Şimdi Ara

VW Polo 1.2 TDI sürüş izlenimi (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
2
Favori
79.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KaranlıkSokak

quote:

Orijinalden alıntı: ankaralee06

Hocam poloda arac bostayken gaza ne kadar kokledimsede 3000 i gecmedi acaba benim aracda mi sikinti var tum pololar boyle mi (2013 model)

Dizellerde 3000 , benzinlilerde 4000 deviri geçmez. Sıkıntı yok yani aracınızda

bahsettiğin devirler bana hatalı gibi geldi. benim bildiğim dizeller 4500 -5000 benzinli araçlar 6000 - 7000 arası çevirir. bazı istisnalar dışında (örn. vtec )
  • quote:

Orijinalden alıntı: vefakcr

quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkSokak

quote:

Orijinalden alıntı: ankaralee06

Hocam poloda arac bostayken gaza ne kadar kokledimsede 3000 i gecmedi acaba benim aracda mi sikinti var tum pololar boyle mi (2013 model)

Dizellerde 3000 , benzinlilerde 4000 deviri geçmez. Sıkıntı yok yani aracınızda

bahsettiğin devirler bana hatalı gibi geldi. benim bildiğim dizeller 4500 -5000 benzinli araçlar 6000 - 7000 arası çevirir. bazı istisnalar dışında (örn. vtec )

Araç boştayken ve durur vaziyetteyken. Senin dediğin farklı.

• 45 lt yakıt ile 1100 km(şehir dışı).
    Yolun yüzde 80'inde klima açık.
    Yolcu yok ve bagaj boş sayılır.
    ortalama hız 100 km/h.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG 1.cekım ilk ızlenım cektıgım vıdeom merak edenler ıcın

https://www.youtube.com/watch?v=PTPV4jVOs7M

https://www.youtube.com/watch?v=k4y8nMMm7Bo[link]

polo

• HORT.

bir arkadaşım bu arabayı düşünüyor, bana sordu benimde hiç bilgim yok. bilgisi olanlar yakıt tüketimi - performans hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

HORT.

bir arkadaşım bu arabayı düşünüyor, bana sordu benimde hiç bilgim yok. bilgisi olanlar yakıt tüketimi - performans hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?

HoRT. Arkadaşın aldımı bu aracı bende düşünüyorum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: epoukya

quote:

HORT.

fiesta aldı. pek tavsiye etmem.
  • quote:

quote:

quote:

HORT.

Tavsiye etmediğiniz Fiesta mı Polo mu ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

HORT.

poloyu.
    hiç donanım yok, performansı motor hacmi dolayısıyla yetersiz, motor çok sesli çalışıyor. en önemli önceliğin yakıt tasarrufuysa düşün sadece.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

HORT.

poloyu.
    hiç donanım yok, performansı motor hacmi dolayısıyla yetersiz, motor çok sesli çalışıyor. en önemli önceliğin yakıt tasarrufuysa düşün sadece.

Polo yu kullandınız mı motor hacmi konusu için soruyorum ? Kullandıysanız deneyimleriniz neler ?

• Arkadaşlarım da polo 1.2 75 ps, punto 1.3 75ps, ve clio 1.5 75ps var.

Donanım
    #polo comfortline direksiyon dan kumanda olmamasi çirkin duruyor krom vs de yok. 4cam otomatik abs mauel klima, genel malzeme kalitesi cok belirgin diğerlerinden iyi.

# punto orta donanim seviyesi polo gibi jant demir kokpit iyi fakat koltuk kumaslari rezil. 2cam Otomatik manuel klima hız sabitleyici. Kapilar tüy gibi, arka kapi dis acma kolu ilginc şekilde onden farklı zor açılıyor.

#clio galiba boş yada bir ust donanim en yükseği degil bilyorum. Abs yokus kalkis galiba hiz sabitleme standart. Jantlar bunda da alaşım değil. İc tasarım fena degil ama kalitesiz. Kapi kollari arka kapilar leon gibi ama cabuk bozuluyor. Sert ve çok kaliteli malzemeden işlenmemiş.

Surus
    ##polo shell nitro gibi iyi yakit seviyor aksi taktirde ugultulu surusu var. 1.2 olması vergi avantaji getirmiş fakat esneklik çok az. Akıcı ve sessiz kullanmak için yüksek hizlarda vites atmak gerekiyor. Misal 90la 5.vites yokuş çıkmak uğultu yaptırıyor.
    Devirli kullanirsan özellikle 2500devirden yükseldikçe canli keyifli, yakit çok iyi, yol tutuş iyi direksiyon fren vs Vw disiplini sinifinda iyi. 1.2den beklenmeyecek ceviklikte 160a geloyor ve devam edesi var deneyemedim.

