Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır şehirler arası kullandığımdaki hız ort. 150 yani sabit 120 km hızda alınmış bir veri değil demek istedim. 9500 km nin yarısı şehir içi yarısı şehirlerarası hemen hemen. 7,8 yakıt 9500km de alındı. Henüz sıfırlanadım göstergeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsilfeler -- 29 Eylül 2014; 2:13:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bir kez şehir dışı yaptım onda da 120ye sabitledim adana-mersin otobandan gittim gişeler hariç hep 120 ile gittim 90 km yol,8.2 yaktı siz nasıl 150 ile gidip hem de şehiriçi karışık bu ortalamayı aldınız inanin anlamadım benim aracın motoru mu farklı acaba :)))

• Arkadaşlar Apple car play kullanan var mı aranızda ?

Gerçekten kullanışlı bir uygulama mı?

Birde normal ses sistemi idare yeterli mi? Yoksa burmester şart mı sizce?

• Aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım.
    Ankarada kullanıyorum. Ama Çankaya'da vb. bol yokuşlu veya bol dur-kalklı yerlerde oturanlar bu değerlerin üzerine 1- 1.5 lt. eklemeliler.
    Fotoğraf çıkmazsa veya silinirse diye verileri de yazıyorum.
    3592km
    99:47 h
    35 km/h
    8,3 l/100km

Daha önceki aracınız B sınıfı veya ekonomi odaklı bir C sınıfı ise. Bu araç size sürekli fazla yakıyor gibi gelecektir.
    Aynı rotada kullandığım diğer aracımın son 4000kmlik ortalaması 6,3lt.
    Haftada yakacağım fazladan 10-20TLyi bir Mercedes sahibi olarak izninizle düşünmeyeceğim.
    Aslan besleyen yemini düşünmez sonuçta...
    Haftada 100TL ve fazlasını yakanlar yanlış bir araç veya motor almış olabilirler.

Araç dur kalkı ve hatta yokuşta dur kalkı hiç sevmiyor. Yolu sürekli böyle olanlar daha fazla benzin yakacaklar.
    Benzin konusunu bir kenara bırakırsak;
    sport ve/veya sport+ da aracı kullanmak çok zevkli.
    Direksiyon çok hisli hale geliyor. Gaz tepkimesi çok hızlı ve sürekli düşük viteste tutuyor aracı.

Son bir konuda vites geçişleri çok hissediliyor denmiş.
    Bunu diyebilmeniz için önceki aracınız çift kavramalı olmalı.
    Bunu dememin sebebi kullandığımız araç tork konvantörlü bir araç. Çift kavramalı şanzımanlarla karşılaştırmamak lazım.
    Ayrıca aracınızı farklı modlarda da kullanmanızı öneririm. Vites geçişlerinizi hissetmeyeceğiniz modlar var araçta.
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyamany -- 29 Eylül 2014; 8:15:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yyamany

Aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım.
    Ankarada kullanıyorum. Ama Çankaya'da vb. bol yokuşlu veya bol dur-kalklı yerlerde oturanlar bu değerlerin üzerine 1- 1.5 lt. eklemeliler.
    Fotoğraf çıkmazsa veya silinirse diye verileri de yazıyorum.
    3592km
    99:47 h
    35 km/h
    8,3 l/100km

Daha önceki aracınız B sınıfı veya ekonomi odaklı bir C sınıfı ise. Bu araç size sürekli fazla yakıyor gibi gelecektir.
    Aynı rotada kullandığım diğer aracımın son 4000kmlik ortalaması 6,3lt.
    Haftada yakacağım fazladan 10-20TLyi bir Mercedes sahibi olarak izninizle düşünmeyeceğim.
    Aslan besleyen yemini düşünmez sonuçta...
    Haftada 100TL ve fazlasını yakanlar yanlış bir araç veya motor almış olabilirler.

