Şimdi Ara

VW CC yakıt tüketimi testim (şehir dışı)(Yeni değer: 3.8lt/100km) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
2.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

A3'te iken de yaptığım şehir dışı tüketim testlerine yeni aracım VW CC'de zamanımın bol() acelemin hiç olmadığı bir zamanda bir test yaparak devam etmek istedim arkadaşlar.

sakın aracı seyir halinde hele yokuş aşağı boşa atayım demeyin. DSG ye zarar verirsiniz. Bunun için MFU da "serbest sürüş" modu var onu aktif edin gazdan ayağınızı çekince rölantiye düşer motor, aracın eğimine göre bu durumu kendisi ayarlar. siz hiçbirşeye karışmayın.

İstese de atamaz ki zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 27 Mart 2014; 17:08:57 >

• quote:

Bir kez test yaptık diye arabaya sürekli böyle kullanmıyoruz sonuçta arkadaşlar.Dönüşte 140-145 bandında ortalama hızım 129 km/saat tüketim 6.6 litre idi.

@umutsirvan ; benzer görüşü ilk mesajımda belirttim zaten.

@M E C A Z ; devirli kullanılması diye bir şey söz konusu değil.Öyle olsa DSG programlanması 2bin devirde vites atacak gibi olmazdı.Zaten turbonun amacı düşük devirde yüksek tork ve güç sunarak esnekliği,sessizliği ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunmaktır.

@uguropc ;sonuçta bu bir test her zaman bu şekilde sürdüğümüz anlamına gelmez ama yine de verimli olacak bir yokuşu es geçmem.Hiç bir zaman gereksiz yere frene basmam ya da gereksiz frene basmak zorunda kalacak duruma kendimi sokmam.

@unknownlover ; tam tersi bence daha zevkli.Zaten her yer radar olduğundan 110'a sabitleyip gitmekten çok daha eğlenceli diyebilirim.

Ve "emeğine sağlık" diyen forumdaşlara ayrıca teşekkür ederim.

hocam araç yokuş aşağı vitesteyken 0.0lt tüketir,boştayken benzin yakar,yol bilgisayarından anlık tüketimi açıp deneyebilirsiniz.

• değerler çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

A3'te iken de yaptığım şehir dışı tüketim testlerine yeni aracım VW CC'de zamanımın bol() acelemin hiç olmadığı bir zamanda bir test yaparak devam etmek istedim arkadaşlar.

sakın aracı seyir halinde hele yokuş aşağı boşa atayım demeyin. DSG ye zarar verirsiniz. Bunun için MFU da "serbest sürüş" modu var onu aktif edin gazdan ayağınızı çekince rölantiye düşer motor, aracın eğimine göre bu durumu kendisi ayarlar. siz hiçbirşeye karışmayın.

Uyarılarınız için teşekkür ederim.Geniş çapta bilgi edinebileceğimiz herhangi bir kaynak var mı DSG nin seyir halinde boşa atılmasıyla ilgili? Yani tam olarak neden ve nasıl zarar görüyormuş?Bir de MFU dediğiniz nedir nereden kontrol edilir?

• Madem konu yukarı taşındı aracın 94 km/saat ortalama hızla aynı güzergaha ait yakıt tüketim değerlerini paylaşayım.Yani 110-120 km/saat hız arasında gidilmeye çalışıldı ancak ilk 5 kmyi 40-50 km/saat hızla geçince ortalama hızı oldukça düşürüyor.

VW CC yakıt tüketimi testim (şehir dışı)(Yeni değer: 3.8lt/100km)

• hocam az yakma öngörüleriniz kesinlikle doğru. ben hiç bir araçla hız yapmam. kırmızı yanarken gaza basmam ve trafiğin ortasında gezmem. aracım sütçü beygir opel olmasına rağmen 3.5 ile şehir dışı geziyorum.

geçen gün bir konu vardı. 1.2 e thp 130 beygir 308 2.85 litre tüketti diye. fabrika verisi şehir dışı 4 litre gibidir. ancak pistte çıkıp kaymak asfaltta hız sabitleyince bu şekilde oluyor.

zaten bu yakıt fiyatları varken araç almada 1. kriter yakıt tüketimi olacak gibi.
  • Uzun yolda gayet yakalanabilir bir değer....
    Asıl şehiriçi testlerini bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Bu kadar zorlamaya aynı aracın dizeli 3 lt yakardi.

