Şimdi Ara

VW polo 1.6 TDI yol sürüşü hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Polo 2013 1.6 tdi dizel otomatik bir aracım var. Aracı kullanırken sanki vites değiştirmekte zorlanıyor, boğularak üst vitese geçiş yapıyor gibi, ve ses çıkarıyor.
    Daha da önemlisi biraz ağır gidiyor, atik değil. Clio nun otomatik dizelini kiralamıştım, gaza ayağını dokundurdugun gibi araç atikliğini belli ediyor.

Aynı aracı kullananlardan fikir edinmek istiyorum, sizde de durum böyle mi? Ağır mıdır bu aracın yol gidişi?

• Ariic kullanıcısına yanıt
    Ariic demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

7 dsg de otomatik şanzıman yağı nerede ?
    Biz yağ yok demedik , bildiğimiz otomatik şanzıman yağı yok dedik .
    Ben de mesajımda dsgde bildiğimiz otomatik şanzıman yağı var demedim zaten. Kendi kendinize olmayan bir tartışma başlatmayın.

Dsg lerde şanzıman yağı 40.000 mil (64.000km) de bir kontrol edilir ya ekleme yapılır ya da değiştirilir. Kendi araçlarımdan biliyorum. İki versiyonu da kullandım. Ve yağ değişince çok farkediyor.

Arkadaşın belirttiği sorunu kavrama yapmaz. Kavrama çoğunlukla silkeleme yapar nadiren de kaydırma. Bilmediğiniz konularda ısrar etmeyin.
  • Yavaş hızlarda kullanıyorsanız DSG şanzıman bir üst vitese geçerken ilk önce yarım debriyaj yapar sanki arkadan çekiliyormuş gibi olur. Vitesi atınca bir anda rahatlar. Sizde bu gibi bir durum mu oluşuyor başka bir şey mi?
  • Yavaş hızlarda kullanıyorum. Hız yapmadım çok fazla. Motorun rahatlaması için ayağımı gazdan çekip bidaha hemen basıyorum. O zaman rahatlıyor sanki.
  • Araç kaç Km de ?
  • 117 bin
  • jetgil kullanıcısına yanıt
    Kavrama sizlere ömür...
  • Ne kadar masraf çıkarır
  • jetgil kullanıcısına yanıt
    O zaman DSG'nin normal çalışma şeklinden bahsediyorsunuz. Ben 1 hafta kullandım ama bahsettiğiniz hissiyattan dolayı zor dayandım.

Bu kadar kötü bir şanzıman üretmek ayrı bir başarı bunu üstün teknoloji diye millete kakalamak ayrı bir başarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetgil

Ne kadar masraf çıkarır
    Maliyet olayı sizin, orijinal parça mı kullanacaksanız yoksa yansanayi parça mı kullanacaksanız buna bağlı
    Ayrıca " şangırtı-şungurtu " sesleri yapıyor işe " K1 - K2 Kulaç" dediğimiz parçalar da değişecek.

İşi yapacak usta Kim , ustaya göre fiyat çok değişir.

Yetkili serviste mi yaptırırsınız bilmiyorum ?

Araç 6 mı 7mi ?
  • Şanzıman yağını değiştirin. Düzelir. Ancak orjinal olmasına dikkat edin. Şanzımanda orjinal yağ çok önemli.
  • noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Bu araçlarda otomatik vites şanzıman yağı yok,
    Manuel vites şanzımanlarda bulunan dişli yağı var, Oda 2 lite bile değil.
    Yanlış yönlendirme yapmayalım.
  • quote:

Bu araçlarda otomatik vites şanzıman yağı yok,
    Manuel vites şanzımanlarda bulunan dişli yağı var, Oda 2 lite bile değil.
    Yanlış yönlendirme yapmayalım.
    Hem 6 ileride hem de 7 ileride şanzıman yağı var. 6 ileride kavrama da yağ içerisinde.

İki versiyonu birden kullandım. Yağ değiştirdim. Özellikle 6 ileride yağ değişimi çok etki ediyor. Vuruntu ve ses ortadan kalkıyor. Bilmediğim kullanmadığım şanzıman hakkında yorum yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 28 Ocak 2019; 1:27:51 >
  • noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
  • quote:

Ben de mesajımda dsgde bildiğimiz otomatik şanzıman yağı var demedim zaten. Kendi kendinize olmayan bir tartışma başlatmayın.

Dsg lerde şanzıman yağı 40.000 mil (64.000km) de bir kontrol edilir ya ekleme yapılır ya da değiştirilir. Kendi araçlarımdan biliyorum. İki versiyonu da kullandım. Ve yağ değişince çok farkediyor.

Arkadaşın belirttiği sorunu kavrama yapmaz. Kavrama çoğunlukla silkeleme yapar nadiren de kaydırma. Bilmediğiniz konularda ısrar etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

Alıntıları Göster
    Haklısınız sizle tartışmaya girmenin anlamı hiç yok.
    '' Arkadaşın belirttiği sorunu kavrama yapmaz '' diyorsunuz sonra '' Kavrama çoğunlukla silkeleme yapar nadiren de kaydırma '' diyorsunuz adamın sorunu zaten '' KAVRAMANIN KAÇIRMASI - KAYDIRMASI ''
    Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz.
    Biz bilmeyiz siz bilirsiniz.
    size de adios

• quote:

Haklısınız sizle tartışmaya girmenin anlamı hiç yok.
    '' Arkadaşın belirttiği sorunu kavrama yapmaz '' diyorsunuz sonra '' Kavrama çoğunlukla silkeleme yapar nadiren de kaydırma '' diyorsunuz adamın sorunu zaten '' KAVRAMANIN KAÇIRMASI - KAYDIRMASI ''
    Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz.
    Biz bilmeyiz siz bilirsiniz.
    size de adios

Alıntıları Göster
    Konu sahibinin yazdığı mesaj şu

"Aracı kullanırken sanki vites değiştirmekte zorlanıyor, boğularak üst vitese geçiş yapıyor gibi, ve ses çıkarıyor. 
    Daha da önemlisi biraz ağır gidiyor"

Bu mesajdan kaçırma kaydırma yaptığını çıkarmak için Türkçe bilgisinden ziyade hayal gücüne sahip olmak lazım.

Arkadaşın belirttiği hususun kavrama ile alakası yok. Büyük olasılıkla yağ değişimi ile çözülür. Ya da mekatronik sorunu ki çok maliyetli. 7 senedir kullandığım araçlar bunlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.