Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2663. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.638.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26612662266326642665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cift kavrama şanzımanın çalışma prensibi belli.
    2 viteste giderken 3 vitesi hazır olda bekletiyor, 3 de giderken 4 hazırda bekletip vites geçişlerini daglıyor, dolayısıyla pürüzsüz geçiş saglamış oluyor.

Arıza nedenlerini dogru düzgün hiçbir servis bilmiyor, sıfır alınan dsg de 1km-100 km yapıncada bozukuyor, 30-50-70 km yapıncada bozuluyor, kimisi hiç bozulmuyor
    Yani ortada bir tutarsızlılık söz konusu.

Bunu üretim yapan fabrika yetkililerinden başka bilen yok.
    Bir tutturmuşlar türkiye yol şartı ve kullanımı diye
    Sorunu kullanıcıya atmak istiyorlar atamıyorlar arıza mekanik ve kullanıcıyla bagımsız.

Ford power shiften vazgeçti peugeot ile geliştirdiği 8 ileri şanzımanı koydu.
    Tork konvertörlü şanzımanlar olabildiğince saglam.
    6 ilerisini kullandım geçişler hissedilebilir ama rahatsız degil,
    Şanzımana odaklanıp sürüş yapılırsa illaki hissedilebilir, normal keyifli yol alındıgında hissedilmez durumda, en azından bana göre.

Bir vw tercih etsem dsg yi düşünürüm ama opel, ford , peugeot alırken düşünmeden tercih ederim.

Olaya golf degilde marka imajı olarak baz alırsak geçmişten günümüze hep bir algı üzerinden en iyisi olarak tabir kalmış durumda.

Tasarım konusu göreceli fakat olabildiğince tasarımları insanların gözüne hitap ediyor,
    İç mekan kalite algısı fazlasıyla var, volkswagen bunu iyi çözmüş koltuk kumaşını kaliteli ve görselliği göz dolduruyor,
    İnce ayrıntılarına önem gösteriyor.

Dolayısıyla insanda vw algısı kaliteli imajı yaratıyor.

Diger markalar donanımı yüksek tutuyor , kaliteyi düşüyor,
    Veya donanım ve kalite orta seviye oluyor vs vs

Zaten böyle birşey olmasa türkiye tek marka üzerinden satış yapar, devletin zaten bu konuda otomobil sektöründe kanunları var, hiç bir araba digerinden çok daha iyi olmayacak,
    Olmasın ki her marka satış yapabilsin, insanlar kendine uygun araba alsın.

İnsanlar tarafından tutulmayan arabalarda bayi tarafından geri çekiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Golf 2015 DSG TDI BMT aracım var yıllık bakımı geldi. Araç 47200km de

Yetkili servis 1330 fiyat verdi. Fiyat uygunmudur. İstanbul içi başka yetkili servislerde fiyat değişir mi. Bakım için tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı biyer varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Cift kavrama şanzımanın çalışma prensibi belli.
    2 viteste giderken 3 vitesi hazır olda bekletiyor, 3 de giderken 4 hazırda bekletip vites geçişlerini daglıyor, dolayısıyla pürüzsüz geçiş saglamış oluyor.

Arıza nedenlerini dogru düzgün hiçbir servis bilmiyor, sıfır alınan dsg de 1km-100 km yapıncada bozukuyor, 30-50-70 km yapıncada bozuluyor, kimisi hiç bozulmuyor
    Yani ortada bir tutarsızlılık söz konusu.

Bunu üretim yapan fabrika yetkililerinden başka bilen yok.
    Bir tutturmuşlar türkiye yol şartı ve kullanımı diye
    Sorunu kullanıcıya atmak istiyorlar atamıyorlar arıza mekanik ve kullanıcıyla bagımsız.

Ford power shiften vazgeçti peugeot ile geliştirdiği 8 ileri şanzımanı koydu.
    Tork konvertörlü şanzımanlar olabildiğince saglam.
    6 ilerisini kullandım geçişler hissedilebilir ama rahatsız degil,
    Şanzımana odaklanıp sürüş yapılırsa illaki hissedilebilir, normal keyifli yol alındıgında hissedilmez durumda, en azından bana göre.