ben böyle sürücüleri alkışlıyorum..adamlar sabır küpü..ben 90la yol bitiremem
    sırf benzinden ekonomi yapıcam diye tahammül etmem walla
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

Hocam benim tdi ile vakti zamanında 4-3,5 litrelik uzun yol tuketimleri, bir depo ile 1200 km gibi rekorlarim oldu

Yalnız cidden sabır işi. Son 6 aydır eskiden yaptığım yolun iki katını yapıyorum (8 bin km ayda) sabır falan kalmıyor insanda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Hocam benim tdi ile vakti zamanında 4-3,5 litrelik uzun yol tuketimleri, bir depo ile 1200 km gibi rekorlarim oldu

Yalnız cidden sabır işi. Son 6 aydır eskiden yaptığım yolun iki katını yapıyorum (8 bin km ayda) sabır falan kalmıyor insanda.

Hocam geçen yaz Sandero stepway ile 3000km yaptım.denemek için Köye giderken sadece 90 km sabit hızla 45 lt mazot 1100km gittim.
    Aynı yolun dönüşünde 150-180 KM Hızla kullandım. 45 lt mazot ile 600km gitti araç.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam geçen yaz Sandero stepway ile 3000km yaptım.denemek için Köye giderken sadece 90 km sabit hızla 45 lt mazot 1100km gittim.
    Aynı yolun dönüşünde 150-180 KM Hızla kullandım. 45 lt mazot ile 600km gitti araç.

Neredeyse ikiye katlamış hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam aracınız kaç model, güzergah nasıldı ?

• Abi iyi yapmışsın. gerçekten sabır işi 80-90 la gitmek. aslında işin püf noktası 100'ün üstüne çıkmamak oluyor. o hızlara çıktın mı insanın 80-90'a düşesi gelmiyor gerçekten. hiç çıkmamak lazım o hızlara.
    ama bir şeye takıldım abi.
    4)Yokuş aşağı elbette boşa attım ve düzlüğe çıkıldığında hızın 60km/saat hıza kadar düşmesine izin verdim.
    bu maddeyi tam anlayamadım. neden boşa attınız?
  • 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam araç 2013 model 10.000 deydi.
    Guzergah istanbul erzincandi.
    Asfalt gaymak gibiydi.razla rampa yok o yolda.

• Madem konu tuketimlerimize dondu ben de paylasayim bilgi olarak dursun gerci dizel ama :) sofya varna arasi 450km gitgel 900 km full klima acik hizim 140 civariydi 4 kisiydik bagjda doluydu arti 100 120 km sehir ici toplamda 1020 km civari gittim 60 litrelik depo 52 litre mazotla fullemistim aracin yakiti hizdan ziyade son vitesde gaza nekadar dokundugumuzla alakali bahsettigim tuketim degeri belirttigim gibi kosullarda 100/5 litreye denk geliyor tek kisi yolcusuz yuksuz klimasiz daha sakin 4 litreye kesin iner Ama sehir ici 7.5 litrenin altina inemiyorum araba da indirtmiyo :) Arac bmw e46 320D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yakıt tüketiminiz güzel hocam. Aracınız kaç hp idi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

1.5dci 90 hp .araç şehir içi güzel ama uzun yolda işkence.
    Yol sesi lastik sesi motor sesi teyp sesi birbirine karışıyor kafa davul oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

1.5dci 90 hp .araç şehir içi güzel ama uzun yolda işkence.
    Yol sesi lastik sesi motor sesi teyp sesi birbirine karışıyor kafa davul oluyor

Hımmm, aracınız nasıl peki hocam memnunmusunuz ? 2 yıl önce bir ara bizde 2012 model Sandero Stepway 1.5 DCİ ye bakıyodukta.

• 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    O yolculukta geldikten kısa süre sonra sattım arabayi.uzun yola vok gittigim icin uzun yolda daha rahat birsey aldım.

Dedigim gibi şehir içinde çok ekonomik ve pratik bir araba. Ama uzun yolda çekilmez.sadece şehir içi binecek olsam yine Sandero alırdım.

• Hocam emeğinize sağlık.Cidden çok güzel değerler yakalamışsınız.
    CC yi görünce aklıma taner göde geldi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.