#punto daha esnek sessiz polo ile surus zevki benzer yakitta, direksiyonu hissiz tepkisiz frenleme yol tutuşu sinif için gayet iyi. Kisa mesafe sürebildim, mjet kullanıcıları genelde memnun ama sahsen fiati ve vw i olan biri olarak vw daha güvenilir

##clio en sessiz ve en esnek motor galiba hacminden dolayı bunda direksiyon da polo ile benzer, digerleeine gore geniş tekerleri var 0-120kullanimda bana gayet iyi yol tutyor gibi geldi.

• Herkese hayırlı günler bende 1.2 TDI trend Polo var Şöyle bir sorunum var yetkili servise gösterdim sorun yok DEDİ direksiyonu tam sola kırdığımda tıs diye bir ses geliyor acaba neyden yapabilir

• arkadaşlar benim aracım trendline, bazı donanımlar eksik sonradan serviste taktırsam randıman alabilir miyim acaba ne dersiniz, yol bilgisayarı, dijital ekran hız sabitleyici vs.
  • r0x kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım, ben genel olarak memnunum.
    - Konforu 10 numara. İlk defa vw kullanıyorum gerçekten çok iyi.
    -Yakıtı çok iyi gerçekten çok az yakıyor. Daha az yakan bir araç var mı bilmiyorum.
    -Performansı sınıfına göre çok iyi 1.2 motor ama 75 bg. Özel bir hız vs merakınız yoksa benim gibi ihtiyaç için kullananlarda bir sorun yok. Üstelik evimde yokuşta şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    - benim aracım trendline, comfortline ile sadece arasında donanım farkı var, dijital ekran, hız sabitleyici, yol bilgisayarı v.s. açıkçası çok ihtiyaç duymadım.
    - bluemotion, daha az yakan ve daha çevreci bir motor olarak anılıyor. Bunun dışında bir numarasını duymadım. Ama zaten çok az yakıyor araç daha azı mümkünmü bilemiyorum. Bu tür uzantılar biraz ticari kaygı gibi geliyor bana.
    - Dezavantajına gelirsek, bagajı çok küçük, ben bunun dışında bir dezavantaj görmedim. Henüz hiç bakım yaptırmadım. Ancak haliyle diğer araçlara göre biraz pahalı diyorlar. Sonuç ta ucuz etin yahnisi değil.
    ben bagajı dışında öneririm elbette yine çok danışmak iyidir. Şimdiden hayırlısı olsun. Dostlukla..

• epoukya kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben ilk kez vw kullanıyorum gerçekten iyi.
    -Yakıtı çok iyi çok az yakıyor. Daha az yakan bir araç var mı bilmiyorum.
    -Performansı sınıfına göre çok iyi 1.2 motor ancak 75 bg. Özel bir hız vs merakınız yoksa, sürekli çok kalabalıkta binmeyecekseniz benim gibi ihtiyaç için kullananlarda bir sorun yok. Üstelik evimde yokuşta şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    - benim aracım trendline, comfortline ile sadece arasında donanım farkı var, dijital ekran, hız sabitleyici v.s. açıkçası çok ihtiyaç duymadım.
    - bluemotion, daha az yakan ve daha çevreci bir motor olarak anılıyor. Bunun dışında bir numarasını duymadım. Ama zaten çok az yakıyor araç daha azı mümkünmü bilemiyorum. bu tür uzantılar biraz ticari kaygı gibi geliyor bana.
    - Dezavantajına gelirsek, bagajı çok küçük, onun dışında öneririm elbette yine çok danışmak iyidir. Şimdiden hayırlısı olsun

• 2014 1.2 tdi arac icin bende bi kac bisi soylemek istiyorum. Bir önceki aracim corsa d idi. Onunla kiyaslama yaparsam eger;

Arac gercekten gürültülü. Motor sesi icerde. Opel corsa d 1.3 cdti kasa aractan sonra bu motor bana gercekden gurultulu geldi. Ama araca binen bazi kisilere yok normal diyen de oldu. Hangi aractan inip bindiginiz onemli sanırım.

Arac dusuk devirde motor boguluyormus gibi calisiyor ve titriyor. Sanki boyle rampa cikarken arac bayilmis vites dusur der gibi bi calismasi soz konusi. Sordum kendi sesi oyleymis. Devrini alinca (2000 2500) o ses ortadan kalkiyor.

Corsa ya gore debriyaji bana cok cok yukarda geldi. Nerdeyse debriyaji birakma noktasinda kavriyor. O yuzden yarim debriyaj yapamiyorsunuz trafikte. Muhakkak gaz vermeniz gerek istop ettirmemek icin. Corsa nin kitapciginda debriyajdan ayaganizi cekip motor hareketiyle park edin notu bulunmakta. Bunu poloda yapmak zor. Bilmem anlatabildim mi..

