Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
458
Favori
3.637.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24252426242724282429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WoW STORMRAGE

Merhaba arkadaşlar

Şuan 2016 Polo Lounge kullanıyorum niyetimde sıfır 1.4 tsi 125hp DSG Highline Golf almak var, önümüzdeki sene 1.5 motorların geleceği söyleniyor sizce alırsam ileride zarar edermiyim ?

1.4 motor uzun süredir kullanıldığı için sağlamlığı tercih sebebim, 1.5 yeni olduğu için çok sıcak değilim, iyi forumlar

Merhaba hocam,

Vw de zarar olmaz kolay kolay Mayıs sonunda 1.4 tsi dsg highline Atlantik mavi araç aldım 106.500 tl ye araç liste fiyatı oldu 119.600 tl hadi % 3 indirimle 116 bin civarı şu an fiyatlar.. 10 bin fark etti 3 ayda

1.5 motorlar gelene kadar fiyatlar daha çok değişir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni araç alternatiflerim arasında golf mevcut ama bu dsg beni oldukça sogutuyor açıkçası. Mutlaka arıza verir ya erken yada geç ama nutlaka verir diyorlar. Bu doğrumudur? Hani tamiri vs bisey değil de yolda kalması yada bu düşünce bile yetiyor insana. Mesela tatile gidiyorsun bagaj full dolu tak yolda arıza verdi!

Neyse aslında sormak istediğim şu, bu dsg gerçekten de ille de arıza verir mi vitesi uzun süre kullanıp arıza yaşamayan var mı bu söylenenler bir şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi . yoksa araba gerçekten çok hoşuma gidiyor ve almak istediğim araçlar arasında 1. Sırada ki alternatifim

• 1.4 tsi motoru 1500- 2000 devir arasında kullanmak bir soruna yol açar mı? En ekonomik devirlerde :)
  • m044010 M kullanıcısına yanıt
    Bazı şeyler aslında biraz kısmet işidir. Ancak sana kendimden örnek vermek istiyorum. 1 yıl öncesine kadar 3 sene bmw f30 3.20 kullandım. oda forumlarda kronik sıkıntılarıyla ünlüdür. yok dreksiyon titremesi,yok trim sesleri v.s. ben hiç birini yaşamadım. 1 yıldırda 2014 golf 1.4 highline DSG aracım var , hiçbir şekilde DSG den yana sorunum yok. İnşallahta olmaz. Muhakkak istisnalar vardır, ancak bu her marka ve modelde olabilir. Almayı düşünüyorsanız bence bu tür şeylerin kararınızı etkilemesine izin vermeyin. Hayırlı bayramlar şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Önerinizden kastınızı pek anlayamadım fakat istanbulda degilseniz yani ender elektronige yaptırmayacaksanız bu işe kalkışmayın derim.

Özellikle ön farlar basit gibi görünsede tamponu aşagı indirecekler, sonradan takılanlar orjinali gibi randıman vermez aydınlatmada.

Herşey orjinali gibi olaun derseniz enderden başka çagreniz yok.

arka stopların bagaj kısmındaki yanmıyor zannedersem bagajdan tesisat geçirip öyle yapıyorlar.

Zaten enderde bunu belirtiyor ve extra ücret alıyor .

Bence bu işe kalkışmayın, kalkışacaksanız golfu ve projesini bilen saglam işcilik veren yere gitmeniz.

Sıfır alacak arkadaşlara devamlı belirtiyorum özellikle comf donanım alacaklara.

İlerde ne yaptırcaksanız fabrika çıkışı yaptırın diye. Sonradan yapılmalar orjinali gibi olmuyor ve cepten daha fazla para çıkmasına neden oluyor.

Ender'de orijinali gibi yapıyorlar hocam. Wolfsburg'a götürsen anlayamazlar sonradan takıldığını.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EFY61

arkadaşlar merhaba bi sorum olacak 30.000 bakımı gecen sene kasımda yaptırdım araç suan 35000 de 45000 km ye gelmesini mi

beklemeliyim? illa kasım ayında yaptırmam gerekir mi ? yoksa 2-3 ay sallayıp subat mart gibi yaptırsam sıkıntı olur mu?

