Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deneme1

ekran kartını feğiştireceğim.
    pc de internet bağlantısı yok.
    aktivssyon sorun olurmu?

Ekran kartı değişimi etkinleştirmede sorun yaratmaz. :)
  • Bir tanıdığım yapmış. Bende ondan duyarak araştırdım. Şunu buldum

http://shiftdelete.net/bu-hafta-cikacak-oyunlar-1-7-agustos-73948

Peki denediğimde olmazsa eski haline döndürme şansım olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Bir tanıdığım yapmış. Bende ondan duyarak araştırdım. Şunu buldum

http://shiftdelete.net/bu-hafta-cikacak-oyunlar-1-7-agustos-73948

Peki denediğimde olmazsa eski haline döndürme şansım olur mu?

Verdiğin sayfada başka bir şey anlatılıyor.

Bu temmuz ayına dek olan ücretsiz yükseltme hakkının esprisi şuydu; bilgisayarında zaten lisans anahtarı etkinleştirilmiş (Aslında istenen tabii ki orijinal lisans anahtarı olması; ama korsan yüklemelerde bile çalışmış.) Windows 7, 8 ya da 8.1 yüklüyse, sanki bir Windows Update güncellemesi yükler gibi Windows 10'a yine lisans anahtarı etkinleştirilmiş bir şekilde yükseltme ile geçebiliyordun.

Şimdi de Windows 10'u yükseltme yoluyla Windows 8.1'in üstüne yükleyebilirsin yüklemesine de, o lisans anahtarı etkinleştirmesi olmaz.

Eski hâline döndürme şansın var. Windows'un içinde bir yerden yükseltme öncesi Windows sürümüne dönüş yapılabiliyordu, şu an neresi olduğunu unuttum. Ya da diske format atıp, önceki Windows sürümünü temiz kurulumla, sıfırdan yükleyebilirsin. Keza Windows 10'u da aynı şekilde format atarak, temiz kurulumla yüklemen mümkün.

• Windows 10'u orijinal olarak en ucuz nasıl satın alabiliriz? Teşekkürler...
  • Büyük İskender B kullanıcısına yanıt
    Forumun 2.eline bakın satanlar var referansı yüksek, konudaki yorum sayısı fazla olan birisinden alabilirsiniz.
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    Sağol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

.479 güncellemesi sonrasında Tiworker.exe gereksiz yere cpu meşgul ediyor zaman zaman . Neyse 3 gün sonraki güncellemeyi bekleyelim bakalım g. b. ayrı oynuyor windowsun .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ekim 2020; 23:7:19 >
  • Güncelleme sonrası oluştu gariptir bazen ortaya cıkıyor bazen kayboluyor . Windows'un sürekli güncellenme mantığı iyi oldu ancak güncelleme ile farklı sorunlar ortaya çıkması can sıkıcı . Mart ayında gelecek Redstone 2 ile umarım sistem iyice oturur artık .
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    @teoska

hocam bu adreste windows 10 yükseltmesi yapılabiliyor diye biliyorum. geçerli değil mi?
    https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

@atomcu

bu adresten yükseltme yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

olmazsa önceki sürüme format atarak geçebilirsiniz sanırım. ama şöyle bir şeyde var. windows.old klasörüydi sanırım tam bilmiyorum ama bu gibi şeyleri silmezseniz önceki işletim sistemine dönebilirsiniz sanırım. windows 10 da ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik> yedekleme seçeneklerinden önceki sisteme dönebilirisiniz belki ama bu geri dönme durumunu tam bilmiyorum. bende böyle görünüyor.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

umarım işinize yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 11 Aralık 2016; 16:8:6 >

• Ben kurdum stabil değil
    açılma hızı kapanma hızı ve posta uygulaması dışında hala çöp

win7 yi sorunsuz kullanan arkadaşlar hiç bulaşmayın bilmiyorum belki benim donanımım eskidir ondan başarısızdır.

FX6100
    Hd6870
    8 gb ram
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: xxsavasxx2

intel core i7 4710mq
    8gb ddr3l ram
    3gb gtx 970m ekran kartı
    1tb 7200rpm sata

Bu sisteme windows 10 kurdum hiç memnun değilim düşük performans alıyorum oyunlarda driverlar güncel windows 8.1 böyle bi sorunum yoktu sebebi nedir

Her sistem için stabil olmaması, yapacak bir şey yok ilerideki sürümlerde uyum sağlar umarım.

gtx 970m serisine uyum sağlamıcaksa valla yazık microsofta
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

Ben kurdum stabil değil
    açılma hızı kapanma hızı ve posta uygulaması dışında hala çöp

win7 yi sorunsuz kullanan arkadaşlar hiç bulaşmayın bilmiyorum belki benim donanımım eskidir ondan başarısızdır.