Araç dur kalkı ve hatta yokuşta dur kalkı hiç sevmiyor. Yolu sürekli böyle olanlar daha fazla benzin yakacaklar.
    Benzin konusunu bir kenara bırakırsak;
    sport ve/veya sport+ da aracı kullanmak çok zevkli.
    Direksiyon çok hisli hale geliyor. Gaz tepkimesi çok hızlı ve sürekli düşük viteste tutuyor aracı.

Son bir konuda vites geçişleri çok hissediliyor denmiş.
    Bunu diyebilmeniz için önceki aracınız çift kavramalı olmalı.
    Bunu dememin sebebi kullandığımız araç tork konvantörlü bir araç. Çift kavramalı şanzımanlarla karşılaştırmamak lazım.
    Ayrıca aracınızı farklı modlarda da kullanmanızı öneririm. Vites geçişlerinizi hissetmeyeceğiniz modlar var araçta.

Araç tam düşündüğüm gibi; Ankara'nın nispeten akıcı trafiğinde 8-8,5 lt yakacak gibi.

Yokuşu fazla olanlar 1lt daha eklesin, bu da doğru.

Hiç bir araç dur- kalk'ı sevmez, aracın tüketim değerlerini artıran en büyük faktördür, sonuçta 1400 kilo ağırlığı kaldırmak için bir güç harcanıyor.

Yazdıklarınız çok doğru.

• Arkadaşlar bu arada bi konuyu yanlış anladım galiba. Araç gümrüğe geldiğinde çekmek için bayiiler sizden ücretin tamamını mı istiyor? Yoksa ben mi yanlış anladım?
    Araç bayiiye gelip de görmeden ücreti vermeyi düşünmüyorum çünkü. Umarım yanlış anlamışımdır.

Bir de bi arkadaş AppleCarPlay demiş ama bu araçlarda o yok diye biliyorum. En azından Audio20 serilerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 29 Eylül 2014; 11:24:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_1279

Arkadaşlar Apple car play kullanan var mı aranızda ?

Gerçekten kullanışlı bir uygulama mı?

Birde normal ses sistemi idare yeterli mi? Yoksa burmester şart mı sizce?

Carplay henüz kullanıma sunulmadı,internette gördüğünüz araçlarla karıştırmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: passengerX

Galaxy S4 ile bağlantıyı sonunda kurdum ben,ilk önce telefonu kaldırdım yeniden bluetoothdan bağladım,sonra internet profilini yükledim telefonu görünür yapıp ayarlar-bağlantılar-diğer ağlar dedim odada bağlanabilir taşınabilir wi-fi alanı var orada taşınabilir wi-fi alanını açıp bluetooth bağlantısını paylaşı tıkladım,bu şekilde internete bağlanıyor ama çok çok yavaş pek kurcalamaya da değmez geldi bana,youtube u açsa 1 şarkıyı 40 dakkada yükler bu hızla ancak o kadar söyleyim.

Orada peki telefonu USB'den bağlayıp seçeneklerde de USB'den paylaş diyip denediniz mi?

Peki bir de googleMaps'i denediniz mi acaba? Asıl internet orada çok işe yarar.

Bu araçlarda WiFi'den ya da USB'den internet paylaşımı mümkün değil mi? :( Çok saçma olmuş cidden Bluetooth hızında internet paylaşmak cidden kullanışsız :(

• Usbden paylaşma olmuyor denedim,sadece bluetooth üzerinden ağır aksak internet kullanabiliyorsunuz.Google maps i bugün deneyeyim bir bakim nasıl olacak,neticede mercedes apps den bulunulan bölgenin hava durumunu falan gösterdiğine göre gps var,google maps de çalışmalı benim mantığıma göre.
  • ejlover kullanıcısına yanıt
    Ben aracı görmeden parayı vermedim.
    Araç geldi dediler aradılar gittim baktım. Sonra tamam diyip parayı yatırdım, öyle işlemlere başladılar.
    İşlemlerden kasıt ÖTVsi yatıyor sonra plaka işlemleri vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Arkadaşlar bu arada bi konuyu yanlış anladım galiba. Araç gümrüğe geldiğinde çekmek için bayiiler sizden ücretin tamamını mı istiyor? Yoksa ben mi yanlış anladım?
    Araç bayiiye gelip de görmeden ücreti vermeyi düşünmüyorum çünkü. Umarım yanlış anlamışımdır.

