Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53.710
Cevap
459
Favori
3.637.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam çok şükür işini iyi yapan ustalarımız var. Ben arkadaşa özelden msj attım ustanın telini verdim ve ustayı aradım gelsin negerekiyorsa yaparız dedi. Servisın söylediğene bakarmısın :(( kapı sacı değişecek ve boya için 600tl :)) alış mışlar hazır parça takmaya. Sanayilerde ne ustalar var. Boyadaki portakallanmayı bile yapiyorlar sıfır hata :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyValue

quote:

Orijinalden alıntı: gob london

60.000 i açıyorum. 10 günde bir istanbuldan çıkıyorum sırasıyla yazıyorum :) silivri, tekirdağ, malkara, keşan, gelibolu, çanakkale, ezine, küçükkuyu, altınoluk, edremit,ayvalık, bergama, aliağa, menemen,izmir, (İzmir de 3 gün araçla çalışıyorum. ) urla, çeşme, kuşadası, aydın, muğla, marmaris, içmeler, muğla yatağan üstünden bodrum, bodrumdan geri izmir üzerinden manisa akhisar balıkesir susurluk bursa yalova yalovadan geri orhangazi üzerinden iznik pamukova sapanca istanbul :) turum bu :))

Golf.le ticaretmi yapilir kardesim

Golf kullanmanın keyfi böyle çıkar. Her gün 200km yol yapılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Hocam çok şükür işini iyi yapan ustalarımız var. Ben arkadaşa özelden msj attım ustanın telini verdim ve ustayı aradım gelsin negerekiyorsa yaparız dedi. Servisın söylediğene bakarmısın :(( kapı sacı değişecek ve boya için 600tl :)) alış mışlar hazır parça takmaya. Sanayilerde ne ustalar var. Boyadaki portakallanmayı bile yapiyorlar sıfır hata :))

yazmayı unutmuşum tam ben diyecektim siz çok daha hızlı çıkmışsınız, eger istanbuldaysanız arkadaşa sizin ustayı tavsiye edin diyecektim....

parayı nasıl kazanıdıgını bildikleri için söyle böyle olursa şu kadar özenli şekilde olursa bukadar diye fiyat kesiyorlar- herkez için orjinallik çok daha önemli doğal olarak ustanın kafasını çalıştırmaya yüklü miktarda para veriyoruz : )

eve granit taş görünümünde laminat parke yaptırcam. herşey iyi hoş hesaplandı... dedim ki teşirdeki gibi gelişi güzel dizilmesin çizgileri denk gelecek şekilde yapılsın dedim. bana ne dedi biz normalinde gelişi güzel takıyoruz bi ustayı arayım yapa bilirmi ustayı aradı çizgileri denk getirmeye 100 lira extra işçilik parası istedi : ) gelde sinirlenme bauhaus yetkileriyle görüştüm söyledir böyledir ben ücretsiz beklerken 50 tlye indirdiklerini ve bizim başka yetkimiz yok demesi içler açısıydı.

buna eyvallah dedim ustanın kafasını çalıştırmaya cebimizden para vercegiz.... eee bu kezde demezler mi çizgiler bir birine denk gelecek bu sayeden parke fire vercek 1 kutu daha almanız gerekiyor 150 tl extra daha.

arkadaşım ustanın kafa çalıştırmasına zaten para veriyorum biraz daha çalıştırsın fire vermesin.... ustanın işçiliği ile fire verme farklı bir olay kör noktalara illaki bütün parke heba olacak. neyse bunada eyvallah çektik işim acele diye...

eve geldiler yamyam gibi ne olduğuma şaştım birisi ordan biri bi yerden saniyelik başlamaya başladılar. samimi söylüyorum çizgileri denk gelecek şekilde yaptılar yapmasına ama kafayı çalıştıracak bi b.k yapmadılar küçük çocuğun eline versen lego gibi o bile denk getirir...

benim aldığım malzmelerle + faza malzememle peşkek çektiler...

diyeceğim o ki her şektörde insanı nasıl neresiinnen vuracaklarını iyi biliyorlar. evin boya badanasını hiç anlatmayım...

bahausdan bir şey alırsanız - ordaki çalışanlar ürün markasını temsil eden kişiler yanı bahausun elemanları değil.
    bi malzeme almaya kalkışırsını onu tavsiye eder kanmayın... eger evinize bir şey yaptırıyorsanız işçilikli uyanıklar hesap öderken işçilik ücretini düşüp öyle kasadan ödüyorsunuz eve gelen ustalarda yapıp parayı nakit alıyorlar... dolayısıyla işçilik ücretinin kdv sini onlara kalıyor...

bunu düşünerek bauhaus ile herşey konuşulup ücret ödemeye gelince işçilik faturasını istiyorum irsaliyeli faturaya yansıtırsanız firma kaşeli- maliye bakanlığının logosu ve birim fiyat + kdvi orda görecem diye belirtin.