Corsa gore yol tutusu amortisör ve lastik kalinligi olsa gerek bana zayif geldi.

Gelelim arti ozelliklerine

Corsaya gore bi tik daha kaliteli ve sağlamlik hissiyati verdigi dogru. Guven veriyor. Malzemeler daha kaliteli.

Konfor kesinlikle bi tik daha yuksek. Yolda cukurlari hisetmiyorsunuz ve arac sizi corsaya gore daha az salliyor.

Kesinlikle daha seri ve atik. Bu arac gitmiyor diyenler ya ferrari biniyolar yada yaris pilotu.. he bu serilik ilk kalkista belki soz konusu degil ama bi araci cok rahat ve seri sollayabilirsiniz. Corsanin ivmelenmesi devrini bulmasi daha uzun suruyor. Ama bu arac kendini cok cabuk toparliyor. Devrini alinca 3.viteste 80km geldi ibre ve 4u istedi. Corsada 80 90km 5. Viteste gorebilirsiniz ancak. Normal düzgün kullanimdan bahsediyorum.

Yakit konusu daha yeni depoyu fulledim oyuzden gelecek ay editlerim yazimi. Soyle diyim corsa ile bi depo ile 750km şehir ici yapiyordum. Bakalim bunda kac km yapicam..

• aranızda aliexpress veya benzeri biryerden polosuna xenon far alıp taktıran var mı acaba

• Bende yaklaşık 1 hafta oldu alalı. 1.2tdi polo trendline 2012 model aldım. İlk aracım olduğu için kıyaslama yapamam ancak değinecek olursak.

- Debriyaj üstte kavraması; benim hoşuma gitti, uzun süre araç kullanmadım (5 yıl kadar) buna rağmen ilk kullanımımda birkaç stop hariç hiçbir sorun yaşamadım.Yokuş kalkışta el frenine bile ihtiyaç duymuyorsunuz hiçbir sorun yok.

- Frenin yumuşaklığı; frenin ilk dokunuş dediğimiz bir aralığı var o aralıkta çok hafif ve dengeli bir duruşu oluyor. sonuna kadar basmanıza gerek duymuyorsunuz.

- vites geçişleri; gayet başarılı, aracı dar ve ara sokaklarda 2-3. viteste kullanabilirsiniz gayet iyi götürür.

- direksiyon hissiyatı gayet iyi, babamda cady vardı sanki onu sürüyormuşum hissi verdi, oldukça emin ve ağır bir sürüş keyfi isteyenler için bir direksiyon.

* fiesta 1.4 tdci , corsa 1.3 dizel ve polo 1.2 tdi arasında aylardır araç takibi yaptım. neden bu 3 araç derseniz, markanın vermiş olduğu güven yeterli.

Fiestalar iç kokpit olarak kendine has sportif bir profil veriyor, 1.4 tdci motor MTV si poloya göre daha pahalı. yakıt karşılaştırmasında polo ve corsa bir tık önde.

corsa, corsayı oldum olası dış görüntüsünü pek sevemedim kimse alınmasın ama bayanlara has bir araç gibi geliyor dıştan. 1.3 dizel motor oldukça ekonomik ve mtv olarak polo ile aynı vergi indirimine girmekte. içi bana göre bu 3 otomobilden en düşüğü. Polonun trendline iç donanımı da kocaman bir SIFIR dır ancak VW olması bence yeterli ; zarif bir tekillik.

ben istanbulda oturuyorum ve ekonomik bir araca göre isteklerimi yorumladım.yedek parça olarak biraz internetten araştırmasını yaparsanız 3 araçta aynı düzeyde. Sizde kararsız kaldıysanız bu modeller arasında, o an acil satılan uygun araç bir anda gözünüzün önünde belirir ve benim gibi onu alırsınız yada gözünüze hangisi hoş gelirse onu.

• Yarim depoya geldim 530km yol yaptim ist. Sehir ici merak edenlere. Tahminim bir depo ile 850 900km rahat yaparim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skymoon34 -- 29 Ocak 2017; 10:10:9 >
  • Beyler merhabalar. 2010 üzeri bi polo almak istiyorum bütçe max 45e kadar çıkar. Alacağım araç 1.2-1.4 ya da 1.6 hertürlü dizel olacak. Benim fark edemediğim nokta şu. Hangisinin içi bej hangisi simsiyah. Ve en önemlisi hangisinde navigasyon var yerleşik olarak. Ve siz hangi yılın hangi modelini önerirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.