Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
53.010
Cevap
507
Favori
3.448.465
Tıklama
Giriş
    5750 Mesaj
    Makyajlı kasada bağımsız süspansiyon ayrımı var mı arkadaşlar?
    |
    |

Ön farların bu kadar detaylı bir işçiliği olduğunu bilmiyordum. Bi arkadaşım 1600 tl civarında bir ücret ile arka stopları Ankara eskihisarda takdırdığını söyledi. Bende biraz araştırma yaptığımda bu çift u led ve led stopların yan sanayi yani çan çin çon işi olanlarının da piyasada uygun fiyatlarda dolaştığını gördüm. Daha evvelden taktıran arkadaşlar varsa nerde ne kadar a taktırdıklatını ve herhangi bir problem olup olmadığını paylaşırlarsa sevinirim. Ender elektronik i duydum fakat fiyat olarak biraz tuzlu geldi bana..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    leon_312 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birde geçenlerde aracımda , fren ve debriyaj pedallarının üstünde yağ sıçraması olduğunu fark ettim. Bununla ilgili yine benzer şikayetler var, fakat kesin ve net bir çözüm belirtilmemiş. Bu konuda tecrübeleri olan arkadaşlardan fikir bekliyorum. Teşekkürler.

|
    |

1,5 tsi motolar suan LEON fr lerde var sanırsam ve söylentiye göre de
    yazılım yemiyormuş ... ileride bu performans işinin manyakları açısından üzücü bir durum.
    1.4 tsi ile 1.5 tsi arasında yakıt performans açısından 0,30 fark var diyorlar..
    |
    |
    WoW STORMRAGE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Troc opelin daha yeni çıkardığı CrosslandX ile birebir aynı gibi. Çift renk tasarım,segment vs vs ama hoş araba olmuş.

https://m.youtube.com/watch?v=bnuRmtHAxdw

Güzel olmuş, Q2 ile aynı platformda. Yaşadığım yerde epey Q2 görüyorum.
    Fiyatı doğru olursa iş yapabilir.

Golf 7.5 Tungsten Gri 1.0 TSi / Manuel Forever...
  • Yarbay
    9585 Mesaj

Bjk nikli arkadaşın xenon lambası patlamıştı, dediğine görede tamponu aşagı indirip takmışlar yetkili servis.

Extra şundan yola çıkarsak youtube da araç montaj videoları var mutlak denk gelmişsinizdir farlar takıldıktan sonra tamponu oturtuyorlar. Herseyin bir raconu sıralaması var nedeni var.

https://m.youtube.com/watch?v=RK3dXPp5Lmw

Ender gelişi güzel montaj yapıp al gülüm ver gülüm yapmıyor,

Fabrika montaj projesine göre takıp yerleştiriyor.

İşçiliğide ona göre alıyor, taktıgı parça orjinal

Pahalı olması normal.

Led stop takımı basit herkes söküp takabilir, arkasında iki tane vida tutuyor , bagaj kısmında işçilik gerekiyor tesisat öekmek için. Tesisat olsa yine sökmesi takması basit

Çan çin çon malıda olsa yapılacak işçilik belli.

Ya gözün kara olup yaptırcaksın yada bu sevdadan vazgeçeceksin.

Kendi görüşüm dış tasarım cevreyi etkileyen unsun sana faydası yok, satarken bile arabayla oynamışsın diyen geri durur.

Ben orjinalciyim, bi araba fabrikadan nasıl çıktıysa öyle almak isterim, 2. El ilanlara bakıyorum bagaja subwoofer koymuş direk kapatıyorum, fren kaliperleri boyamış yine aynı.

Başkasının hoşuna gidebilir ama bana arabayla oynanmış, horkullanmışı ifde ediyor...

Yinede sen bilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Jeux77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Jeux77

Ön farların bu kadar detaylı bir işçiliği olduğunu bilmiyordum. Bi arkadaşım 1600 tl civarında bir ücret ile arka stopları Ankara eskihisarda takdırdığını söyledi. Bende biraz araştırma yaptığımda bu çift u led ve led stopların yan sanayi yani çan çin çon işi olanlarının da piyasada uygun fiyatlarda dolaştığını gördüm. Daha evvelden taktıran arkadaşlar varsa nerde ne kadar a taktırdıklatını ve herhangi bir problem olup olmadığını paylaşırlarsa sevinirim. Ender elektronik i duydum fakat fiyat olarak biraz tuzlu geldi bana..

Tamponu tam olarak sökmesiniz dahi alttaki vidaları sökmek için yanlarını söküp alttaki vidaya ulaşmak gerekiyor. Kendiniz de söker takarsınız biraz eliniz yatkınsa.

Orjinal olmayan çift Uled leri 1500-2000TL aralığında mal edebilirsiniz. Aracınız comfortline ve altı ise montaj sonrası araca uyum sorunu olmuyor bildiğim kadarıyla. Tek sorun xenon ampüller far yıkama ve oto-yükseklik ayarı olmadığından muayeneden geçmez. Sarı ampülle değiştirmeniz gerekir. Bir de farın ortasındaki çizgiyi yakalamak için ön panjuru highline panjuru ile değiştirseniz iyi oluyor. Tabi bu farlarda dinamik ya da statik viraj aydınlatması falan bulunmuyor.

