Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
53.003
Cevap
508
Favori
3.447.629
Tıklama
Giriş
    3492 Mesaj

Segment karmaşası var biraz Audi Q2 yada C4 Cactus/C3 Aircross Renault Captur Jeep Renegade vs biraz karışık.

CrossCoupe diye birşey çıkacaktı bi ara zaten Golf 7 Variantlrda Alltrack ler var onun gibi olmuş biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    matador_mirkhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Troc opelin daha yeni çıkardığı CrosslandX ile birebir aynı gibi. Çift renk tasarım,segment vs vs ama hoş araba olmuş.

https://m.youtube.com/watch?v=bnuRmtHAxdw

Güzel olmuş, Q2 ile aynı platformda. Yaşadığım yerde epey Q2 görüyorum.
    Fiyatı doğru olursa iş yapabilir.

Öyle bir araç alacak olsam gözümü karartıp Cactus fln alırdım.

http://www.citroen.co.uk/about-citroen/concept-cars/c4-cactus-airflow-2l

• Yarbay
    9582 Mesaj

aracınızı kaça alıp sattıgınızın bizler açısından pek bir önemi yok, kafa karıştırmayada gerek yok hersey ortada zaten deneyimli arkadaşımızsınız.

Önemli olan satarken içinizin rahat etmesi.

Araba konusunda hakkısınız aynı düşünceleri paylaşıyorum.

Benimde aklımda yeni astra 1.4 atmosferik var.

Bundan bir ay önce 74 binliraydı, enjoy için multi medya ve jant opsiyonuyla 76 bine felan geliyordu. %10 indirimle 68 bin civarına alınır düşüncesi vardı.

Şimdi baktıgımda fiyatı artmış 2 binlira..

Sahibinden sitesinde astra bayisi ilan vermiş sıfır için 69 civarı yazıyordu... şimdi onlarda biraz fiyatını şişirmişler..

Şuanda 68 bine bulman çok zorr.

Motoru önemsemeyip sıfır almak için astra alınır,alınabilecek en iyi konumda olan araba..

Diger markalarada bakınıyorum alınırmı alnır ama indirim oranları cok düşük, düşük oldugu gibi arabaların kaliteleride düşük.

Herkesin bütcesi belli , sıfıra yönelmelerini isterim 2. El alacak arkadaşlarada cok iyi araştırıp acele etmeden dogru düzgün araba almaları.

Her markaya açık olup fiyat kıyaslaması yaparak dogru rakam çıkarıp ona göre deger biçsinler.. honda city 1.4 es 2009 model 45 binlira 2015 astra 1.6 55 binlira

Astra j konusuna gelince ben halen seviyorum , uygun fiyatlı bulsam alırım alınacak arabalar katagorisinde gerek fiyatca gerekse tasarım ile bana göre ön planda.

3 ay önce 4 bin kmde mavi 1.6 astra 54 bine satıldı.

Ozamanlar 50 binliraya temiz temiz gidiyordu

Ben adama 47 bin verdim, tabi vermedi 53 bine verecek gibiydi... araba zaten saniyede satıldı

3 ay geçti şimdi 50 bine araba yok onun gibisine yakın arabalarda 57-60 bin istiyor. Kız gibi arabaydı ona çok üzülüyorum..

60 bini verdikten sonra 10 katar sıfır alınıyor mantıgı ile 60 binliralık arabalardan uzak duruyorum.

Japon arabaları nerdeyse 5 yıldır çok durgun ve ilerleme yapamadı motor konusunda, tamam 1 sefer çıkardın sorunsuz dört dörtlük artık turbolu benzinli , 1.5 1,6 motora geçi ver..

Toyota bmw ile ortak oldu , birisi digerine elektrikli motorunu vercek , birisi digerine 1.6 dizelini vercek

Bmw ye eyvallah i8 tmm eeee nerde toyotaa.

Vala herkesin hakkında hayırlısı olsun , çok konuşulacak konulR var.

Mantık çercevesinde iyi araştırıp iyi karar verin.

Kötüye veya olumsuzada karar verseniz arastırdım bilerek görerek severek araba aldım deyin.

Şuanda fluence dizel şirket aracı kullanıyorum, eskiden çok iyi gelen araba vasat teneke geliyor. Yol sesi, cukur tümsekler ne varsa arabanın içinde.

Fluence alırmıyım alırım ama herşeye boyun egerek.

|
    |
    JNG90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    9582 Mesaj

Gereken cevabı bir arkadaşım yazmış...

