Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (907. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47.600
Cevap
124
Favori
1.170.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SATURNUS2014

quote:

Orijinalden alıntı: burakcal2

quote:

1.2 golfumu 17000 km kullandim suan 1.4 var 5000 oldu konfor acisindan kesinlikle hissedilir bir fark yok bence

Merhaba Performans bakımından ne kadar fark var acaba.0-100 arası ve 100km sonrası olarak belirtirmisiniz ve ayrıca 1.2 yi neden satmıştınız. 1.4 ü 122 hp diye tahmin ediyorum.

araştırmaya yönelik çok açık ve can alıcı bir soru da bu olmuş.

1.4 sadece merakimdan aldim 1.2 aracimi servise goturdugum de araclara bakarken oylemi olsa biylemi olsa derken siparis verdim opsiyonlar heycanlandirmisti :) led stop Masajli koltuk flan :) tabi birde 1.4 cok daha gucludur diye dusunmustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• selam,
    cam filminden dolayı ceza yiyen var mı. film yaptıracağım ama camlarım ısı yalıtımlı bir zararı dokunur mu kaç numara yaptırmam gerek ki muayeneden ve trafikten geçebileyim.
  • tolga hocam merhaba,merakımdan değil,sadece,aracınızı almaktan vazgeçtiğiniz düşüncesinden uzaklaştığınızı duymak için soruyorum,hala aynı düşüncedemisiniz,şurda çok kısa bir zaman kaldı,umarım bizim düşündüklerimizi düşünüyorsundur,saygılar
  • Serdar Hocam ; cepten bu güzel resimleri kopyalayamiyorum Photobucket olduğu için. Simage olarak yükleme imkanı var mıdır acaba? Şu yeni jantlara hayran oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 31 Ocak 2014; 15:27:09 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lyszbrc

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakcal2

quote:

1.2 golfumu 17000 km kullandim suan 1.4 var 5000 oldu konfor acisindan kesinlikle hissedilir bir fark yok bence

Merhaba Performans bakımından ne kadar fark var acaba.0-100 arası ve 100km sonrası olarak belirtirmisiniz ve ayrıca 1.2 yi neden satmıştınız. 1.4 ü 122 hp diye tahmin ediyorum.

araştırmaya yönelik çok açık ve can alıcı bir soru da bu olmuş.

1.4 sadece merakimdan aldim 1.2 aracimi servise goturdugum de araclara bakarken oylemi olsa biylemi olsa derken siparis verdim opsiyonlar heycanlandirmisti :) led stop Masajli koltuk flan :) tabi birde 1.4 cok daha gucludur diye dusunmustum

eyvallah hocam. kazasız belasız kullanın inşaallah.

amin tsk ederim herkese kazasiz belasiz surusler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: must_be

selam,
    cam filminden dolayı ceza yiyen var mı. film yaptıracağım ama camlarım ısı yalıtımlı bir zararı dokunur mu kaç numara yaptırmam gerek ki muayeneden ve trafikten geçebileyim.

Muayeneden geçersin ancak cezası var. Ceza yiyince söktürüp sanırım polise göstermek gerekiyor. Ben daha önce ceza yemiştim o zmaan muayeneye gitmek gerekiyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Serdar Hocam ; cepten bu güzel resimleri kopyalayamiyorum Photobucket olduğu için. Simage olarak yükleme imkanı var mıdır acaba? Şu yeni jantlara hayran oldum

Bu şekil uygunmu hocam?

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• StarKk kullanıcısına yanıt
    teşekkür hocam. forumda herkes birbirine hocam diyor :) okulda da hoca çarşıda da öğrenciler görünce hocam :) şimdilik 15 tatildeyim aracı pazartesi alacam inşallah problemsiz teslim alırım. dediğiniz gibi bayiiden yaptırmamaya karar verdim. önerileriniz için tşkler.
  • Harika olmuş Serdar Hocam.
    Teşekkürler

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar selam. burada paylaşıldı mı bilmiyorum ancak başka bir forumda şöyle bir konu okudum.

VW Dünya capinda DSG7 geri çağırma Türkiye'de basladi

14 kasım 2013 tarihindeki VW AG deki tüm (VW, Audi, seat, skoda) DSG 7 ileri vites (DQ200 sanziman) geri çağırmalarinda yapılan uygulama Türkiye'de de başladı. Ancak bunu araçları fiilen telefonla servise cağırarak yapmıyorlar. Sadece eğer şu ya da bu sebeple servise gelen bir araç DSG 7 ileri vitesliyse, o zaman bu geri cagirmanin konusu olan sentetik şanzıman yağının mineral şanzıman yagiyla değiştirilmesi, ve yazılım versiyon yenilemesinin yapılması servis açısından zorunlu. O yüzden tavsiyem, yetkili servise gidin ve şanzıman yaginizin değiştirilmesini sağlayın. Türkiyede şanzıman yağı degismesi gereken 18 bin araç varmış. (Sadece vw markali) yani bu zaman alacak. Yağ ve yazılım değişikliğinden sonra bazı araçlarda yeniden şanzıman adaptasyonu da gerekebilir. Yani beklemeniz gerekebilir. Olsun. Bu değişiklik hayatı önemde. Beklemeye değer. Yani normal bakım zamanınızı gelmesini beklemeden hemen gidin servise. Ancak Passat ve cc modelleri simdilik biraz bekleyecek. Onlarda bir aksama var. Cozulunce gidebilir onlar da.

