Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mengerler Umarım benim araç için konuşmamıştır, hani gelene kadar çözülmüş olur gibisinden. Ama öyle de olsa uzun sürecek bir mesele değil anlaşılan.
  • Bardak tutacak 115 tl kolumana sordum,gelmiş arkadaşlar,dandik bir plastik parça için bence yüksek ama şu an ne ebayde ne başka yerde yok,eşya gözü paketi almaktansa mantıklı fiyat yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Mengerler Umarım benim araç için konuşmamıştır, hani gelene kadar çözülmüş olur gibisinden. Ama öyle de olsa uzun sürecek bir mesele değil anlaşılan.

Eyvallah 13 gun sürdü halen de Sürmekte. Sizin de Dediğiniz gibi daha uzun sürmez insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ejlover kullanıcısına yanıt
    Yok onlar hoparlör değil, sizi 7 hoparlör var diye bilgilendirip onları gösterdilerse lütfen şikayetçi olun
    sadece 4 adet mid bulunuyor onlar da kapılarda
    Konsolun ortası ve ayna kısmına doğru olan bölümlerin içi boş
    Upgrade yaparsanız oraya hoparlör eklersiniz veya burmester aldıysanız oralar dolu oluyor
    1 tane subwoofer var sistemde, yolcu tarafı ayak bölmesi sol panelde dokunursanız rahatlıkla hissedebilirsiniz :-)

Çin mi bilmiyorum ama kore ise biraz daha güvenilir benim pek işime yaramaz neticede evde youtube, kafede youtube, arabada sadece yol ve müzik olsun :-)

Aynı siteden bir modül ile atlan navigasyon yükleyebiliyorsunuz , google maps kesinlikle garminden iyidir ancak ben orjinaliyle kullanmak istediğimden, sd kart yükleyeceğim.

Aracınız hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abbolat -- 24 Eylül 2014; 15:39:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbolat

Yok onlar hoparlör değil, sizi 7 hoparlör var diye bilgilendirip onları gösterdilerse lütfen şikayetçi olun
    sadece 4 adet mid bulunuyor onlar da kapılarda
    Konsolun ortası ve ayna kısmına doğru olan bölümlerin içi boş
    Upgrade yaparsanız oraya hoparlör eklersiniz veya burmester aldıysanız oralar dolu oluyor
    1 tane subwoofer var sistemde, yolcu tarafı ayak bölmesi sol panelde dokunursanız rahatlıkla hissedebilirsiniz :-)

Çin mi bilmiyorum ama kore ise biraz daha güvenilir benim pek işime yaramaz neticede evde youtube, kafede youtube, arabada sadece yol ve müzik olsun :-)

Aynı siteden bir modül ile atlan navigasyon yükleyebiliyorsunuz , google maps kesinlikle garminden iyidir ancak ben orjinaliyle kullanmak istediğimden, sd kart yükleyeceğim.

Aracınız hayırlı olsun

Hadi yaa onları göstermişlerdi hoparlör olarak da zaten sesi denedim hiç bir şekilde tatmin etmedi bas yoktu hiç resmen Burmester ile sipariş verdim aracı o yüzden
    Teşekkürler bilgilendirme için

Ben de orjinal kullanmayı tercih ederim ;) Yalnız Avrupa haritasında Garmin'in sanırım TR yokmuş. Bir de Avrupa genel haritalarındaki TR haritası çok yüzeysel oluyor pek çok il hiç olmadığı gibi büyük iller de pek detaylı olmuyor :( AYrıca her araçla yalnız 1 SD kart aktive olabiliyormuş. Yani Avrupa haritası aldıktan sonra TR haritası alma şansı kalmayabilir. Biraz daha beklemek en doğrusu gibi şu anda.

Orjinal sistemde zaten googleMaps olması lazım. İngilizce kullanma kılavuzuna göre google hesabınızı girdikten sonra Araç müşteri no ile aktive ediyormuşsunuz. gidilecek yeri girdiğinizde otomatik olarak tanımlı google mailinize bir link geliyormuş ve araç otomatik olarak googlemaps üzerinden navigasyon açıyor. Hatta 3D haritalar bile var oldukça güzel görünüor. Ama TR'de var mı bu özellik bilmiyorum. Olmaması için bi neden yok bence ama denemeniz lazım :(

İlgili linki atıyorum size yol göstermesi için:
    http://moba.i.daimler.com/baix/cars/w205/en_GB/index.html#../../../cars/w205/en_GB/audio20/subchapter_10_59.shtml

Çok teşekkürler tekrardan sabırsızlıkla günleri sayıyorum aracın gelmesi için.