Her yazılanları bilin görün ögrenin fakat herseyi kafaya takarak istediğiniz arabadan vazgeçmeyin.

En sorunsuz şanzıman bile arıza verir belki o sizede gelebilir.

Hangi marka olursa olsun şans işi. Bir şeyi yalayacagınız varsa yaşarsınız,

Arkadaşlar hayırlar tiguan vakasını motorda sıkıntı vardı mahkeme yoluyla iade süreci oldu.

Audi a3 sedan bayiden çıkıp dsg arızalandı bayi aravı geri almayı kabul edip hb model verelim demişler kabul etmemiş davalık olacaklardı enson.

Dsg degişen zaten var,

Elektronik aksam klima yönlendirici ses yapma, komple gögüs söküldü,

Dizel motorun benzinli gibi yakması.....

Konsolda catlaklık... kişi aracı teslim alırken şans eseri video cekiyor arac içinde.. daha sonra farkediyor

Bayiye görüyor durumu anlatıp videoyuda izletiyor o güne ait

Sorunsuz ilini hallediyor.

Sizler olayların arka planını hiç bilmiyorsunuz, otomotiv sekteründeyim iki yıldır... arac yapımında her pislik dönüyor.

Yemin ederim sıfır araba almaktan korkar oldum, migdemde kaldırmıyor arka plandakileri...

Sizin tek yapmanız gereken ilk önce Allah'a bırakın sonrasında şansınıza bırakın...

Dsg miş bilmem neymiş araba almanızı engelmesin, bilip alıyorsunuz en önemlisi bu.

Zaten son 2 yılda arıza durumları azaldı , pek şikayet duymadım.

Hangi otomatik olursa olsun sizin tek yapmanız gereken vitesi n e almamak, bayır aşagı, 3-5 dk beklemeler felan komple n konumunu unutcaksınız, uzun yoldada aracı bayag dinlendirmek . 10 dakka duruyorsanız 25 dakika durun dinlendirin.

Bundan sonrası zaten şanzımanın işçilik kalitesine kalmış... ya bozulur, yada ömür boyu kullanır balata degiştirirsiniz.

Araç alırken hangisinin içinde rahat ediyorsanız, benimsiyorsanız onu tercih edin.

Tiguan haric 3008 kadraj kugaya bindim içinde en en rahat hissettipim benimsediğim 3008 oldu.

Peugeot dersin o dersin bu dersin 3008 gözü kapalı alırım.

Bu yüzden istediğiniz aracı arastırın aracı bilipte alın.

Bilmeden alırsanız keşkelerle yasarsınız.

Golf aldınıx dsg de sorun çıktı... bilerek aldım , severek aldım huzurlu şekilde aldım. Arızasına katlanıyorum şimdi demelisiniz...

Korkuyorsanız baska arabaya yönelin . Ondada baska sorun çıkar bunuda unutmayın..

Ben herkese dsg tavsiye etmem ama belirttiğim gibi son 2 yılda yani 2015 model ve sonrasında arıza durumu azaldı.

|
    |
    m044010 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3759 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

1.4 tsi motoru 1500- 2000 devir arasında kullanmak bir soruna yol açar mı? En ekonomik devirlerde :)

Yok hocam zaten DSG o devirlerde kullanıyor. Ama arada kısa süreli yüksek devirli kullanım yapmanızın araca faydası olacaktır.

Trafik varken düşük devir kullanmak zor oluyor hocam. 2500 3000 devirde de kullanıyorum

Tşk ler

|
    |

1.5 tsi motorun makyajli golf 7 de olnayacağı direk golf 8 kasada bu motorla tanişacağını duydum doğruluk payi nedir? Anladığım kadarıyla 1 yil sonra golf 8 tanitilmis olacak ve 2018 sonu 2019 basinda satisi baslayacak. Bu durumda golf 7 makyajli highline almak mantıklı olur mu ?

Orijinalden alıntı: kaydırak

Merhaba arkadaşlar

1.5 tsi motorun makyajli golf 7 de olnayacağı direk golf 8 kasada bu motorla tanişacağını duydum doğruluk payi nedir? Anladığım kadarıyla 1 yil sonra golf 8 tanitilmis olacak ve 2018 sonu 2019 basinda satisi baslayacak. Bu durumda golf 7 makyajli highline almak mantıklı olur mu ?

