Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2597. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
457
Favori
3.638.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25952596259725982599
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acıklamalarda nelerin açılacagı yazıyor.
    https://alidelen.sahibinden.com/otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-performans?sorting=date_asc

https://www.enderelektronik.com.tr/gizli-ozellikler-golf-7.html

....
    Aracın hayırlı olsun.
    All star higline ile comf donanım arasında kalan donanıma sahip bildiğim kadarıyla. All starın tek tepkisi koltuk kumaşları oldu bunun dışında herhangibir olumsuzluk konusulmadı.

.....
    Kaput koruma sizin keyfinize bütcenize kalmış.
    Benim kendi düşümcem taşın nereye isabet etcegi belli olmadıgından bana göre gereksiz masraf.

Mıcırlı yoldan gidiyorsun yanından araba solladı camurluk kapıya geldi.
    Veya öndeki araba önündeki arabayı sollamak istedi gaza yüklendi cama , tavana geldi.
    Yada tampon, kaputa geldi
    Fara geleni görmedim fara geldi çatladı.

Yani arabanın neresini korumaya alcagız belli degil.
    Amasaraya giderken şirket aracıyla öndeki araba gaza yüklendi taş cam ile tavanın arasına geldi (tavanın ucuna)
    Bir ses çıktı anlatamam. Molada baktım göçük oluşmuş.

Kaput koruma zamanla sararma yapar, bütcene baglı sarardıkca degiştirmek gerekiyor.
    Çok yaptırmak istersen tampon , camurluk ve kaputu komple kaplat en azından bir işe yarasın.

Dediğim gibi kamplama uzun ömürlü degil, masraflı
    taşın nereye gelcegi belli degil, %60 kaput gerisi süpriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Aracın bir kaç yerinde resimdeki gibi sürtme, taş v.b kaynaklı boya atmaları var. Bunlara basitçe nasıl müdahale edilebilir?Şimdiye kadarda ellemedim ama küflenme olurmu acaba diye takıldım.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler fikirleriniz için, ben de vazgeçtim şimdilik,

Bu gizli özelliklerde park ederken aynaları aşağı yönlendirmesi mekanizmaya bir zarar getirir mi bilmemedim, sizin tecrübeniz oldu mu?

Genel herkese yöneltebileceğim bir soru da;

Ankara da geri görüşün montajını yapabilecek yazılımsal olarak ekrana yansıtabilecek yer var mı bildiğiniz?

Teşekkürler,
  • BoccAcio B kullanıcısına yanıt
    vagstores ali delen. işinin ehli ve dürüst bir insandır. şaşmaz sanayi sitesinde girişten sonraki ilk kavşakta sol tarafta kalıyor.
  • ac2x A kullanıcısına yanıt
    rütuş yap veya yaptır. ileride pas vs. olmasın.
    Sordum, komple boyandı dediler ki zaten tamponun sağında solunda sürtük yada rötüşlü yerler vardı hepsi gitmiş sıfırlanmış tampon. Lokal yapılamazmıydı dedim bizde öyle olmaz doğruda değil zaten dedi hasar kayıt uzmanı. Şikayetçi değilim güzel olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ac2x A kullanıcısına yanıt
    Boya zamanla yukarken suyun etkisiyle güneşin etkisiyle yavaş yavaş kalkar.
    Altı saç oldugu için paslanma söz konusu olabilir.
    Rutuş ile kapatmanız yeterli.

• Arkadaşlar 2014 model aracımın 15 gün önce altını sertçe vurdum. İlk günlerde kontrol ettim altını bir problem yoktu. Bugün sabah ve öğlen park edip 1 saat dolaşıp geldikten sonra yerde bir kaç yağ damlası gördüm. Yağ ışığı yanmıyor ve yağ seviyesi iyi Delinme vs bir durum olsa bu kadar süre geçtikten sonra böyle olabilir mi? Servise uzak kırsal bir yerdeyim yorumlarınızı bekliyorum..