10-20 lira bir şey değil ama madem usulüne uygun iş yapıyorlar kafa çalıştırıyorlar onlarda bunun vergisini versin...
    yani kafa çalıştırmanında vergisi oluyormuş...

faturada ne oldu 180 lira işçilik +20 lira kdv toplam 200 liar diye zikke gibi geçtiler...
    işçilik parasını hemen vermeyin faturayı bana teslim edersiniz öyle ücretinizi öderim deyin..

...................
    kusura bakmayın konuyla alakasız bi durum ama işin içine girince piyasada O çocuklarının olduğunu rahatlıkla görüp anlıyorsunuz.
    esnaf aç değil bunu bilin 1 tl indirim istedim adam yok yapamayız dedi ... esnaf boş boş oturuyor ama indirim yapmıyor.
    kesinlikle ve kesinlikle esnaf aç değil, açım diyen yalan söyler.
    neredeyse her sektöre işim düştü araştırma yaptım adamlar indirim yapmıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MyValue

quote:

Orijinalden alıntı: gob london

60.000 i açıyorum. 10 günde bir istanbuldan çıkıyorum sırasıyla yazıyorum :) silivri, tekirdağ, malkara, keşan, gelibolu, çanakkale, ezine, küçükkuyu, altınoluk, edremit,ayvalık, bergama, aliağa, menemen,izmir, (İzmir de 3 gün araçla çalışıyorum. ) urla, çeşme, kuşadası, aydın, muğla, marmaris, içmeler, muğla yatağan üstünden bodrum, bodrumdan geri izmir üzerinden manisa akhisar balıkesir susurluk bursa yalova yalovadan geri orhangazi üzerinden iznik pamukova sapanca istanbul :) turum bu :))

Golf.le ticaretmi yapilir kardesim

Golf kullanmanın keyfi böyle çıkar. Her gün 200km yol yapılmalı.

Yok Abi o kadar kullanılırmı hic

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam araştırmak şart aynı zamanda kazıklanmamakta şart.

• MyValue kullanıcısına yanıt
    200km abartı olmuş:))) haftada bir gün 200km bağlayalım.

• quote:

200km abartı olmuş:))) haftada bir gün 200km bağlayalım.

Ilk haftalar oyleydi abi baktim ne benzine para yetisiyo nede sonu var. Simdj biraz duruldum

• Merhaba arkadaşlar,

Uzun araştırmalar sonucunda VW GOLF almaya karar vermiş bulunmaktayım. Bu kararı kolay almadım, Aralık-2013 de Toyota colla aracımı sattıktan sonra ocak ayından itibaren, GOLf tercihi oluşana kadar MERCEDES CLA 200 AMG, CLA 180 CDI AMG, BMW 320i ED, BMW 520i, Audi A3 sedan, bütün araç seçenekleri 1600 motor la sınırlı olmak kaydı ile çok baktım, gittim geldim, her kes gibi her şey olsun; konfor, yakıt tutumu, havalı, 2.el gideri, D segmet olsun vs.. vs.. mercedesle başaldım golf son durak oldu, CLA ların albenisi var, bmw lerin... bmw laf bulunmuyorki, adı üstünde bmw... bir çok arkadaştan aptal damgasıda yedimn bmw den vaz geçtim diye,
    vaz geçme sebeplerim cla renault motor kullanmış, görüntü basit geldi, bmw 1600 motorları 1 serisi motoruymuş, 520i de 1600twinport 1 serisi motor kullanmış, bu motora göre fiyat anlamsız geldi, tamam bmw lafım yok, hayalim bmw sahip olmak ama bir yerde yüksek olasılık günümz şartların uygun olmadığına karar verdim,
    Audi A3 sedan güzel bir düşünce olarak duruyor, sanırım orta segment kullanıcılara ulaşmka için HB A3 lerin sedanlarını belki istek veya piyasaya girmek için düşünülmüştür. sağlamlığı görünüşü ile üst segmentlerin lüksünü bu araçlarda da görmek isteyenler için güzel,
    sonra VW golfe gittim inceledim ordan çıkıp tekrar audiye bakınca golf iç dizaynın al benisi daha hoş geldi,
    audi VW motoru kullanıyor, TDI ve TFSI motorları var, güzel bir sedan ama golf bana daha çekici geldi,
    aldığım teklif;