Bir de bi arkadaş AppleCarPlay demiş ama bu araçlarda o yok diye biliyorum. En azından Audio20 serilerinde.

Aracım bayramdan sonraya kaldı en azından bayi öyle söyledi , bende kendimce ikna etmek için parayı bankaya yatırıp dekontu goturdum ve bayramda sahip olmak istediğimi söyledim , elinden geleni yapacağını söyledi ama gene umutsuz konuştu çunku gumruk cıkısından sonra merco araçları tekrardan bakıma sokup kontrol ettiriyomuş bu yüzden yetişmez dedi ama hayırlısı bakalım. Çaktırmadan para bile teklif ettim ama ya anlamadı yada işine gelmedi.

• Carplay kullanıma sunulmadı derken bu bir iphone uygulaması mı apple store dan indirilecek? Yoksa mercedes c yo alırken opsiyon olarak ilave etmek mi gerekli ?

• Opsiyon olarak dahi ekletemiyorsunuz araç ile gelecek bir sistem bu, ekranda iphone ikonları gibi ikonlar oluyor.Turkiye ye gelen carplayli bir araç yok.Ilerleyen dönemde belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: fettah

quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Arkadaşlar bu arada bi konuyu yanlış anladım galiba. Araç gümrüğe geldiğinde çekmek için bayiiler sizden ücretin tamamını mı istiyor? Yoksa ben mi yanlış anladım?

Aracım bayramdan sonraya kaldı en azından bayi öyle söyledi , bende kendimce ikna etmek için parayı bankaya yatırıp dekontu goturdum ve bayramda sahip olmak istediğimi söyledim , elinden geleni yapacağını söyledi ama gene umutsuz konuştu çunku gumruk cıkısından sonra merco araçları tekrardan bakıma sokup kontrol ettiriyomuş bu yüzden yetişmez dedi ama hayırlısı bakalım. Çaktırmadan para bile teklif ettim ama ya anlamadı yada işine gelmedi.

Parayi bankaya yatirdiginiz iyi olmuş hocam, bayramda bayi çok güzel repo yapar size de bayram sonrasında teslim eder arabayi :)

• passengerX P kullanıcısına yanıt
    :)) valla bn hatayda kullanıorum aracı havasından herhal :)
    Güzergahım gep düz yol iniş çıkış pek yok ondan olabilir :)
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• Bugün mengerlere gittim bardak tutacağı almaya,10 lt civarı yakıyor araç adanada dediler hep o yönde bilgi geliyormuş demekki şehirden şehire bu kadar değişiyor.

• Aracımızı garaja alalım biz de.C serisine geçiş yaptık bugün itibariyle.

• Ewimle havaalanı arası 20 km uzaklıkta. Bir misafirimi karşılamaya gittiğimde sakin kullanmayı denedim. Gidiş dönüş ortalama 6.1lt/100km yaktı. Açıkçası beklentimden daha az yaktığını döleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkGrubu

Aracımızı garaja alalım biz de.C serisine geçiş yaptık bugün itibariyle.

hayirli ugurlu olsun allah kaza bela vermesin. iyi gunlerde kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: goganemre

quote:

Orijinalden alıntı: TurkGrubu

Aracımızı garaja alalım biz de.C serisine geçiş yaptık bugün itibariyle.

hayirli ugurlu olsun allah kaza bela vermesin. iyi gunlerde kullan.

Çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.