VW Golf özelinde durum, golf 5 tsi, golf 6, ve fabrikadan 21 nisan 2013'e kadar cikmis golf 7'lerin DSG7'lerinde sentetik yağ var.

Eger vitesin komut disi bosa atmasini yasadiysaniz daha once, -ki geri cagirmaya sebep olan olay bu zaten-, Türkiye'de ve diğer bir çok ülkede uygulamaya dahil olmamasına rağmen (bazı ülkelerde dahil, mesela Singapur) benim tavsiyem Mekatronik ünitesinin de kontrol ettirilmesi. (Bu konunun teknik ayrıntısına bu başlıkta girmeyecegim)

Not: şanzıman yaginizin sentetik-> mineral değişimi daha önce yapılmışsa veya araciniza uretimde mineral yag koyulmussa gitmenize gerek yok (tabii bunu biliyorsaniz)

sanırım plakadan öğrenilebiliyormuş yağ değişiminin gerekli olup olmadığı. dsg sahibi arkadaşlar servislerini arasın lütfen. kaynağı isteyen olursa pm atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex-kuzey -- 31 Ocak 2014; 16:15:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Eskilerden

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Eski ustalara saygı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: braveheart4141

quote:

Orijinalden alıntı: topalkartal

bu arada sehir ici kullanım degerleri sürekli sizin bahsettiginiz sekilde olmayacağı icin 6,5-7 litrenin üzerine çıkar. benim ilk 100 saatlik uzun süreli ortalamam 7 litre. uzun yol-kısa mesafe sehirici, dengeli olarak dağılmış durumda bu 100 saatlik suruste.

ancak kısa mesafeli parkurlarda, kıs aylarında ve biraz daha fazla dur-kalk li suruste ortalama 8-9 litrelere doğru çıkabilir. tabi diğer arkadaşlarda söylediler, kişiye gore değişir bu durum.

aracım 1.2 manuel. cok özen göstermem normal bi sürüş tarzım var. yalnız yada 2 kisi kullanırım. bazen 4 kisi de yolculuk ediyorum..

Şuan kulladığım araç ile atmosferik 125 hplik c-max o bahsettiğim parkurda 110 km hızla ortalama 7 litre benzin tüketimi gösteriyor golf ile yapılan yorumlara göre ve golfün daha yeni teknolojisi sayesinde golften bekletim 5,5 litre civarında yakması size sormamdaki sebepte bu değeri yakalayıp yakalayamacağım kendi aracımın tüketim değerini vermem kullanım tarzının sakin olduğunu göstermek.Önceki mesajda 140 lık ACT 4.5 litre yakar demiş arkadaş o kadar farkettiriyor mu act?

Hocam şöyle yapalım daha dogru olur. Siz aracınızın bilgisayarinda ortalama hız ve tüketime bakın benzer ortalama hızları biz de koyalım karşılaştıralım. Bence o şartlarda 6 yi geçmeniz zor ama afaki yorum yapmamış oluruz böylelikle

Kendi aracım kullanımla 100-105 km hızda bazı yerlerde 90km hız cruise controlle 60 kmlik mesafede yol bilgisayarında ortalama hızım 70 km ortalama tüketimin 7.1 litre çıktı.Bu koşullarda golf 1.2 tsi-1.4 tsi için yorumlarınızı bekliyorum iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lyszbrc

quote:

Orijinalden alıntı: grnday1

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: levent17

Ben zaten 140 kmyi hiç geçmedim.En son 2004 te hurda indirimiyle G5 almıştım.Hatta bayinin ilk g5 müşterisiydim.Daha sonra daire almak için
    2006 da satmak zorunda kalmıştım.O zamandan beri tsi motorla tanışamadım.Ancak act motorlara turkiyede hala şüpheyle yaklaşıyorlar.Evet 3-4 yıl
    geçmesi gerekirki insanlarda güven artsın.Yalnız sizde act modellerini yüksek tork nedeniyle pek tavsiye etmiyordunuz.Ancak tahmin ediyorum 2.
    el act.motorlar 50000 km.den sonra satılması sıkıntılı olacaktır.Tabi bu benim görüşüm ve tahminim.