Evet bende duydum.Golfe şu anki makyajlı kasada 1.5 motor gelmeyecek.Carviser youtube kanalında da eleman diyordu 1.5 motor golfe gelmeyeceğini...

8 temmuzda 105.800 aldığım araç şu an liste fiyatı 119.500 tl oldu.İmkanınız varsa beklemeyin alın geçin,durdukça fiyatlar hergeçen gün yükseliyor
    |
    |

Orijinalden alıntı: leon_312

Gereken cevabı bir arkadaşım yazmış...

Her yazılanları bilin görün ögrenin fakat herseyi kafaya takarak istediğiniz arabadan vazgeçmeyin.

En sorunsuz şanzıman bile arıza verir belki o sizede gelebilir.

Hangi marka olursa olsun şans işi. Bir şeyi yalayacagınız varsa yaşarsınız,

Arkadaşlar hayırlar tiguan vakasını motorda sıkıntı vardı mahkeme yoluyla iade süreci oldu.

Audi a3 sedan bayiden çıkıp dsg arızalandı bayi aravı geri almayı kabul edip hb model verelim demişler kabul etmemiş davalık olacaklardı enson.

Dsg degişen zaten var,

Elektronik aksam klima yönlendirici ses yapma, komple gögüs söküldü,

Dizel motorun benzinli gibi yakması.....

Konsolda catlaklık... kişi aracı teslim alırken şans eseri video cekiyor arac içinde.. daha sonra farkediyor

Bayiye görüyor durumu anlatıp videoyuda izletiyor o güne ait

Sorunsuz ilini hallediyor.

Sizler olayların arka planını hiç bilmiyorsunuz, otomotiv sekteründeyim iki yıldır... arac yapımında her pislik dönüyor.

Yemin ederim sıfır araba almaktan korkar oldum, migdemde kaldırmıyor arka plandakileri...

Sizin tek yapmanız gereken ilk önce Allah'a bırakın sonrasında şansınıza bırakın...

Dsg miş bilmem neymiş araba almanızı engelmesin, bilip alıyorsunuz en önemlisi bu.

Zaten son 2 yılda arıza durumları azaldı , pek şikayet duymadım.

Hangi otomatik olursa olsun sizin tek yapmanız gereken vitesi n e almamak, bayır aşagı, 3-5 dk beklemeler felan komple n konumunu unutcaksınız, uzun yoldada aracı bayag dinlendirmek . 10 dakka duruyorsanız 25 dakika durun dinlendirin.

Bundan sonrası zaten şanzımanın işçilik kalitesine kalmış... ya bozulur, yada ömür boyu kullanır balata degiştirirsiniz.

Araç alırken hangisinin içinde rahat ediyorsanız, benimsiyorsanız onu tercih edin.

Tiguan haric 3008 kadraj kugaya bindim içinde en en rahat hissettipim benimsediğim 3008 oldu.

Peugeot dersin o dersin bu dersin 3008 gözü kapalı alırım.

Bu yüzden istediğiniz aracı arastırın aracı bilipte alın.

Bilmeden alırsanız keşkelerle yasarsınız.

Golf aldınıx dsg de sorun çıktı... bilerek aldım , severek aldım huzurlu şekilde aldım. Arızasına katlanıyorum şimdi demelisiniz...

Korkuyorsanız baska arabaya yönelin . Ondada baska sorun çıkar bunuda unutmayın..

Ben herkese dsg tavsiye etmem ama belirttiğim gibi son 2 yılda yani 2015 model ve sonrasında arıza durumu azaldı.

2-3 seferdir yazıyorsunuz ben de soruyorum ama net cevap alamadım, siz otomotiv sektörünün neresindesiniz tam olarak? Üretim ve kalite yönetiminde ne tür bir tecrübeniz var? Miğdeniz kaldırmıyormuş, neler dönüyormuş, Allah'a ve şansınıza güvenecekmişsiniz, neler neler dönüyormuş? Anlatın ama bunu net olarak bilgilerle , yaşanmış tecrübelerle yer ve zamanı da ekleyerek verin ki herkes bilsin neler döndüğünü. Yok merdiven altı tamirci/ikinci el simsarı ağzıyla konuşacaksanız hiç başlamayın, ben hiç sormamışım varsayın.