GOLF 1.6 TDI BMT 105PS Highline Tiptr.
    Standart pakete ek olarak,
    gri Metalik
    açık renk koltuk ve kaplama
    Discovery Media navigasyon
    Panaromik açılır tavan
    anahtar teslim 97600, daha pazarlık yapmadım

tüm baktıklarım içinde 100000TL'yi geçmeden, standart+opsiyonel donanım paketler içinde en dolusu GOLF oldu,

tercih sizce nasıl,

iyi yayınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: peak

Merhaba arkadaşlar,

Uzun araştırmalar sonucunda VW GOLF almaya karar vermiş bulunmaktayım. Bu kararı kolay almadım, Aralık-2013 de Toyota colla aracımı sattıktan sonra ocak ayından itibaren, GOLf tercihi oluşana kadar MERCEDES CLA 200 AMG, CLA 180 CDI AMG, BMW 320i ED, BMW 520i, Audi A3 sedan, bütün araç seçenekleri 1600 motor la sınırlı olmak kaydı ile çok baktım, gittim geldim, her kes gibi her şey olsun; konfor, yakıt tutumu, havalı, 2.el gideri, D segmet olsun vs.. vs.. mercedesle başaldım golf son durak oldu, CLA ların albenisi var, bmw lerin... bmw laf bulunmuyorki, adı üstünde bmw... bir çok arkadaştan aptal damgasıda yedimn bmw den vaz geçtim diye,
    vaz geçme sebeplerim cla renault motor kullanmış, görüntü basit geldi, bmw 1600 motorları 1 serisi motoruymuş, 520i de 1600twinport 1 serisi motor kullanmış, bu motora göre fiyat anlamsız geldi, tamam bmw lafım yok, hayalim bmw sahip olmak ama bir yerde yüksek olasılık günümz şartların uygun olmadığına karar verdim,
    Audi A3 sedan güzel bir düşünce olarak duruyor, sanırım orta segment kullanıcılara ulaşmka için HB A3 lerin sedanlarını belki istek veya piyasaya girmek için düşünülmüştür. sağlamlığı görünüşü ile üst segmentlerin lüksünü bu araçlarda da görmek isteyenler için güzel,
    sonra VW golfe gittim inceledim ordan çıkıp tekrar audiye bakınca golf iç dizaynın al benisi daha hoş geldi,
    audi VW motoru kullanıyor, TDI ve TFSI motorları var, güzel bir sedan ama golf bana daha çekici geldi,
    aldığım teklif;

gri Metalik
    Panaromik açılır tavan

tüm baktıklarım içinde 100000TL'yi geçmeden, standart+opsiyonel donanım paketler içinde en dolusu GOLF oldu,

tercih sizce nasıl,

iyi yayınlar

herşeyi kendinizce yazmışsınız nedenleriyle birlikte size mantıklı gele bilir bazı şeyler ama marka takıntılığından wazgeçmenizi isterim.
    Mercedes Renault motoru kullanıyor diye kendinizi şartlandırıp mercedesden vazgeçmeyin. Mercedes Renault ile ortak. yani işin arka planını tam anlamıyla bilmediğimiz için belki Renault mercedese araba tasarlıyor bilemeyiz ki..

aynı şekilde BMW 1.6 motor dediğiniz olayı PSA grubu yapıyor Peugeot. eee ozman kendimizi bmwdende soyutlayalım.