Araç highline ve üzeri ise (daha üst far opsiyonları da var PXB-PXD gibi) orjinal olmayan bu çift u ledler kullanılamıyor. Ben de bir ara değiştirmeyi düşündüm fakat dinamik far asistanlı (bu modellerde perdeleme sistemi var) bir takım çift uledin maliyeti 7-8bin TL yi buluyor. Tek U-led şimdilik yetsin. İleride bakarız.
    |
    |

• Çavuş
    73 Mesaj
    arkadaşlar merhaba bi sorum olacak 30.000 bakımı gecen sene kasımda yaptırdım araç suan 35000 de 45000 km ye gelmesini mi

beklemeliyim? illa kasım ayında yaptırmam gerekir mi ? yoksa 2-3 ay sallayıp subat mart gibi yaptırsam sıkıntı olur mu?

Orijinalden alıntı: EFY61

arkadaşlar merhaba bi sorum olacak 30.000 bakımı gecen sene kasımda yaptırdım araç suan 35000 de 45000 km ye gelmesini mi

beklemeliyim? illa kasım ayında yaptırmam gerekir mi ? yoksa 2-3 ay sallayıp subat mart gibi yaptırsam sıkıntı olur mu?

Kasım ayında 45bin km olmasa bile bakım yaptirmaniz gerekecek. Bir ay gecikme sorun olmaz diye biliyorum ama servisle görüşmek gerek.

|
    |
    arakdaşlar merhaba, 1.2tsi comfort pakete ek olarak u led ve sunrooflu araç bakıyorum. malum sitede ilanlar mevcut fakat 1 tane gözüme takıldı yalnız golf piyasasından çok koptum fiyatı nasıl sizce?

https://tinyurl.com/yaf4t858
    |
    |

Orijinalden alıntı: WoW STORMRAGE

Merhaba arkadaşlar

Şuan 2016 Polo Lounge kullanıyorum niyetimde sıfır 1.4 tsi 125hp DSG Highline Golf almak var, önümüzdeki sene 1.5 motorların geleceği söyleniyor sizce alırsam ileride zarar edermiyim ?

1.4 motor uzun süredir kullanıldığı için sağlamlığı tercih sebebim, 1.5 yeni olduğu için çok sıcak değilim, iyi forumlar

Merhaba hocam,

Vw de zarar olmaz kolay kolay Mayıs sonunda 1.4 tsi dsg highline Atlantik mavi araç aldım 106.500 tl ye araç liste fiyatı oldu 119.600 tl hadi % 3 indirimle 116 bin civarı şu an fiyatlar.. 10 bin fark etti 3 ayda

1.5 motorlar gelene kadar fiyatlar daha çok değişir..

|
    |
    Yeni araç alternatiflerim arasında golf mevcut ama bu dsg beni oldukça sogutuyor açıkçası. Mutlaka arıza verir ya erken yada geç ama nutlaka verir diyorlar. Bu doğrumudur? Hani tamiri vs bisey değil de yolda kalması yada bu düşünce bile yetiyor insana. Mesela tatile gidiyorsun bagaj full dolu tak yolda arıza verdi!

Neyse aslında sormak istediğim şu, bu dsg gerçekten de ille de arıza verir mi vitesi uzun süre kullanıp arıza yaşamayan var mı bu söylenenler bir şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi . yoksa araba gerçekten çok hoşuma gidiyor ve almak istediğim araçlar arasında 1. Sırada ki alternatifim

1.4 tsi motoru 1500- 2000 devir arasında kullanmak bir soruna yol açar mı? En ekonomik devirlerde :)

Bazı şeyler aslında biraz kısmet işidir. Ancak sana kendimden örnek vermek istiyorum. 1 yıl öncesine kadar 3 sene bmw f30 3.20 kullandım. oda forumlarda kronik sıkıntılarıyla ünlüdür. yok dreksiyon titremesi,yok trim sesleri v.s. ben hiç birini yaşamadım. 1 yıldırda 2014 golf 1.4 highline DSG aracım var , hiçbir şekilde DSG den yana sorunum yok. İnşallahta olmaz. Muhakkak istisnalar vardır, ancak bu her marka ve modelde olabilir. Almayı düşünüyorsanız bence bu tür şeylerin kararınızı etkilemesine izin vermeyin. Hayırlı bayramlar şimdiden.
    |
    |
    m044010 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: leon_312

Önerinizden kastınızı pek anlayamadım fakat istanbulda degilseniz yani ender elektronige yaptırmayacaksanız bu işe kalkışmayın derim.

Özellikle ön farlar basit gibi görünsede tamponu aşagı indirecekler, sonradan takılanlar orjinali gibi randıman vermez aydınlatmada.

Herşey orjinali gibi olaun derseniz enderden başka çagreniz yok.

arka stopların bagaj kısmındaki yanmıyor zannedersem bagajdan tesisat geçirip öyle yapıyorlar.

Zaten enderde bunu belirtiyor ve extra ücret alıyor .

