Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (881. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sedat abi beni biliyosun gelirim Ama katılım yok gibi pek..İnsallah buyuk bulusmada da böle olmaz..
  • Arkadaşlar bugün benzin alırken aracın yağına baktırdım 700 ml eksik dedi benzinci.

Bu kadar eksilmesi normal mi?

3000 km de göstermiştim Antalyadaki bayiide birşey dememişlerdi, belki bakmamışlardır bile.

Yarın Maltepe Erel'e gidip tamamlatıcam.

Çok fazla birşey bayılmayız inşallah.

Arabada çok çamurlu bir de yıkasınlar.
  • Bugün eve geldiğimde apartmanın otoparkının önündeki "OTOPARK GİRİŞİ/PARK YAPMAYIN" plastik dubaların yeri değişmiş ve araç girişini engelleyecek şekildeydi. Ben de Gümüş Gölge'yi hafif yokuşlu ana caddenin sağ şeridine 45 derece açı ile yerleştirdim, indim ve dubaları oradan aldım, sağa ve sola, olmaları gereken yere koydum. Arkamda yol isteyen bir 1978 model Murat 131 duruyordu, içindeki kişiye dikkat etmedim, fakat rahmetli babam Türkiye'ye kesin dönüş yaptıktan sonra (bizden bir yıl önce, 1969'da gitti, bizden bir yıl sonra, 1987'de geldi) ilk aldığı araç oydu, 1978 model MURAT 131.

Bir kendi aracıma baktım, onun yanında uzay mekiği gibi duran, farlarından LASER ışını, stoplarından LED alevi çıkacakmış gibi, hidrojenle şişirilmiş Graf von Zeppelin misali otoban canavarı, Alaman makinası, 6 vites virtüözü, Türklere BMW MERCEDES AUDI öğreten Cermen memleketinin malı, hayatında kadın bacağı bile görmemiş Mustafa Ahmet Hasan Hüseyin Eyüp Kemal Cengiz ve Süleymanların bıyıklarını kestiren, altlarına V6 motorlu FORD 20M veren, KINDERGELD, KRANKENKASSE, MIETVERTRAG ve DOYŞE MARK'a mahkum ve mağdur ettiren MADE IN GERMANY VOLKSWAGEN PASSAT'a baktım...

Vay be dedim... NEREDEN NEREYE!!!

İçim cızz etti birden, bir zaman tüneline girmiş gibi hissettim, kendi aracıma baktım, bir de Tofaş'a... Arka stopları yanmazdı, 01 HD 225'in (unutmam!) lehimle tuttururduk ampule! Benzin o zaman ucuzdu! Gerçekten Türkiye'de benzin bir zamanlar ucuzdu. Bir Tofaş'ımız daha oldu 01 FD 159, sonra bir tane daha, 01 KY 335... ve son TOFAŞ'ımız 1993 model TEMPRA SX...

İyi ki babam MURAT 131 almış o zaman
    İyi ki ben VW PASSAT almışım şimdi...!

Adana'dan, gurbetten ve memleketten selam ve sevgiler...

Taner Göde
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizikchi

Arkadaşlar bugün benzin alırken aracın yağına baktırdım 700 ml eksik dedi benzinci.

3000 km de göstermiştim Antalyadaki bayiide birşey dememişlerdi, belki bakmamışlardır bile.

EREL de ufak şeyler için arabayı yıkamıyorlar malesef Boranın silecek lastigini değiştirmek için gittimizde yıkanmadan verdiler..Yağı tamamlamada da yıkamazlar heralde bence özellikle söyleyin yıkayın diye
  • Arkadaşlar ilk önce size passat serüvenimizi anlatayım . 2005 9.ayı sıfır passat confortline 2.0 tdi 140 hp dgs buz maviisi bir passat aldık araçdan çok memnunduk taki memleketim Ankaradan İstanbula döndüm ve sabah uyandımda marşa bastımda aracın çalışmadını görünceye kadar. çekiciyle aracı aldılar ve 1 ay araba boşa yattı serviste dediler marş motoru yandı almanyadan gelio fln sonra gelmiş takmışlar bidaha marş dinamosunu yakmış sonra 2 ay snra bize dedikleri şu motor blonku çatlakmış komple motor deişicek ve 0 motor getirdiler taktılar . Sonrasında araç park halindeyken yandan komple çarptılar ve sinirlenip sattım tabi 1 yıl binmeden 15-20 tl zarar ettim. Ben bunu bir şanssızlık olarak gördüm tabikide. sonra kia sorento aldım ve pasaatı açıkcası çok aradım. Şmdi ise 2008 2.0 tdi confrt. dsg 170 hp aldım kazasız 61.000 tl sizce fiyat nasıl pahalımı ucuzmu? değerlendirmelerinizi bekliorm arkaşlar .
  • Merhaba arkadaşım!