Bu arada arkadaşlar emniyetin web sitesinden rezerve edilen plaka 24 saatliğine ayrılıyor da emniyete gidip plakayı ayırttıktan sonra kaç gün içinde ruhsat işlemlerini yapıp plakayı çıkartmak lazım? Eskiden 10 gündü. HAla öyle mi? Daha uzun süreli plaka tutmanın başka bir yolu yok mu? Her gün her gün online rezervasyonu iptal edip geri yaparak 24 saat kazanmakla uğraşamıyorum :(

• Benim arac gelmis herhalde gumrukte aradilar odeme icin ki ithalat yapilsin.

• Torba yasasi tam bize denk geldi. ne mercedesmis alti ay oldu 1 ararim italya limanda 2 ararim gemide 3 ararim italatta 4 ararim torba yasasi bekle babam bekle ne heves kaldi nede zevki
    Temsilcim notu torba yasasi ile ilgili araclari cezali almak zorunda kaldik hafta sonu yada pazartesi teslim ederiz dedi yoksa dahada beklermisiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goganemre

Benim arac gelmis herhalde gumrukte aradilar odeme icin ki ithalat yapilsin.

Sizin arac icin Ekim 15 mı deniyordu

• Umarım bana hak verirsiniz arkadaşlar. Tonlarca para ver, plastik bardak tutucusundan tut arka kol dayanasına katlamasına kadar, 20 liralık sd kart içine yüklenmiş 100-150 mb yer kaplayan yandeks navigasyonun eline su dökemeyecek olup 600 Euro istenecek opsiyon ile yani para ödediğin aracın üzerine yine para ile en temel basit opsiyonu al. Öte yandan aylarca (aramızda 6 aydır aracını bekleyenler var) bekle, yüklü miktarda teslimatı yapılacak AMG partisine daha yola çıkmamış araca diğerler mercedes modellerinden daha fazla yüzdede ( %3 yani 5-6 bin liracık yani nerdeyse aracın 3 yıllık Kasko bedeli kadar) beklerken yine zam gelsin.

Tabi bu anlattıklarım henüz herşey mükemmelken Fsürtünmenin olmadığı uzayda yani istanbul trafiğini dikkate almadan karşılaşılan hoşgeldin masrafları. Daha Iki bin küsür lira kasko, yıllık kaç bin liralık bakım masrafı, trafik sigortası mtv si cabası.

Ha bi de Daha istanbulun katil minibüslerinden, trafik canavarlarından, duran aracınızın çizilmesinden ya da vurulmasından bahsetmiyorum. Siz suçsuz olursunuz size gelir vurur bir de kaçar. Umrunda olmaz o maganda minibüsçünün o kız gibi canım mercedesi kaça aldığın. AMG araçtaki tamponu gördüm de maşallah o nasıl bir heybet, yerle arasındaki mesafe 1 karış bile ya var ya yok :) bu demek ki biz aracı bayiden alıp eve gidene kadar ön tampon haşat olacak belli. Abi elin Alman'ı Türk'ün kasistli çukuru yollarına göre yapmamışki aracı. CilloP gibi asfalt aracı yapmış. Bayiden bizim eve gelene kadar en az 5 kasist den geçeceğime ve her kasistin 7-8 cm olduğunu ve ortalama 20-30 km hızla bile fren yapsam itme momentum prensibine göre araç 1450 kg ağırlıkta öne eğileceğinden kesin o tamponun kenarları kırılacak :) hatta bizim evin otoparkı ile ana yok arasında 7-8 cm kaldırım kota farkı var. Kesin ön tampon haşat olur :) dikkatimi çekti çakallar ön tampona çakma krom havası da vermiş AMG de. Orda şu var çarptığında eskisi gibi tamir olamasında gelsin bizden orjinal parça alsın mantığında Mercedes. Ha Biz hala taksidini ödemeye devam edelim 166 küsür bin liranın. Sen yıldız Kasko yap 2500 küsür liradan sonra işin düşünce, Yıldız Kasko sana araç vermesin ya da en dandik aracı versin senin aracın tamirdeyken. Öte yandan böyle sürpriz tampon gibi masraflar çıksın ki mercedes Türkiye'nin avucunu biraz daha ovuşturalım gelecek ek masraflarla. İşte o zaman lanet edersin ve dersin ki "hay ben senin gibi mercedese ya da bmw'ye" .