Bence bu işe kalkışmayın, kalkışacaksanız golfu ve projesini bilen saglam işcilik veren yere gitmeniz.

Sıfır alacak arkadaşlara devamlı belirtiyorum özellikle comf donanım alacaklara.

İlerde ne yaptırcaksanız fabrika çıkışı yaptırın diye. Sonradan yapılmalar orjinali gibi olmuyor ve cepten daha fazla para çıkmasına neden oluyor.

Ender'de orijinali gibi yapıyorlar hocam. Wolfsburg'a götürsen anlayamazlar sonradan takıldığını.

|
    |

• Yarbay
    2910 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EFY61

Garanti konusunda sıkıntı olur hocam.

|
    |

Orijinalden alıntı: thelordof

1.4 tsi motoru 1500- 2000 devir arasında kullanmak bir soruna yol açar mı? En ekonomik devirlerde :)

Yok hocam zaten DSG o devirlerde kullanıyor. Ama arada kısa süreli yüksek devirli kullanım yapmanızın araca faydası olacaktır.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Tüm arabalarda var, sonuç itibariyle parçaların bir birine uyum saglaması gerekli.

Herhangibir aracın fren balatalarını degiştirseniz bile rodajı var 300 km

Arac bakıma girdikten sonra radajı var 200 km

Lastik degiştirseniz bile rodajı var 500 km

Atıyorum aracı uzun süre kullanmayacaksınız 2 yıl sonra satacaksınız. Rodajı beklemeye gerek yok gelişi güzel kullanın.

Aynı şekilde motor turbo yaglanması için bekleme

Rodajı veya diger durumları kısa vadede araç elden çıkacaksa beklemeye gerek yok. Siz zaten araçtan faydalanmayacaksınız

Sizin yaptıgınız sadece aracı alacak kişiye hazırlık olur.

5-6 yıl 100 bin km binerim derseniz önem göstermeniz gerekir

Cevap için teşekkürler Hocam aracımı yeni sahibine teslim edeli birkaç gün oldu atmosferik Astra K 1.4 almaya karar verdim 67-68'e inerlerse alacağım.

Öylesine ilan girdim 2 saat sonra biri aradı akşama kadar 5 kişi aradı sonra satılacağını anlayınca biraz pazarlık yapmaya başladım herkeste yazılan fiyatın 3-4 altına verir muhabbeti var.

Kaça aldım-sattım muhabbetini pek sevmem girmeyeceğim sadece şunu söyleyeyim 21'e aldığım 9N kodlu POLF denilen Polo'yu 26'ya satmıştım şu an olsa 35 eder Golfü'de sayarsak Polo'dan zararım yok gibi birşey.

Aracım çok güzeldi ama ön takımları geçirdiğim ufak kaza sonrası düzeltemedim ilk tadı vermedi zaten 44.000'deydi bakımları,lastikleri vs. masrafı vardı belki amortisörlerde birşey vardı.

Galeriler 55-56 veriyordu bende 60 eder diyordum ama 1.6 Trendline SRE motorlu tüp takılanlara galeriler 60 istiyor sırf tüp takılıyor diye 1.2 Comfortline 7 parasına bomboş Golf 6 alıyorlar.

Alan arkadaşa söyledim zaten üst donanım Fiesta Polo fiyatına Highline Golf aldı bu arada şu kullanım kılavuzunda motorları yazmışlar bir forumdaş diyordu CAXA fln diye alan arkadaş onlara baktı bir sürü motor varmış Polo ve Passat kataloglarına da baktım atmosferiklere MPI demiyorlar SRE diyorlar MPI ayakkabı markası gibi zaten .

Opel indirim yapmazsa birkaç ay idare edip Golf 7 alırım Midline olsun ama 10.000 km'de olsun bu sefer pişman oldum eski araç sorunlu oluyor arkadaşlar yeni araç alın C-elysee alın diyebilirim.

Astra J'ye baktım ama çok eski duruyor birde forumdan C4 ten sonra Astra J alan bir arkadaş C4 ün yalıtımı daha iyiydi diyor Astra K almak daha mantıklı.

Şimdilik idareten eski bir HB Japon aracı kullanıyorum ayrıca değinirim anladığım kadarıyla Japon'lar hiç ilerlememiş 4.000 devirden sonra konuştuğumu duyamıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JNG90 -- 29 Ağustos 2017; 22:46:18 >

• Yarbay
    3492 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dogantr661

Hocam herkes bu soruları soruyor "alsak zarar eder miyim?".inanin bunlarin hicbir onemi yok.arabanizi uygun zamaninizda alin keyfinize bakin neden zarar edeceksiniz ki etseniz bile cok kucuk meblaglar olabilir.arabayi ticari bir maldan ziyade benimseye bakin 1.5 motor geldi diye kimse 1.4 leri almamazlik etmez.

Temiz olsun orjinal olsun 1.2 Midline'a da binerim 1.5'e de binerim ikinci elde Citroën gibi markalar bile prim yapıyor Golften zarar etmek imkansız gibi birşey.

|
    |
Bey Azura
Mobilya Takımları
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.