Şimdi Ara

VW Golf 7 TDI mı BMW 1.16 ed mi ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
1
Favori
21.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mevcut benzinli arabamı satıp 1.6 litre dizel bir araba arayışına girdim. seçeneklerimi 2'ye kadar indirdim,

1) VW golf 7 1.6 tdi highline DSG ,xenon farlar var ekstra ,aracın fiyatı 70bin tl oluyor indirimle beraber.

2)BMW 1.16 ed , 6 ileri manuel, sport line,techno,comfort paket , aracın fiyatı 79bin tl.

bmw manuel şanzıman ve 9 bin tl daha pahalı, ama BMW
    golf'de daha donanımlı ve dsg şanzımana sahip, birkaçi gün içerisinde karar vermem gerekiyor, golf'e kapora yatırdım araç kasımın 12'si gibi geliyormuş,ama kaporamı geri alabilirim eğer bmw'de karar kılırsam.

otomatik veya düz vites benim için farketmez,ikisinide rahat bir şekilde kullanabilirim,benim için en önemli kriter aracın 2. elde minumum değer kaybetmesi ve çabuk satılabilmesi

sizce hangisini almalıyım?

• bmw 1.16 tabiki de.
  • 2.eli düşünüyorsanız tabi ki Golf.Diğer herşey için Bmw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani söyleyeceğim tek şey var...

Şu an sınıfın en iyi aracı 1 serisi...
  • BMW..TABIKIDE.. :)
  • peki bmw manuel olmasından dolayı 2. elde sorun yaşatmaz mı?

golf'ede 70 bin tl verilir mi sorusu var bide, çık işin içinden çıkabilirsen
  • Her ne kadar BMW de olsa C sınıfı bir araca 79 bin vermek kafama yatmazdı şahsen golfe 70 vermek de yatmıyor aynı şekilde.DSG nin çok şaibeli olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurursak 65 bin e aynı donanımda manuel Golf almak daha mantıklı geliyor 116ed ile arasında 14 bin fark var azımsanacak kadar değil.
  • Manuel yaratmaz hala manuel bakan ciddi kitle var mesela ben...

İşin ilginç yanı Mercedes'te bile manuel getirtebiliyorken Kia Ceed'te getirtemiyorsun....:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Her ne kadar BMW de olsa C sınıfı bir araca 79 bin vermek kafama yatmazdı şahsen golfe 70 vermek de yatmıyor aynı şekilde.DSG nin çok şaibeli olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurursak 65 bin e aynı donanımda manuel Golf almak daha mantıklı geliyor 116ed ile arasında 14 bin fark var azımsanacak kadar değil.

+1. Sonuçta alınacak olan araçların C sınıfı olduğunu unutmamak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

selamlar öncelikle,

mevcut benzinli arabamı satıp 1.6 litre dizel bir araba arayışına girdim. seçeneklerimi 2'ye kadar indirdim,

1) VW golf 7 1.6 tdi highline DSG ,xenon farlar var ekstra ,aracın fiyatı 70bin tl oluyor indirimle beraber.

2)BMW 1.16 ed , 6 ileri manuel, sport line,techno,comfort paket , aracın fiyatı 79bin tl.

bmw manuel şanzıman ve 9 bin tl daha pahalı, ama BMW
    golf'de daha donanımlı ve dsg şanzımana sahip, birkaçi gün içerisinde karar vermem gerekiyor, golf'e kapora yatırdım araç kasımın 12'si gibi geliyormuş,ama kaporamı geri alabilirim eğer bmw'de karar kılırsam.

otomatik veya düz vites benim için farketmez,ikisinide rahat bir şekilde kullanabilirim,benim için en önemli kriter aracın 2. elde minumum değer kaybetmesi ve çabuk satılabilmesi

sizce hangisini almalıyım?

Audi a3 1.6 tdi stronik 5 kapiliyi bekleyin ve alin.

• 1 serisi ilginç bir araba.

Spor araba kullanıyormuşsun hissi veriyor. C sınıfı hatchback'lerden onu ayıran en önemli özellik bu.
  • Bu listeyi A3 ile 3leyip hepsini gidip gördükten sonra karar verseniz iyi olacak.

1'de en çok duyduğum iç mekan eleştirisi.