Benzinciden benzin alırsın pompacı der ki "abi merco'dan pompa çıkmıyor at bi 10-20 kaat ki pompa çıksın". Vermezsen pompanın ucunu arkaya sürterek çıkartır sen o an farkına varmazsın arka taraftan boya kalkmıştır bir kere. Geri döndüğünde hayatta ispatta edemezsin iş işten geçmiştir. Sonra, Mekana gideceksen eğer, aracı sağa sola bırakmak istemezsin. Illaki valeye vereceksin. Mekan çıkışı aracı valeden alırken valeye 5 lira para vereceksin vale de sana "abi bu da paramı bende sende 20-30 kaat beklerdim, altında merco var verdiğin paraya bak" diyecek ve sen o adama pata küte girişeceksin. Yanında ailene eşine ya da kız arkadaşına da rezil olacaksın onlarında sinirleri bozulacak. Sonra olan senin sinir sisteminede olacak.

Arkadaş şaka değil gerçek 166 küsür bin lira bu araç. "Kim 500bin ister" yarışmasında bu parayı kazanmak için 15 sorudan 13. Soruyu bilmek bile bi parayı kazanmaya yetmiyor :) ya da "var mısın yok musun" yarışmasında bi parayı kazanan ya da Hamdi Bey'in teklif ettiği kaç kişi vardır acaba :)

166 küsür bin veriyorum bu araca ve hala aracın yok hoparlörü güçsüz ses çıkmıyor yok touch pad i arıza çıkartıyor. Yani hala sorunlu. Üstelik sorunun çözümüne zaman alıyor. Elde hazır parça olmadığından ve gerekli altyapı olmadığından, Yok Almanya ile yazışmalar Almanya tamam desin parça kargoya verilsin. 1 ay araç serviste beklesin. Ölme eşşeğim ölme. Arkadaş YUH DURBSS ÇÜŞŞŞ OHA derim ben bu kendini afedersin bi halt zanneden araba markasına. YUH 100 değil 1000 değil milyon kere YUH.

Daha şimdiden gördüğüm 154 sayfanın 3 kelimelik özeti. "PARANLA REZIL OLMAK" . Saygılar arkadaslar. Sizi seviyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musscltr -- 25 Eylül 2014; 12:33:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jequierre

quote:

valla bana oyle dediler bayide ama uretilip yollandi bende anlamadim acikcasi ama ben ekim 16 da gelicek diye program yaptim ve sehirdisina cikicam bu yuzden odemesini yapicam ama araci ekim 20 de teslim alicam.
  • quote:

quote:

quote:

valla bana oyle dediler bayide ama uretilip yollandi bende anlamadim acikcasi ama ben ekim 16 da gelicek diye program yaptim ve sehirdisina cikicam bu yuzden odemesini yapicam ama araci ekim 20 de teslim alicam.

Cok garip bunların teslimat anlayışı benimde Eylül'de Ekim ortasına attılar 1 hafta oldu konuşmadım enteresan hayırlı olsun aracınız kazasiz belasiz binin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cok garip bunların teslimat anlayışı benimde Eylül'de Ekim ortasına attılar 1 hafta oldu konuşmadım enteresan hayırlı olsun aracınız kazasiz belasiz binin

Cumlemize vallah bende inanin anlamadim benim arac normalde agustos sonu uretim olup eylul sonu teslim idi. Diger bir aracimizi servise goturdugumde ugradim ve sordum aracin durumunu ve uretime alinmadigini soylediler benle birlikte 7 arac, telefon ettiler ordayken ve eylul 16 da uretilip ekim 16 teslim dediler bende dert etmedim nasilsa sehir disinda olucam zaten ekim 20 de teslim alicaktim ama orada almanyaya mail atildi islem hizlansim diye normalde uretime alinmasi gerekiyordu falan filan oylece bugunlere geldik bende cok sasirdim uretildigini ve italya limanda oldugunu ogrendigimde kismet insallah herkesin araci en kisa zamanda varir

• ejlover kullanıcısına yanıt
    İsabet olmuş, 7 hoparlöre güvenerek sipariş verseydiniz şimdi bir pişmanlık olabilirdi :-)

Avrupa haritalarında TR mevcut, resmi siteden de bulabilirsiniz. Bazı bölgelere ücretsiz indirme hakkı veriyormuş bazılarına ücretli hizmet sanırım tam detayları henüz öğrenemedim, ancak her ikisinde de TR yer alıyor. Açıkçası şehiriçinden ziyade olası bir yurtdışı seyahati veya şehiriçi uzunyollarda faydalanmayı düşünüyorum.