Bir vw tercih etsem dsg yi düşünürüm ama opel, ford , peugeot alırken düşünmeden tercih ederim.

Olaya golf degilde marka imajı olarak baz alırsak geçmişten günümüze hep bir algı üzerinden en iyisi olarak tabir kalmış durumda.

Tasarım konusu göreceli fakat olabildiğince tasarımları insanların gözüne hitap ediyor,
    İç mekan kalite algısı fazlasıyla var, volkswagen bunu iyi çözmüş koltuk kumaşını kaliteli ve görselliği göz dolduruyor,
    İnce ayrıntılarına önem gösteriyor.

Dolayısıyla insanda vw algısı kaliteli imajı yaratıyor.

Diger markalar donanımı yüksek tutuyor , kaliteyi düşüyor,
    Veya donanım ve kalite orta seviye oluyor vs vs

Zaten böyle birşey olmasa türkiye tek marka üzerinden satış yapar, devletin zaten bu konuda otomobil sektöründe kanunları var, hiç bir araba digerinden çok daha iyi olmayacak,
    Olmasın ki her marka satış yapabilsin, insanlar kendine uygun araba alsın.

İnsanlar tarafından tutulmayan arabalarda bayi tarafından geri çekiliyor.
    Devletin koyduğu hangi kanun bu, bir aracın toplam kalite ve donanım değerlemesinin diğerinden üstün olmamasını regüle eden? Referans verirseniz açıp okumak isterim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 23 Temmuz 2020; 8:23:9 >

• Merhaba herkese, aracımı yükseltmeyi düşünüyorum , 1.0 tsi aracı olup satmayı düşünen varsa özelden yazabilir. Paramın galericiye ve al-satçıya değil aracın gerçek sahibine gitmesini isterim.

• Arkadaşlar golf 7 arka stop takımı satıyorum ilgilenen özelden yazabilir. İstanbul

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar selam. 2014 model 1.4 tsi düz vites golf 7 aracım var. 94 bin kmde. ay olarak dolmadı fakat km olarak 15bin dolduğu için yağ değişimi ve servis uyarısı verdi araç. senelik ve hatta kmden dolayı yılda 2 sefer servise gitmişliğim oldu.
    sorum şu: golf 7 de triger seti değişimi var mı? varsa ne zaman?
    bir de çok dik bir yokuşta geri geri kalktım biraz baskı balata kokusu geldi. sonrasında bir daha koku gelmedi. başıma masraf çıkartır mı?
    çok teşekkürler...
  • Garanti uzatma hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Aracın 1 sene kadar garantisi var. 2 sene daha uzatabiliyor muyum?
    Fiyatını bilen var mı?

• ocakta aldığım aracın sağ arka kısmından gıcırtı gibi bir ses gelmeye başladı. koltuktan sanıyordum. geçen gün arabanım arka koltuğunda yolculuk edince koltuktan gelmediğini farkettim. bakındım ama anlayamadım sesin nerden geldiğini. bu aralarda servise götürme fırsatımda olmadı. pazar günü arkadaşın golfune bindim. o da aracını benden 1 sene önce falan almıştı. baktım aynı ses onda da var. kronik bir sorun sanırım. serviste hızlıca çözebilecekleri bir şey mi?
  • emniyet kemeri ses yapıyor olabilir mi? ya da koltukğu yatırdıysanız tam yerine oturmamış olabilir mi?
  • umute01 U kullanıcısına yanıt
    bende koltuk oturmamıştır diye düşünmüştüm. bir kaç kez binmeden kapattım hızlıca. oynama yok. ama ses devam ediyordu. arka koltukta giderkende açıp kapadım ama ses gene devam ediyordu. koltuğu açıp arkada görebildiğim yerlere bastırdım. ses kesilsin diye. emniyet kemerinin olduğu yerde dahil ses kesilmemişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul615