FX6100
    Hd6870
    8 gb ram

Hocam benim donanım eski sayılmaz

intel i7 4710mq 3.5 ghz
    8gb ddr3l
    gtx 970m ekran kartı var genede sapıtıyo windows 10 da çözemedim
  • hem masa üstümü hem laptopuma ssd takıp formatladım etkinleştirilemiyor kafayı yiyecem arkadaş

mallık bende ne güveniyon microsofta yaz bi yere keyleri dursun işte.. işin yoksa müşteri hizmetleriyle cebelleş
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    O sayfada bahsedilen şey "yardımcı teknoloji" denilen ürünleri kullanan müşteriler için.

"Yardımcı teknoloji" dediği şey de engelli insanlar için kullanılan ve Windows'un erişim olanaklarından özellikle yararlanan cihazlar. Sayfanın İngilizce sürümünde geçen "associative technologies" terimini araştırdığında daha çok bilgi bulmak mümkün, doğrudan Wikipedia makalesi bile var.

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Normal ev ve ofis kullanıcıları için ücretsiz yükseltme hakkı bu temmuzda sona erdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: teoska

O sayfada bahsedilen şey "yardımcı teknoloji" denilen ürünleri kullanan müşteriler için.

"Yardımcı teknoloji" dediği şey de engelli insanlar için kullanılan ve Windows'un erişim olanaklarından özellikle yararlanan cihazlar. Sayfanın İngilizce sürümünde geçen "associative technologies" terimini araştırdığında daha çok bilgi bulmak mümkün, doğrudan Wikipedia makalesi bile var.

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

Normal ev ve ofis kullanıcıları için ücretsiz yükseltme hakkı bu temmuzda sona erdi.

anladım hocamda normal işletim sistemi kullanılamıyormu bu yoldan yükleme yaparsan? yani home yada pro yüklenmiyormu sonuçta? farklı bir takım özellikleri olan kolaylık açısından, başka bir sürüm yada farklı özellikleri olan bir işletim sistemi mi oluyor bu yoldan windows 10 yüklenirse?

şöyle bir site adresi var. burada dediğiniz gibi assistive technologies den de bahsedilmiş. burada dediğiniz gibi durum söylenmiş ama farklı bir işletim sistemi yüklenmiyor anlamında yazıda var. linkide şu:

http://www.sordum.net/31222/windows-10-a-ucretsiz-yukseltme-firsati-devam-ediyor/

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

RS 2 ile birlikte bu durum düzelecek

Unified Update Platform (UUP) güncelleme sistemine geçilecek.

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/11/03/introducing-unified-update-platform-uup/

Peki rs2 ne zaman gelecek hocam? Birde ssd ile pc'nin açılış kapanış hızının ortalama kaç saniye olması lazım hocam ortalama? Pc'de sadece ssd kullanıyorum hdd yok ve ssd tek parça.

Birde son gelen 3 toplu güncelleme ile sizce windows daha iyi bir hale geldi mi? Teşekkürler.

• Equris kullanıcısına yanıt
    RS2'nin Mart ayından sunulacağı söyleniyor. SSD ile kapanış ve açılış hızının kaç sn olacağını bilmiyorum ama hızlı olur sanırım. Ben şuan mekanik bir disk kullanıyorum.

Son 3 güncelleme ile bence şuan iyi gözüküyor.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim cevabınız için. Windows bu işin sonunda güzel bir sistem sunacak gibi bizlere ama biraz zamana ihtiyacımız var sanırım:)
  • son gelen 900 MB. dan fazla güncellemeyi bugün sonun da indirebildim , arkadaşlar güncelleme %5 te takılıp kalıyordu ve başarısız oluyordu , 3-4 gündür böyleydi , essential ile de denedim yine aynı sonuç bugün format atmaya karar vermiştim , 2 kere format atmayı denedim usb bellekteki medyayı nedense kabul etmedi bende son bir kere daha güncellemeyi deneyeyim dedim kendi kendine güncellemeye başladı ve bitirdi , sanırım internet hızı kaynaklı bir problem oluyor yada win defender da telemetriyi kapatmıştım , dün pc yi kapatmadan önce açmıştım , sorun ikisinden biri tahminim ,

eğer güncellemeleriniz takılırsa bir kaç gün bekleyin derim , formattan önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 11 Aralık 2016; 22:54:38 >
  • Dun bilgisayar otomatik bi guncelleme geldi yuklendi reset atcam dedi bende bilgisaysri kapatcaktim atma bilgisayari kapat dedim bugun bilgisayari actim sistem aciliyo iyi hos ama hic bi uygulama calismiyo gorev yoneticisinde ise her sey normal diyo kafayi yiycem ayarlara vs giremiyorum bile

tarayıcıya vs giremiyorum anca bilgisayarı güvenli mod da açtım da tarayıcıyı vs açabildim ne yapabilirim güncelleştirmeleri geri de alamıyorum illa format mı atcam şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 11 Aralık 2016; 23:58:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.