Garanti konusunda sıkıntı olur hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

1.4 tsi motoru 1500- 2000 devir arasında kullanmak bir soruna yol açar mı? En ekonomik devirlerde :)

Yok hocam zaten DSG o devirlerde kullanıyor. Ama arada kısa süreli yüksek devirli kullanım yapmanızın araca faydası olacaktır.

• 2016 Golf 7 1.2 TSI Manuel ile bir yakıtla 1.000 km civarı uzun yol yaptım, çok mu iyi yoksa normal mi?

• quote:

Tüm arabalarda var, sonuç itibariyle parçaların bir birine uyum saglaması gerekli.

Herhangibir aracın fren balatalarını degiştirseniz bile rodajı var 300 km

Arac bakıma girdikten sonra radajı var 200 km

Lastik degiştirseniz bile rodajı var 500 km

Atıyorum aracı uzun süre kullanmayacaksınız 2 yıl sonra satacaksınız. Rodajı beklemeye gerek yok gelişi güzel kullanın.

Aynı şekilde motor turbo yaglanması için bekleme

Rodajı veya diger durumları kısa vadede araç elden çıkacaksa beklemeye gerek yok. Siz zaten araçtan faydalanmayacaksınız

Sizin yaptıgınız sadece aracı alacak kişiye hazırlık olur.

5-6 yıl 100 bin km binerim derseniz önem göstermeniz gerekir

Cevap için teşekkürler Hocam aracımı yeni sahibine teslim edeli birkaç gün oldu atmosferik Astra K 1.4 almaya karar verdim 67-68'e inerlerse alacağım.

Öylesine ilan girdim 2 saat sonra biri aradı akşama kadar 5 kişi aradı sonra satılacağını anlayınca biraz pazarlık yapmaya başladım herkeste yazılan fiyatın 3-4 altına verir muhabbeti var.

Kaça aldım-sattım muhabbetini pek sevmem girmeyeceğim sadece şunu söyleyeyim 21'e aldığım 9N kodlu POLF denilen Polo'yu 26'ya satmıştım şu an olsa 35 eder Golfü'de sayarsak Polo'dan zararım yok gibi birşey.

Aracım çok güzeldi ama ön takımları geçirdiğim ufak kaza sonrası düzeltemedim ilk tadı vermedi zaten 44.000'deydi bakımları,lastikleri vs. masrafı vardı belki amortisörlerde birşey vardı.

Galeriler 55-56 veriyordu bende 60 eder diyordum ama 1.6 Trendline SRE motorlu tüp takılanlara galeriler 60 istiyor sırf tüp takılıyor diye 1.2 Comfortline 7 parasına bomboş Golf 6 alıyorlar.

Alan arkadaşa söyledim zaten üst donanım Fiesta Polo fiyatına Highline Golf aldı bu arada şu kullanım kılavuzunda motorları yazmışlar bir forumdaş diyordu CAXA fln diye alan arkadaş onlara baktı bir sürü motor varmış Polo ve Passat kataloglarına da baktım atmosferiklere MPI demiyorlar SRE diyorlar MPI ayakkabı markası gibi zaten .

Opel indirim yapmazsa birkaç ay idare edip Golf 7 alırım Midline olsun ama 10.000 km'de olsun bu sefer pişman oldum eski araç sorunlu oluyor arkadaşlar yeni araç alın C-elysee alın diyebilirim.

Astra J'ye baktım ama çok eski duruyor birde forumdan C4 ten sonra Astra J alan bir arkadaş C4 ün yalıtımı daha iyiydi diyor Astra K almak daha mantıklı.