Benim tercihim ortada DSG de alsam aynen 1.4 TSi 122hp versiyonu alırım tekrar. ACT ile ilgili zamana ihtiyaç var bu motorun yanında. Aynı şeyi 2009'da TSi ilk çıktığında 1.4 TSi için de düşünüyordum. Aradan geçen 5 sene neticesinde bence BMT ile birlikte 122hp'lik motor tam kendini buldu. GOLF Mk7'nin rüzgar direnç katsayısı da çok başarılı. 0.27CW olması lazım galiba. Bu sınıfta daha başarılısı yok. Bunlar motorun verimini ortaya çıkaran şeyler. Bana derseniz ki ( ben sizden tahmin ediyorum ki yaşça epey küçüğüm yaşım 32 ) hangisini tercih edelim. Ben kesinlikle 122hp'lik versiyon derim.
    1. Bagimsiz Süspansiyon mevcut.
    2. Yakıt Tüketimi üzmüyor.
    3. Güç gerektiği yerde güç ihtiyacını karşılıyor.
    4. Senelerdir kendini kanıtladı.
    5. Dq200 DSG nin 250nm dayanım limitinin 50nm altında tork veriyor DSG açısından da daha uygun olduğunu düşünüyorum.
    6. Silindir kapatma teknolojisi bu motora göre karmaşık bir teknoloji ve daha fazla karmasiklik daha fazla sorun riski demektir.

Ancak daha çok performans isteyenler için tercih edilebilir. Ben arada 5.000tl edecek yakıt tüketimi ve performans farkı görmüyorum. Ama bu motoru tercih edenlere de saygım sonsuz. Durum budur benim açımdan hocam.

bağımsız süspansiyon farkı gerçekten hissediliyor passat aracımız bağımsız süspansiyonlu 1.2 aracımla konfor acısından kesinlikle fark var bu yüzden suan sipariş versem 1.4 verirdim.

hocam ozaman passat dan kaynaklı bu konfor farkı belki de :) golf 1.4 tsi kullanmadım cunku düzelteyim yorumumu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu arada sehir ici kullanım degerleri sürekli sizin bahsettiginiz sekilde olmayacağı icin 6,5-7 litrenin üzerine çıkar. benim ilk 100 saatlik uzun süreli ortalamam 7 litre. uzun yol-kısa mesafe sehirici, dengeli olarak dağılmış durumda bu 100 saatlik suruste.

ancak kısa mesafeli parkurlarda, kıs aylarında ve biraz daha fazla dur-kalk li suruste ortalama 8-9 litrelere doğru çıkabilir. tabi diğer arkadaşlarda söylediler, kişiye gore değişir bu durum.

aracım 1.2 manuel. cok özen göstermem normal bi sürüş tarzım var. yalnız yada 2 kisi kullanırım. bazen 4 kisi de yolculuk ediyorum..

Şuan kulladığım araç ile atmosferik 125 hplik c-max o bahsettiğim parkurda 110 km hızla ortalama 7 litre benzin tüketimi gösteriyor golf ile yapılan yorumlara göre ve golfün daha yeni teknolojisi sayesinde golften bekletim 5,5 litre civarında yakması size sormamdaki sebepte bu değeri yakalayıp yakalayamacağım kendi aracımın tüketim değerini vermem kullanım tarzının sakin olduğunu göstermek.Önceki mesajda 140 lık ACT 4.5 litre yakar demiş arkadaş o kadar farkettiriyor mu act?

Hocam şöyle yapalım daha dogru olur. Siz aracınızın bilgisayarinda ortalama hız ve tüketime bakın benzer ortalama hızları biz de koyalım karşılaştıralım. Bence o şartlarda 6 yi geçmeniz zor ama afaki yorum yapmamış oluruz böylelikle

Kendi aracım kullanımla 100-105 km hızda bazı yerlerde 90km hız cruise controlle 60 kmlik mesafede yol bilgisayarında ortalama hızım 70 km ortalama tüketimin 7.1 litre çıktı.Bu koşullarda golf 1.2 tsi-1.4 tsi için yorumlarınızı bekliyorum iyi günler.

daha once fotografını çekmiş oldugum iki ortalamamı paylaşıyorum hocam.

1.2 tsi manuel.
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• quote:

quote:

quote:

quote:

70km/h ortalama hıza uygun olarak kendi aracimin örnek verilerini paylaşayım. En azından fikir verecektir. 1.4 tsi 122hp Manuel vites.
    6.0 - 6.5 lt dolaylarini gecmezsiniz tahminimce. 1.2 tsi için 0.5 ile 1 lt daha düşük değer dikkate alabilirsiniz.

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 31 Ocak 2014; 17:14:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

quote:

Orijinalden alıntı: lanseloth

quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

Günaydın

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR  VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Günaydın Serdar Hocam,

Bugun de jant resmi paylaşıp aklımızı alıcaksın galiba. Dünküler rotary den bile güzeldi.

Güzel şeyler bulursam eklerim hocam.

Bazen şehrin kaosundan kurtulup çayır çimen dolaşmak istiyor insan;

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Serdar Hocam, bu rengi gördükçe.....

• SATURNUS2014 kullanıcısına yanıt
    Hocam senin gayet iyiymiş. Gerçi benzin zamlarından sonra litre fiyatı*ortalama tüketim yaptıktan sonra 35 kuruş altına inmek mümkün değil bu şartlarda. Aylık benzin gideri 800-900 liraları buldu.
  • Golfe yakışmayan renk yok hepsi birbirinden güzel. Dijonlu kırmızı goruyorum hoş duruyor
  • Yakıt tüketimleri görüyorum da benim dizel haliyle ortalama 5.5-6 arası gözüküyor benzinliyle bu ortalamaları iyi yakalıyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.