Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2424. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24222423242424252426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu kayıt nasıl oluyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolasın hocam.Arkadaşın filo a3 sedanda yanıyordu merak ettim.O aracı elletmemişti,aldığında öyleydi.
  • Uwais kullanıcısına yanıt
    Hocam araç ayarları kısmıydı sanırım.Oradan lastik basıncıyla ilgili menü var.Bu kısımda lastik basıncı kaydedilsinmi diyor.Evet deyince son basıncı kaydediyor.

• cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Kullanım kitapcıgında milimine kadar yazar, siz+ 300 ml fazla koyun kitapcıkta yazanın üstüne

• Arkadaşlar 2015 model 1.6 tdi comfortline 30000 km bakımı için 910 tl gibi fiyat aldım. Randevuyu da 10-15 gün sonrasına veriyorlar.

• guzel42 G kullanıcısına yanıt
    cumaretsı alturla gorustum 2 beyaz bır atlantık mavı vardı pazartesı sabahı almak ıcın tel actım hepsı satılmış

antalya basaranı aradım 1 tane beyaz vardı onuda ben aldım

total fıyat 111 mal oldu altur 1750 tl daha ucuz fıyat vermişti
  • ac2x A kullanıcısına yanıt
    700 lira standart bakım degiştirirlerse yakıt filitresi ortalama 150 tl fiyatı var

200 liralık fark bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Baska birsey olmaz, bunun dışında.

Volkswagen uygulamasını indirip randevuyu öyle alın %10 indirim yapılıyor...

Kendi adıma konusayım 700-900 lira cok standart bakım için.

Sanayide 120 yag

hava filitresi 50

Yag filitresi 20

Polen filitresi 60

Yakıt filitresi 100

İşçilik max 60

Orjinal parcalar max 410 lira Yakıt filitresi dizelde 40 binde bir net degişmedi lazımmm. 900 ün içinde bu yoksa

300 liraya halledilir...

Bu rakamları yaptın diye degil bilin diye söylüyorum...

Servis iyi niyet garantisi diyor 3yılda yoplam zaten 1200 lira para alıyor,

• Eudo E kullanıcısına yanıt
    Ankara Etimesgut dogusu arayın tıka basa golf var.

Balgat dogus ile aynı balgat indirime yakın bakmaz pek zengin kesim ordan alır,

Hergün stokların önünden geciyorum, bugün gözüme carpan sarı vardı,hemen satılcagını sanmam agızlarını yoklayın varmı yokmu diye... varsa söyledikleri dogrudur.

Artık satılmax elde kalır diye birsey yok tüm markalar yok satıyor, peugeotu begenmezsiniz o bile satıyor

Millette buladar para nasıl var nasıl kazanıyor hayret kalıyorum.

Bundan 4 sene önce araba almaya kalkıştım bütcem max 70 bindi, şimdi araba almaya kalkışıyorum yine max 70 bende ve venim kazancımda degişen yok.

70 bile bana cok 50-60 lık arabalara bakıyorum.

Eskiden 1.4 higline veya diger markalarda benzerine bakıyordum , şimdi en düşük motor turbo veya atmosferik ve en boşun boşun donanımına bakıyorum.

Hayat aldı başını gitti, bugünden sonra 100 binlirayı çıkarıp araba alanlara helal olsun, ben yerimde sayıklamaya devam

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    0212 335 04 44

bu numara vw dıyalog hattı

istedıgınız aracı soyluyorsunuz tum turkıyedekı bayılerdekı arabayı goruyor ve size soyluyor ( renk opsıyon vs vs)

yanı ankara doguş ıstanbul dogus vs vs bakmanıza gerek yok

turkıyede 1 tane cam tavanlı golf hıglıne yoktu

tum bayıler agız bırlıgı etmıstı eylul sonu ekım basına gun verıyorlardı o zamana kım öle kım kala ustune bırde zam ustune zam
  • Highline golfe sonradan navigasyon ekletip görüntüyü kadrana aktarabilir miyiz arkadaşlar bilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

Merhaba arkadaşlar,

Golf 7'de "progressive steering (değişken oranlı direksiyon)" opsiyonu alabiliyor muyuz?
    DCC alınca Leon'daki gibi geliyor mu kendiliğinden, yoksa ayrı bir opsiyon mu?

Soru ile ilgili bilgi sahibi olan var mı?
  • Arkadaşlar golf comfortline aracımı bugün teslim aldım. Acaba bu araçta Apple Car play var mı?

Eğer varsa nasıl devreye sokabiliriz?

Teşekkürler

• asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Malesef demek isterdim ama yok...

Volkswagende hersey para dolayısıyla parayı veren düdüğü çalar...

Arkadaşların söylediğine göre servis sisteme kod girip yapabiliyormuş, bu kodun karşılıgı 1000 tl

Carplay olan araçlara bindim kullandım, kendi açımdan kullanışsız buldum, telefondaki tüm uygulamaları sunmuyor bellirli başlı olanları sunuyor. Siri ile birseyler yapılırsa kolaylık sunuyor.

Belki sizin ihtiyaclarını karşılayabilir herkesin kullanım alanı ve ihtiyacı farklı.

Özelliğin donanımın kötüsü olmaz ama kalkıp 1000 tl vermek benim açımdan gereksiz.

Diger markalarda neredeyse standart 2 yıl sonra dogusta koymaya başlar.

Park sensörü

Elektronik park freni

Arka camera

Kendi kendi parketme diger markalarda standartlastıktan sonra dogusta koydu.

Şimdi şerit takip sistemi, sürüş modları, ayak ile bagaj acma vs vs

Diger markalarda standart olmaya basladı bakalım doguş nezaman standart yapacak.

Parayla almak istersen zaten tüm opsiyonlar acık.