Google imkanı varsa kesinlikle daha iyi olacağına şüphem yok, bilmediği adres yok çünkü neredeyse bir inceleyeceğim sağolun :-)

Sanırım bu apps ve Audio 20 sistemi henüz tam oturmadı veya biz daha tam öğrenemedik.

Keşfetmesi epey uzun sürecek, henüz radyo kullanımını bile oturtamadım.

Bu arada araç sahiplerine bir not;

Bugün yoldayken touchpad kilitlendi, herhalde içine göçtü sandım, daha sonra kontak açıp kapattığımda düzeldi. Kurcalarken farkettim ki kontak kapalıyken touchpad'in düğmesi çalışmıyor, pek zorlamamakta fayda var, hassas bir sisteme benziyor.

Bir diğer rastladığım hata da sol dış ayna sinyal lambası bozuk uyarısı aldım fakat çalışmasına rağmen biraz vakit geçince kendiliğinden düzeldi.

• Arkadaşlar aracımı satmak istiyorum ,galericiler yerine değerini bilen birileri alsın istedim bu sebeple sizlerle de paylaştım...
  • Bu gün bir şey dikkatimi çekti almanya ve türkiye mercedes sitelerinde yeni mercedes C180'nin teknik verilerinde farklılıklar var.
    Örneğin hızlanma süreleri, yakut tüketimleri hatta araçların boş ağırlıkları ve azami ağırlıkları bile farklı gözüküyor.
    İtalyada ki mercedes sitesine baktım türkiyedeki veriler ile aynı. Araçlarda bir değişiklik mi yapıldı acaba?
    Bu konuda fikri olan var mı?
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• abbolat A kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

"Bir diğer rastladığım hata da sol dış ayna sinyal lambası bozuk uyarısı aldım fakat çalışmasına rağmen biraz vakit geçince kendiliğinden düzeldi."

Aracınızı yeni yikattiysaniz bu hatayı alabiliyor. Basıncı su ile aynaları yikayinca sanırım konnectorler islaniyor ve sistem uyarı veriyor. Kuruyunca bir daha uyarı vermiyor.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgilendirme için ancak yıkatma yaptığım bir günde değildi
    yıkama yaptırdığım günlerde de dikkat ederim zaten yüksek basınç kullandırtmıyorum aynaları da katlıyorum :-)
  • Arkadaşlar,

Aracı alıp aşağıdakileri deneyenler ya da deneyebilecek olanlar var mı acaba?

- YouTube'a girince video oynatmaması sorun değil ama en azından youtube'da açılan videoların sesini veriyor mu?

- Facebook ve GoogleMaps uygulamaları yükleniyor mu peki bir bilginiz var mı? GoogleMaps yüklenirse en azından Garmin haritaları gelene kadar yine idare edilir.

- Bir de Samsung telefonlarda Internet paylaşımı yapınca bluetooth ve USB ile paylaş diye iki seçenek telefonda zaten bulunuyor. Bluetooth ile paylaşım yapmayı denediniz mi? Ona rağmen mi internete bağlanmıyor?
  • Arkadaslar, mersedesin almanya sitesinde yeni c180 ve diger c modellerin butun teknik ozellikleri degismis durumda. su an yeni c180 daha agir, daha cok yakiyor ve 0-100 8,7 olarak degismis yani gercek hayatta bu 0-100 - 9 saniyedirki bazi test suruslerinde zaten bu degerler yakalanmistir.... bu kadar sacma birsey olabilirmi yaaa........o kadar para ver 0-100 9 saniye olsun...yeni kasa sadece gorsellikle kalmis.. sanki mercedes bu verileri ilk olarak yanlis hesaplamis ve sonradan duzeltme yapmislar gibi duruyor... tamamen kandirmaca...bu paraya bu kadar hantal bir arac yapilirmi..:( gitgide sogudum bu aracdan gercekten....bu konu hakkinda daha cok bilgisi olan arakadaslarimiz bizleri bilgilendirirse sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.