Sahip olduğumuz araçlar bize bakışı ister istemez etkiliyor. Bazı toplumsal profillerde araç daha önemli. BMW'nin böyle bir artısı da olacak.
  • Her türlü BMW. Golf alınacaksa sadece 1.2 tsi ın fiyatı alınabilecek seviyede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgealp.ozturk

Bu listeyi A3 ile 3leyip hepsini gidip gördükten sonra karar verseniz iyi olacak.

1'de en çok duyduğum iç mekan eleştirisi.

Sahip olduğumuz araçlar bize bakışı ister istemez etkiliyor. Bazı toplumsal profillerde araç daha önemli. BMW'nin böyle bir artısı da olacak.

Emin olun 1 serisinin iç mekanında sorun yok kim neye göre sorun var diyor bilmiyorum açıkçası çok stabil araç sürüş konusunu konuşmaya bile gerek yok.Ayrıca bu araçlarda fiyatı en çok değercek araç 1 serisi özellikle benzinli otomatik olanlarda mekanik olarak en azından paranızın karşılığını alıyorsunuz.

Fiyatlar pahalı mı pahalı ancak piyasa ortada.

Eğer benim gibi düşünen biris ise C sınıfı araca bu kadar para bağlamak manasız geliyorsa ya gidip marjinal bir araç alacak beetle mini cooper vb. gibi yada i30 ceed gibi hem fiyat hemde birçok yönden tatmin edecek bir araç alacaksınız.

• Arkadaşlar saolun fikirleriniz için ,
    Hepinizin yazdıklarını teker teker değerlendiriyorum.

Şu an için 1 serisi daha ağır basıyor gibi,keşke yeni a3 de gelmiş olsaydı.
    A3 için marta kadar beklemek ne kadar mantiklı olur bilemiyorum.

• BMW 1 serisi C segmentinin en iyi aracı şu an...motor,kalite,sürüş dinamikleri
  • bmw al arkadaşım. bmw her zaman bmw dir. zaten dizel olduğu için satmayı düşünme.satsan da gider. sadece arka koltukları golften biraz dar gelir o kadar.bagajı da malum zaten.bunlar sorun değilse yürü gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi
    çabuk satılabilmesi

golf ile 1 serisi kıyaslanmaz.
    a3 le 1 serisi kıyaslanır.
    Fakat şu cümleyi kuran bir kullanıcının BMW'den bahsetmesi bile yanlış.
    Golf alınız.
    DSG nin ne olacağı belli olmadığından manueli tercih ediniz.
  • Hocam otomatik vites alıp hata yapmayın bakın caddy dsg kullandım ve manul kulandım dağlar kafar performans farkı var + yakıt farkıda var yakıtı bir tarafa itelim sırf performansı için manuel alınmalı + daha ucuz 2. eli daha iyidir manuelin ben ikisinide test ettim dsg yi ve manueli kesinlikle manuel hele kullanabiliyorsanız düşünmeyin.Ben manuel kullanamıyordum yani zorlanıyordum trafikte söndürüyordum bazen ona rağmen ailemin ısrarlarına rağmen manuel aldırttım ailem ısrarla otomatık al süremezsin demelerine karşı.Gerçekten manuel daha iyi performans veriyor otomatik vites çok sıkıcı geldi bana hele gaza basıp 1 sn sonra tepki vermesi hiç eğlenceli değil.

Hangi marka model seçerseniz seçin manuel seçmenizi öneririm.Alıcağınız araç şimdiden hayırı olsun dileğiyle.

edit: bmw önermiştim ama golfün fiyatlarına baktım ve golfün daha uygun olduğunu düşünüyorum ayrıca bmw 1 serisinin ön farları pek güzel durmuyor(bana göre tabi).

golf'ünde önü pek güzel olmamış

Yeni Golf 1.6 TDI 105 PS Highline 61.900 manuel fiyatı iyimiş. ne alırsanız alın manuel alın o hatta test edin farkı anlarsınız.
    http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-fiyat-listesi.aspx
    2. eldede en iyi satılan manuel araçlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 2 Kasım 2012; 14:48:32 >

• ne kadar saçma bir karşılaştırma bmw'ye binen adam kapıcısına golf alır tamamen alakasız arabalar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.