Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25942595259625972598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Umarım kısa süre içeridinde bulursunuz , donanımlarla ilgili sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, satınalma sırasında o 3-4 sayfalık donanım listesini ezberlemiştim :)

Ben aşağıdakileri ekletmiştim.DLA olan bir araç denk getirirseniz ön kamera ile geldiğinden, lane assist ve sign assist i de açtırabiliyorsunuz, aklınızda olsun.

PB4 Ergoactive koltuklar
    PDA Sürüş profili seçme özelliği
    PF2 Adaptif Hız Sabitleyici ve Front Assist
    PFD Dinamik Light assist
    PXD Gündüz Ledli bi-xenon farlar
    WDB Park Asistanı
    4I3 Keyless Entry
    7W1 Çarpışma Hazırlığı
    KA1 Geri Park kamerası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 13 Mart 2019; 8:15:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar silecek suyu fıskıyelerini nasıl ayarlama yapabilirim?
    Toplu iğneyle olur mu acaba?

Aracım 2013 model, artık ilk yıllarda olduğu gibi sprey şeklinde püskürtmüyor,

Arka cama bile damlalar düşüyor, yani hem dağıtmıyor suyu hem de camda istediğim alana göndermiyor?
    sürekli kaliteli sam suyu kullandım ama acaba cam suyuna su katarak inceltmediğim için mi bozdu ayarı anlamadım.
    yerinden çıkarıp bakayım, sirkeye koyayım belki kireçlenmiştir diye ama civatayla sabitlenmiş kaputun altına.
  • 1.6 Tdi Dsg Comfortline otomatik farlar ve hız sabitleyicilerin olduğu paketler var iridyum gri 151bintl.
    Highline +geri görüş kamerası olanı 167bin.

• quote:

Orijinalden alıntı: agazul

Arkadaşlar silecek suyu fıskıyelerini nasıl ayarlama yapabilirim?
    Toplu iğneyle olur mu acaba?

Aracım 2013 model, artık ilk yıllarda olduğu gibi sprey şeklinde püskürtmüyor,

Arka cama bile damlalar düşüyor, yani hem dağıtmıyor suyu hem de camda istediğim alana göndermiyor?
    sürekli kaliteli sam suyu kullandım ama acaba cam suyuna su katarak inceltmediğim için mi bozdu ayarı anlamadım.
    yerinden çıkarıp bakayım, sirkeye koyayım belki kireçlenmiştir diye ama civatayla sabitlenmiş kaputun altına.
    Çeşme suyu kullandıysanız zamanla kireçlenme yapar, cam su katkıları sulandırılmadan kullanmamalısınız o tip ürünler konsantre okur., Servisten fiskiyeyi alabilirsiniz pahalı olacağını zannetmiyorum., Sirke vs. boşuna zaman kaybı olur.. Ön camların su fiskiyelerin ayar yeri var., uygun alyen tarzı bir anahtarla yukarı-aşşağı ayar yapılabiliyor;

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 16 Mart 2019; 0:57:29 >

• İyi akşamlar arkadaşlar, 2016 1.6 TDI aracıma ön-arka balata değişimi ilk kez yapacağım. Serviste pahalı olduğu söyleniyor. Dışarıda yaptırmak istersem ne marka balata almalıyım ?
  • Önceki golf7 1.2tsi aracıma özel serviste ferodo marka taktırmıştım. Usta yetkili servistede aynı marka takıldığını söylemişti. Kendisi zaten yıllarca vw servisinde çalışmış dürüst ve işinin ehli bir usta.
    Takıldıktan sonra bir sorun yaşamadım. Yalnız servisin taktığı ferodo ile piyasada satılan ferodo balata arasında kalite olarak bir fark varmı bilmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • agazul A kullanıcısına yanıt
    Fıskıyelere dokunmadıgınız sürece ayarı degişmez,
    Degişti diyelim toplu iğne veya dikiş ignesiyle deliğin yönünü ayarlayabilirsin, standart ayarlama kısmen W şeklindedir.
    Yani suyu püskürtün W harfini görceksin :)

Anlaşılması zor olabilir W harfine aşagıdan yukarı doğru baktığınızda su çıkış şeklini görebilirsiniz.

Tıkanma olmuş olabilir, iğne yardımıyla içerisini olabildiğince karıştırın. Arkadaş yazmış alyan felan hiç bilgim yok araç sahibi olmadıhım için,

Civata ile sabitlendiğine eminmisiniz, kaputun altındaki iki siyah parcayı yavaşca veya biraz zorla tırnakları kırmadan çekip çıkarmak, hortuma baglıdır hortumdan çıkarmak biraz sıkıntı olabilir.
    Civata ile sabitlendiyse daha iyi cıkarması daha kolay.