bende koltuk oturmamıştır diye düşünmüştüm. bir kaç kez binmeden kapattım hızlıca. oynama yok. ama ses devam ediyordu. arka koltukta giderkende açıp kapadım ama ses gene devam ediyordu. koltuğu açıp arkada görebildiğim yerlere bastırdım. ses kesilsin diye. emniyet kemerinin olduğu yerde dahil ses kesilmemişti
    Bende de o taraftan gelen bir ses vardı.
    Koltuğu indirip koltuğun kilitlendiği U demire birkaç tur elektrik bantı sardım. Koltuğu geri kapattım. Ses gelmiyor artık.
    Deneyin isterseniz.
  • herkese merhaba, iyi günler. 1.0 highline donanım golf alma planım var. daha önce kullanan ya da güncel olarak kullananlar 1.0 motor hakkında bilgi verebilir mi?
  • sundial kullanıcısına yanıt
    Servis sansimi deneyecegim once. Garantisi devam ediyorken hazir. Son care onerdiginiz cozumu uygularim

• nnehirr N kullanıcısına yanıt
    Ben 2018 confortline kullanıyorum... 2 haftada 2500 kilometre yol yaptım uzun yol. İzmir paralı yolu... Ortalama 6. 2 yaktı... Yakıttan yana memnunum. 140-160 arası hız ile gittim... Muğla ya 4 kişi bagaj dolu gittim. Klma 2 kademe açık 22 derecede... 6.4 yaktı. Performans olarak hiç sıkıntı yaşamadım yokuşu bile 140 ile tırmandım...sollamaya çıkarken VS hızlanma ihtiyacında dolu boş beni hiç üzmedi. Tek sorun turbo lag... 1 saniye VS hissediliyor. Turbo beslemelilerin hepsinde var. Şehir içinde çok sıkışık trafikte 9 lara çıkıyor. İstanbul çekmece cennet yokuşu mesela.
    Şehir içinde 80-100 arası için çok uygun bir araç.
    Tsi motor sana performans veirirm ama benzinini alırım diyor... Genel anlamda çok memnunum.
    Not: bunlar benim yorumum ve yaşadıklarım. Çok deneyimli çok fazla araba kullanmış biri değilim.

• nnehirr N kullanıcısına yanıt
    çok büyük beklenti yoksa 1.0 motor üzmez ön yargı oluşmasın. turbolu 110 hp yeterde artar bile. yakıt olarak tsi motor performanslı kullanıma çok uygun değil.
    benim tavsiyem motora takılmayın, donanımlı bir araç alın. sonradan ekleme işi biraz masraflı.
    hayırlı uğurlu olsun şimdiden.
  • Hepsinde var o gıcırtı, dingil burçlarından yapıyor. Araç esnedikçe duyarsın. Söküp yağlarlar bir hafta kesilir sonra yine başlar, bu yüzden hiç elletme.
  • terkene T kullanıcısına yanıt
    Bu kadar kronik bir sorunu cozmemeleri hayret verici. En sorunsuz seri diye aldik bide. Neyse buyuk sorun cikmasinda.

Ama yolda giderken cok sinir bozucu oluyor. Arkadasin dedigi gibi bantla mudahale ederim belki

• Sadece vw’e has bir sorun değil bu daha doğru ifade ile sorun bile değil (bahsettiğimiz şeyin burç gıcırtısı olduğunu varsayarak böyle söylüyorum)
    Benden size bir tavsiye, arabalarınızı fazla dinlemeyin, fazla elletmeyin, özellikle de yeni aldığınızda. Araçların ne kadar dayanıklı ürünler olduğunu tahayyül bile edemezsiniz.
    Yağ, su ve yakıtını eksik etmeyin yeter, bu üçlü hala değişmedi.
    Kozmetiğe ve oyuncaklara takılmayın, binin, ihtiyacınızı giderin, gerisi teferruat.

• 824a cihaz için appconnect açtıran var mı

• Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

2016 1.2 TSI, Araç 33 bin km'de.

İstanbul'dan İzmir'e Çanakkale üzerinden 600 km yolculuğumun yakıt sarfiyatı.
    4 kişilik aile, bagaj dolu, klima kısık vaziyette sürekli açık.
    En son bakım 2019 Ocakta yapılmıştı, üzerine 13 bin km sürdüm.
    Daha 410 km menzil gösteriyor. Demek ki daha dikkatli sürsem 1000 km'yi rahat geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 18 Ağustos 2020; 12:51:19 >

• 
Sayfa: önceki 26612662266326642665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.