Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12661267126812691270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: attin

arkadaşlar benim kırmızı golf ün yarısını siyah kaplasam çift ren k nasıl olur sizce.
    audi a1 lerde gördüm çok hoşuma gitti.
    üst siyah altı kırmızı golfte nasıl durur?

Yapmayı düşündüğün şeklin temsili bir resmini de gönderirsen yorum yapabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX
    Hocam çok teşekkürler açıklamaların için.

Bugün Altur yetkil VW servisine götürdüm. Yapabilecklerini söylediler. Son fiyat olara 600 tl dediler. Marşpiyelde de ufak bişey var, bunun içinde para 100-150 lira civarı para istiyolar. Sonrasında İkitelli sanayide tavsiye ile buldugum 5 ayrı ustaya gösterdim. 300-350 fiyat verdiler. Bunlar marşpiyelide hiç hesaba katmadan yaparız dediler.

Konuştuğum yetkili servis dahil tüm ustalar, hiç sorun değil hallederiz falan dedi. İşlemi göçük kısımda yapıyorlar, ama boya, vernik falan derken alan büyüyor ve kapının tamamına boya atıp daha iyi bir sonuç elde etmeyi düşünüyorlar.

Açıkcası döşemenin sökülmesini düşününce golfden anladıkları için yetkili serviste yaptırmak kafama daha yatıyor. Ayrıca eğer iş bittikten sonra bir sorunla karşılaşırsam yetkili serviste hakkımı almak daha kolay. Aracı satarken de, işlemin yetkili serviste yapılması aracın fiyatını daha az düşürür. Dostum düşüncelerim bu yönde. Hayırlısı artık

abi servisin veya dışardaki sanayideki ustanın yapacağı uygulama aynı isimler farklı birisi servis birisi sanayi.
    servisin çok istemesinin nedenlerinden birisi saat başı işçilik almakta, sanayideki sakal icabı fiyat kesmekte.

kariyer.coma girersen servisler boyacı ustası kaporta usta - expertiz ustası vs vs gibi eleman almakta... yani servisteki usta dışarının ustası.
    bunları söylerken sanayide yaptır anlamı çıkmasın hangisi işine geliyorsa tercih et ama bunlarıda ayriyetten bilmeni isterim.

................
    diğer yorumumda belirttiğim gibi aracındaki göçük kesinlikle büyütülecek iş değil sadece ince işçilik isteyen iş.
    sanayideki usta sakal hesabı fiyat verdiği için marşbiyeli gözünde büyütmez.
    servis saat başı ve herseyi paraya döktüğü için herşey ister. ve mutlaka servisle pazarlık yap, servislerde pazarlık yapılmıyor diye bir şey yok. %20 ye kadar iskontoları oluyor sen marşbiyeli işin içine katarsan daha da iyi olur.

.............
    elbette haklısın arabaya yabancı birisi kırarak iş yapmaya megilimli olabilir çünkü sanayideki usta kaporta ustası.
    servisde hersey aşamadan geçiyor bi kaportacı kapı sökmeden anlamaz- kapı söken kaportadan anlamaz gibi. birde eğitim seminer veriliyormuş ustaalara bu böyle yapılcak, burda vida olduğu için ilk önce bu sonra bu daha sonra vida - takarken sıralaması bu gibilerinden egiitimden geçiyormuş.

ben bunu Renault servisinden öğrendim, volkswagende de benzer durum söz konusudur diye düşünüyorum...
    ..............
    abi 2. elde işin rengi çok farklı insanları nerden nasıl vurup fiyatı indiririm peşinde oldukları için. işin aslı söyle değişen bir parça olmadığı sürece , kaporta düzeltmeymiş boyanmasıymı- göçük düzeltmeymiş gibi durumlar göze batmaz.... alıcının işine gelir bak serviste yaptırmamışsın gel 500 tl kırda anlaşalım diye pazarlığa -ölücülük yapacak.

bunlar işin raconu kaporta bile değişse kimsenin umrunda olan bir şey değil servis veya sanayi bunuda böyle bilmeni isterim...
    servisin adı olduğu için insan ister istemez söyledir böyledir diyemez çünkü servisde tüm bilgiler kayıt altında.