Volkswagen audi motoru kullanıyor pisikolojikmen kendinizi şartlandırıyorsunuz audi kaliteli volkswagende kaliteli iki kalite yanyana gelince ortaya süper muazzam bir şey çıkıyor düşüncesine sahipsiniz.

madem bu düşüncelere sahipsiniz seat- skodalara bakın cebinize yığınla para kalsın. onlarda volkswagenin kalitesini kullanıyor audinin motorunu kullanıyor. şuanki düşüncenizle seat veya skoda almanız ZORUNLU.

kısaca siz gerek etrafa yönelik gerekse kendinizi inandırmak için araba alıyorsunuz.
    kelimelerim kaba olabilir k.bakmayın.

............
    herseyi geri alırsak ister BMW alın ister Mercedes alın.
    mercedesde Renault motoru var ama renaultun sadece motorunu araştırın sağlamlığını dayanıklıgını ve yakıt tüketimini. renaultun araba kalitesi ayrı bir konu motoru ayrı bi konu. tabiri caizse Renault motoru ile tanınmış markadır. f1 leri takip ederseniz 1. gelen renaulttur.

bmwde aynı şekilde psa nın motorunu kullanıyor bu değil ki psa kötü diye.
    BMW elektrikli araba çıkartıyor ama elektrikli motoru toyotodan sağlayacak.
    ........................
    olayı size yorumlarsam Mercedes BMW audi almamak için hiç bir nedeniniz yok, dersiniz ki donanımlı kaliteli konforlu uygun fiyatlı araba olsun tasarımıda iyi olsun derseniz zaten karşınıza otomatikmen Volkswagen golf çıkıyor.

herkezin BMW Mercedes alacak durumu vardır ama bakım masrafı ıvır zır masrafına kimse yetişemediğinden alamıyor. kim ilk 15.bin bakıma 1500tl para verir.
    ...............
    tüm arabaların kendine göre avantajı dezavantajı var bu böyle biline.
    size yorum yapmak gerekirse
    dsg olayını 1 kez daha düşünün derim forumda kaşeli imzalı deliller mevcut dsg nin kronik sorunlu olduğuna dair. bu yüzden ben bu uyarıyı vatandaşlık görevi bilir sizi uyarmak isterim.

http://forum.donanimhaber.com/m_88154445/key_dsg+aryza/tm.htm

standart donanım pek bir şey ekletmiyor gibisiniz.
    zaten koltuk kuması standart ama kumbeji döşeme yi belirtmek gerekiyor sipariş verirken.
    panoramik cam tavan
    metalik renk

discovry media kesinlikle almayın derim 5000-6000 tl gereksiz yere golfe gömmüş olursunuz onun yerine 2000 liraya 64 gblık ipad alın çok daha kullanışlı olur. satarken kimse 5000 tl size vermez.

bunun yerine
    ergonomik yarı deri döşemeli spor koltuk (siyah renk)ekletin 1000 liraya.
    U led ekletin 1500 liraya higline donanımda sadece mercekli xenon var uledli xenon ve uzun far asistanı yok.
    front asist ekletin 1500 liraya

hatta isterseniz 18 inlik durban jant ekletin

yaniiii 6000 tlye hersey ekletirken bi navigasyona ve ekran büyüklüğüne okadar para gönmeye gerek yok.

gerçi 100.000 lirayıda golfe gömmeye gerek yok
    merceds BMW yi tekrar gözden geçirin derim.. acele edip sağlıksız bilgilerle araba almayın derim.

audiyi a3 sedanı önermem türkiyede tutmaz . a3 sportback birazdaha revaşda...

kendi adıma konuşayım 100.binlirayı kesinlikle orta sınıf arabaya vermem. birisine desen 100.binliraya aldım bıyık altından güler.

cla ymış bla ymış gla aymış gibi arabalara yönelme türkiyede tutmaz alan aolur ama parsı olan alır 2. elini düşünmeyen adam alır.
    Mercedes alçaksan A--C-E-S-CLS SERİLERİNDEN ALCAKSIN. gerisi sadece satış stratejisi.

BMW x1 merceds gla
    BMW x1 üretmese şuanda gla yoktu. değişiklik güzeldir ama parası olana.

golf alır 100 binlirayı çöpe atacağıma BMW Mercedes baz donanım alır paşalar gibi hkkını vere vere binerim.

dersin ki abi golf iyidir hoşdur ozman volvoya bak derim. bütçen BMW mercedese yetiyorsa diğerleri hikaye.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312
    abi insanı nasıl öpecegini iyi biliyorlar ve damardan nasıl girilceginide çok iyi ögrenmişler.
    yemin ediyorum 600 tlye komple aracı boyarsın sanyide.

