Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (405. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün PASSAT imi Tamir haneye götürdüm, Motorun altindaki Plastik parcalar cikartilarak sag kenarda Sis farin yanindaki Kornayi (yaklasik 30 - 40cm büyüklüyünde, siyah bir parca L Seklinde) sökülerek deyisti. Ardindan Motor gücü bakildi ve Turbo isligina, islik normalmis yani korkulacak birsey yokmus, Motorun güc kaybi arada bir oldugu icin bulamadilar birsey, Cihaza baglandi hatalar arandi yok !!!! Parkfren sistemide ayni 3 Hafta önce sadece bir hata kayit etmis o kadar. Motor´a yeni güncel birseyler yüklediler toplam 20dk. sürdü. 1 saat icinde arac anahtar teslim yikanmis bir sekilde cikti.

Bugün saticidan Randevu aldim Gümüs Simsek DEKRA denemesine girecek, yani aracin deyeri vs... bicilecek. Su anki aracin alis fiyati 13.500 €uro yani deyerim haddinden fazla olacak ama zararin neresinden dönülürse kardir diye bir laf vardir. Adam cok iyi karsiladi hatta biraz yardim edecek fiyatlar konusunda. Arabanin degerine göre hareket edecez eger zarar cok olursa (benim zararim) vermiyecem arabayi öyle anlastik. Yeni araba konusunda onuda görüstük Galeride PASSAT Variant Sportline 2.0 TDI CR 170HP 6 Vites DSG ye carpildik Babam ile, araba full + full Sunroof, Bi-Xenon, Parkassistan (kendi park ediyor), arka Kamera, RNS510 + Volkswagen Sound 10 Hoparlör, Beyaz CC Gösterge, Multifonksiyon Direksyon, AUTO HOLD, Teker basinc kontrolü, 17" Alu AVIGNON Jant, AVIGNON Sporpaketi + Volkswagen Sporsüspansiyon (onsuz olmaz alistim artik), Arka camlar 65% Karartilmis vs..... fiyati 40.050 €uro daha fiyati anlasmadik hersey aracin deyerine bagli !!!!

Sali günü daha fazla detay verecem, insallah zararim büyük olmaz.......

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

Tüm passat severlere selamlar olsun.
    Uzun süredir yoktum yine, yurtdışı seyehatları,iş,güç vs...
    Sayfa tahmin ettiğimden daha çok büyümüş, mükemmel paylaşımlar yine hat safhada.
    İnşallah iyisinizdir arkadaşlar, sizleri uzun aradan sonra yine görebilmek mutluluk verici.
    Sağlıcakla kalasınız.

Sevgili _codelinker_ ,

Seni yeniden aramızda görmek çok güzel, hoşgeldin!
  • Taner cigim

hayırlı olsun.gözünayın valla.Artık kurcala dur.ben bir kac gün geceyi arabada geçirdim epey.navigasyon yazılımınıda hallettinmi? ara ara bakarsın şöyle.kullanmasanda görüntü çok hoş oluyor.
    MESELA BENDEKİ
     VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Tüm kablolar montaj için hazır olduğundan önce MT-6501'deki GPS anten giriş yuvasının altındaki somunu kargaburnu ile tatlı sert sıktım, sonra GPS anten kablosunu taktım ve onu da tatlı sert, yatay duracak şekilde sıktım. AM/FM radyo antenini taktım, diğer bağlantılarda zaten hata yapılamaz.

Şimdi geldi sıra cihazı yerleştirmeye, önce koca kablo bağlantı blokunu dip boşluğa yerleştirmek için biraz uğraşmak gerek, cihaz yoksa tam arkaya sığmıyor. Bunu da başardıktan sonra (uğraşınca oluyor) dört adet sabitleme vidasını taktım, boşluklarını aldım, sonra cihazın yerinden oynamadığını tespit ettikten sonra vidaları sıktım.

Çerçeveyi de taktım, yerleştirdikçte çıt çıt sesler geliyor ve kendi kendini yuvasına çekip oturtuyor. İlk resmi çektim. Şimdi sıra geldi cihazı proğramlamaya ve anlamaya. Bilgisayar gibi çok gelişmiş bir alet. Zaman alacak ama şu anda bir CD, DVD, SD MP3 bana yeter, yoruldum çünkü, her adımı 2-3 defa kontrol ederek yaptım. Toplam 4 saat sürdü, ama ustalaştıkşa 1 saatte de yapılabilir.

Muhteşem bir cihaz, gerçekten de görüntüsü bile yeter. N73'e sorunsuz bağlantı, CARKIT olarak gördü, telefon ettim ve arandım. Dört dörtlük. MP3 CD sorunsuz, DVD az sonra izleyeceğim, normal CD sorunsuz, radyo gayet iyi, başarılı, anten yeterli ama ben kendi anten adaptörümü geldiğinde takacağım.

