Şimdi Ara

VW TİGUAN ??? veya CHEVROLET CAPTIVA ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
6.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine DH DESTEKSİZ SALLAMA TAKIMI konuyu basmış. Benim Captiva 'm şehir içinde 8.8 şehir dışında ise 6.4 hatta bazen 5.8 litre yakıyor. Ayrıca öyle sarsıntılı çalışma problemide yok. Ayrıca bu direk Tiguan diyen arkadaşlara iki aracıda incelemelerini tavsiye ederim. İki aracada binince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Çünkü ikisi birbirinden çok farklı araçlar. Tiguan ancak qq , sportage veya ix35 gibi araçların dengi olabilir. Ancak Captiva bu araçlara göre motoru olsun , sanzımanı olsun , boyut gibi birçok kavramda çok daha üstün bir araç . Bir kere Captiva kafadan daha ağır ve büyük bir araç. Bununla beraber diğer croosover gibi 1.4 turbo veya 1.6 atmosferik fındık motorları yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • amerikalılar görüntüye, almanlar kaliteye önem verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Yine DH DESTEKSİZ SALLAMA TAKIMI konuyu basmış. Benim Captiva 'm şehir içinde 8.8 şehir dışında ise 6.4 hatta bazen 5.8 litre yakıyor. Ayrıca öyle sarsıntılı çalışma problemide yok. Ayrıca bu direk Tiguan diyen arkadaşlara iki aracıda incelemelerini tavsiye ederim. İki aracada binince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Çünkü ikisi birbirinden çok farklı araçlar. Tiguan ancak qq , sportage veya ix35 gibi araçların dengi olabilir. Ancak Captiva bu araçlara göre motoru olsun , sanzımanı olsun , boyut gibi birçok kavramda çok daha üstün bir araç . Bir kere Captiva kafadan daha ağır ve büyük bir araç. Bununla beraber diğer croosover gibi 1.4 turbo veya 1.6 atmosferik fındık motorları yok.

hocam sallama değil amcam kullanıyor. acayip yakıyor makyajsız kasası var ve sarsıntı sebebi süspansiyonlar aşırı sert

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Arada sınıf farkı var. Sedefli beyaz bir Captiva daha güzel bence..

Arada sınıf farkı var tabii ki biri saf kan Alman diğeri, melez Güney Koreli...
  • Tiguan
  • quote:

Orijinalden alıntı: P.S.S.

quote:

Cehalet başa bela..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmst

quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Yine DH DESTEKSİZ SALLAMA TAKIMI konuyu basmış. Benim Captiva 'm şehir içinde 8.8 şehir dışında ise 6.4 hatta bazen 5.8 litre yakıyor. Ayrıca öyle sarsıntılı çalışma problemide yok. Ayrıca bu direk Tiguan diyen arkadaşlara iki aracıda incelemelerini tavsiye ederim. İki aracada binince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Çünkü ikisi birbirinden çok farklı araçlar. Tiguan ancak qq , sportage veya ix35 gibi araçların dengi olabilir. Ancak Captiva bu araçlara göre motoru olsun , sanzımanı olsun , boyut gibi birçok kavramda çok daha üstün bir araç . Bir kere Captiva kafadan daha ağır ve büyük bir araç. Bununla beraber diğer croosover gibi 1.4 turbo veya 1.6 atmosferik fındık motorları yok.

hocam sallama değil amcam kullanıyor. acayip yakıyor makyajsız kasası var ve sarsıntı sebebi süspansiyonlar aşırı sert

Tamamda arabayı alçak adam senin dayinin kullandığını degil yenisini alacak. Ve iki araç arasında ciddi fark var motordan tutun güvenlik elemanlarına kadar ondan yanlış bilgilendirme yapmayin.

• Bu forumun alman,japon,güney kore, artık herneyse fanatiklerinden bıktık. Daha önce bırakın tiguan veya captiva , araba direksiyonuna doğru düzgün oturmamış çocuklarla muhattap oluyoruz. DH ' ye ve adminlere yazık ki su işin önüne geçeceklerini , olanı izlemeyi tercih ettiler.

• Burada mesaj okuyunca şuna çok şaşırıyorum. Millet kullanmadığı, üzerine dahi oturmadığı arabalara sırf kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapmış.
    Arkadaş güzelce yeni kasa Tiguan ve yeni kasa Captiva kaşılaştırması sormuş. Çok doğru bir karşılaştırma. Ben de iki araç arasında kararsız kaldım.
    Ancak yedi koltuk istiyor olmam Captiva'ya meyil etmemi sağlarken üstüne Tiguan'ın bekleme süreleri eklenince direk gittim aldım.

Gelelim şu eski kasa alışkanlıklarını yeni kasada varmış gibi yansıtılmasına.

1. Araç yeni kasada bulunan 163 beygir motor ile ciddi seri hale gelmiş ve ECO modu kapatınca anında 180'lere çıkıyor ve hissetmiyorsun. Sollarken bile acaba geçebilir miyim diye düşünmüyorsun.
    2. Konfor: Daha önce 60.000 km kadar Qashqai kullandım ve Crossover/ SUV tarzı araçlara alışığım ve gerçekten sessizlik, konfor ve kullanım keyfi olarak çok iyi bir yerde. Qashqai'de sıkıntı duyduğum ses yalıtımı ve çıtırtı problemleri bu araçta yok. Koltuklar bir BMW kadar rahat değil ama zaten bu aracın tarzı da o değil.
    3. Şu şehir efsanesi olmuş benzin konusuna gelince. Aracı aldıktan sonra şu an 3500 km civarı yol yaptık. Hiçbir zaman 11 lt gibi bir değer görmedim. Uzun yol yaptık, şehir içi kullandık, genelde otoban kullanımında ECO mod açık olduğunda 8,5 lt civarında yakıyor. Havalar soğuduğunda bu değerler biraz arttı ama bu ağırlıkta bir araç için çok normal. Qashqai 1.6 Benzinli aracım aynı yolda 10,5 lt altını görmüyordu.