öte yandan kasko police maddeleri degiştigini ögrendim. kasko yan sanayi parçanın ücretini karşılıyormuş eger müşteri ben orjinal istiyorum derse farkını verip orjinal parca takılıyormuş. benim bildiğim bundan ibaret.
    eger dogruysa kasko serviste çıkacak parçanın hepsini ödemeye bilir bu konuda iyi araştır eger servisi düşünürsen.

lüx arabaları nasıl boyama tekniği var hiç anlamış degilim - fikir sahibi olmadıgımdan birşey diyemem günümüzün koşullarına göre konuşmak gerekirse micronla boyamak hayal gibi geliyor çünkü fabrika bile hatalı parcayı çift kat boyarken nasıl el usulu micronla boyuyacak hiç anlamış degilim.

.........................
    durumu toparlayıp yorum yapmak gerekirse konunun başında belirttiğim gibi işin raconunu her türlü biliyorlar insanı her türlü öpüyorlar bu aşikar.
    serviste degişip ücreti kasko karşılasa bile gelecek sene ve diger seneler kasko fiyatını sana fazla çıkartırlar. bi nevi taksit taksit ödemiş gibi olursun boşu boşuna kaskoyu delmeye gerekmez. ve minicik hasar içinde bu kapı komple degişmez yazık günah, ben böyle kullanırım ama degiştirmem o derecede hem arabaya üzülürüm hemde verdiğim paraya üzülürüm bu yüzden bana kalırsa servis olayını unut.
    yinede iyi araştır saç degişimi olması gerekir çünkü burda bi arkadaşım 2. el araba almış kapı sacı degişmiş olarak almıştı söylediğine göre.

önceki yorumumda belirttiğim gibi lokal boya basit gibi görünsede her baba yiğidin harcı degil. ince iştir hassasiyetlilik ister. yani lokal boyada 4 gün sürerse, kapıyı komple boyamak 1 günü alır. 30 dakikada fırınlanması zart zurt 1 günü alır, lokal boyada her boyanan taraf beklenmesi gerekir.
    sanyide ki işin piçliğine kaçtıgı için o kapıya hiç bir işlem yapmadan kapı çizgisinden aşagıdaki çizilere kadar boyayı kazıyacak yada onun üzerine macun cekip komple boyuyacak.
    bu işlem için 600 lira çok 200 liraya başka yerde rahatlıkla halledersin.

senin durumunu çok iyi anlıya biliyorum kaliteli olsun temiz olsun diye parayı gözünden her türlü çıkarıyorsun eyvallah ama amblemi gören elini kaşıyıp hesap kesiyor, sanayi sakal hesabı para alır kapıyı yüksekten acar 100-200 lirayla işi bitirirsin.

gerçekten lüx arabaları nasıl micronla boyuyorlar aklım hayalim şaştı belki bu konuda teknolojiden uzagım tam kesin konuşşmakta istemem.
    resimlerde gördüğüm uygulanan durum buysa herseyi sil baştan temiz kaliteli işcilik vererek yaptıkları aşikar, dediğim gibi mikronla nasıl boyama taktikleri var anlamış degilim...

senin arabada insallah orjinalden farksız olcak buna kuşkum yok.

micronla boyama işini iyice araştır çünkü
    belirttiğim gibi kapıyı çekiçleme vakumla yaparak düzeltecekler buraya kadar sıkıntı yok macun neden kullanılır insanın kolayına gelen hataları kolaylıkla üst past eden uygulamadır. atıyorum o göçüğün hepsini macunla bile doldurur gerisini sen düşün.

bundan ötürü araba macunla yapılsın veya micronla yapılsın sen bile ayırt edemezin bu micron bu macun sıradan yapılma diye.
    bu yüzden arabanın başında olup takip etmeni isterim . butür işler çok pis ve dolandırıcılar ortada fink atıyor.
    ben ön yargılı ve titiz birisi oldugumdan dolayı anlatıp söylüyorum. aracı bırakır aksam anlanlardan biri olmadıgım için ne olur ne olmaz temkinli davranmakta fayda var.

bana micronla boyamak yada bu işçilikle yapılması daha mantıklı gelkiyor ama fiyatı cok ucuk. 1000 lira olsa gözün 300 ü-500 u görmez.
    bi araştır bu olayı elbet aynı kalite ve işcilikle yapan uygun birisi vardır. adamla sıkı pazarlıga girip bu işten çıkacaksın yada exper ile anlaşıp bu işi kökünden halletceksin. tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır güzellikle iyilikle saflıkla anlatırsan çözülmeyecek birşey yok.
    kaba konuşursan atarlı konuşursan yapacagı varsada yapmaz.