Not: Değerli arkadaşlar, mesajlardan alıntı yaparken resimleri çıkartırsanız sevinirim, yoksa karışıklıl olabilir.

Selam ve sevgilerimle,

Taner Göde

[simage][/simage]
  • Çok güzel olmuş eline sağlık, o kadar beklemeye değmiş sonuçlar. fonksiyonlarla ilgili de bilgiler bekliyoruz senden. bluetooth mikrofonu aletin üzerinde mi yoksa başka bir yere mi monte ediliyor? Cesaretini de taktir ettim ben yapamazdım tecrübe olmadan penceye yanndaki kapakları açmaya :)
  • Taner Bey, ellerinize sağlık. Gerçekten helal olsun, iyi cesaret. Ben bu işlemlerin fotografını görünce endişelendim, araçta tıkırtı dinleyen birisiyimdir. Bu işlemlerden sonra ses kalır mı onu düşünmeye başladım.

Yasin Bey,
    Aracınızda bir problem mi var? Bilmediğim için soruyorum 13.000 avroya satıp 40.000 avroya yenisini almak çok zarar ettiriyor. O parayla 4 kişi dünya turu yaparsınız. Bir de dişiniz 1 yıl daha sıkıp makyajlı kasayı bekleseniz yararınıza olmaz mı? Tabii sizin bileceğiniz şeyler ama benimki sadece bir dost tavsiyesi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: autograph

Taner Bey, ellerinize sağlık. Gerçekten helal olsun, iyi cesaret. Ben bu işlemlerin fotografını görünce endişelendim, araçta tıkırtı dinleyen birisiyimdir. Bu işlemlerden sonra ses kalır mı onu düşünmeye başladım.

Yasin Bey,
    Aracınızda bir problem mi var? Bilmediğim için soruyorum 13.000 avroya satıp 40.000 avroya yenisini almak çok zarar ettiriyor. O parayla 4 kişi dünya turu yaparsınız. Bir de dişiniz 1 yıl daha sıkıp makyajlı kasayı bekleseniz yararınıza olmaz mı? Tabii sizin bileceğiniz şeyler ama benimki sadece bir dost tavsiyesi...

evet,

yaklasik ortalama ayda 1 defa Tamirhanedeyim. Su ana kadar 20x defadan fazla Tamirhaneye girdim cogu seyler deyisti, hatta korna 4 defa deyistirildi. 13.500 €uro donanimsiz alis fiyati, Sali günü deyerlendirmeye girecek o zaman gercek deyeri belli olacak. 13.500 €uro PASSAT imi vermem 2 sene daha beklerim AutoCredit anlasmasi bittiyi zaman geri veririm. Ama su var yeni PASSAT (Makyajli deyil) nasil olacagi belli deyil güzel veya cirkin, su anki PASSAT lar kadar güzel olamaz sanirim. Sonunda bu arabanin borcunu karsiliyorsa deyeri VW´ye geri verecem, eger karsilamiyorsa kalsin devam kullanirim (yinede seviyorum nede olsa aracimi). Orada Galeride sifir bir Passat Variant Sportline ile anlastik, onun fiyatini daha düsürecekler ama su an icin söyleyemedi kac para düsecek diye hersey bu Passat ta geri kalan paraya bagli, olursa bir günlük VW tarafindan piyasayi birakilmis aracta alabilirim nede olsa 0km´de ve 10.000 €uro liste fiyatinin altinda satiliyor.

Sali günü aracin degerini tam olarak yazabilirim ancak,

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

quote:

Orjinalden alıntı: autograph

Taner Bey, ellerinize sağlık. Gerçekten helal olsun, iyi cesaret. Ben bu işlemlerin fotografını görünce endişelendim, araçta tıkırtı dinleyen birisiyimdir. Bu işlemlerden sonra ses kalır mı onu düşünmeye başladım.

Yasin Bey,

evet,

yaklasik ortalama ayda 1 defa Tamirhanedeyim. Su ana kadar 20x defadan fazla Tamirhaneye girdim cogu seyler deyisti, hatta korna 4 defa deyistirildi. 13.500 €uro donanimsiz alis fiyati, Sali günü deyerlendirmeye girecek o zaman gercek deyeri belli olacak. 13.500 €uro PASSAT imi vermem 2 sene daha beklerim AutoCredit anlasmasi bittiyi zaman geri veririm. Ama su var yeni PASSAT (Makyajli deyil) nasil olacagi belli deyil güzel veya cirkin, su anki PASSAT lar kadar güzel olamaz sanirim. Sonunda bu arabanin borcunu karsiliyorsa deyeri VW´ye geri verecem, eger karsilamiyorsa kalsin devam kullanirim (yinede seviyorum nede olsa aracimi). Orada Galeride sifir bir Passat Variant Sportline ile anlastik, onun fiyatini daha düsürecekler ama su an icin söyleyemedi kac para düsecek diye hersey bu Passat ta geri kalan paraya bagli, olursa bir günlük VW tarafindan piyasayi birakilmis aracta alabilirim nede olsa 0km´de ve 10.000 €uro liste fiyatinin altinda satiliyor.