Şimdilik idareten eski bir HB Japon aracı kullanıyorum ayrıca değinirim anladığım kadarıyla Japon'lar hiç ilerlememiş 4.000 devirden sonra konuştuğumu duyamıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61960E1CE -- 29 Ağustos 2017; 22:46:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dogantr661

Hocam herkes bu soruları soruyor "alsak zarar eder miyim?".inanin bunlarin hicbir onemi yok.arabanizi uygun zamaninizda alin keyfinize bakin neden zarar edeceksiniz ki etseniz bile cok kucuk meblaglar olabilir.arabayi ticari bir maldan ziyade benimseye bakin 1.5 motor geldi diye kimse 1.4 leri almamazlik etmez.

Temiz olsun orjinal olsun 1.2 Midline'a da binerim 1.5'e de binerim ikinci elde Citroën gibi markalar bile prim yapıyor Golften zarar etmek imkansız gibi birşey.

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Segment karmaşası var biraz Audi Q2 yada C4 Cactus/C3 Aircross Renault Captur Jeep Renegade vs biraz karışık.

CrossCoupe diye birşey çıkacaktı bi ara zaten Golf 7 Variantlrda Alltrack ler var onun gibi olmuş biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Troc opelin daha yeni çıkardığı CrosslandX ile birebir aynı gibi. Çift renk tasarım,segment vs vs ama hoş araba olmuş.

https://m.youtube.com/watch?v=bnuRmtHAxdw

Güzel olmuş, Q2 ile aynı platformda. Yaşadığım yerde epey Q2 görüyorum.
    Fiyatı doğru olursa iş yapabilir.

Öyle bir araç alacak olsam gözümü karartıp Cactus fln alırdım.

http://www.citroen.co.uk/about-citroen/concept-cars/c4-cactus-airflow-2l

• aracınızı kaça alıp sattıgınızın bizler açısından pek bir önemi yok, kafa karıştırmayada gerek yok hersey ortada zaten deneyimli arkadaşımızsınız.

Önemli olan satarken içinizin rahat etmesi.

Araba konusunda hakkısınız aynı düşünceleri paylaşıyorum.

Benimde aklımda yeni astra 1.4 atmosferik var.

Bundan bir ay önce 74 binliraydı, enjoy için multi medya ve jant opsiyonuyla 76 bine felan geliyordu. %10 indirimle 68 bin civarına alınır düşüncesi vardı.

Şimdi baktıgımda fiyatı artmış 2 binlira..

Sahibinden sitesinde astra bayisi ilan vermiş sıfır için 69 civarı yazıyordu... şimdi onlarda biraz fiyatını şişirmişler..

Şuanda 68 bine bulman çok zorr.

Motoru önemsemeyip sıfır almak için astra alınır,alınabilecek en iyi konumda olan araba..

Diger markalarada bakınıyorum alınırmı alnır ama indirim oranları cok düşük, düşük oldugu gibi arabaların kaliteleride düşük.

Herkesin bütcesi belli , sıfıra yönelmelerini isterim 2. El alacak arkadaşlarada cok iyi araştırıp acele etmeden dogru düzgün araba almaları.

Her markaya açık olup fiyat kıyaslaması yaparak dogru rakam çıkarıp ona göre deger biçsinler.. honda city 1.4 es 2009 model 45 binlira 2015 astra 1.6 55 binlira

Astra j konusuna gelince ben halen seviyorum , uygun fiyatlı bulsam alırım alınacak arabalar katagorisinde gerek fiyatca gerekse tasarım ile bana göre ön planda.

3 ay önce 4 bin kmde mavi 1.6 astra 54 bine satıldı.

Ozamanlar 50 binliraya temiz temiz gidiyordu

Ben adama 47 bin verdim, tabi vermedi 53 bine verecek gibiydi... araba zaten saniyede satıldı

3 ay geçti şimdi 50 bine araba yok onun gibisine yakın arabalarda 57-60 bin istiyor. Kız gibi arabaydı ona çok üzülüyorum..

60 bini verdikten sonra 10 katar sıfır alınıyor mantıgı ile 60 binliralık arabalardan uzak duruyorum.

