme ve darbe emmede Zayıf kalıyor. Nacizane tavsiyem spor Süspansiyon almanız çünkü konfor süspansiyonlu araç amg pakette havada duruyor ve görsel olarak hoş olmuyor.

sert ne kadar sert ? zıplıyormu arac suan sciroccom'daki suspansiyonda dahami sert bu suspansoyon olayini aydinlatirsaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: vol_tyson

quote:

Orijinalden alıntı: FatihSezer35

quote:

sert ne kadar sert ? zıplıyormu arac suan sciroccom'daki suspansiyonda dahami sert bu suspansoyon olayini aydinlatirsaniz sevinirim.

Scirocco nuzda dahil piyasadaki bir cok spor süspansiyonlu araçtan daha konforlu bu konuda rahat olun. İsimlendirmek gerekirse tatlı sert diyelim. Çok kavisli yollarda sadece hafif bir zıplama var kesinlikle rahatsız edici değil. Benim aracım 19 jantlı lastik yanak ölçüsü 35 ve spor süspansiyonlu buna rağmen zıplama neredeyse yok gibi.

• simdi icim rahatladi cunki sciroccodaki beni tatmin ediyor rahatsiz olmuyorum tok bir suspansiyonu var c180 amg bur tik daha iyi konforlu ise super.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLTySoN -- 22 Temmuz 2015; 0:01:19 >
  • FatihSezer35 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Ben de tekrar bu soruyu soracaktım forumda fakat yanıt vermişsiniz.
    Konfor süspansiyonda yükseklik farkı var mı diye.
    Nette çok araştırdım ama görsel bulamadım.

• emrtkn E kullanıcısına yanıt
    Bu aracımla beraber haftasonları falan 122lik golfte kullanıyorum. 0-100 9.3.
    Verdiği hissiyat bakımından golf daha iyi hızlanıyormuş gibi geliyor.
    Herhangi bir kalkış vb bir deneme yapmadım ama.

İki süspansiyon arasında 15mm olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyamany -- 22 Temmuz 2015; 8:58:31 >
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Yalnız şunu tekrar söyleyeyim, süspansiyon değişikliği ile araçtan çok bir şey bekleme.
    Beklentilerin düşük olsun.
    Çünkü konforu etkileyen asıl sorun 18 jantlar ile birlikte ince yanak RFT kombinasyonu...
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    TR paketli tüm araçlarda standart olarak gördüğüm bir şey.
    Ama maalesef tam olarak ne olduğunu bilmiyorum..
  • yyamany Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Süspansiyon değişikliğinden vazgeçeceğim sanırım.
    Spor süspansiyona devam.
    Selam,

ben aracimi haziran 2014 te teslim aldim, C180 AMG+ akilli far sistemi var aracta, opsiyon ekletme sansim olmamisti o zaman.
    yol biraz bozuksa eger asiri konforsuz buluyorum araci, muhtemelen sadece spor suspansiyon yuzunden degil, RFT + 18 inch jantlar ulkemiz yollarinda konforsuz.
    bu durumu az da olsa konfor suspansiyonu secerek duzeletebilirsiniz diye dusunuyorum.

bunun disinda bir de su cok cizilen piano black kaplamayi tavsiye etmiyorum kimseye, koyu renk dis budak kaplama AMG pakete cok yakisiyor bence.
    akilli far sistemini ekletin mutlaka, oldukca kullanisli
    benim aracimda bel ve baldir destekli koltuklar var( ilk seri aracklarda standartti bu),kullanisli ve gorsel olarak hos duruyor, tavsiye ederim koltuk konfor paketini.

bu arada yasadigim sorunlari da yazayim baslamisken :) kapilar ayarsizdi oldukca zor kapaniyordu ve ruzgar sesi aliyordu, bunu hallettiler.
    touch pad arizalandi tutukluk yapiyordu surekli, degistirip hallettiler bunu da. anahtari tanimama sorunu bikac kez oldu pili degistirdiler, simdi iyi sorun yok. sol kapi esigi aydinlatmasi calismiyordu, degistirdiler.

arac sahiplerinden denemesini rica ettigim bir sorun daha var, sinyal kolu acikken ( sinyal verilmisken) donusu yaptigimiz sirada direksiyondan tik tuk seklinde sesler geliyor, sinyal kapaliyken donuslerde bu sesler yok, plastik sesi gibi geliyor bana ama cok sinir bozucu bir durum. sizlerde boyle bir durum var mi?

