Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2649. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26472648264926502651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: truva1975

Herkese selam,

Arkadaşlar malum araçlarımızda app connect sorunu yaşıyoruz. Üst model araçta alsak bu tip yazılımsal uygulamalar için ekstra ücret talep ediliyor. Bende 2017 golf highline var, aldığımda app connect uygulaması kapalıydı, o zaman fiyatını sorduğumda 2000 tl gibi bir fiyat isteniyordu. Bu hizmeti servis dışında hemen hemen aynı fiyata açan firmalarda vardı. Bu hafta içi bir reklamda gördüm bu hizmeti açan başka bir firmayı. Firmaya ulaştım ve fiyat olarak 750tl civarı bir fiyat söylediler.

Bu uygulamanın aktivasyonu için farklı bir sistem mi çıktı piyasaya? Yeni bir yolu mu var, sizce bu makul fiyatlara bu işi nasıl yapıyor olabilirler? Açıkçası fiyat çok cazip geldi. Bildiğim kadarıyla orjinal bir code girmek gerekiyordu, onunda tek tek orjinal olarak Almanya'dan geliyor denmişti. Ne dersiniz?

Birde bu uygulama için uygun usb gerekliymiş, her araçta uyumlu usb yokmuş, duruma göre usb girişinin de değiştirilmesi gerekiyormuş.Aracımızdaki usb nin uyumlu olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

Gelişmeler hakkında bilgisi olan var mı?
    Aktivasyon için farklı bir uygulama çıkmadı., o 750 'ye yaparız diyen yer CRACK 'li olarak yapıyor., araca bir aparat monte edip bunun yardımıyla sistemi kandırıyorlar.,yani orjinal lisanslı olarak yapmıyorlar., crack aracın sistemine tanıtılmadığı için en ufak bir güncellemede silinir yeniden ücret ödemeniz gerekir..

• Golf 7 bayiden alınırken spor süspansiyon ve 18 inç durban jantla alındığında ne kadar fiyat farkı oluyor bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Martinez856

Golf 7 bayiden alınırken spor süspansiyon ve 18 inç durban jantla alındığında ne kadar fiyat farkı oluyor bilen var mi
    Ötv mevzuatı gereğince donanıma göre değişebilir. Koyacağınız diğer donanımlar da ötv dilimini atlatabileceği için net bilgi için bayiyi arayın derim

• Selamlar. Golf 7 2015 model güneş gözlüğü saklama kapağı kırıldı. Bu kutuyu nereden temin edebiliriz?
  • Merhaba. Golf 7.5 highline paket arabamın direksiyonunun sol tarafında bulunan ses arttırma ve azaltma tuşu kırık. Bu tuşu tek olarak Türkiyede hiçbir yerde bulamadım. Sol taraf set olarak satılıyor. Sadece ses tuşlarını ali ekspresste bulabildim. Başka nerede bulabilirim? Bilgisi olan var mı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar merhaba, 1.5 Tsi 150 Bg motorlar da istinasiz hepsi Islak mi, kuru sanziman mi kullaniliyor?

• DQ200 kuru kavrama olarak biliyorum. 250torka kadar olan var grubu araçlarda. 250 tork üzeri DQ250 ıslak kavrama.

• ft19 F kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler cevap icin...

• Arkadaşlar sıfır golf almak istiyorum. 1.5 TSİ dsg Comfortline donanımında bir araç alacağım. Bayide İndium grisi bir renk varmış, içi açık renk koltuklar, tavan siyah mış bu ay gelecekmiş. Bu aracın genelde beyaz rengini görüyorum. İndium grisi tutulan bir renk mi, tam bilemedim.
    Bu aracın arka süspansiyonları torsiyon mu bağımsız mı acaba bilen var mı.
    Bir de biliyorsunuz ki Golf 8 çıktı Türkiye’ye Temmuz gibi geleceği söyleniyor. Golf 8 beklenmeli mi sizce. Fiyat farkı çok olur mu sizce.

• Renk zevk ve göreceli kavram
    Golf 7.5 rengi beyaz, tungsten,koyu mavi, indiyum kırmızı olarak piyasada oldukca fazla gördüğümüz renkler.
    4 5 rengide yakıştırıyorum kendime göre

Her rengin kişiyi yansıtan karakteri var.
    Beyaz ve tungsten gri düşünmeden alınacak renkler 2. Elde iki renkte revaşta.
    Diger renkler karakter ve tarza girer , ben indiyum grisini çok begenmedikce almam. Mavide aynı kırmızıda

Misal bmw 3 seri alsam mavi, x1 mavi beyaz,3008 kırmızı beyaz, kuga füme(indiyum), tiguan mavi tungsten,
    Kadjar kırmızı mavi
    Ben bu renkleri gerek arabaya yakıştırıyorum gerekse beni yansıtıyor.

Kugada füme dedim, başka renk bu arabayı yavan bırakıyor hiç biride yakışmamış.

İndiyum veya füme renk hassas bi renk kimisi çok yakıştırır kimisi yakıştırmaz, ortası yok .

Diyorsan tutulan renk mi evet golf7.5 için tercih edilen renkler arasında.

Golf 8 konusu tamamen iç piyasa ile ilgili bir konu.
    Yani şuanki iç piyasa donanım kırpma yolunda ilerliyor bunun nedeni aracı olabildiğince %50 vergiye girme çabasındalar.

Dolayısıyla doguşun nasıl yol izleyecegi önemli
    %60 vergiye sokarım donanımdan kaliteden ödün vermem diyebilir
    İç piyasaya ayak uydurur %50 vergiye sokmaya çalışırım diyebilir.

