Şimdi Ara

VW Polo 1.2 TDI sürüş izlenimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
2
Favori
79.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiyat 33.300, Renk Çakıl Gri.

Sanırım bu aracı ilk kullananlardan biriyim.

Daha önce 2002 Toyota Corolla (8 yıl), 2006 C-max (3 yıl) kullanıp sattım.

Halen 2010 model 1.4 TSI Golf Comfortline aracım ve 1.2 TDI polo var.

Henüz emniyette kayıt olmadığı için ruhsatta 1.4 TDI yazıyor.

Araçtan genel olarak çok memnunum. Küçük sınıfta Fiesta, Corsa gibi araçları da inceledim. Fiyat performans oranı şu dönemde iyi olduğu için ve araca ısındığım için bu aracı tercih ettim.

Araçla ilgili sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

• Hangi bayiden aldınız. Metalik renk olunca fiyatta baya indirim yapılmış gibi. hediye falan aldınız mı(park sensörü gibi)

Aracınız trendline olması lazım. Acaba tamponlar comfortline de olduğu gibi gövde renginde mi geliyor.
    ön konsolun comfortline göre daha kalitesiz plastikten yapıldığı söyleniyor bu doğru mu
    Aracın çekişi iyi mi
    yakıt durumunu soracam ama yeni aldığınızdan bilgi almak zor gibi.

sorularıma cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.
  • Bir de emniyette kayıt olmadığı için ruhsatta 1.4tdı yazması ödeyeceğiniz mtv yi etkilemez mi? O kısmını anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: an_ka1977

Bir de emniyette kayıt olmadığı için ruhsatta 1.4tdı yazması ödeyeceğiniz mtv yi etkilemez mi? O kısmını anlayamadım

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
    Bende bu sorunun cavabını merak ettim.
  • Ankarada, istanbul yolundaki bayiiden aldım. 2010 Golf aldığım için bir miktar indirim yaptılar. Paspas ve ilk yardım kiti verdiler.

Araç trendline. Tamponlar gövde rengi. Ön konsolda tüm malzemeler plastik gibi. Aracın çekişi özellikle 2000 devir civarında kullanılırsa çok iyi. 100 liralık yakıt aldım, kaç kilometre gidecek bakacağım. Malum yol bilgisayarı yok. Yakıt tüketimini hesaplamaya çalışacağım.

Araç kitapçığında 1000 km normal kullanın, 1000-1500 civarında sınırları zorlayın yazıyor. O yüzden şu an fazla zorlamıyorum. Ama aracın performansı Toyota Corolladan çok daha iyi. Bu araç 2002 model 1.4 97 beygir benzinli idi.
  • Bayii ruhsatı 2 gün içinde değiştirebileceğini söyledi. Sigorta için de zeyilname yapılacakmış. Motor hacmi ruhsatta 1.199 yazıyor. Model kısmında 1.4 yazıyor. MTV'de sorun olacağını zannetmiyorum. Çünkü BMW ve Mercedeste de model isimleri ile motor hacimleri farklı olabiliyor. Örneğin 3.18D 2000 motor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikilinc103

Bayii ruhsatı 2 gün içinde değiştirebileceğini söyledi. Sigorta için de zeyilname yapılacakmış. Motor hacmi ruhsatta 1.199 yazıyor. Model kısmında 1.4 yazıyor. MTV'de sorun olacağını zannetmiyorum. Çünkü BMW ve Mercedeste de model isimleri ile motor hacimleri farklı olabiliyor. Örneğin 3.18D 2000 motor oluyor.

hayırlı olsun nasip olursa bende almayı düşünüyorum.herhalde şaşmazda ki doğuş otodan almışsınız nasıl hemen gidip aldınız mı yoksa 1 ay önceden sipariş mi verdiniz?

ne kadar harcama yaptınız plaka,sigorta v.s.

cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Ankarada, istanbul yolundaki bayiiden aldım. 2010 Golf aldığım için bir miktar indirim yaptılar. Paspas ve ilk yardım kiti verdiler.

Araç trendline. Tamponlar gövde rengi. Ön konsolda tüm malzemeler plastik gibi. Aracın çekişi özellikle 2000 devir civarında kullanılırsa çok iyi. 100 liralık yakıt aldım, kaç kilometre gidecek bakacağım. Malum yol bilgisayarı yok. Yakıt tüketimini hesaplamaya çalışacağım.

Araç kitapçığında 1000 km normal kullanın, 1000-1500 civarında sınırları zorlayın yazıyor. O yüzden şu an fazla zorlamıyorum. Ama aracın performansı Toyota Corolladan çok daha iyi. Bu araç 2002 model 1.4 97 beygir benzinli idi.

Özellikle konsolu merak ediyorum fotoğraf koyabilir misin?
    Aynı veya değil diyebiliriz comfortline ile.

• hayırlı olsun nasip olursa bende almayı düşünüyorum.herhalde şaşmazda ki doğuş otodan almışsınız nasıl hemen gidip aldınız mı yoksa 1 ay önceden sipariş mi verdiniz?

ne kadar harcama yaptınız plaka,sigorta v.s.

cevaplarsanız sevinirim.

Şaşmazdan aldım. Önceden sipariş vermedim, bayiide karar verip aldım. 33300 dışında bir harcama yapmadım.
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Arabanız hayırlı olsun.
  • merhaba birkaç sorum olacaktı.

1) aracın motor sesi ne durumda? rahatsız edecek bir ses alıyor musunuz içeri? yada yalıtım konusunda tatmin etti mi?

2) içerisi doluyken yokuş yukarı performansını nasıl buldunuz?