• bomber46 B kullanıcısına yanıt
    Bu duruma kimse birşey diyemez.
    Yagın nerden kaçırdıgına baglı, kalkıp birden boşalacak hali yok. Sanırım 1 litre eksilince ışık yanıyor.

Bulundugunuz yerde sanayi varsa gözden geçirtin. En azından yagın nerden geldiğini tesbit ederek ona göre kullanırsınız.

Yanınızda volkswagen onaylı yağ bulundurun şimdiden.
    İnerken binerken akan yaga bakın.

İnsanların başına gelmeyince anlaşılmıyor. Volkswagen bu karter korumadan kaçmış, sizler taktırın saç olanlardan. Plastik degil.

Sarı ışıkta mı hemen sağa çekmeliyim kırmızı ışıkta mı? Bu arada yağ olarak castrol edge 5w 30 alıyoruz değil mi motor 1.2 tsi

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-8-bin-km.de-2015-otm.golf-670642169/detay
    Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Marka size kalmış, her 5-30 sizin aracı desteklemez. Vw 504.00-507.00 kodu olması lazım. Yinede kod olarak arastırın. Dediğim muhtemel dogru ama sizin netleştirin.

Sarı kırmızı olayını bilmiyorum, uyarı verdiğinde seviyeyi kontrol eder eklersiniz. Olabildiğince maxda tutun, yagın ne kadar kaçırdıgını bilmiyorsunuz.

Yine olabildiğince iyi bir usta veya servise cekin. 1 litre 70 tl desek. en az 2 litre koysanız 140
    140 lirayı tamire harcasanız daha kaarlısınız.

Henüz yağın sızdığına bile emin değilim. 3 saat oldu aracı koyalı az önce baktığımda hiç sızmamış altına girdiğimde de gözüken bir şey yok.
    bakımına da az kaldı. Kırsal bir yerde oturduğum için tanıdığım tamirci de yok. Yazın izmirde bakım yaptırdığım yere götürmeyi düşünüyorum. İnternette yağ alabileceğim önerebileceğiniz güvenilir satıcı var mı?

• seastar76 kullanıcısına yanıt
    Endüşük km sizin araba, fiyatlara bakıldıgında satılır düzeyde ve fiyat olarak kafa karıştırıcı benim istediğimde bu açıkcası.
    Alacak kişi ya denizden geçecek yada selde başka arabaya kapılcak. Ben tercih ederdim,
    Hatta bazı arkadaşlara örnekler sunan biriyim, sizin arabayıda örnek içine koyardım.

Depoyu fulleyip vermek akıl kaarı degil, 300 lira kafadan indirimli :)

İlan net olmasına rağmen bütünleyici degil.
    İlk sahibinden, 1.4 125 bg comf donanımlı orjinal 8.000 kmde temiz aile arabasıdır, tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştır(yapılmışsa yazılabilir)
    Stepne hiç kullanılmamış olup, sigara içilmemiştir.

Aracım full orjinaldir , kaza ,boya yoktur.
    Sol aynası(sebeb belirtilebilir) şu neden dolayı kırılmış olup kasko tarafından degiştirilmiştit.
    İstediğiniz ustaya, servise, expertize göstere bilirsiniz.

Muaynesi yapılmıştır, takas teklif etmeyin nakit satılıktır.
    Pazarlıgı karıştırma, zaten pazarlık yapılcak. Yazmak istersen
    Cuzi miktar pazarlık vardır.

Böyle ilan verilebilir.

Hayırlı olsun alan satan kişi için.
    Piyasa itibariyle zorlu süreçten geçebilirsin, dolandırıcılara ölücülere aldanma.
    Parayı hesabında görmediğin sürece devir etme.
    Aracı sanayide gösterirler veya başka bir yerde kesinlikle başından ayrılma. Kontagı kapattıgın an itibariyle anahtarı cebine koy.