1 nefeste PASSAT hikayeni okudum, ifade etmeliyim ki TÜRK FİLMİ gibi dramatik ve şaşırtıcı geldi. Daha fazla ve ayrıntılı bilgiler verirsen sevinirim. Bilhassa da sıfır PASSAT'ın marş motorunu yakması, blok çatlaması, motor değiştirmesi, park halindeyken yandan çarpması... Küçük dilim tutuldu desem doğrudur...! İnanılmaz bir şey!

quote:

Orijinalden alıntı: 34HSN06

Arkadaşlar ilk önce size passat serüvenimizi anlatayım . 2005 9.ayı sıfır passat confortline 2.0 tdi 140 hp dgs buz maviisi bir passat aldık araçdan çok memnunduk taki memleketim Ankaradan İstanbula döndüm ve sabah uyandımda marşa bastımda aracın çalışmadını görünceye kadar. çekiciyle aracı aldılar ve 1 ay araba boşa yattı serviste dediler marş motoru yandı almanyadan gelio fln sonra gelmiş takmışlar bidaha marş dinamosunu yakmış sonra 2 ay snra bize dedikleri şu motor blonku çatlakmış komple motor deişicek ve 0 motor getirdiler taktılar . Sonrasında araç park halindeyken yandan komple çarptılar ve sinirlenip sattım tabi 1 yıl binmeden 15-20 tl zarar ettim. Ben bunu bir şanssızlık olarak gördüm tabikide. sonra kia sorento aldım ve pasaatı açıkcası çok aradım. Şmdi ise 2008 2.0 tdi confrt. dsg 170 hp aldım kazasız 61.000 tl sizce fiyat nasıl pahalımı ucuzmu? değerlendirmelerinizi bekliorm arkaşlar .
  • araç 5000 km geçti arabada herhangi bir sorun yoktu sonra araçda yolda giderken bazen yol bilgisayarında uyarı işareti çıkıodu su haznesi resmi geliodu biz bunu erele gösterdik dediler önemli birşey deil ama bu benm canımı sıkıodu kartal dogusa gösterdim dediler su haznesi genleşmesinden kaynaklanıyor önemsiz dediler . Nese biz Ankaraya gittik gezdik fln snra İst . döndük sabah işe gitmek üzere marşa bastımda elektrik geldi ama marş almadı. sonra servisteki sonuçlar bizi üzdü servis marş moturu getirdip takıolar bu arıza motordan kaynaklı olduğunu anlayamadıkları için marşdan kaynaklı sanıyorlar ve marşı deiştiriorlar çözüm olmayıncada komple motor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NexX

quote:

Arkadaşlar bugün benzin alırken aracın yağına baktırdım 700 ml eksik dedi benzinci.

EREL de ufak şeyler için arabayı yıkamıyorlar malesef Boranın silecek lastigini değiştirmek için gittimizde yıkanmadan verdiler..Yağı tamamlamada da yıkamazlar heralde bence özellikle söyleyin yıkayın diye

Derin siyah , çamurdan izlanda gri oldu.Utanırlar herhalde öyle geri vermeye.

Antalya plakalı araç, "Servise size getireceğim diycem."
  • bide ark. ziebart cam filmi komple boya koruma ve 4 lastik ne tutarr :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: apfel81

Yasin arkadasim sorumu anlamissin Tahminime göre siz HU da kaliyorsunuz Beceriksizlerden sizi hatirliyorum galiba Dogrumu Ben aksam Steinheim da sünnet dügünündeydim Plakam MIL VB 81 Aus miltenberg

apfel81,

evet Beceriksizler board´ta üyeliyim var ama seni cikaramadim (beceriksizler üye adini yazarsan sevinirim ).