Japon arabaları nerdeyse 5 yıldır çok durgun ve ilerleme yapamadı motor konusunda, tamam 1 sefer çıkardın sorunsuz dört dörtlük artık turbolu benzinli , 1.5 1,6 motora geçi ver..

Toyota bmw ile ortak oldu , birisi digerine elektrikli motorunu vercek , birisi digerine 1.6 dizelini vercek

Bmw ye eyvallah i8 tmm eeee nerde toyotaa.

Vala herkesin hakkında hayırlısı olsun , çok konuşulacak konulR var.

Mantık çercevesinde iyi araştırıp iyi karar verin.

Kötüye veya olumsuzada karar verseniz arastırdım bilerek görerek severek araba aldım deyin.

Şuanda fluence dizel şirket aracı kullanıyorum, eskiden çok iyi gelen araba vasat teneke geliyor. Yol sesi, cukur tümsekler ne varsa arabanın içinde.

Fluence alırmıyım alırım ama herşeye boyun egerek.

• m044010 M kullanıcısına yanıt
    Gereken cevabı bir arkadaşım yazmış...

Her yazılanları bilin görün ögrenin fakat herseyi kafaya takarak istediğiniz arabadan vazgeçmeyin.

En sorunsuz şanzıman bile arıza verir belki o sizede gelebilir.

Hangi marka olursa olsun şans işi. Bir şeyi yalayacagınız varsa yaşarsınız,

Arkadaşlar hayırlar tiguan vakasını motorda sıkıntı vardı mahkeme yoluyla iade süreci oldu.

Audi a3 sedan bayiden çıkıp dsg arızalandı bayi aravı geri almayı kabul edip hb model verelim demişler kabul etmemiş davalık olacaklardı enson.

Dsg degişen zaten var,

Elektronik aksam klima yönlendirici ses yapma, komple gögüs söküldü,

Dizel motorun benzinli gibi yakması.....

Konsolda catlaklık... kişi aracı teslim alırken şans eseri video cekiyor arac içinde.. daha sonra farkediyor

Bayiye görüyor durumu anlatıp videoyuda izletiyor o güne ait

Sorunsuz ilini hallediyor.

Sizler olayların arka planını hiç bilmiyorsunuz, otomotiv sekteründeyim iki yıldır... arac yapımında her pislik dönüyor.

Yemin ederim sıfır araba almaktan korkar oldum, migdemde kaldırmıyor arka plandakileri...

Sizin tek yapmanız gereken ilk önce Allah'a bırakın sonrasında şansınıza bırakın...

Dsg miş bilmem neymiş araba almanızı engelmesin, bilip alıyorsunuz en önemlisi bu.

Zaten son 2 yılda arıza durumları azaldı , pek şikayet duymadım.

Hangi otomatik olursa olsun sizin tek yapmanız gereken vitesi n e almamak, bayır aşagı, 3-5 dk beklemeler felan komple n konumunu unutcaksınız, uzun yoldada aracı bayag dinlendirmek . 10 dakka duruyorsanız 25 dakika durun dinlendirin.

Bundan sonrası zaten şanzımanın işçilik kalitesine kalmış... ya bozulur, yada ömür boyu kullanır balata degiştirirsiniz.

Araç alırken hangisinin içinde rahat ediyorsanız, benimsiyorsanız onu tercih edin.

Tiguan haric 3008 kadraj kugaya bindim içinde en en rahat hissettipim benimsediğim 3008 oldu.

Peugeot dersin o dersin bu dersin 3008 gözü kapalı alırım.

Bu yüzden istediğiniz aracı arastırın aracı bilipte alın.

Bilmeden alırsanız keşkelerle yasarsınız.

Golf aldınıx dsg de sorun çıktı... bilerek aldım , severek aldım huzurlu şekilde aldım. Arızasına katlanıyorum şimdi demelisiniz...

Korkuyorsanız baska arabaya yönelin . Ondada baska sorun çıkar bunuda unutmayın..