.......................

abi bu tarfın öteki tarafıda var , bu dünyada kandırsan bile diger tarafta bunun hesabını verceksin bu yüzden sen dogruluğunu dürüstlüğünü koru. ister araba satılsın veya satılmasın hiç önemli degil - hersey nasip kısmet işi aracı satarsın sana hayır getirmez- aracı satmazsın sana daha hayırlı olur.

bakalım hakkında hayırlısı olsun.

leon_312 çok teşekkürler ufkumu açtın :) Arabalardan iyi anlarımda, bu kaporta tamir işine pek girmemiştim. Sayende bayağı bilgim oldu.

Bana macunla yapar 600 tl alırız diyen adamlar anladığım kadarıyla lüx segmente hitap ediyorlar bundan dolayıda fiyatları yüksek. Yalnız senin yorumundan anladığım kadarıyla, arabayla uğraşıp lokal boyalarla hasarı halletmek yerine kolayına kaçıp kapıyı tamamen boyamayı tercih ediyorlar. Bu hiç kafama yatmadı. İnternetten biraz araştırma yaptım, bir kaç tane usta buldum yarın onlarla konuşacağım. Eziklerin olduğu üç bölgeye lokal boya yapmalarını istiyorum.

Bir şey merak ediyorum, döşemeyi sökmeden bu işi halledemezler mi ? Döşemeyi söktürmeyi istemiyorum.

Aşağıda mikron boyanın bir resmini daha ekliyorum. Bundan sonra ikinci el araba alınca da iki kere düşüneceğiz. Bu şekildeki bir tamir hiç anlaşılamıyormuş.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

• quote:

Hiç canını sıkma orjinali gibi olur. Kimsede düzeltilip boyandığını anlamaz.

Eyvallah, inşallah öyle olur
  • Discover media 2500 tl idi zammı geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: peak

Merhaba arkadaşlar,

aldığım teklif;

gri Metalik
    Panaromik açılır tavan

tercih sizce nasıl,

iyi yayınlar

BMW 5,20 neden elediniz anlamadım. 1600cc lik motoru, vergisi az olsun, az yakıt tüketsin diye kullanıyor. Araç 170hp ve 8 ileri otomatik şanzımanı var. Ben 1 serisi ve 3 serisini çok kere kullandım, çok keyifli arabalar. Golf sahibi olarak diyebirilimki, 5 serisi ile arasında dağlar kadar fark var Mercedese gelince A serileri görünüş hariç pek verilen parayı hak etmiyor. Yeni C serisi geliyor, bu da düşünülebilir.

• peak kullanıcısına yanıt
    hocam seçenek lerinizin içinde benzinli bmw'ler var, golf tsi motor neden düşün mediniz
    105hp tsi ile 105hp tdi performansı aynı sayılır. 122tsi 140hp tdi'ye yakın performansı var. 140hp tsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N KUL -- 11 Nisan 2014; 17:34:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakNSX
    leon_312 çok teşekkürler ufkumu açtın :) Arabalardan iyi anlarımda, bu kaporta tamir işine pek girmemiştim. Sayende bayağı bilgim oldu.

Bana macunla yapar 600 tl alırız diyen adamlar anladığım kadarıyla lüx segmente hitap ediyorlar bundan dolayıda fiyatları yüksek. Yalnız senin yorumundan anladığım kadarıyla, arabayla uğraşıp lokal boyalarla hasarı halletmek yerine kolayına kaçıp kapıyı tamamen boyamayı tercih ediyorlar. Bu hiç kafama yatmadı. İnternetten biraz araştırma yaptım, bir kaç tane usta buldum yarın onlarla konuşacağım. Eziklerin olduğu üç bölgeye lokal boya yapmalarını istiyorum.

Bir şey merak ediyorum, döşemeyi sökmeden bu işi halledemezler mi ? Döşemeyi söktürmeyi istemiyorum.