Net olarak binlerce kişinin emeğini böyle saçma sapan yorumlarla yaftalayacak kadar tecrübeyi kendinizde gördüğünüze göre, muhtemelen "2 sene" kısmında tevazu gösteriyorsunuz; aslında bu sektörde çok daha uzun süren bir tecrübeniz var , birçok fabrikada çok farklı kademe ve görevlerde yer aldınız. Ya da klasik ben havayı kokladım herşeye hakimim havasındasınız ki bu bana daha olası geliyor. Hangi fabrikada çalıştığınızı öğrenebilir miyim?

Üretimin her aşamasında yapılan kalite kontrolleri , takip edilen onlarca metrik, bunlara rağmen oluşan hatalarda müşteri şikayetleri sonrası arka planda sebebi anlamak ve yok etmek için yapılan projeler (üretimin her kademesinin katılımıyla) verilen emekler sizin bu şekilde yaftalayacağınız kadar ucuz değil.

Yazıp yazmamak konusunda çok kararsız kaldım ama bu kadar hadsizliği de benim midem kaldırmadı.

Selametle.

• Yarbay
    9582 Mesaj

Sizin migdeniz kaldırır veya kaldırmaz, benim yapılanlara kaldırmıyor yapacak birsey yok.

Burdaki amacını herkes biliyor. 2013 yılı itibariyle golf sayfasındayım ozamanlar farklı sektördeyim, insanlara tek söylediğim aracı araştırıp bilipte almaları yönündeydi.

Şimdi ise üzerine ilaveten türklerin montaj kalitesini ve parcaların üretim süresinden gecen olunsuzluklarını ve iş tamamen şansa döndüğünü söylüyorum.

Kimileri vicdanen çalırken kimisi ben işi yapar eve giderim peşinde.

Yine belirtiyorum ben mühendis degilim, çalışmalarımda yok

Üretm takım lideriyim.

Siz döktüre bilirsiniz şunçakışmam var şurda görev yaptım diye. Yukardaki aşagı tarafı bilmez, aşagıdaki yukarıyı bilmez.

İşçilerin netür durumda çalıştıgını hiçbilmezsiniz..

Mideniz bunları kaldırıyorda... enpati kurup işçilerin durumunu niye göz ardı ediyordunuz.

Yaptıgınız çalışmalar işçiyi iyileştirme yönünde olsun..

Çıkarsın ik ya önerini verirsin.

Bir arkadaşın konsolun orta tarafında çatlaklık vardı.... o catlagı götmemek elde degil....

Sorarım nerde kalite nerde, denetim ...

O çatlagı eşşek gibi görmüşlerdir... bunlarıda söyleyin bir kişinin 1 dakikalık hatası kaç kişinin emeginin harcandıgını...

Eger o catlaklık fark edilip montajdan çekilseydi o parca kaç saatte yapılcaktı ve o parcagı takan işçinin burnundan basıl gelcegini anlatın bize.

Bu yüzden yazdıklarım midenizi kaldırmıyordur, suratınız kızarıyordur.

|
    |
    gurkans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Sizin migdeniz kaldırır veya kaldırmaz, benim yapılanlara kaldırmıyor yapacak birsey yok.

Burdaki amacını herkes biliyor. 2013 yılı itibariyle golf sayfasındayım ozamanlar farklı sektördeyim, insanlara tek söylediğim aracı araştırıp bilipte almaları yönündeydi.

Şimdi ise üzerine ilaveten türklerin montaj kalitesini ve parcaların üretim süresinden gecen olunsuzluklarını ve iş tamamen şansa döndüğünü söylüyorum.

Kimileri vicdanen çalırken kimisi ben işi yapar eve giderim peşinde.

Yine belirtiyorum ben mühendis degilim, çalışmalarımda yok

Üretm takım lideriyim.

Siz döktüre bilirsiniz şunçakışmam var şurda görev yaptım diye. Yukardaki aşagı tarafı bilmez, aşagıdaki yukarıyı bilmez.

İşçilerin netür durumda çalıştıgını hiçbilmezsiniz..

Mideniz bunları kaldırıyorda... enpati kurup işçilerin durumunu niye göz ardı ediyordunuz.

Yaptıgınız çalışmalar işçiyi iyileştirme yönünde olsun..

Çıkarsın ik ya önerini verirsin.

Bir arkadaşın konsolun orta tarafında çatlaklık vardı.... o catlagı götmemek elde degil....

Sorarım nerde kalite nerde, denetim ...

O çatlagı eşşek gibi görmüşlerdir... bunlarıda söyleyin bir kişinin 1 dakikalık hatası kaç kişinin emeginin harcandıgını...