Ben herkese dsg tavsiye etmem ama belirttiğim gibi son 2 yılda yani 2015 model ve sonrasında arıza durumu azaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

1.4 tsi motoru 1500- 2000 devir arasında kullanmak bir soruna yol açar mı? En ekonomik devirlerde :)

Yok hocam zaten DSG o devirlerde kullanıyor. Ama arada kısa süreli yüksek devirli kullanım yapmanızın araca faydası olacaktır.

Trafik varken düşük devir kullanmak zor oluyor hocam. 2500 3000 devirde de kullanıyorum

Tşk ler

• Merhaba arkadaşlar

1.5 tsi motorun makyajli golf 7 de olnayacağı direk golf 8 kasada bu motorla tanişacağını duydum doğruluk payi nedir? Anladığım kadarıyla 1 yil sonra golf 8 tanitilmis olacak ve 2018 sonu 2019 basinda satisi baslayacak. Bu durumda golf 7 makyajli highline almak mantıklı olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaydırak

Merhaba arkadaşlar

1.5 tsi motorun makyajli golf 7 de olnayacağı direk golf 8 kasada bu motorla tanişacağını duydum doğruluk payi nedir? Anladığım kadarıyla 1 yil sonra golf 8 tanitilmis olacak ve 2018 sonu 2019 basinda satisi baslayacak. Bu durumda golf 7 makyajli highline almak mantıklı olur mu ?

Evet bende duydum.Golfe şu anki makyajlı kasada 1.5 motor gelmeyecek.Carviser youtube kanalında da eleman diyordu 1.5 motor golfe gelmeyeceğini...

8 temmuzda 105.800 aldığım araç şu an liste fiyatı 119.500 tl oldu.İmkanınız varsa beklemeyin alın geçin,durdukça fiyatlar hergeçen gün yükseliyor
  • quote:

Gereken cevabı bir arkadaşım yazmış...

Her yazılanları bilin görün ögrenin fakat herseyi kafaya takarak istediğiniz arabadan vazgeçmeyin.

En sorunsuz şanzıman bile arıza verir belki o sizede gelebilir.

Hangi marka olursa olsun şans işi. Bir şeyi yalayacagınız varsa yaşarsınız,

Arkadaşlar hayırlar tiguan vakasını motorda sıkıntı vardı mahkeme yoluyla iade süreci oldu.

Audi a3 sedan bayiden çıkıp dsg arızalandı bayi aravı geri almayı kabul edip hb model verelim demişler kabul etmemiş davalık olacaklardı enson.

Dsg degişen zaten var,

Elektronik aksam klima yönlendirici ses yapma, komple gögüs söküldü,

Dizel motorun benzinli gibi yakması.....

Konsolda catlaklık... kişi aracı teslim alırken şans eseri video cekiyor arac içinde.. daha sonra farkediyor

Bayiye görüyor durumu anlatıp videoyuda izletiyor o güne ait

Sorunsuz ilini hallediyor.

Sizler olayların arka planını hiç bilmiyorsunuz, otomotiv sekteründeyim iki yıldır... arac yapımında her pislik dönüyor.

Yemin ederim sıfır araba almaktan korkar oldum, migdemde kaldırmıyor arka plandakileri...

Sizin tek yapmanız gereken ilk önce Allah'a bırakın sonrasında şansınıza bırakın...

Dsg miş bilmem neymiş araba almanızı engelmesin, bilip alıyorsunuz en önemlisi bu.

Zaten son 2 yılda arıza durumları azaldı , pek şikayet duymadım.

Hangi otomatik olursa olsun sizin tek yapmanız gereken vitesi n e almamak, bayır aşagı, 3-5 dk beklemeler felan komple n konumunu unutcaksınız, uzun yoldada aracı bayag dinlendirmek . 10 dakka duruyorsanız 25 dakika durun dinlendirin.

Bundan sonrası zaten şanzımanın işçilik kalitesine kalmış... ya bozulur, yada ömür boyu kullanır balata degiştirirsiniz.

