Şimdi Ara

VW Jetta 1.4 Tsi Comfortline Dsg mi Ford Focus 1.6 Tdci mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yilda 9000 km yapiyorum sizce Vw jetta 1.4 tsi comfortline dsg mi yoksa ford focus 1.6 tdci titanium manuel mi genelde performansli olarak kullanilacak. İkiside 2.el alinacak . Tavsiyelerinizi bekliyorum

• 9000 km için dizele gerek yok zaten performanslı kullanıcam demissiniz ben jettayı öneririm bu ikisi arasından bütçeniz ne kadar alternatif olarak başka Araçlarda düşünülebilir bütçenize göre
  • Tesekkurler butcem 55000 tl 2. El olarak alacam ikisinide :)
  • O 9000 kopru trafiği falan mı ?

15 bin km altı dizel alınmaz dıyorlarda 0 icin geçerli bence 2. El olacaksa dizel olur benzin durumu belli degil zaten
  • Tekirdag corluda yasiyorum . % 70 Sehirici Kullanilacak ikisininde 2. El fiyati ayni dir
  • 9000 km için dizele gerek yok. Hem Jetta daha konforlu Focusa göre. Jetta alın bence hem otomatik vites rahatlığı da ayrı bir olay.
  • leon 1.4tsi fr da düşünülebilir
  • Performanslı kullanacaksanız TSi ın yakıtıyla başa çıkmak kolay olmaz focus alın bence.
  • Eski platform jetta çok yakar performansı da çok iyi değil.
  • Bu sartlar altinda focus gibi
  • Ama 1.4 tsi 122 hp fors focus a gore cok daha performansli degil mi ?
  • Bu arada ikiside 2013 model
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

Bu arada ikiside 2013 model
    Maddi durumunuzu bilmiyorum.. Yakıt mı önemli konfor mu onu da bilmiyorum ama tek bildiğim var o da; dizelin o sesine 9k km için katlanılmaz.. Şimdiye kadar hep dizel araç kullandım, hepsi minibüs gibi çalışıyodu.. Şimdi benzinli araç kullanıyorum bazen şüpheye düşüyorum çalışıyo mu acaba diye.. Daha önce dizel arçlardan hiç sıkıntı yaşamadım yanlış yönlendirmek istemiyorum ancak söylenene göre benzinli araçlar daha az masraflı oluyormuş.. Bunları da hesaba katmak gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 28 Şubat 2015; 20:44:11 >
  • berkanenes kullanıcısına yanıt
    Performans konusunda 1.6 tdci'da sizi üzmez bence. Şehir içi 1.4 tsi'ın 9 lt altına pek düşmediği söyleniyor. Yakıt önemliyse focus önde. Konfor önemliyse Jetta. Jetta'nın içi, bagajı çok geniş. Focus'un bagaj hacmi 382 lt düşünün. Focus' un yol tutuşu dillere destan. Karar sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Performans konusunda 1.6 tdci'da sizi üzmez bence. Şehir içi 1.4 tsi'ın 9 lt altına pek düşmediği söyleniyor. Yakıt önemliyse focus önde. Konfor önemliyse Jetta. Jetta'nın içi, bagajı çok geniş. Focus'un bagaj hacmi 382 lt düşünün. Focus' un yol tutuşu dillere destan. Karar sizin.
    2002'li arkadaşımıza bir akrabası falan alacaksa performanslı kullanımda TSi+DSG kombinasyonundan uzak durmasını önerir, facebook profil fotoğraflarında bol beğeniler dilerim

http://forum.donanimhaber.com/m_99276289/f_//tm.htm#99276289

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesert -- 28 Şubat 2015; 21:25:55 >

• aesert A kullanıcısına yanıt
    Arabayi babam kullanicak
  • quote:

Arabayi babam kullanicak
    9000 kllometre için dizele gerek yok. 1.4 TSI iyidir.
  • Up
  • quote:

Up
    basıyorsan dizel al, tsi motor yüksek hızlarda çok yakar
  • 1.4 tsi jetta.

Ama dsg almayın sonra üzülürsünüz sorun çıkarınca. Manuel alın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.