Eger o catlaklık fark edilip montajdan çekilseydi o parca kaç saatte yapılcaktı ve o parcagı takan işçinin burnundan basıl gelcegini anlatın bize.

Bu yüzden yazdıklarım midenizi kaldırmıyordur, suratınız kızarıyordur.

Aldığım cevap tahmin ettiğimin ötesinde değil, keşke hiç yazmasaymışsınız. Ergonomi konusunda harcadığımız mesai ve yatırım konusunda hiçbir fikriniz olmadığı ortada, ya da benim çalışma arkadaşlarımla olan iletişimim konusunda ancak atıp tutarsınız çünkü en ufak bir bilginiz yok.

Uzun uzun döktürmüş, zahmet etmişsiniz. Türkiye'deki üretim kalitesi ve anlayışı dünyadaki birçok fabrikanın ötesindedir. Bunu sizin görmediğiniz sonuçlar gösteriyor, bunlarla pek ilginiz olmadığı da ortada zaten böyle bir farkındalığı beklemiyorum. Ama ülkede insanların kalitesizleşmesi, eğitim seviyesinin düşmesi ( işçisinden yöneticisine) sonucunda bu konumun çok uzun süreceğini de düşünmüyorum.

Ben sizden net örnek istedim, siz demagoji yaptınız.

Siz "Sahibinden" takım liderliğine devam edin , üretim konusundaki bilginiz ve kaliteniz ortada, kendi anlayışınızı sektörün tüm emekçilerine mal etme gibi bir destursuzluk yapmayın!

• Yarbay
    9582 Mesaj

Ben size net konustum.

Muhendis degilim, projem yok, takım lideriyim.

Yukarısı aşagı bilmez, aşagısı yukarıyı bikmez dedim bunlar size yönelik cevaptı...

Sizin iyimser demogojinize karşılık demogoji yaptım. Arkadaslar arkada olanların aslı astarını bilsinler diye...

Sizinle hiçbir zaman anlaşamayız, ikimizde zıttı savunuyoruz.

Sizin kaliteniz üniversite, ankara bazında konusuyorum

Odtülü mühendislerin olması kaliteyi yükseltmez, arge calısması var diye kaliteyi yine yükseltmez.

Alman makinaların var diye yine kaliteyi yükseltmez

Arkadaşlara şunu söylüyorum tek örnek tek cevap

Evinizdeki takım cantasından civata alın ucunu körertin onunla biryere delik acın tutarmı tutmazmı..

Aynı şekilde civata ve somun civatayı sonuna yamuk sokun geçirmeye calısın

Eeeeeee nerde kalite , nerde araştırma nerde odtülü

Hepsi yukarda klimalı yerde bilgisayar basında cayını yudumluyor.

Ben takım lideriyim kök neden sonuç araştırıyorum

Parca kaynaklımı, montaj hatasımı....

Bir işçinin saniyelik hatası o parcanın girdiği yeri hurda eder kullanılması elzem degil fakat iş görür vaziyette kılavuz ile acılıp montajlanıyor...

Arkadaşlar disiplin önemlidir, odtü mezunlarıyla iş yapmak kaliteyi arttırmaz, hersey işcinin elinde olan birsey..

Arabalardaki kronik arıza hataları ust taraf klimalı yerde oturanlar yapıyor. Parca iyileştirmesi yapılıyor parca üretime işçiye veriliyor .:.

Demogojiyi arkadaslara yaptım.

|
    |

• Binbaşı
    1721 Mesaj
    Siz bana nerede çalışıyorsunuz onu bir söyler misiniz?

İşçi hata yapmasın diye eğitim düzenlenir, poke-yoke çalışmaları yapılır, hata önlemeli ekipmanlar kullanılır. İşler sizin sorumlu olduğunuz bir istasyondan ibaret değil ki orada da bu anlattıklarınıza göre işi ne kadar layıkıyla yaptığınız tartışmaya açık. İşçi arkadaşım o hataları yapmasın, yaptığında hatası görülüp düzeltilsin diye ordasınız takım lideri olarak, sanırım bu size açıklanmamış. ÇAlışma gruplarının sorumlu imalat mühendisleri olur, bir yandan da proses mühendisleri vardır.

Anlaşamamamız normal, sizin fikriniz ve zikriniz ortada, herkesi de böyle görüyorsunuz.