Araç alırken hangisinin içinde rahat ediyorsanız, benimsiyorsanız onu tercih edin.

Tiguan haric 3008 kadraj kugaya bindim içinde en en rahat hissettipim benimsediğim 3008 oldu.

Peugeot dersin o dersin bu dersin 3008 gözü kapalı alırım.

Bu yüzden istediğiniz aracı arastırın aracı bilipte alın.

Bilmeden alırsanız keşkelerle yasarsınız.

Golf aldınıx dsg de sorun çıktı... bilerek aldım , severek aldım huzurlu şekilde aldım. Arızasına katlanıyorum şimdi demelisiniz...

Korkuyorsanız baska arabaya yönelin . Ondada baska sorun çıkar bunuda unutmayın..

Ben herkese dsg tavsiye etmem ama belirttiğim gibi son 2 yılda yani 2015 model ve sonrasında arıza durumu azaldı.

2-3 seferdir yazıyorsunuz ben de soruyorum ama net cevap alamadım, siz otomotiv sektörünün neresindesiniz tam olarak? Üretim ve kalite yönetiminde ne tür bir tecrübeniz var? Miğdeniz kaldırmıyormuş, neler dönüyormuş, Allah'a ve şansınıza güvenecekmişsiniz, neler neler dönüyormuş? Anlatın ama bunu net olarak bilgilerle , yaşanmış tecrübelerle yer ve zamanı da ekleyerek verin ki herkes bilsin neler döndüğünü. Yok merdiven altı tamirci/ikinci el simsarı ağzıyla konuşacaksanız hiç başlamayın, ben hiç sormamışım varsayın.

Net olarak binlerce kişinin emeğini böyle saçma sapan yorumlarla yaftalayacak kadar tecrübeyi kendinizde gördüğünüze göre, muhtemelen "2 sene" kısmında tevazu gösteriyorsunuz; aslında bu sektörde çok daha uzun süren bir tecrübeniz var , birçok fabrikada çok farklı kademe ve görevlerde yer aldınız. Ya da klasik ben havayı kokladım herşeye hakimim havasındasınız ki bu bana daha olası geliyor. Hangi fabrikada çalıştığınızı öğrenebilir miyim?

Üretimin her aşamasında yapılan kalite kontrolleri , takip edilen onlarca metrik, bunlara rağmen oluşan hatalarda müşteri şikayetleri sonrası arka planda sebebi anlamak ve yok etmek için yapılan projeler (üretimin her kademesinin katılımıyla) verilen emekler sizin bu şekilde yaftalayacağınız kadar ucuz değil.

Yazıp yazmamak konusunda çok kararsız kaldım ama bu kadar hadsizliği de benim midem kaldırmadı.

Selametle.

• gurkans G kullanıcısına yanıt
    Sizin migdeniz kaldırır veya kaldırmaz, benim yapılanlara kaldırmıyor yapacak birsey yok.

Burdaki amacını herkes biliyor. 2013 yılı itibariyle golf sayfasındayım ozamanlar farklı sektördeyim, insanlara tek söylediğim aracı araştırıp bilipte almaları yönündeydi.

Şimdi ise üzerine ilaveten türklerin montaj kalitesini ve parcaların üretim süresinden gecen olunsuzluklarını ve iş tamamen şansa döndüğünü söylüyorum.

Kimileri vicdanen çalırken kimisi ben işi yapar eve giderim peşinde.

Yine belirtiyorum ben mühendis degilim, çalışmalarımda yok

Üretm takım lideriyim.

Siz döktüre bilirsiniz şunçakışmam var şurda görev yaptım diye. Yukardaki aşagı tarafı bilmez, aşagıdaki yukarıyı bilmez.

İşçilerin netür durumda çalıştıgını hiçbilmezsiniz..

Mideniz bunları kaldırıyorda... enpati kurup işçilerin durumunu niye göz ardı ediyordunuz.