Kiteçlenmeye yogunlaştıgımız için bu işlemi yapıyorsuz.
    Sirke felan hikaye. Kireç çözücü porçöz gibi ürünle yıkayıp içine girmesini sağlamak.

Ben devamlı antifreez+su karıştırırım.
    Erikli hayat damla pınar.
    Şuan erikli kullandım sıkıntı yok yani camda kireç lekesi felan yok, şimdi hayat kullandım su püskürtmek nasip olmadı:)

Pınarı diger aracımda kullandım sıkıntı yok. Kireçlenme yok.
    Antifreez olarak renaultun kırmızı renk olanını kullanıyorum, kokusundan, temizlemesinden memnun kaldıgım için fordda devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 17 Mart 2019; 0:19:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Fıskıyelere dokunmadıgınız sürece ayarı degişmez,
    Degişti diyelim toplu iğne veya dikiş ignesiyle deliğin yönünü ayarlayabilirsin, standart ayarlama kısmen W şeklindedir.
    Yani suyu püskürtün W harfini görceksin :)

Anlaşılması zor olabilir W harfine aşagıdan yukarı doğru baktığınızda su çıkış şeklini görebilirsiniz.

Tıkanma olmuş olabilir, iğne yardımıyla içerisini olabildiğince karıştırın. Arkadaş yazmış alyan felan hiç bilgim yok araç sahibi olmadıhım için,

Civata ile sabitlendiğine eminmisiniz, kaputun altındaki iki siyah parcayı yavaşca veya biraz zorla tırnakları kırmadan çekip çıkarmak, hortuma baglıdır hortumdan çıkarmak biraz sıkıntı olabilir.
    Civata ile sabitlendiyse daha iyi cıkarması daha kolay.

Kiteçlenmeye yogunlaştıgımız için bu işlemi yapıyorsuz.
    Sirke felan hikaye. Kireç çözücü porçöz gibi ürünle yıkayıp içine girmesini sağlamak.

Ben devamlı antifreez+su karıştırırım.
    Erikli hayat damla pınar.
    Şuan erikli kullandım sıkıntı yok yani camda kireç lekesi felan yok, şimdi hayat kullandım su püskürtmek nasip olmadı:)

Pınarı diger aracımda kullandım sıkıntı yok. Kireçlenme yok.
    Antifreez olarak renaultun kırmızı renk olanını kullanıyorum, kokusundan, temizlemesinden memnun kaldıgım için fordda devam ediyorum.
    Hocam alyan ı fiskiyeleri yukarı-aşşağı ayar yapmak için kullanıyoruz., yani fisliyeler civata ile sabitlemiş değil., yukarıdaki mesajımda paylaştığım resime bakarsanız fiskiyenin sol kısmında kalan altıgen deliğe uygun anahtarı sokup yukarı-aşşağı hassas ayar yapılmasına imkan veriyor., toplu iğne ile ayar eski araçlar için geçerli Golf’te buna gerek yok..

• forzaGilles kullanıcısına yanıt
    Anladım, ilk defa böyle birşey gördüm duydum.

• Selamlar arkadaslar yakin zamanda aracini servise veren oldu mu ? Haftaya aracimi bakima goturecegim de bu ilk bakimi olacak nelere dikkat etmek gerekiyor.Bir de tamponun bir iki yerinde hafif cizikler var serviste rotus yaptirmak mantiklimidir acaba .Tesekkurler.
  • blackcold1907 kullanıcısına yanıt
    Servise bakıma götürdüğümde rütuş yaptırmış ve pişman olmuştum. Adeta peçeteye bi tarafını sürer gibi fırçayı tampona vurmuştu. Daha sonra servisinden aldığım rütuş boyası ile kendi yaptığım rütuşlar kat be kat güzeldi. Kısacası boya alıp kendiniz yapın gerçi artık servislerde rütuş yapmıyor bildiğim kadarıyla

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Servise boyayı sorayım ustad teşekkürler.

• blackcold1907 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşımın dediği gibi, servisteki kişi özenli şekilde yapmıyor.
    Fazlasıyla dışarı taşırıp özensiz şekilde yapıyorlar.
    Volkswagene özgü birsey degil tüm markaların servisdeki durum aynı.
    Serviste boya seti varsa parayla alırsınız fakat rica minnet ederek kücük kavanoz götürüp doldurtun.
    https://mado.com.tr/urunlerimiz/paket-urunler/mado-beyazi-ciftligi/

Ben renault servisinde öyle yapmıştım.
    Fırça olarak sulu boya fırçasıyla yapılıyor.

Kendiniz yaparsanız bant ile sağlı sollu bant (maske) yaparak hem daha rahat sorunsuz rütuş yaparsınız, hemde dışarı fazla taşırma olmaz. Ciziği 1-2mm geçse yeterli.