3) plastik iç malzemeden memnun kaldınız mı?

teşekkürler.
  • İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Daha önceki kullandığım C-max 1.6 TDCI 'in motor sesi ve sarsıntısı ile karşılaştırınca bu araç daha sessis ve sarsıntısız. Bir arkadaşım aracı birkaç kilometre kullandı ve Seat ibiza 1.4 TDI'a göre çok sessiz olduğunu söyledi. Arkadaşımın daha önce 2008 Model 1.4 TDI Seat Ibızası vardı. Seat ibizalar bir nesil önceki 1.4 TDI motoru (bunlar eski 1.9 TDI olanların üç silindirlisi) kullanıyor.

Araba henüz 300 km'de. İlk 1000 km performanslı kullanmayı düşünmüyorum. Ama araçta 180 tork var. Yokuş yukarı performansı bence tatminkar. C-max kadar güçlü mü, çok zorlamadığım için bilemiyorum. Bununla birlikte kalkışlarda ve ara hızlanmalarda bir hantallık hissetmiyorum.

Malzemelerin plastik olması beni rahatsız etmiyor. Ama en çok yol bilgisayarının eksikliğini hissediyorum. Çünkü yakıt tüketimini çok merak ediyorum. Ayrıca araçın uzaktan kumanda ile camlarının açılıp kapanması olayı benim için önemli bir donanım. Yazın özellikle çok faydalı oluyor.

Aracı aldığımda 100 liralık mazot almıştım. Kaç kilometre gidecek bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

quote:

Ankarada, istanbul yolundaki bayiiden aldım. 2010 Golf aldığım için bir miktar indirim yaptılar. Paspas ve ilk yardım kiti verdiler.

Comfortline'da RCD 310, trendline'da RCD 210 var. Deri direksiyon yok. Direksiyonun sol altında eşya gözü yok. Koltuk altında eşya gözü yok. Kol dayama yok. Işıklı makyaj aynası yok. Arka koltuk tek parça katlanıyor. Ön yolcu hava yastığı iptal düğmesi yok.

Fırsat bulursam resimleri koyarım.

• Farkları biliyorum ama tek merak ettiğim konsolun malzemesi, dedikodular doğru mu değil mi diye.
    Teşekkürler.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

quote:

Comfortline'da RCD 310, trendline'da RCD 210 var. Deri direksiyon yok. Direksiyonun sol altında eşya gözü yok. Koltuk altında eşya gözü yok. Kol dayama yok. Işıklı makyaj aynası yok. Arka koltuk tek parça katlanıyor. Ön yolcu hava yastığı iptal düğmesi yok.

Fırsat bulursam resimleri koyarım.

• @ikilinc103 hayırlı uğurlu olsun yeni arabanız.darısı benim de başıma
    arabanız otomatik vites değil galiba ? doğuş sitesinden trendline bu boş donanımı fiyat farklarını ödeyerek bir çok özelliği ekletebliyoruz galiba...
    araçta ESP mevcut değil diye biliyorum.satın alırken bu özellikleri ekletebiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

@ikilinc103 hayırlı uğurlu olsun yeni arabanız.darısı benim de başıma
    arabanız otomatik vites değil galiba ? doğuş sitesinden trendline bu boş donanımı fiyat farklarını ödeyerek bir çok özelliği ekletebliyoruz galiba...
    araçta ESP mevcut değil diye biliyorum.satın alırken bu özellikleri ekletebiliyor muyuz ?

Teşekkür ederim. Araba alma işi biraz karışık. Benzer özelliklerde çok fazla seçenek oluyor. Aslında başka bir zaman olsa bu aracı almayı tercih etmeyebilrdim. Ama fiyat avantajını ve yakıt tüketimini daha çok göz önünde bulundurdum.

Araba manuel, ESP yok. İstediğiniz donanımlarla sipariş verebiliyorsunuz ama o zaman birkaç ay beklemeniz gerekebilir.

Bayii sonradan taktırılabilen sis farı için 800, 14 inch çelik jant için 1000, navigasyon için 3000 TL fiyat söyledi.

Bunları aracı almadan önce siparişle verirseniz çok daha uygun fiyatları olacaktır. Ama aracın fiyatı da o zaman C segmenti bir arabanın fiyatına yaklaşıyor.

• Konsol resmini ekliyorum.

• Birkaç resim daha. Bu arada polo'nun direksiyonu park manevralarında ve yavaş kullanımda golfle kıyaslanmayacak kadar hafif.

• resimler güzel, güle güle kullanın. rica etsem yan profil bir resim ekler misiniz? jant kapaklarını görmek istiyordum.

bu arada 1.2 tdi bugün bazı bayilere yeni geldi istanbulda.

bayi fiyatları opak 33.000 lira civarında.

bir sorum daha olacak, ses sisteminden memnun musunuz? comfortline'da 6 hoparlör varken trend'de bu 4'e indirilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir thomas

resimler güzel, güle güle kullanın. rica etsem yan profil bir resim ekler misiniz? jant kapaklarını görmek istiyordum.

bu arada 1.2 tdi bugün bazı bayilere yeni geldi istanbulda.

bayi fiyatları opak 33.000 lira civarında.

bir sorum daha olacak, ses sisteminden memnun musunuz? comfortline'da 6 hoparlör varken trend'de bu 4'e indirilmiş.

Ses sistemi çok iyi değil. Radyoları biraz gürültülü çekiyor gibi geliyor bana. Comfortline'de RCD310 var, bunda RCD 210 var. 4-6 hoparlör farkını pek algılayamıyorum. İkinci araba olarak maliyetleri düşük bir araba, çok fazla şey aramıyorum. Resim ekte...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.