Şimdi Ara

W203 JANT YARDIMI !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yaşadığım yerdeki yolların bozuk olması yüzünden 2004 c180k sport aracımın lastikllerini ve jantlarını değiştirmek zorundayım.
    önler 225/45 R17 ET:36 7.5 inç
    arka : 245/40 R17 ET:34 8.5 inç bu ölçüler şuan aracımın üzerinde olan orjinal ölçülere.

yanak yüksekliği çok az oolduğu için ben 16 lık jant takmak istiyorum.lastik ölçüsünede lastikçi arkadaşların tavsiyesi ile 215/55 R16 olarak karar verdik.
    ama jant bulamıyorum.
    sport modelinde fren pabuçları büyük olduğu için ona sürünüyor.
    sizde isteğim bana yarduımcı olmanız.nasıl hesap edeceğiz bilmiyorum.yaşadığım yerdekilerde bilmiyor.
    bana uyacak jant ebatlarında yardımcı olursanız yada link gösterirseniz çok makbule geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amlocard -- 31 Mayıs 2010; 22:48:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amlocard

arkadaşlar mrb:
    yaşadığım yerdeki yolların bozuk olması yüzünden 2004 c180k sport aracımın lastikllerini ve jantlarını değiştirmek zorundayım.
    önler 225/45 R17 ET:36 7.5 inç
    arka : 245/40 R17 ET:34 8.5 inç bu ölçüler şuan aracımın üzerinde olan orjinal ölçülere.

yanak yüksekliği çok az oolduğu için ben 16 lık jant takmak istiyorum.lastik ölçüsünede lastikçi arkadaşların tavsiyesi ile 215/55 R16 olarak karar verdik.
    ama jant bulamıyorum.
    sport modelinde fren pabuçları büyük olduğu için ona sürünüyor.
    sizde isteğim bana yarduımcı olmanız.nasıl hesap edeceğiz bilmiyorum.yaşadığım yerdekilerde bilmiyor.
    bana uyacak jant ebatlarında yardımcı olursanız yada link gösterirseniz çok makbule geçer

Merhabalar,

Lastik ebadınızı bir miktar yanlış belirlemiş siniz.

16" jant kullanırken yine aynı mevcudunuz gibi ön arka farklı kullanıcaksanız.
    Önler için lastik ebadınız - 205/55R16
    Arkalar için lastik enadınız - 225/50R16 olmalıdır.

Tüm lastik ebatlarını aynı şekilde kullanmak istiyor sanız da hepsini sadece 205/55R16 yada 225/50R16 olarak kullanabilir siniz. Ancak benim tavsiyem hepsi için 225/50R16 olarak kullanmanızdır.

Her iki şekilde kullanım için 7,5 x16 ön ve arka jant ölçülerine ihtiyacınız söz konusu. 7,5x16 jantlar genelde belli 1-2 markada yer almakta 16" jant için.

Mail adresinizi bırakabilir seniz. Temin edebileceğimiz modelleri ve fiyatları size resimleri ile bildirmeye gayret edeyim.

• Ali Bey ilginiz için çok teşekkür ederim.
    özelinize mail adresimi gnderdim.
    selamlar
  • Ali Bey bişey daha sorsam;

jantları değişmeden yanak mesafesini arttırmam mümkünmüdür??
  • quote:

Orijinalden alıntı: amlocard

Ali Bey bişey daha sorsam;

jantları değişmeden yanak mesafesini arttırmam mümkünmüdür??

Aslında Maalesef mümkün değil demem lazım ancak,

Önlere 205/50R17, arakalarada 235/45R17 ile ilgili servis onayı ile belki uygulama yapılabilir.

Araç Mercedes olunca biraz durmak düşünmek gerekiyor.

Normalde bu tarz uygulamalar bizim açımızdan sıklıkla yapılıyor ancak sizin aracınızın farklı bir kaliper ve disk sistemine sahip olması nedeni ile açıkçası tereddüt ediyorum. O nedenle de servis onayı ile hareket etmeniz sizin ve aracınızın ileriki dönem Mercedes kaydı altındaki durumu açısından en doğrusu
  • Ali bey aydınlatıcı bilgileriniz için çok çok teşekkürler.

keşke bu tip araca sahip olan ve böyle bir uygulama yapmış olan arkadaşlarımızdan tecrübelerini öğrenebilsek daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
  • 225/50/r17
    245/45/r17 bu boyutlarda lastik alırsanız uygun olur diye düşünüyorum yinede servise vs sormak gerekir herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

225/50/r17
    245/45/r17 bu boyutlarda lastik alırsanız uygun olur diye düşünüyorum yinede servise vs sormak gerekir herhalde.

servise sordum bu ölçüleri.lastik çapını arttırdığım için olmazmış.standart ölçüleri %3 den fazla arttırıyormuşuz o zaman.
  • sag direkte alternatif lastik ölçüleri bulunmakta bunlar dışına çıkarsanız sensörlerde problem yaşayabirsiniz.(ESP,ASR vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 3 Haziran 2010; 22:59:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.