Her neyse ben net örnek göremediğim için bu anlamsız tartışmaya devam etmeyeceğim.

*Bana net örnek diye sunduğunuz IP çatlağı konusunda da tek bir yorumum olacak, IP bir sub-assembly komplesidir. Ayrı bir hatta toplanır, manuel ya da konveyör hatlar ile montaj hattına gelir. Araç modeline hattına göre değişir ama Trim hattının ortalarında bir yerde gövdeye montajı yapılır. Sonrasında da montaj hattının yaklaşık 2/3 ü (Trimin devamı, şasi ve final hattı) devam eder ve özel bir aydınlatma altında end of line kontrolleri vardır. Soru şu ; bu çatlağı bunca insanın görüp müdahale etmemesi mi yoksa bu hatanın enjeksiyondan itibaren herhangi bir noktada gözle görülemeyecek seviyede oluşup, son noktaya kadar titreşim ve sıcaklık değiimleri ile bu hale gelmesi mi olası? Ben sadece fikir yürütüyorum, bu müşteri şikayeti açılıp, konu araştırıldığında çok farklı bir noktada da çıkabilir. Ama öyle bir kişinin hatası sonucunda, araç müşteriye kadar kimse görmeden gitmez. Öyle "eşşek gibi" görülecek bir durum olmayabilir yani sizin ağzınızla.

Benim için konu kapandı, selamlar.
    |
    |

• Yarbay
    4078 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Troc opelin daha yeni çıkardığı CrosslandX ile birebir aynı gibi. Çift renk tasarım,segment vs vs ama hoş araba olmuş.

https://m.youtube.com/watch?v=bnuRmtHAxdw

Güzel olmuş, Q2 ile aynı platformda. Yaşadığım yerde epey Q2 görüyorum.
    Fiyatı doğru olursa iş yapabilir.

Öyle bir araç alacak olsam gözümü karartıp Cactus fln alırdım.

http://www.citroen.co.uk/about-citroen/concept-cars/c4-cactus-airflow-2l

Benimde çok ilgimi çekiyor Cactus, yekpare ön koltuğu için bile alırım Amerikanvari

Çocukken İstanbulda bindiğimiz Amerikan dolmuş taksiler öyleydi

Golf 7.5 Tungsten Gri 1.0 TSi / Manuel Forever...

• Yarbay
    4078 Mesaj

Üstadım, Türkiyedeki üretim kalitesi konusundaki tespitlerinize katılıyorum.

Bazı konularda ciddi önyargılı davranıyoruz. Şayet Honda Civic gövde
    deformasyonu sorununu takip ettiyseniz orda da aynı durum vardı. Herkes İngiltere
    üretimi HB'lerde sorun olmadığını, Civic Sedan'ın üretim kalitesi (TR de üretiliyor)
    yüzünden sorun olduğunu düşünüyordu. Atladıkları konu ise HB ile Sedan araçların
    tasarım farklılığı idi.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan arkadaşların atladığı bir diğer nokta da şuydu,
    Yeni Civic Sedan ABD'de de üretiliyordu ve yapısal sorunların hepsi aynen onda da vardı.
    Hemde aynı noktalarda. Resim ve belgeleri paylaşmamıza rağmen bu fikri yıkamadık insanlarda.
    |
    |

Golf 7.5 Tungsten Gri 1.0 TSi / Manuel Forever...
  • Binbaşı
    1337 Mesaj
    Vw de merkezi kilide rağmen aracın tüm kapılarının içerden açılmasını engellemek için bir ayar var mı ?
    871 Mesaj
    Merhaba değerli arkadaşlar. Golf 7 için kaliteli ve uygun bagaj havuzu tavsiyesi alabilir miyim?

yps plast tercih edebilirsiniz

|
    |
    Yılın Üyesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Vw de merkezi kilide rağmen aracın tüm kapılarının içerden açılmasını engellemek için bir ayar var mı ?

Sadece arka kapılar hocam. Arka kapılarda içten çocuk kilidi atabilirsiniz. Maalesef A4'teki gibi sürücü kapısından düğme yok.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Çok teşekkürler. 3 kalite var sitede. Ekonomik, standart, lux şeklinde. Standart olan iş görür mü?

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

http://www.bagajhavuzu.com/sm/VOLKSWAGEN/volkswagen_golf_7_hb_5_kapi_2012_2013_2014_2015_2016_2017_3d_bagaj_havuzu

|
    |
SEO
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.