Bu güzel haber, insallah yoktur.
    Şurdan alın diyebilecegim yer yok.
    Herkesin baktıgı gibi ptt avm, hepsinurada, n11 gibi yerleri tercih etmekten başka bir yer yok.
    Satıcıların hepsi eski tarihli yag gönderir. 2018 dir ama başımı sonumu bilinmez.
    Ekleme yapcagınızdan dolayı motorunuza zarar vermez, olumsuz birşey gözlenmez.

• Ben alıcı durumundayım, sabah bakıcam. Sonrada ekspertize mutlaka gösteririm. Sizce kaça alınır? Teşekkürler

Yazdıklarımın çogu gecerli, kafa karıştırıcı rakam , bir üst modele bakıyorsun , bir alt modele bakıyorsun
    Belirtilen fiyata insan tamam diye biliyor.

Yinede higline donanımlara göz atın.

Fiyat 98 binde durur gibi 98 ve aşagısına alabiliyorsanız alın.
    Full depo konusu tamamen gereksiz sohbetlere neden.
    Pazarlık yapcaksınız, yok atacıl ful veriyorum yok bilmem ne.
    Zaten 500 lira kırsanız, depo 300 liraya doluyor boş verse extra 200 lira kaara gecersiniz.

2015 1.4 comf dsg fiyatı şuan için netlik var. Rakamlar bir birine benziyor.
    Belirttiğiniz araba kmsinden dolayı tercih edilebilir.
    Motoru hız testine sokmayın ilerleyen zaman sıkıntı cıkarabilir.
    Boya kontrolü şase kontrolü
    Servis kayıt kontrolü, sms kontrolü veya bizzat ajentadan kontrol şaseden.
    Şanzımanı test edin 1-2 2-1 titreme ve kararlılık 120 üstüne çıkın titreme kontrolü için

• 97 diyor telefonda. Anlaştıktan sonra test sürüşü ve ekspertiz diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Lastikler yeni oldugu için memnun kalman normal, 10 binden sonra az çok belli olur.
    Genel itibariyle begenirsin.
    Mesela ben hayal kırıklıgı yaşadım, beklentim yüksek tuttugum için ‘’abartılan michelinden ‘’memnun kalmadım.
    Tek memnun kaldıgım nokta üretim yerinin alman olup balon yapmaması.
    Güle güle kullan.
    Teşekkürler hocam. Michelin lastiklerden çok şikayet duyuyorum,beklentiler çok yüksek olduğundan olabilir,testlerin doğruyu yansıttığına inanmiyorum, bizim mişlen al sana 100 puan hesabı👎🏻 Benim için lastiğin ömrü 2,5 yıl yada 45,000km, daha sonra değiştiriyorum hemen.
    205/55/16 ebat lastikler,diğer ebatlar gibi( 17-18-19) çok pahalı değiller,ufak bir kaza malum 3-5 bin tl,lastiği değişmek daha mantıklı geliyor bana,aşınmış lastikler= kaza:(

Olması gerekende o, anlaşırsın testini yaparsın , 1-2 2-1 önemli geçiş için. Titreme kararsızlık durumuna bak.
    2. Vites yavas yavas devirlen 3000 de vites degiştir. Bu sürede motor sesini dinle.
    3. Viteste biraz gaza yüklen gaz tepkisine bak. 120 lik yol varsa gidişatına bak titreme vs.
    Sonra expertiz boya kontrolü, şase bakmayı herkes yapar çok para verme, motoru teste sokma.
    Cok detaylı inceleme yeri bulursan adam akıllı 100-150 verirsin

İnternet piyasasına göre 98 ve asagısı iyi görünüyor
    Piyasa 5 bin pahalı olsa 95 bin. 2 binlirayı aracın temiz bakımlı az km olması için verirsin buda normal. Yinede sen alıcısın başka arabalara alıcı cıkıp son fiyatları ögrenip kendince tecrube edinebilirsin

• 
Sayfa: önceki 25952596259725982599
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.