Saygilar Yasin
  • Merhaba Bende artık bır passat sahıbıyım herkese merhabalar
    2 3 saattır atlayarak forumu okuyorum ve
    benım aracımda rcd510 var
    ve ben bu araca opc olaıyını entegre etmek ıstıyorum bu mumkun mu yazılımla bırde
    ender elektronıkte 510 lara navıgasyon ve gerıgorus kamerası takılıyormus bu nasıl oluyor bılen yaptıran var mı
    3 sorumda ben aracın bazı ozwllıklerının sonradan kazandırılabıldıgını gordum
    mesela yagmur yguınca camların kapanamsı gıbı bunlar nasıl kodlanıyor vadcom alırsam kendım kodlayabılırmıyım yardımcı olabılecek olan varsa cok sevınrırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: canakaltun

Merhaba Bende artık bır passat sahıbıyım herkese merhabalar
    2 3 saattır atlayarak forumu okuyorum ve
    benım aracımda rcd510 var
    ve ben bu araca opc olaıyını entegre etmek ıstıyorum bu mumkun mu yazılımla bırde
    ender elektronıkte 510 lara navıgasyon ve gerıgorus kamerası takılıyormus bu nasıl oluyor bılen yaptıran var mı
    3 sorumda ben aracın bazı ozwllıklerının sonradan kazandırılabıldıgını gordum
    mesela yagmur yguınca camların kapanamsı gıbı bunlar nasıl kodlanıyor vadcom alırsam kendım kodlayabılırmıyım yardımcı olabılecek olan varsa cok sevınrırım

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz

aracınız tam olarak ne model trendline/comfortline/exclusive/highline?? Bende RCD 510 sahibiyim ve opc mevcut aracımda..Fabrika ayarlarıyla

Ender elektronikte bir kitle dvd , navigasyon , bluetooth , geri görüş yapılabiliyor rcd 510 lara fiyatı 2000- 24000 lira arası birşeydi..Vagcom alırsanız biraz kurcalayıp yapabilirsiniz o kodlamaları gibime geliyor..Ancak vagcom nerden alınır onu bilmiyorum..Ender Elektronikte Metin beye giderseniz size istediginiz kodlamaları yapabilir kendisi..Oldukca deneyimli..

Saygılar Erdem...
  • Yasin kardesim Simdi isten yeni geldim Beceriksizlere daha üye olamadim Kardesimin adiyla girdim El Capone Ben Miltenberg te kaliyorum Sizde yanilmiyorsam Hanau da B u gün bana PM de attiniz ama ben size cevap yazamadim cünkü okadar bilgisayardan cakmiyorum Aracin güzel yanlis hatirlamiyorsam yeni aldin Güle güle kullan insallah Yoksa dunlop ta mi calisiyorsun
  • Taner bey izledigim kadariyla Board daki arkadaslara bayagi bilgi veriyorsunuz Size imrenmemek elde degil 6 yillik Passat kullanicisiyim inanin sizin yariniz kadar bilgim yok O Passat helal sana kardes
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedat27

beyler bir sorum olacak

geçen dikkatimi çekti.tüm passatlarda lastikler 97W ben değiştirirken hiç dikkat etmedim.

93V almışım bunun zararı ne olur.

sedat

Yeni nick'in hayırlı olsun Sedat.

Lastik özellikleri
    Lastik üretim tarihi = 2708 kodu, lastiğin 2008 yılı 27. Haftasında üretildiğini gösterir.
    V = 240 km/h hız için
    W = 270 km/h hız için
    XL = Topuk teli fazla olan güçlendirilmiş lastik
    RFT = Patlasa bile yoluna devam edebilen lastik
    91 = Lastik başına 615 kg.
    94 = Lastik başına 690 kg.
    97 = Lastik başına 730 kg.
    ER30 = Yüksek hız lastiği, sert lastik
    ER300 = Daha yumuşak, yol tutuşu ve frenleme mesafesi daha iyi olan, hem ıslak hem kuru zemin için üretilmiş olan lastik.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Yok olan Forum'u nihayet buldum.
    Millet nereye gitti yahu ? diye bayağı düşündüm. Yoksa dedim, yoksa herşey bir rüya mıydı ?
    Onca arkadaşım, dostum, sevdiklerim , hepsi kayboldu gitti...... Şimdi ben ne yapacağım ?

Taner'in tadına doyulmaz sohbeti,
    Yasin'in Passat bilgisi,
    Sedat'ın yenilkçi ruhu,
    Sercan'ın wax uzmanlığı
    Yeni arkadaşların Passat hevesi,
    Murad'ın tüm tehlikelerden uzak GT'si
    Deniz'in mükemmel yazıları,
    Mete'nin eşsiz buluşma organizasyonları
    Barış'ın 170HP Passat'a toz yutturan Polo'su

Olmadan Passat'a binmenin, hiç bir zevki olmaz.