...............
    belirttiğim gibi .3-5 i gözün görmeden hangisi içine sinecekse onu tercih et.
    hakkında hayırlısın olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: attin

arkadaşlar benim kırmızı golf ün yarısını siyah kaplasam çift ren k nasıl olur sizce.
    audi a1 lerde gördüm çok hoşuma gitti.
    üst siyah altı kırmızı golfte nasıl durur?

küçük arabalara azbuçuk yakışıyor ama büyük arabalarda modifiyeli apaçi arabası gibi görünüm sağlar.
    ben sokakta görsem okadar para vermiş güzelim arabayı maf etmiş gerizekalı derim. lafım sana değil genel konuşuyorum.

ben orijinal sadece görünüme önem veren insanım, bi arabaya bir şey yakışıyorsa her zaman arkasında dururum.
    yalnız golfe herhangi bir müdehalede bulunulması demek eşeğin bilmem neresine kelebek konmuş gibi sırıdır.

ben modifiyeden hoşlanıyorum diyen varsa saygı duyarım

• @leon_312 iyi güzel anlatmışsında Türkiye'de yıllardır ikinci el piyasası hep sıfıra paralel olarak altında seyreder. Şimdi adam 53 bine aldığı golfü aynısı bayide 65 bin iken niye 53 satsın?bu arabanın mevcut değeri 58-60 bin civarındadır.araçta hata yoksa,km si de 10 bini geçmediyse 3 ay sıra bekleyeceğime şahsen 5 altına alınır.haaa illaki fırsat avcıları vardır,ona zaten deyinmiycem bile.bu bütün markalarda böyledir.tek fark kimi markalarda bu rakam sıfıra yakındır kimisin de epey fark vardır.bu da markanın ikinci el talebi ve tutulmasıyla alakalıdır. Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sedd_26 kullanıcısına yanıt
    Bir yılda 15bin tl yakın zam geldi 57bin tl aldığım araba 71bin tl oldu. Satarken mecbur 63bin isticez :)) hem bin hem para kazan bu golf varya💶

• Pazar banyosu öncesi

• DH biraz para harcayında şu sitenizin sorunlarını giderin.

• arkadaşlar bu xenon farları fotoğraftan farlar yanmıyorken u ledli mi yoksa normal mi olduğunu anlamanın bir yolu varmı ? özellikle malum sitenin ilanlarında kandırılmamak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsaid

arkadaşlar bu xenon farları fotoğraftan farlar yanmıyorken u ledli mi yoksa normal mi olduğunu anlamanın bir yolu varmı ? özellikle malum sitenin ilanlarında kandırılmamak için

U ledlerde o bölgede nikalaj yok. U led olmayan standart xenon basic lerde nikelajlar var
  • quote:

arkadaşlar bu xenon farları fotoğraftan farlar yanmıyorken u ledli mi yoksa normal mi olduğunu anlamanın bir yolu varmı ? özellikle malum sitenin ilanlarında kandırılmamak için

Bu benim aracımda highline ' da standart gelen xenon basic farlar o bölgede nikel var

• quote:

Orijinalden alıntı: MyValue

quote:

U ledlerde o bölgede nikalaj yok. U led olmayan standart xenon basic lerde nikelajlar var

yani farlar yanmadan parlıyorsa u led değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsaid -- 14 Nisan 2014; 12:36:22 >
  • quote:

quote:

quote:

öylede denilebilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

öylede denilebilir

çok teşekkür ederim

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    haklısın aslında bende orjinalden hoşlanıorum.kararımdan vazgeçtim tek yapıcağım şey gti ön tampon almak.başkada bi değişiklik düşünmüyorum.
    tşk ederim.
  • Xenon basic farları xenon plusla sonradan değiştiren varmı? Veya servisten bununla ilgili fiyat veya bilgi alan

• Arkadaşlar 2013 Mayıs çıkışlı 1.4 TSİ manuel comfortline aracımı satıyorum ilgilenenler iletişime geçebilirler 9000 km kaza boya değişen yok metalik siyah döşeme titanyum siyah garaj arabası

• Yaz geldi yakıt iyice düştü :))

• arabamı çarptım.ancak orjinal golf parçası takmamışlar napmalıyım
  • arkadaşlar mersin den kimse var mı.çok acil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Sol arka kapı ve çamurluk işlem görmüş boyanmış orjinlk gibi olmuş. Saclarda yırtılma yoktu ama baya içeri batıktı. Sol çamurluğun bombeli kısmında derin bir ız vardı,benim ustam jiletgibi yapmış arabayı.

Merhaba

Usta bilgilerini yazabilir misiniz?

Gercekten cok guzel iscilik yapmis.

• 
Sayfa: önceki 12661267126812691270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.