Sali günü aracin degerini tam olarak yazabilirim ancak,

Saygilar Yasin

Gönlünüze göre olsun :)
  • Sonunda Gümüş Ferrarimimi yıkattım.1 ayı geçti galiba artık bende sayamadım.Ama aracın içi çok temizdi.Aracın içini 2 haftada bir temizlerim.Yıkamacıya da ancak boş bir günüm olduğunda götürebiliyorum.Aracın o güzel o tatli görünüşünü özlemişim ya gözüme bir an ilk aldığım zaman geldi..Bugun aracı başka yerde yıkattım.Sonax,Bakırköy,Bakırtaş ta yıkattım.Aracı çok daha detaylı çok daha güzel yıkıyorlar.Bütün kullandıkları ürünler kendi ürünleri ydi.En başta jantlara Yoğun jant temizleyici sıktılar en sonra özel bir sıvı ile temizlediler.Aldığım cilayı da adamlara verdim en son sıkarsınız diye.Cila anında kendini gösterdi.damlacık damlacık oldu anında cam üstünde sular.Araç üzerinde fazla parlaklık yok ama normal yıkamaya göre farklılık vardı..

Dikkatimi çekti araç üzerinde kılcak çizik değil de normal ince çizikler vardı.Gözle görülmesi için iyice yaklaşmak gerekiyor.Araca boya koruma yaptırmam lazım.Boya koruma sırasında İnce çizikler giderliyormuydu.Bir arada Servise sağ ön yolcu koltuğunu garanti üzerinden(İnşallah)değiştirmeyi düşünüyorum.Koltuğun sol kısmı Tüylenme yapmış ve rahatsız edici bir görüntü var.Normal de belli olmuyor ama arkadan veya yandan güneş vurunca çok belli oluyor
  • uçakta kullanmak çok iyi fikir

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: asclepius

Sevgili Mert,
    bahsettigin hızlar çok yüksek, geçen hafta bindiğim pervaneli yolcu uçağı 230km/h ile yerden havalandı.
    Garmin Nuvi 760 benim yurtdışında elim kolum gibi.

ustam bu tür cihazlar ucakta yasak degilmi birde havadayken . Birde ucagin Modelini vs. yazarsan sevinirim cünkü
    bu ucak cok yavas 667km/h hiz yapiyor normal yolcu ucaklari Boeing olsun Airbus olsun 800km/h´dan fazla yapiyorlar

Saygilar
  • slm srcn09;aracımı dün sonax ta nanoguard boya koruma yaptırdım shell kampanyasını da kullanarak ve sıfır gibi oldu maşallah...ama bir iki çizik biraz belli oluyor hala :(nazarlık olsun dedik geçtik napalım...
    quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Sonunda Gümüş Ferrarimimi yıkattım.1 ayı geçti galiba artık bende sayamadım.Ama aracın içi çok temizdi.Aracın içini 2 haftada bir temizlerim.Yıkamacıya da ancak boş bir günüm olduğunda götürebiliyorum.Aracın o güzel o tatli görünüşünü özlemişim ya gözüme bir an ilk aldığım zaman geldi..Bugun aracı başka yerde yıkattım.Sonax,Bakırköy,Bakırtaş ta yıkattım.Aracı çok daha detaylı çok daha güzel yıkıyorlar.Bütün kullandıkları ürünler kendi ürünleri ydi.En başta jantlara Yoğun jant temizleyici sıktılar en sonra özel bir sıvı ile temizlediler.Aldığım cilayı da adamlara verdim en son sıkarsınız diye.Cila anında kendini gösterdi.damlacık damlacık oldu anında cam üstünde sular.Araç üzerinde fazla parlaklık yok ama normal yıkamaya göre farklılık vardı..

Dikkatimi çekti araç üzerinde kılcak çizik değil de normal ince çizikler vardı.Gözle görülmesi için iyice yaklaşmak gerekiyor.Araca boya koruma yaptırmam lazım.Boya koruma sırasında İnce çizikler giderliyormuydu.Bir arada Servise sağ ön yolcu koltuğunu garanti üzerinden(İnşallah)değiştirmeyi düşünüyorum.Koltuğun sol kısmı Tüylenme yapmış ve rahatsız edici bir görüntü var.Normal de belli olmuyor ama arkadan veya yandan güneş vurunca çok belli oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogüst

slm srcn09;aracımı dün sonax ta nanoguard boya koruma yaptırdım shell kampanyasını da kullanarak ve sıfır gibi oldu maşallah...ama bir iki çizik biraz belli oluyor hala :(nazarlık olsun dedik geçtik napalım...

