Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24632464246524662467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: high-fidelity

Bir kaç gündür deniyorum hocam. Dik yokuşlarda epeyce denedim. Işık veya trafik varsa duruyorken 'N' konumuna aldım ve bende uyarı vermedi. Auto Hold tutmaya devam etti.

İlk fırsatta ben de tekrar deneyeyim hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kvc_kvc kullanıcısına yanıt
    Hayırlı satışlar.İnşallah gönlüne göre bir fiyata satarsın.
    Araçlarımız üzerinde takılı kış lastiklerine kadar aynı tek farkı: benimki kurşun gri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Hayırlı satışlar.İnşallah gönlüne göre bir fiyata satarsın.
    Araçlarımız üzerinde takılı kış lastiklerine kadar aynı tek farkı: benimki kurşun gri.

Sagolun hocam tesekkur ederim..ihtiyac hasıl oldu o yuzden satıyorum..yoksa cok memnunum aracimdan..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: my1863

75-76 ya 1.2 benizli alın.aradaki fark size kalsın ...

aynen hocam, dizel gereksiz oldu, yılda 11-12.000 km en fazla,
    genelde hanımkullanıyor, kısa mesafe ve şehir içi ağırlıklı, DSG ve TSI düşünüyorum.
    makyajlı kasa daha hoş, seneye sıfıra girmeye niyetliyim.

aklımdan geçen opsiyonlar (olmazsa olmazlar):
    1-arka ve yan karartılmış camlar.
    2-adaptif hız sabitleyici-ACC
    3-trafik sürüş asistanı-Traffic Jam Assist
    4-Atlantik mavi- shetland iç döşeme(Alcantara/Art velours)
    5-Alüminyum alaşım stepne

Belki;
    1-panaromik açılır cam tavan
    2-Madrid Jant-17'
    3-geri görüş kamerası-rear assist

Arkadaşlar, yorumlarınızı alalım. hangiler kullanışlı ?
    Opsiyonlar satarken değil kullanırken daha önemli diye düşünüyorum !
    teşekkürler

• seastar76 kullanıcısına yanıt
    Bu araca Sürüş Profili Seçimi eklenmeli hocam

Olmazsa olmazlarınızdan; alüminyum alaşım stepneyi gereksiz buldum.
    20 yıldır araç kullanıyorum, 2 veya 3 defa stepneyi takmışımdır.
    Stepne görünen bir yerde değil. Tek janta 500 lira fark isterler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 18 Aralık 2017; 14:12:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Olmazsa olmazlarınızdan; alüminyum alaşım stepneyi gereksiz buldum.
    20 yıldır araç kullanıyorum, 2 veya 3 defa stepneyi takmışımdır.
    Stepne görünen bir yerde değil. Tek janta 500 lira fark isterler.

son 5 yıldır stepnesiz araç kullanan biri olarak yazmıştım ( Polo Bluemotion da araç tamir kiti mevcut. kullandım mı ? hayır, ama olsa daha rahat gider insan).
  • quote:

Orijinalden alıntı: seastar76

quote:

genelde hanımkullanıyor, kısa mesafe ve şehir içi ağırlıklı, DSG ve TSI düşünüyorum.

Belki;
    2-Madrid Jant-17'

teşekkürler

Uzun mesafe kullanmıyorsanız ACC yi tavsiye etmiyorum, trafikte takip etmesi baştan cazip gelse de çok kullanılmıyor. Ya da alıyorsanız auto park ile alın en azından CC ve park sensörü opsiyonunun fiyatını düşerler. Cinsiyet ayrımcılığı olarak düşünülmesin ama Auto park kadınlar için oldukça faydalı bir opsiyon ve geri görüş kamerası ile tamamlayınca hayatlarını oldukça kolaylaştırıyor.

Stepneyi ben janta birşey olursa uygun fiyattan elimde yedek olsun diye almıştım. (Daha doğrusu ince talep etmemiştim) daha sonra hepsiburadadan ince alıp bagajı 12 cm kadar derinleştirdim. Yedek de depoda duruyor.

Anahtarsız giriş & çalıştırma , sürüş profili seçimi, app-connect aktivasyonu (bence mutlaka olmalı) , ergoactive koltuk tercih edilebilir.

Ben de aşağıdaki opsiyonlarla eşime satın almıştım. Bunlar hakkında aklınıza takılan bir soru olursa cevaplamaya çalışırım.

PB4 Ergoactive koltuklar // PDA Sürüş profili seçme özelliği // PF2 Adaptif Hız Sabitleyici ve Front Assist // PFD Dynamic Light assist // PXD Gündüz Ledli bi-xenon farlar // WDB Park Asistanı// 4I3 Keyless Entry // 7W1 Çarpışma Hazırlığı // KA1 Geri Park kamerası

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

quote:

Belki;
    2-Madrid Jant-17'

teşekkürler

Uzun mesafe kullanmıyorsanız ACC yi tavsiye etmiyorum, trafikte takip etmesi baştan cazip gelse de çok kullanılmıyor. Ya da alıyorsanız auto park ile alın en azından CC ve park sensörü opsiyonunun fiyatını düşerler. Cinsiyet ayrımcılığı olarak düşünülmesin ama Auto park kadınlar için oldukça faydalı bir opsiyon ve geri görüş kamerası ile tamamlayınca hayatlarını oldukça kolaylaştırıyor.