• hdhd16 H kullanıcısına yanıt
    Konfor kolduk paketinin görsel olarak AMG koltuklarından farkı var mıydı?
    Resim var ise paylaşabilir misiniz?
    Bugün yarın sipariş vereceğim, onu da ekleyebilirim.
  • yeni c 180'nin coupesinden haber varmı acaba.eger cercevesiz ve direksiz yapisi olursa e250 coupe gibi onu bekleye bilirim.

resim eklemem zor suan ama gorsellik olarak 3 kademeli baldir destegi hos duruyor, bel desteginin gorselligi yoktur diye dusunuyorum ama oldukca fonksiyonel, yanal destekler spor koltuklarin hepsine var sanirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdhd16

arac sahiplerinden denemesini rica ettigim bir sorun daha var, sinyal kolu acikken ( sinyal verilmisken) donusu yaptigimiz sirada direksiyondan tik tuk seklinde sesler geliyor, sinyal kapaliyken donuslerde bu sesler yok, plastik sesi gibi geliyor bana ama cok sinir bozucu bir durum. sizlerde boyle bir durum var mi?

Bu hissettiğiniz büyük ihtimalle iki ön lastiğin kısa dönüş çapında farklı açılarla dönüş yapması ve diş atlatması sebebiyle lastiklerden gelen titreşimin direksiyona yansıması. Sadece bu arabaya özel bir durum değil. Pencereyi açıp lastiklere kulak verirseniz pıt pıt diye sesler duyabilirsiniz. Sinyal ile birlikte gelmesi rastlantı olmuş olabilir. Özellikle tutucu yüzeylerde (beton veya temiz asfalt) direksiyon fazla kırıksa hafifçe ilerlediğiniz zaman bu ortaya çıkıyor. Tamamen normal bir durum.

Ama bir de bazen röle sesine benzer tıkırtılar gelebiliyor araçtan bundan bahsediyorsanız bu da w205'te rastlanan bir durum. Ama özellikle dönüş sırasında gelen bir ses değil bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluetooth81 -- 22 Temmuz 2015; 16:43:53 >

Gorsel fark yok, gelen sey bel destegi, onun kumandasi koltugin solunda. Bel destegi bence onemli.

• Apple Carplay ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? İnternette C-Class için destek veriyor ancak Türkiye de neden yok? yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Bizim çözebileceğimiz bi durum var mı? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok memnun olurum.
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    c180 için en son sorduğumda internet sitesindeki liste fiyatı üzerinden %2+3 indirim yapıyorlardı. Yani toplamda %5 indirim ile fascination ( Meslek indirimi ile) 144 bin TL ye alınabilir.
    Şuanki güncel durumu bilmiyorum bir kaç ay oldu soralı.(c200 için %2+1 yapıyorlar sadece)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GooKaNN_ -- 22 Temmuz 2015; 18:04:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdhd16

Selam,

ben aracimi haziran 2014 te teslim aldim, C180 AMG+ akilli far sistemi var aracta, opsiyon ekletme sansim olmamisti o zaman.
    yol biraz bozuksa eger asiri konforsuz buluyorum araci, muhtemelen sadece spor suspansiyon yuzunden degil, RFT + 18 inch jantlar ulkemiz yollarinda konforsuz.
    bu durumu az da olsa konfor suspansiyonu secerek duzeletebilirsiniz diye dusunuyorum.

bunun disinda bir de su cok cizilen piano black kaplamayi tavsiye etmiyorum kimseye, koyu renk dis budak kaplama AMG pakete cok yakisiyor bence.
    akilli far sistemini ekletin mutlaka, oldukca kullanisli
    benim aracimda bel ve baldir destekli koltuklar var( ilk seri aracklarda standartti bu),kullanisli ve gorsel olarak hos duruyor, tavsiye ederim koltuk konfor paketini.

bu arada yasadigim sorunlari da yazayim baslamisken :) kapilar ayarsizdi oldukca zor kapaniyordu ve ruzgar sesi aliyordu, bunu hallettiler.
    touch pad arizalandi tutukluk yapiyordu surekli, degistirip hallettiler bunu da. anahtari tanimama sorunu bikac kez oldu pili degistirdiler, simdi iyi sorun yok. sol kapi esigi aydinlatmasi calismiyordu, degistirdiler.

Sinyal kolu sağa ve sola dönüşlerde açıkken direksiyonu döneceğiniz yöne çevirip geri toplamaya başladığınızda duyduğunuz tık tak sesleri normal bir durum.çünkü sinyal kolu direksiyon kolonuna bağlıdır yani aynı mekanizma üzerinde hareket eder. Birçok markada bu sesi duymak mümkün Mercedesde buna dahil olmuş.Sinyalin yanmadığı halde bu tarz sesler duyarsan problem var demektir.

• quote:

Hayırlı olsun,
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ve nazarlardan saklasın :)
    (ben aracımı teslim aldıktan kısa bir süre sonra cama taş gelmişti, halen o taş izi nazarlık olarak duruyor :) )

liste fiyatı üzerinden indirim yaptılar mı ?
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.