Neyseki hepiniz buradasınız. Değişen tek şey Sedat'ın nickname'i .......... çok şükür.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Bence bundan sonraki

PASSAT SEVERLER VE SAHİPLERİ KULÜBÜ TOPLANTISINI ADANA'DA ADNAN MENDERS BULVARINDA KEBAPÇI ŞENOL KOLCUOĞLU'nda

yapmamız gerek, siz ne dersiniz sayın Adanalı hemşehrim sevgili drozia?

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Taner Dostum,

Bu nasıl sofra böyle ? Abi mutlaka bir toplantıyı senin orada yapmamız lazım. Artık bu farz oldu.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedat27

selamlar

öncelikle gösterge paneli ilgili yasinin dedikleri dogru Nexx sendede yanıyor aynı şekilde giderken konustuk hatta bunu.

Cumartesi günkü görüşmemşz gerçekten çok keyifliydi.

Erdemin aracı harika gerçek bir kuğu nazar değmesin.

benım aracta saguolsun Sercan sayesinde biraz daha güzel göründü gözüme.sercan bu konuda çok hevesli bir o kadarda bilgili.
    ufak bir ugrasla bile cok güzel sonuçlar çıktı ortaya.

512M ustam verdigim link trde yasask bir site DNS değiştirerek girebilirsin.eger sorun o degilse aradaki boşlukları silmen lazım.

haber vermeme meelesine gelince telefonun bende yok.burdan da yazamadım.ama bu zaman kadar ufak tefek buluşalara aradım bir kac kişiyi pek gelen olmadı bende vazgeçtim.

ama artık BULUŞMA lazım ufaktan.

metin bile haber bekliyor.scirroco cular buluşmuş metinde gitmiş kebap yemişler.
    yer bile belli.

metin diyorki ayarlayın yakın bir zamanda bende vag com alıp geleyim.ürünlerdende getireyim hem onları görürler hemde muhabbet ederiz diyor.

BEYLER 4 NİSAN PAZAR ufak bir buluşma için gelen olurmu(esas buluşma yazın)

kısa program

-ümraniye carrefour buluşma 11:00

-çekmeköy saklıbahçe kebap 12:00
    burada geniş bir park alanı,yolu çok rahat,yürüyüş parkuru yok:), açık ve kapalı yeri var havaya göre,ekonomik.
    http://www.saklibahce.com.tr/

-dagılma 17:00,18,19....:)

hadi beyler kendinizi ayarlayın.

sedat

Bence çok güzel olur Sedat, arada hasret gidermiş oluruz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NexX

quote:

Derin siyah , çamurdan izlanda gri oldu.Utanırlar herhalde öyle geri vermeye.

Antalya plakalı araç, "Servise size getireceğim diycem."

Bize demişlerdi ilk 10.000 km içinde yağ eksiltme olabilir , Uzun yolculuğa çıkıcaktık araca bir baksınlar dedik işte yağı eksik mi filan çok az miktarda yağ eksilmiş demişlerdi onu ekledir aracın diğer kısımlarına baktılar ve aracı yıkayıp geri verdiler en ufak bir ücret istemediler ama babam yine bizim araba ile ilgilenen kişiye bahşiş vermişti Erel'de belirtirseniz yıkarlar belki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbasaran

Merhaba Arkadaşlar,

Yok olan Forum'u nihayet buldum.
    Millet nereye gitti yahu ? diye bayağı düşündüm. Yoksa dedim, yoksa herşey bir rüya mıydı ?
    Onca arkadaşım, dostum, sevdiklerim , hepsi kayboldu gitti...... Şimdi ben ne yapacağım ?

Taner'in tadına doyulmaz sohbeti,
    Yasin'in Passat bilgisi,
    Sedat'ın yenilkçi ruhu,
    Sercan'ın wax uzmanlığı
    Yeni arkadaşların Passat hevesi,
    Murad'ın tüm tehlikelerden uzak GT'si
    Deniz'in mükemmel yazıları,
    Mete'nin eşsiz buluşma organizasyonları
    Barış'ın 170HP Passat'a toz yutturan Polo'su

Olmadan Passat'a binmenin, hiç bir zevki olmaz.

Neyseki hepiniz buradasınız. Değişen tek şey Sedat'ın nickname'i .......... çok şükür.....

Mert Abim özlettin kendini o güzel Passat resimleri göremiyoruz ne zamandır

Arkadaşlar buluşmaya gelicekler Passat Konusu altında bulunan Buluşma Önerisinde ismini yazsın veya burdan da takip edebiliriz....
  • 
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.