Yaptıgınız çalışmalar işçiyi iyileştirme yönünde olsun..

Çıkarsın ik ya önerini verirsin.

Bir arkadaşın konsolun orta tarafında çatlaklık vardı.... o catlagı götmemek elde degil....

Sorarım nerde kalite nerde, denetim ...

O çatlagı eşşek gibi görmüşlerdir... bunlarıda söyleyin bir kişinin 1 dakikalık hatası kaç kişinin emeginin harcandıgını...

Eger o catlaklık fark edilip montajdan çekilseydi o parca kaç saatte yapılcaktı ve o parcagı takan işçinin burnundan basıl gelcegini anlatın bize.

Bu yüzden yazdıklarım midenizi kaldırmıyordur, suratınız kızarıyordur.

• quote:

Sizin migdeniz kaldırır veya kaldırmaz, benim yapılanlara kaldırmıyor yapacak birsey yok.

Burdaki amacını herkes biliyor. 2013 yılı itibariyle golf sayfasındayım ozamanlar farklı sektördeyim, insanlara tek söylediğim aracı araştırıp bilipte almaları yönündeydi.

Şimdi ise üzerine ilaveten türklerin montaj kalitesini ve parcaların üretim süresinden gecen olunsuzluklarını ve iş tamamen şansa döndüğünü söylüyorum.

Kimileri vicdanen çalırken kimisi ben işi yapar eve giderim peşinde.

Yine belirtiyorum ben mühendis degilim, çalışmalarımda yok

Üretm takım lideriyim.

Siz döktüre bilirsiniz şunçakışmam var şurda görev yaptım diye. Yukardaki aşagı tarafı bilmez, aşagıdaki yukarıyı bilmez.

İşçilerin netür durumda çalıştıgını hiçbilmezsiniz..

Mideniz bunları kaldırıyorda... enpati kurup işçilerin durumunu niye göz ardı ediyordunuz.

Yaptıgınız çalışmalar işçiyi iyileştirme yönünde olsun..

Çıkarsın ik ya önerini verirsin.

Bir arkadaşın konsolun orta tarafında çatlaklık vardı.... o catlagı götmemek elde degil....

Sorarım nerde kalite nerde, denetim ...

O çatlagı eşşek gibi görmüşlerdir... bunlarıda söyleyin bir kişinin 1 dakikalık hatası kaç kişinin emeginin harcandıgını...

Eger o catlaklık fark edilip montajdan çekilseydi o parca kaç saatte yapılcaktı ve o parcagı takan işçinin burnundan basıl gelcegini anlatın bize.

Bu yüzden yazdıklarım midenizi kaldırmıyordur, suratınız kızarıyordur.

Aldığım cevap tahmin ettiğimin ötesinde değil, keşke hiç yazmasaymışsınız. Ergonomi konusunda harcadığımız mesai ve yatırım konusunda hiçbir fikriniz olmadığı ortada, ya da benim çalışma arkadaşlarımla olan iletişimim konusunda ancak atıp tutarsınız çünkü en ufak bir bilginiz yok.

Uzun uzun döktürmüş, zahmet etmişsiniz. Türkiye'deki üretim kalitesi ve anlayışı dünyadaki birçok fabrikanın ötesindedir. Bunu sizin görmediğiniz sonuçlar gösteriyor, bunlarla pek ilginiz olmadığı da ortada zaten böyle bir farkındalığı beklemiyorum. Ama ülkede insanların kalitesizleşmesi, eğitim seviyesinin düşmesi ( işçisinden yöneticisine) sonucunda bu konumun çok uzun süreceğini de düşünmüyorum.

Ben sizden net örnek istedim, siz demagoji yaptınız.

Siz "Sahibinden" takım liderliğine devam edin , üretim konusundaki bilginiz ve kaliteniz ortada, kendi anlayışınızı sektörün tüm emekçilerine mal etme gibi bir destursuzluk yapmayın!

• 
Sayfa: önceki 24252426242724282429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.