Aşağıda mikron boyanın bir resmini daha ekliyorum. Bundan sonra ikinci el araba alınca da iki kere düşüneceğiz. Bu şekildeki bir tamir hiç anlaşılamıyormuş.

abi benim nedemek istediğimi doğru anlamışsın ama senin arabadaki gibi ufak hasarları lokal boya ile yapmak mümkün. yalnız işin zorlaştırıcı tarafı kapı çizgisinin olduğu göçüğü düzeltmek buda ince iş isteyen bir şey. resimde senin aracından da daha vasat durum var ilk defa seninle birlikte gördüm adamlar ince işçilik yapıyor eyvallah ama bu benim dediğimdende ince işçilik bununda hakkını vermek gerekir. adamlar parasını fazlasıyla alıyor buda ayrı bi konu : )

her nekadar inceninde incesi olsa adamlar arabanın her yerini söküpte yapıyorlar. sadece resimden bahsetmiş olursam.
    .........
    sana yorum yaparsam
    başın söylediğim gibi senin aracının en can alıcı nokta kaportanın çizgi hattına denk gelmesi ve üstündeki derin çizik. oraya bakan macunla her yeri kapatır boya ile işi tamamlarız düşüncesi var. neden böyle düşünüyorlar onuda söyleyim döşemeyi söküp arkadan istedikleri gibi vurcaklar, sert vurduğunda bu kez önden bombe çıkcak bombeden tekrar vurcak felan dilan derken bi bakmışsın boyayı çatlatmışlar boyanın catlayacagını bildikleri için komple boyanır diyorlar bu yüzden ince işçilik kalitesiz işçilik yapcaklarından dolayı komple boyanır diyorlar...

kendin gözünle görüyorsun parayı verince nasıl yaptıklarını....

döşemeyi sökmeden mümkün değil yapamazlar yapsalar bile kaliteli işçilik ortaya çıkmaz. belirtiğim gibi çizgi hattında göçük ve üstarafın derin çizgisinden dolayı orayı çekiçleyip vakumlayıp olabildiğince düzleyecekler..

lokal boya senin araca her türlü yapılır sadece zaman alır. atıyorum 4 yere lokal yapılcak her boyama işleminde boyanın kuruması beklencek
    ............
    k. bakma daldan dala atlayıp kafan karışmış olabilir , anlamadığın veya düzgün yazamadın cümle olursa söyle...
    derinlemesine yazdığım için atılmış anlaşıla bilir veya korulacak durum olabilir. kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. çok basit işlem ama işçilik gerektiriyor. bu yüzdende iyi araştırıp karar vermen gerekiyor...

• 1.2 tsi highline otomatik vites temiz 2. El ne kadar bulabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: zLucas

1.2 tsi highline otomatik vites temiz 2. El ne kadar bulabilirim

1.2 motorda higline yok ki. sanırım 1.4 demek istediniz piyasa aldı başını gitti piyasaya ayak uydurursanız 70-73 bin civarı fiyatlarla karşılaşmanız mümkün.
    asıl gerçek piyasası 63-65 bin tl civarı.

..........................
    benim sinirlendiğim nokta 2014 modele zam geliyor 10.000 tl kadar 2. el 2013 modellerede 7 binlira zam yapılarak satışa sunuyorlar bu nasıl zihniyet bu nasıl terbiyesizlik anlamıyorum.

2013 model kendini amorti edip zararsız satsalar eyvallah diyecem ama sen arabayı kullan 15.bin-30.bin km yap sonrada üzerine 7 bin lira ekle sat yok böyle bi dünya. zaten alıcısıda yok internete çakma ilan verin bu fiyatlardan yeminle arayan olmaz. arayan olur ama ölücü arar-galerici arar.

dediğim gibi 2013 modeller kendi parasını kurutup satılsa her türlü satılır insan oglu doyumsuz olduğu için istiyorda istiyor..
    araba kazalı orası burası değişmiş halen istiyor yuh be arkadaş.

..............
    arkadaşlar kıza bilir opsiyonlu deyip fiyatı yükseltirler kanmayın 2. elde opsiyonların hiç bir değeri yok.
    zorunlu opsiyon olur onunda yarı parasını verilir hız sabitleyici -uled cam tavan. zaten zorunlu birşeyde kalmadı..

bu konuda gerçekten hassasım.