Golf7.5 , 8 arasında 7 bin tl garanti. 10 bini zorlar düşüncesindeyim.

Golf8 in tasarımı herşeyi ortada, az çok türk yorumcularıda yorumlarını yapmış durumda.
    Burda verecegin karar tamamen sana kalmış durum.
    Ben 8 al derim, bir başkası 7.5 al der kafan iyice karışır

Zaten 8 almak için iki nedene ihtiyacın var
    1 begenmen gerek
    2 parasal sıkıntın olmaman gerekir

Benim düşüncem
    İç konsolda bayag farklılık var, ben begenmekle begenmemek arasında kaldım, dışına eyvallah çektim.
    Para sıkıntım yoksa 8 bekle derim.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim.

• fbhakanb F kullanıcısına yanıt
    önceki nesil 1.4tsi comfortline ve highline araçlar arkalar bağımsızdı, yeni nesil 1.5tsi de durum nasıl bilmiyorum. fakat bağımsız olduğunu düşünüyorum. yinede yetkili bayiye sorunuz.
    golf8 dış tasarımını, özellikle ön görünüşünü ben pek beğenmedim, arka görünüşü fena değil. tasarımı beğenip beğenmeme kişiden kişiye değişebilir tabiki. iç tasarım tamammen farklı olmuş. ayrıca herşey dokunmatik ve dijital olmuş. aradaki fiyat farkı ne olur bilemem. çok fiyat farkı olmayacaksa beklenebilir. en azından yeni kasayı almış olursunuz. 8 kasa çıkınca 7 ve 7.5 kasalarda bir miktar fiyat düşüşü olur kanaatimce.
    güncel kasa 7 de daha önce midline, comfortline ve şuan da dolu dolu tdi dsg highline kullanıcısı olarak şunu net söyleyebilirimki; bütçeniz müsait ise her zaman için highline donanımı tercih edin. alırken dolusunu almak, sonradan doldurmaya göre çok daha hesaplı ve doğru bir yöntem.

• Golf 8, golf 7 gibi bir satış başarısı asla yakalayamaz‼️ Süslü otomobiller ürettiğin gibi, az da sorunsuz otomobiller üret‼️
    Tiguan alacaktım aracın şanzımanın ne olduğunu bilen yok.
    7 sene vw kullandım bir usta kadar bilgi sahibi oldum,sanayide dükkan bakıyorum.

• N KUL kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi golf7 satışlarını yakalaması bana görede zor görünüyor. tasarım vs açısından.
    bende tiguan araştırıyorum. ağustosta bir alt vergi dilimine girdiği için 202bin tl ye kampanyada olan almadığım 1.6tdi highline manuel beyaz renk tiguan (diğer metalik renkler bir üst vergi dilimine giriyordu) şu anda galerilerde 280binden başlıyor. bayilerde araç yok. bayilere gelmeden galericiler vs kaptığı için fiyatlar uçtu gitti.
    1.6tdi motorun dsg olanı yok. manueli var. sanırım 280 tork olması durumundan dolayı dsg (dq200 kuru tip) yok. dsg (dq200) 250 torka kadar destekliyor. daha üstü için dq250 ıslak tip kullanılıyor diye biliyorum.
    yeni nesil 1.5 tsi de dsg (dq200) var. eski nesil 1.4tsi de de dsg var. 2.0tdi de dsg (dq250 ıslak tip) var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 22 Şubat 2020; 13:48:7 >
  • ft19 F kullanıcısına yanıt
    Bu 1.6 tdi larda dsg olmamasının nedeni satış stratejisi mi yoksa 2.0 altı motorlarda kuru şanzıman kullanma ısrarı mı? Çok mu zordu ki 1.6 motorada 2.0’ın şanzımanını takmak ya da maliyet miydi?

• 2018 golfle aranızdayım arkadaşlar . Hasrete son verdik şükür

• arkadaşlar 2014 model 2015 çıkışlı manuel comfortline refleks gümüş 19000 km de aracım var. Sürüş konfor paketli ve ekstradan apple carplay oem teyp var üzerinde .Yağmur ve far sensörü mevcut. Şu anda aracımın ederi nedir acaba? Boya hata yok.
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    1.6tdi lerde dsg golf7 lerde var. Fakat araç max.tork 250 olarak sınırlandırılmış. Tiguan golfe göre araç daha ağır. 250 tork yetersiz gelebilir. Tiguanda max.tork 280. Dsg dq200 250 torka kadar kullanılıyor. Sıkintili olduğu için sanirim kullanılmıyor. Daha üstü için dq250 lazım. Tabi maliyetle de ilgili olabilir. Satış stratejiside olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Bu 1.6 tdi larda dsg olmamasının nedeni satış stratejisi mi yoksa 2.0 altı motorlarda kuru şanzıman kullanma ısrarı mı? Çok mu zordu ki 1.6 motorada 2.0’ın şanzımanını takmak ya da maliyet miydi?
    Islak kavramalı DSG motorda %10-15 civarında güç kaybına neden olmakta. Dikkat ederseniz düz vites ile otomatik benzinli Tiguan'ın motor güçleri farklı. Bu fark, bu kaybı telafi etmek için.

Ağır kasada kuru DSG kullanmak kavrama ömrünü çok kısaltacağından tercih etmemişler muhtemelen.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Annemin Golf ünü bugün ilan verdim, arayan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler, kendisi emekli bu sebeple çok az kullandı, sorularınızı memnuniyetle cevaplarım.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-sadece-28.000-km-de-full-yetkili-servis-bakimli-795267775/detay
  • 
Sayfa: önceki 26472648264926502651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.