Hayırlı olsun.Bende yaptırmayı düşünüyorum.Boya korumayı aracı alırken yaptırmıştım.7-8 ay oldu.İnce ince çizikler var ama kılcal çizik değil bildiğin çizik nasıl olmuş hala anlamadım.Arka kapı kolların açılcağı yerin orda tırnak izleri var.ama çok ince onlar boya koruma sırasında giderilir.Bende o yüzden tatile çıkmadan önce yaptırcam.Sen nerde yaptırdın birde araçla düzgün uğraşıyorlarmı sonuçta kampanya ve kampanya olunca araca gösterdikleri ilgi çok daha az oluyor?
  • quote:

sercan tebrikler Gümüs Ferrari yine formunda, yikanmis ve parlak bir sekilde Istanbul da kapinin önünde bekliyor öyle

Saygilar Yasin
  • quote:

sercan tebrikler Gümüs Ferrari yine formunda, yikanmis ve parlak bir sekilde Istanbul da kapinin önünde bekliyor öyle

Saygilar Yasin

ooo formunda vallahi.uçuyor uçuyor..Güzel bir biçimde parladı kapının önüne çektim dinleniyor şimdi..Vallahi ne zor ya araç yıkatmak en az 1.5-2 saatin gidiyor.Şöyle bütün günüm boş olsada kendim uğraşsam en ufak detayına kadar o zaman içim rahat edicek
  • SONAX AYCİBİN-GAYRETTEPE---GS ALİSAMİYENİN BİRAZ ARKASINDA KALIYOR...ilgileniyorlar yeterince ben memnunum...
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ogüst

slm srcn09;aracımı dün sonax ta nanoguard boya koruma yaptırdım shell kampanyasını da kullanarak ve sıfır gibi oldu maşallah...ama bir iki çizik biraz belli oluyor hala :(nazarlık olsun dedik geçtik napalım...

Hayırlı olsun.Bende yaptırmayı düşünüyorum.Boya korumayı aracı alırken yaptırmıştım.7-8 ay oldu.İnce ince çizikler var ama kılcal çizik değil bildiğin çizik nasıl olmuş hala anlamadım.Arka kapı kolların açılcağı yerin orda tırnak izleri var.ama çok ince onlar boya koruma sırasında giderilir.Bende o yüzden tatile çıkmadan önce yaptırcam.Sen nerde yaptırdın birde araçla düzgün uğraşıyorlarmı sonuçta kampanya ve kampanya olunca araca gösterdikleri ilgi çok daha az oluyor?
  • İnce,hafif çizikleri kendimiz cila vs alarak gideremez miyiz?
  • Temizlikten konu açılmışken, bu 220 prize elektrik süpürgesi bağlasak çalışır mı ya da araca bir zararı olur mu :)
  • Bunu bugün buldum ve hemen koydum.VW araçlar için özel Speedometer.Mükemmel duruyor.özellikle gece keşke buluşsakta göstersem.Bu ekranı kapatasım gelmiyor.
    resimlerden daha güzel.
    Hiç bu işlerle ilgilenmeyen benim hatun bile "aaa ordaki göstergeler buraya nasıl geliyor" gibi bir tepkide bulundu ben bile şaşırdım ilgisine.:))))

BÖYLE BİR GÜZELLİK VARMI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat27 -- 18 Mayıs 2009; 2:03:56 >
  • sedat kardeş bu hangi program bize de söyle belki bizim hanım da ilgilenir :)
  • Maalesef çalıştıramazsınız. Muhtemelen sizi ev tipi bir elektrikli süpürgeyi kastediyorsunuz ki nereden baksanız 700-800 W vivarıdır. Araç 220 V AC çıkışı 150 W a kadar güç üretebiliyor. Bunun üzerinde bir gereksinim olduğunda 220 V AC çıkışı kendisini akım korumaya alıyor. Ben yine de test etmenizi istemem, bu şekildeki DC-AC çeviriciler çabuk arızalabiliyor.
    Saygılarımla,
    yalçın
    quote:

Orjinalden alıntı: DrSKULL

Temizlikten konu açılmışken, bu 220 prize elektrik süpürgesi bağlasak çalışır mı ya da araca bir zararı olur mu :)
  • Taner Hocam,

MT6501 iniz hayırlı olsun. Göstermiş olduğunuz işçilik kalitesinden dolayı da sizi tebrik ederim. Çok güzel bir montaj gerçekleştirmişsiniz. Gerçekten ön panelin havası değişmiş. Sizden daha çok foto ve yorum bekliyoruz. Ellerinize sağlık.

Saygılarımla,
    Yalçın
  • 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.