• arkadaşlar benim kırmızı golf ün yarısını siyah kaplasam çift ren k nasıl olur sizce.
    audi a1 lerde gördüm çok hoşuma gitti.
    üst siyah altı kırmızı golfte nasıl durur?

• quote:

Orijinalden alıntı: attin

arkadaşlar benim kırmızı golf ün yarısını siyah kaplasam çift ren k nasıl olur sizce.
    audi a1 lerde gördüm çok hoşuma gitti.
    üst siyah altı kırmızı golfte nasıl durur?

Kötü olur

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312
    abi benim nedemek istediğimi doğru anlamışsın ama senin arabadaki gibi ufak hasarları lokal boya ile yapmak mümkün. yalnız işin zorlaştırıcı tarafı kapı çizgisinin olduğu göçüğü düzeltmek buda ince iş isteyen bir şey. resimde senin aracından da daha vasat durum var ilk defa seninle birlikte gördüm adamlar ince işçilik yapıyor eyvallah ama bu benim dediğimdende ince işçilik bununda hakkını vermek gerekir. adamlar parasını fazlasıyla alıyor buda ayrı bi konu : )

her nekadar inceninde incesi olsa adamlar arabanın her yerini söküpte yapıyorlar. sadece resimden bahsetmiş olursam.
    .........
    sana yorum yaparsam
    başın söylediğim gibi senin aracının en can alıcı nokta kaportanın çizgi hattına denk gelmesi ve üstündeki derin çizik. oraya bakan macunla her yeri kapatır boya ile işi tamamlarız düşüncesi var. neden böyle düşünüyorlar onuda söyleyim döşemeyi söküp arkadan istedikleri gibi vurcaklar, sert vurduğunda bu kez önden bombe çıkcak bombeden tekrar vurcak felan dilan derken bi bakmışsın boyayı çatlatmışlar boyanın catlayacagını bildikleri için komple boyanır diyorlar bu yüzden ince işçilik kalitesiz işçilik yapcaklarından dolayı komple boyanır diyorlar...

kendin gözünle görüyorsun parayı verince nasıl yaptıklarını....

döşemeyi sökmeden mümkün değil yapamazlar yapsalar bile kaliteli işçilik ortaya çıkmaz. belirtiğim gibi çizgi hattında göçük ve üstarafın derin çizgisinden dolayı orayı çekiçleyip vakumlayıp olabildiğince düzleyecekler..

lokal boya senin araca her türlü yapılır sadece zaman alır. atıyorum 4 yere lokal yapılcak her boyama işleminde boyanın kuruması beklencek
    ............
    k. bakma daldan dala atlayıp kafan karışmış olabilir , anlamadığın veya düzgün yazamadın cümle olursa söyle...
    derinlemesine yazdığım için atılmış anlaşıla bilir veya korulacak durum olabilir. kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. çok basit işlem ama işçilik gerektiriyor. bu yüzdende iyi araştırıp karar vermen gerekiyor...

Hocam çok teşekkürler açıklamaların için.

Bugün Altur yetkil VW servisine götürdüm. Yapabilecklerini söylediler. Son fiyat olara 600 tl dediler. Marşpiyelde de ufak bişey var, bunun içinde para 100-150 lira civarı para istiyolar. Sonrasında İkitelli sanayide tavsiye ile buldugum 5 ayrı ustaya gösterdim. 300-350 fiyat verdiler. Bunlar marşpiyelide hiç hesaba katmadan yaparız dediler.

Konuştuğum yetkili servis dahil tüm ustalar, hiç sorun değil hallederiz falan dedi. İşlemi göçük kısımda yapıyorlar, ama boya, vernik falan derken alan büyüyor ve kapının tamamına boya atıp daha iyi bir sonuç elde etmeyi düşünüyorlar.

Açıkcası döşemenin sökülmesini düşününce golfden anladıkları için yetkili serviste yaptırmak kafama daha yatıyor. Ayrıca eğer iş bittikten sonra bir sorunla karşılaşırsam yetkili serviste hakkımı almak daha kolay. Aracı satarken de, işlemin yetkili serviste yapılması aracın fiyatını daha az düşürür. Dostum düşüncelerim bu yönde. Hayırlısı artık

• 
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.