Aracınız metalik renkse, rutuş yerini yıkayıp sildikçe boyanın içindeki simler yok oluyor.

Servis rütuş yaptı begenmediniz, boya temin ettiniz. Servisin yapmış olduğu rütuşu üzerime boya çekerek kaldıra bilirsiniz.
    Ben istemeden öyle çıkarmış bulundum.
    Farklı çıkarma taktiği varsa bilen yazarsa ögrenmiş oluruz.

• forzaGilles kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    çeşme suyu hiç kullanmadım.
    kışın shell, yazın ise carpex cam suyu kullanıyorum,
    zaten su gibi oldukları için ayrıca su katmadan kullandım.
    ama bundan sonra su katarım.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için çok teşekkür ederim.
    fıskıyeler nasıl çıkar diye baktığımda kaputa civatalı olduğunu görmüştüm,
    yoksa elimle çekip çıkaracaktım ve sizin dediğiniz gibi kireç çözücü ile temizleyecektim.
  • Hatırlarsınız tamponumda yırtık olmuş ve karşı tarafın sigortasıyla serviste yaptırmaya karar almıştım. Tampon olduğu için trameri sıkıntı etmedim artık. Ne kadar çizik sürtük varsa onlarda aradan cıkmış. Servis 1100₺ bedel cıkarmış yalnız sök tak sök tak bedeli çoğunluğu, serviste işini biliyor. Arabayı bi kere komple sökse demek bi araba parası cıkacak zaten oda direk pert demek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 19 Mart 2019; 14:49:16 >

• Merhaba arkadaşlar bugün aranıza yeni aracımı satın alarak katılıyorum, 2016 1.6TDI ALLSTAR donanımı tercih ettim ve hondandan sonra inanılmaz keyifli geldi araba,

Daha önce forumda defalarca konuşulmuştur belki fakat bulmam çok uzun sürecek, aracın gizli özelliklerinden açtırdıklarınız nelerdir fikir sahibi olmam için paylaşabilecek olan var mı?

Bir de yolda taş sekmesine karşı ön kaportayı korumaya almak istiyorum, sizin önereceğiniz işlem ne olur?

Değerli fikirleriniz için teşekkürler,
  • Merhaba arkadaşlar passat jantı Soholar golf 7 ye uyar mı ?
    17 inç ve 5*112 bijonları

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Görsel olarak sök taktan para kazanılmış gibi görünsede, her biri işçilik ve zamandır.
    Diyebilirsiniz bunda şunda ne var diyebilirsiniz ama paket halinde olmadığı için her işlem ayrı ücretlendirilmiş..

Renaultta benim indirim çekim vardı, A dan Z ye herşeyde geçerli. İlk bakımda renaultun indirim kampanyasına denk gelmişti, ögrendimki o ay devamlı standart olarak uygulamaya gecen kampanyaymış.
    Bende devamlı kampanaya zamanına denk getirdim %20-25 indirim parça ve işçilikte.

Neyse aracı bakıma götürdüm, agır bakım yapılacaktı
    Bakımda neler yapılacaksa paket halinde faturalandırılmış.
    Arac bakımdan çıktı birkaç extra yapılmış
    Faturayı ödeyecegim zaman benim indirimim vardı fiyattan düşün.

Düşemeyiz, kampanya üzerine indirim yapamayız :) yapılır ama yapılmadı sisteme extra iskonto gireceklerdi...
    Ben bu çeki ne yapcam indirim uygulanmazsa...
    Kadının aklı basmadı ben yönlendirdim.
    Standart bakım paket
    Triger seti paket bu iki paketi kampaya kapsamına alın
    Aksesuar seti paketi çekten düşün.

Tamam öyle olabilir dedi.
    Aksesuar seti(bir kaç rulman ve klima kayısından oluşuyor.)

Bana paket halinde faturalandırmadı
    Tek tek her parçayı faturalandırdı
    Atıyorum paket girseydi 400
    Ayrı faturalandırdıgı için 450 tl

Verirsin vermezsin vermedim.
    Standart bakım ayrı işçilik
    Triger seti ayrı işçilik
    Aksesuar seti ayrı işçilik,

Yani servis her paket için ayrı işçilik alıyor.
    Sanayide bu usul yok, yok oldugu için sakal hesabı işçilik pazarlık yapıyorsun.
    Trigeri çıkartırken klimayıda çıkarıp bir kaç rulman degiştircek.
    Adam onu düşünmüyor veya işçilikten saymıyor.

Servisin yaptıgı para kazanma uygulaması normal.

Tampon komple boyandımı, lokal mi nasıl işlemden geçti.

• loverello L kullanıcısına yanıt
    Uyar, volkswagen gurubunun bijon aralıkları aynı.

• 
Sayfa: önceki 25942595259625972598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.