Stepneyi ben janta birşey olursa uygun fiyattan elimde yedek olsun diye almıştım. (Daha doğrusu ince talep etmemiştim) daha sonra hepsiburadadan ince alıp bagajı 12 cm kadar derinleştirdim. Yedek de depoda duruyor.

Anahtarsız giriş & çalıştırma , sürüş profili seçimi, app-connect aktivasyonu (bence mutlaka olmalı) , ergoactive koltuk tercih edilebilir.

Ben de aşağıdaki opsiyonlarla eşime satın almıştım. Bunlar hakkında aklınıza takılan bir soru olursa cevaplamaya çalışırım.

PB4 Ergoactive koltuklar // PDA Sürüş profili seçme özelliği // PF2 Adaptif Hız Sabitleyici ve Front Assist // PFD Dynamic Light assist // PXD Gündüz Ledli bi-xenon farlar // WDB Park Asistanı// 4I3 Keyless Entry // 7W1 Çarpışma Hazırlığı // KA1 Geri Park kamerası

yanıt için teşekkürler.
    opsiyon demek artı bütçe demek, artık keseye göre hesaplar dururuz.

en çok merak ettiğim ACC ,nasıl çalışma prensibi? anlatıranız sevinirim.
    3-4 ayda bir Antalya-İzmir yapıyorum kendim,
    daha önce ağır kaza atlatmıştım hıza bağlı, lane assist de gider aslında... teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seastar76 -- 18 Aralık 2017; 17:21:9 >

• Golf 1.6 TDI 115BG DSG Comfortline BEYAZ, 116.000'e kapora verdim, perşembe ya da cuma teslim alacağım.

Aracı alınca seramik kaplama, cam filmi vs. neler yaptırmamı önerirsiniz?

Youtube'de bir video izledim, araca sonradan yağmur sensörü ve far sensörü ekletilebiliyormuş. Doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Golf 1.6 TDI 115BG DSG Comfortline BEYAZ, 116.000'e kapora verdim, perşembe ya da cuma teslim alacağım.

Youtube'de bir video izledim, araca sonradan yağmur sensörü ve far sensörü ekletilebiliyormuş. Doğru mudur?

Hayırlı olsun iyi tercih iyi fiyata aldınız.

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar hayırlı olsun.En iyisini yaptınız.18 li modellerde 60 lık vergi dilimine girecek araç.

istanbuldanmı araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Golf 1.6 TDI 115BG DSG Comfortline BEYAZ, 116.000'e kapora verdim, perşembe ya da cuma teslim alacağım.

Hayırlı olsun iyi tercih iyi fiyata aldınız.

hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Antalyadan aldınız sanırım.

zubizu dışında indirim yapıldımı acaba?

Hocam Zubizu indirimi ile 121.000 oluyor.
    Antalya'da araç yok, gelecek araçlar için de 119 dan aşağı fiyat vermediler. Ben de başka ilden aldım, satış temsilcisi fiyat aramızda kalsın, dediği için bayi adı vermeyeyim.

İstanbul tercih etseydim 115.750 ye, 115.500'e filan alınabilirdi sanırım. Ama İstanbul bana daha uzak ve bana göre karışık bir şehir diye tercih etmedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

quote:

Belki;
    2-Madrid Jant-17'

teşekkürler

yanıt için teşekkürler.
    opsiyon demek artı bütçe demek, artık keseye göre hesaplar dururuz.

en çok merak ettiğim ACC ,nasıl çalışma prensibi? anlatıranız sevinirim.
    3-4 ayda bir Antalya-İzmir yapıyorum kendim,
    daha önce ağır kaza atlatmıştım hıza bağlı, lane assist de gider aslında... teşekkürler

Adaptif cruise control bir radar vasıtası ile öndeki aracın hızına göre ayarlanabilir bir takip mesafesini hızınıza göre koruma prensibiyle çalışıyor.

Çok yoğun bir trafikte hızı 150km/sa e de sabitleyebilirsiniz, önünüzde yavaş seyreden bir araç varsa, onun peşinden otomatik şanzımanlı araçlarda min. 0km/sa hıza kadar takip edebilir. (Manuel için bildiğim kadarıyla min 30). Aracı tamamen durdurup, yaklaşık 5 sn içinde tekrar kaldırabilir. Bu süreyi aşan duraklamalarda "res" tuşuna basmanız ya da gaza dokunmanız gerekir tekrar kalkış yapmak için.