Kısaca Tiguan'da güzel araç ama 7 koltuk, aksesuar opsiyonları, teslim süresi ve büyüklük önemli ise Captiva. Yok ben beklerim Alman arabası olsun dersen ona da kimse hayır demez. Ama 2.0 motor için 8 ay bekleme süresi veren Volkswagen'e de hayret diyorum. Sanki bugatti, ferrari bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrock -- 18 Aralık 2012; 12:07:37 >

• tiguan ı nissan qasqhai, kia sportage tarzı araçlarla karşılaştırın.

Tiguan, Captiva'nın rakibi değil, olamaz da

her açıdan Captiva, Tiguan'dan daha iyidir.

geçen gün yeni kasa captiva'yı kullandım. bi kere motor inanılmaz seri çekişi çok iyi. yol tutuşu mükemmel o yükseklikte bi araç ile sert bir viraja biraz sert girdim fakat rahat bir şekilde virajı aldı. bunların haricinde yalıtımını da çok beğendim sessiz bir araç.

kesinlikle captiva'yı tavsiye ederim
  • Fiyatları tam bilmiyorum ancak söylendiği gibiyse 20bin TL az değil.
    Captiva'da daha bir 4*4 havası var , daha büyük bir araç. Tiguan'ın iç mekan ve bagaj daha dar gelir muhtemelen, avantajı ise Golf'ün girip çıktığı her yere siz de girebilirsiniz, kullanım kolaylığı vardır.
    Tüketime gelince Captiva'nın dizel olması tork haricinde bir fark yaratmıyor. Yıllık MTV ile kafa kafaya gelirler.
    Captiva'nın malzeme kalitesi için bir fikrim yok.
    Sonuç olarak test sürüşü yapmadan seçim yapmayın.
  • Captiva
  • Eski ve yeni kasa Tiguan ile yolculuk yapmış biri olarak Delta kadar rahat bir araç olduğunu söyleyemem.Sizde Delta kullanıcısı olduğunuzdan gidip bindiğinizde anlayacaksınız ne demek istediğimi.Yakıtından şikayetçi olmayanını görmedim.Ama araç kaliteli.Delta'da göze çarpan bazı işçilik hataları ile başta konsol olmak üzere bazı yerlerdeki kalitesiz malzeme hissi Tiguan'da yok/yoktu.En dolu modeli için konuşuyorum.Yeni kasa Captiva ile yolculuk yapmadım hatta binmedim bile.Ama eskisine çok binmiş biri olarak Tiguan'dan rahatlıkla yukarıda konumlandırabilirim.Şu varki Captiva daha oturaklı bir araç.Daha fazla güven veriyor ve alınabiliyorsa Captiva alınmalı bu karşılaştırmada.

Tiguan, sportage ile qq ile, rav4 ile karşılaştırıldığında daha verimli sonuç elde edilir.
  • quote:

quote:

quote:

Cehalet başa bela..

Captiva'nın üretildiği yere bir göz at istersen...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Captiva

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cehalet başa bela..

Captiva, Cruze, Aveo vs. güney koredeki GM fabrikalarında üretiliyor. noldu ki ?

VW Jetta da Meksika'da üretiliyor. Polo da slovakya da üretiliyor. SORUN NEDİR ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cehalet başa bela..

Bir de aşağıdaki linki vereyim...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Daewoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P.S.S. -- 18 Aralık 2012; 14:08:43 >

• 2011 model captiva sahibiyiz aracı almadan önce ilk olarak vw ye gittim tiguanı incelemeye aracın içine oturdum çok dar ve iç tasarımı kötü buldum. Daha sonra chevrolete gittik captivaya bindik içimize sindi sonra test sürüşü yaptık ve hemen pazarlığı bitirip aracımızı aldık 3 gün içinde teslim ettiler. 1 sene 3 aydan beri kullanıyoruz sorun çıkarmadı ufak tefek şeyler çıktı ama hemen garantiden değişti . Şimdi kullandığımız modeli satıp yenisini almayı düşünüyoruz. Gidip deneyin derim farkı görürsünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

quote:

quote:

quote:

Cehalet başa bela..

Captiva, Cruze, Aveo vs. güney koredeki GM fabrikalarında üretiliyor. noldu ki ?

VW Jetta da Meksika'da üretiliyor. Polo da slovakya da üretiliyor. SORUN NEDİR ?

Karşılaştırılan araçlar Captiva ve Tiguan dikkatini çekiyorum, diğer modeller değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P.S.S. -- 18 Aralık 2012; 14:10:54 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

quote:

quote:

quote:

Cehalet başa bela..

Dostum cevabım sana değil... Ayrıca karşılaştırılan araçlar Captiva ve Tiguan dikkatini çekiyorum, diğer modeller değil...

iyi tamam captiva olsun. Captiva GM'in güney koredeki fabrikalarında üretiliyor. sorun nedir burda ?

Captiva, GM'in Theta platformunda üretilmektedir. Captiva'ile aynı platformda üretilen araçlar :

Suzuki Vitara
    Chevrolet Equinox
    GMC Terrain
    Cadillac SRX
    Saab 9-4X

VW Meksika'da jetta'yı, slovakya da polo yu vs. üretince sorun olmuyo da GM Güney Kore'de Captivayı üretince mi sorun oluyo ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 18 Aralık 2012; 13:36:34 >

• Captiva kesinlikle daha 4X4 havasında(artık 4X4 değil ama :) )

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.