Şimdi Ara

W202 kasa C180 Elegance 1994 alıcam.yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1994 model Elegance C180. dijital klima otomatik 4 cam. vs.. araç temiz.1 parça boya var sadece.tanıdıktan alıcam zaten.sordurdum araçı 5664 : " 2003 tarihinden itibaren Tramerde kayıtlı kazası yoktur " mesajı geldi.KM bilgisi 172bin geldi. şuan araça 180binde km de orjinal.

Fiyatı 20bin TL. araçta değişen yok.otomatik lpg li.1.800cc 122hp.

Soru 1 -) ASR varmıdır bu araçta ?

2-) 1994 model fakat trafiğe cıkışı 1999 modelmiş.gümrük çıkışlı.bu araç almanya üretimimi oluyor yani ?

önceki aracım focus 2006 ghia otomatik lpg di.fakat yokuşlarda tırmanmıyordu araç.her lpg li focus II gibi sıkıntılı araç.hepsi yokuşlarda tıkanıyor sorunlu araçlar yokuşlarda.bu mercedestede böyle sorun olmaz dimi lpg de ? gazı kökledim mi çıkar yani yokuşlarıda ?

Focus II ile 5 kişi yalovaya gittim.120km hızdayım eğimli yola giriyorum hızım 60 km ye kadar düşüyordu :S bassamda gitmiyordu.Benzindede azcık daha gidiyordu o kadar araç 100hp di sıkıntılıydı.

Bu sıkıntıları C180 de yaşamam dimi ? birde araç eski olduğu için tıkırtı filan ses yapmaz dimi ? sıkıntı yaşatmaz yani ?

- yönleri ne olur sizce?

• 1-eğer resimdeki gibi km hız saatinin altında asr bas ışığı varsa asr vardır.yoksa yoktur.kontagı verirince ışık yanar.
    2-eski model mercedeslerin tamamı almanya üretimdir.
    3-yokuşlarda baymaz.kickdown (gazı köküne kadar bastığınızda bir butona basar)yaptığınızda araç roket gibi atılır.tabi motor kondisyonu iyi ise.
    ama şunuda belirtmek isterim w202 kasa mercedesin ürettiği en kötü kasadır.çarpışma testleri mercedesin tek yüz karasıdır.w201 yada w124 kasa öneririm.

• doğru diyomuşsun.amcam tamirci ona sordum aptal mısın olum git E kasa bakın dedi.teşekkür ediyorum.

ona soramadım bari size sorayım LPG de E200 otomatik kaç kuruş yakar ? 0.30kuruş filanmı yoksa geçermi dahada?
  • e200 lerin 2 çeşit motorluları var.m102 ile başlayan tek nokta enjeksiyon birde m111 ile başlayan çok nokta enjeksiyon(bu motorlular 1993 ve üstü modellerde var).
    m102 motor sehir içi 13-14 lt civarı lpg,90km sabit hız 8-10 lt lpg yakar(otomatik vites ve motor kondisyonu iyi bakımlı araç)
    m111 motor şekir içi 10-12 lt,90km sabit hızda 7-8 lt civarı lpg yakar.(otomatik vites ve motor kondisyonu iyi bakımlı araç)
    manuel ise şehir içi daha fazla yakar.90 km sabit hızda biraz daha az yakar.çünkü otomatik vites 4 ileri,manuel vites 5 ileridir.ve vites ratio oranları farklıdır.manuel vites dur kalkta yada ani ivmelenmelerde daha fazla yaktırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıYı -- 26 Ağustos 2012; 10:35:59 >
  • bende konuyu açan arkadaş gibi w202 arıyorum ama burda yazılanları okuyunca biraz tereddütte kaldım... şu an ki aracım opel vectra 1.6 16 valf aracımdan memnunum fakat bende mercedes sevdası var :) w201 leri çok araştırdım bindim güzel araçlar ama w202 de donanım olarak daha dolu..
    arkadaşlar 18.000 - 19.000 e mercedesin hangi modellerini alabilirim..? birde 1994 1995 c 180 yada c 200 kullanan yok mu acaba görüşleriniz nedir bu araçlarda..? memnunmusunuz..? yakıt-performans-yedek parça bulabilme-usta bulabilme-konularında.
  • Arkadaşlar ben 1984 model 190 2.0D kullanıcısıyım w202 kasa hakkında pek bilgim yok ancak w124 ler ile w201 i karşılaştırırsak eğer 2 araçta aynı alt yapıyı motorları ve şanzımanları kullanıyor lakin w124 ler w201 lere göre daha ağır oldukları için performans olarak geride kalıyorlar daha fazla yakıt sarf ediyorlar ve donanım olarak 190 ve 200 arasında çok fark bulunmamakla beraber w201 lerin en dolusu ve temizi bu günlerde 16 bin civarında w124 ler ise tam dolu olanları 20 bin den başlıyor taktir sizin saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qmerta

bende konuyu açan arkadaş gibi w202 arıyorum ama burda yazılanları okuyunca biraz tereddütte kaldım... şu an ki aracım opel vectra 1.6 16 valf aracımdan memnunum fakat bende mercedes sevdası var :) w201 leri çok araştırdım bindim güzel araçlar ama w202 de donanım olarak daha dolu..
    arkadaşlar 18.000 - 19.000 e mercedesin hangi modellerini alabilirim..? birde 1994 1995 c 180 yada c 200 kullanan yok mu acaba görüşleriniz nedir bu araçlarda..? memnunmusunuz..? yakıt-performans-yedek parça bulabilme-usta bulabilme-konularında.

size w126 tavsie ederim.
    eğer büyük gelirse w124 yada w201.
    mercedesin hiç bir modelinden şikayetci olan olmamıştır.ama nedense w202 kasalar sağlamlık bakımından biraz zayıf.bu zayıflıkta kendi bünyesinde.diğer başka markalardan daha sağlam.sanırım ufak bir tasarım hatasından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıYı -- 5 Kasım 2012; 22:07:01 >

• C180 elegancedeki motorun kodu ne diye geçiyor m111 gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.