Çevre yolunda seyrederken kırmızı ışığa yaklaştığınızda önünüzdeki araçlar ile birlikte yavaşlayıp durabilir. Önünüzdeki araç ani bir frenleme yaparsa sistemin sağlayabildiğinden yüksek bir frenleme ihtiyacında görsel ve sesli ikaz vererek frene basmanız konusunda da sizi uyarıyor. Yol üzerinde mevcutta duran bir araç var ise sistem bunu algılayıp durmaz. Önünüzde seyir halindeki bir araca göre hızını ayarlıyor.

Makyaj öncesi araçlarda tampon altı panjur bölgesine yerleştirilen radarlar artık VW simgesinin arkasına yerleştiriliyor lansmanda gördüğüm kadarıyla. Yenisini kullanmadım ama tampon altına yerleştirilenlerde direkt darbe almasa dahi yüksek bir sarsıntıda kalibrasyonu bozulabiliyor, yenisinde de bu çok farklı olmayacaktır. Bunun çözümü için servise gitmeniz gerekir. Bunun haricinde sistemin çalışmasını engelleyecek bir durum varsa ACC devredışı kalır. (Yoğun yağmur, radarın ön yüzünün çamur vs gibi dış etkenlerce kapanması...) ACC devredışıysa CC özelliğini de kullanamazsınız.

Lane&sign assist DLA özelliği alındığında aktif edilebiliyor (Ayna altında bulunan kamera iki özellik için ortak), açıkçası ben açtırmadım. Bir ara denersem bilgi veririm.

• Kredi kartın hesap günü gelmediği için 20 tl ilk benzin aldım .nasılsa bir gün idare etsin diye .20 liralıkbenzin attım ama gösterge yine 0 km yazıyor ...neden acaba bilen var mı

• my1863 M kullanıcısına yanıt
    Az benzin alınca şamandrada etkileşim olmuyor.Daha önce farklı markada başıma geldi ve bu olayı yaşayan çok kişi var

• quote:

Kredi kartın hesap günü gelmediği için 20 tl ilk benzin aldım .nasılsa bir gün idare etsin diye .20 liralıkbenzin attım ama gösterge yine 0 km yazıyor ...neden acaba bilen var mı

3.5LT benzin şamandırayı kımıldatmadığı içindir :)
  • quote:

Kredi kartın hesap günü gelmediği için 20 tl ilk benzin aldım .nasılsa bir gün idare etsin diye .20 liralıkbenzin attım ama gösterge yine 0 km yazıyor ...neden acaba bilen var mı

Çoğu arabanın yolbilgisayarı detaylı şekilde yazılıma sahip degil.

Örnek vermek gerkirse 100 kmde 15 litre yakıt yaktıgını düşünürsek ve depoda 5 litre kalıp 20 ltlik yani 5 litre yakıt alsanız dahi veride degişme veya göstergede bu degişmez depoda toplam 10 litre yakıtınız var ve siz 100 km 15 litre yaktıgınız için deponun icerisinde en az 15 ve yukarısında litre olması gerekiyor ki veri degişsin.

Siz 8 litre yakıyorsunuz deponuzda üstü olması gerekiyor

Yol bilgisayarını sıfırlayın öyle deneyin büyük olasılıkla veriler gelcektir ama anlık sekilde olabildiğince ekonomik kullanın ilk başta degerler yüksek olcagından göstermeyebilir.

• quote:

Bu hava koşullarında kesinlikle seremik veya benzeri boya koruma yaptırmayın, hem saglıklı üstünde tutunamaz hemde bol su yagmur görcegi için ömrü dahada kısa olur paranıza yazık. Sonuç itibariyle seramik kaplama güneşten ve dış etkenden korumak için yapılır bu hava şartlarında gereksiz.

Mayıs ayında yaptırın havaların ısındıgı dönemde.

Kavucuk paspas, bagaj havuzu alın, kapı içine krom yapabilirsiniz, krom pedal seti...

Cam filmi sizin keyfinize kalmış, yine arastırırsanız orjinali gibi duran filmler var yeşilimtraklı duran ondan yaptırmanızı tavsiye ederim...

Aracınıza her türlü hersey yaptıra bilirsiniz fakat bu maliyetli olur. Nedeni ise işçilik gerektiren durum oldugu için.

Atıyorum fabrika cıkışlı 1000 liraya yaptırcagınızı 2000 binliraya yaptırırsınız.. bunları göz önünde bulundurarak bazı şeyleri yaptırım. 2000 lira pahalı degil ama fabrika cıkışlı yaptırmak varken sonradan dısarda yapılanları gereksiz buluyorum..

Aracınızı kendiniz yıkıyor olcaksanız meguiars markanın ürünlerini tavsiye ederim, hobi olarak yıkıyacak olursanız daha güzel markalar var. Piyasada bulabilecegini en iyi marka bu

Kalitesiz markalardan uzak durun. Aracınıza kimyasal ürün sokmayın parfüm olur, koku olur.

Eger koku tercih ederseniz mum veya gladenin paket içerisinde kurutulmuş ürünü var giyisiler için onu tercih edin.

Hayırlı olsun

• 
Sayfa: önceki 24632464246524662467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.