Her nekadar doguş standartlastırmada hakkını vermek lazım diger markalarda bazı donanım yokken doguş opsiyon ile getirebiliyor.

Bayram geldi yine uzun yol göründü. Geçen yolculuklarımda kaput, tampon,ön çamurluk öndeki araçlardan gelen taşlardan zedelenmeye başladı. Gitmeden film çektireyim diyorum sadece kaput ve ön camurluklara.galiba tamponlara herhangi bi koruma işlemi zaten hiçbi yerde yapılmıyo. tanıdık biri kaputa ve çamurlukların yarısına(golfte öyle yapıyomuş?) koruma filmi yapıyo 10'luk orecle marka mı ne, 200tl dedi. Sizin tavsiye edeceğiniz bişi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 20 Ağustos 2017; 14:52:35 >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Hocam parayı verdikten sonra aracınızın istediği yere film yaptırırsınız şura olur şura olmaz diye birsey yok.

Önden gelen taşlar tampon ve kaputa denk gelmekte. Camurluklara pek gerek yok fakat taşın nerden nasıl sıçrayacagını bilemeyiz.

Bunu neden söylüyorum, bir yıl önce tek şeritli mıcırlı yolda ilerliyordum önde kamyon olunca solladan olmuyor. Arkamdaki arac önüme gecti kamyonu sollayacak bir taş attı yeminle araca birsey oldu sandım, taş dedim mola verdiğim ilk yerde kaputa tampona baktım bi tık boya atmamış, artık o taşın nereye geldiğini araştırıyorum, öncam ile tavan birleşimin tam oraya göçüğü yerleştirmiş .... Allahtan cama gelmedi kesin parlatırdı .

Bir kesinde normal otoyolda seyrediyorum yandaki araç taş fırlattı camurluga denk geldi ondada toplu igne bası kadar boya attı

Yani taşın nerden nasıl gelecegi belli olmuyor, biz nasıl korumaya kalkışsakta saçma sapan yerlere taş geliyor...

Kaput korumada şu marka o marka diyemiyorum, vakti zamanında bi oto yerinde kaput filmi yapıyordu nedir ne degildir diye bakımdım sordum, markasını söylememişti hollanda malı demişti ürünü gösterdiğinde bayag kalındı hiç birsey olmaz demişti.benim size tek tavsiye edebilecegim, kaput filminin çok kalın olması.

Direk yaptırmayın bakın araştırın kalınlıga bakın aklınıza yatarsa arkadasınızın orda yaptırırsınız.

Özensizde olsa farlarada yaptıra bilirsiniz sonucta tas fara geldin mi catlatır

Hocam merhaba, 2016 leon fr 1.4tsi kullanicisiyim. Turbolarda ilk calistirmada ve kapamadan once 2dakika beklenmeli demissiniz yanlis anlamadiysam ama kitapcikta tam tersi 10-15saniyeden fazla beklenmemeli hareket edilmeli gibi bir ifade vardi. Motorun zarar gormemesi icinmis. Sizin soywdiginizle celismiyor mu?

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Hocam illaki çelişiyor, diger yorumlarımı okuduysanız

Kısa vadede aracını satacaksanız bekleyip beklememek hiç önemli degil, çünkü alacak kişinin işine gelir.

Turbonun ömrü ortalama 150 bin km

150 bin km çevirmeyecekseniz motoru çalıştıktan sonra veya kapatıldıktan sonra beklemenin hiç bir anlamı yok.

Bu yapılan bekletmede motor birden bozulcak , turbo birden bozulcak anlamına gelmez, gayet sorunsuz şekilde çalısır.

Motor yag basıncı yüksekken turbonun yagsız şekilde dönmesine neden olur normal şekilde.

Yagsız dönen turbonunda ömrü kısalır..

Devamlı dile getiriyorum otomotiv sektöründeyim herşeyi biliyorum demiyorum ama işin içinde oldugum için söylüyorum bunu.

Motora maglüm sıfır parcalar takılıyor

1 turbonun içine yag sıkıyorlar motor test edilirken zarar vermesin diye.

2. Piston takılırken blok içi yaglanıyor

3 silindir kafası takılmadan blok içi tekrar yaglanır

İlk çalıstırmada zarar görmedin diye.

Motor yapılırken bile parcalar yaglanırken. Şuanda kapının önündeki arabadan sıfır motor farksız

6 saat 7 saat yag durulmuş akmış oluyor.

Televizyondaki yag tanıtımına dikkat edersen yag motor parcalarına yapışıyor vs vs diyor

Yagın yapışması tutunması demek piston ilk calısmada yagsız calısmadıgını belirtiyor.

İster kitapcıgı dinle ister halk arasında 1-2 dakika beklemeyi yap.

Beklemekten zarar gelmez bunu unutmamak lazım.

Dediğim gibi 150-200bin kmyi görmeyeceksen yapılan beklemeler boşa, alan adamın işine yarar.

Atıyorum 150 binde degişecek turbo 250 binde degişir

Blok içerisi zarar görmediğinden arac cok yakmaz, blok catlaması gibi durum görmez.

Peki hocam tesekkur ediyorum sagolun

• Arkadaşlar ankarada hız sabitleyici takan yer var mı acaba? Ender elektronik gibi bir yer?

yaklaşık değilde gercek fiyatları vereyim..sanayiide orjinal parçalarla..
    1.2 yada 1.4 tsi için yag dahil malzemeler 270tl..filtreler orjinal mann..işçilikte 60tl olsa 330tl
    1.6 dizel için yag dahil 375tl purflex mazot filtresi dahil man filtre 375tl..70tl işçilik olsa 450tl..
  • 
Sayfa: önceki 24222423242424252426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.