Şimdi Ara

VW Caravelle DSG Mi Manuel Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
14.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Caravelle araç almayı planlıyorum şuan karşımda iki seçenek var

Birincisi: 2011 Model 180ps Otomatik vites DSG şanzıman Caravelle Confortline 36. 000 de 73 bin lira

İkincisi: 2012 Model 140ps Manuel Confortline Caravelle 25.000 de 75 bin lira

Ben rahatlık ve beygir gücünden dolayı birincisini düşünüyorum fakat babamın otomatik konusunda çekinceleri var araba gitmez gibi
    aracı ikimiz ortak kullanıcağız o otomatiği alıp ta pişman olursak ben sana demiştim demesin
    Dsg otomatik kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi

Otomatik vites için
    Yakıt farkı çok olurmu
    Performansı manuele göre nasıl olur nasıldır
    Otomatik vitesde problemler olur mu olursa maliyeti çok olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birinsanoglu -- 5 Mart 2014; 14:29:28 >

• konu başlığı DSG olduğu için burayı birazdan bombalarlar gibime geliyor :) Ama ben kafam rahat olsun diye manuel alırdım çünkü DSG gerçekten sıkıntılı bir şanzıman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozr2pkr -- 5 Mart 2014; 14:32:24 >
  • Bu araçlarda dq200 mu kullanılıyor?
    dq200 ise uzak durun
    Edit : Dq500 dsg varmış gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SevketXR -- 5 Mart 2014; 20:05:33 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • millet bas bas bağırıyor dsg sorunlu diye, ki Caravelle gibi ticari bir araçta sıkıntı dahada büyük olur
  • hocam dsg nin sorunu ne ben bi türlü anlamadım???
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOŞNAK çocuk

hocam dsg nin sorunu ne ben bi türlü anlamadım???

ben hiç kullanmadım binmedim de. Ama forumdan okuduğum kadarıyla titreme sorunu oluyormuş genelde yani aracın kasasını titretiyor. Yanlış bilgi vermeyeyim ama bu konuda daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar vardır elbet.
  • Arkadaşım Caravelle de kullanılan DSG lerde tırnak ucu kadar sıkıntı yok 7 ileri sorunsuz bir şanzıman.Tam kodlarını terimlerini bilmiyorum ama bu şanzıman ıslak yağlamaymış ve daha yüksek torka dayanımlıymış.Bu dediğim sadece Caravelle için geçerli diğerlerini görüyorum sorundan geçilmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usta dsg diye diye forumun sesi kisildi sen hala dsgmi diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Usta dsg diye diye forumun sesi kisildi sen hala dsgmi diyorsun

Evet dsg için çok yorum yapılmış cevaplayan arkadaşlara da teşekkür ederim

Ancak Dsg araç alıp bi süre kullanıp da sorun var diye yorum yazan hiç görmedim yorum yazanların çoğu duydukları yada bir birkaç kez sürüş tecrübelerine göre yazmışlar.

DSG caravelle sahibi olan veya bir dönem alıp kullanmış olan arkadaş varmı acaba ? varsa yorum yazarlarsa çok sevinirim
  • Caravelle de kullanılan Dsg ufak motor hacimlerinde 1.2tsı-1.4tsı-1.6tdı gibi araçlarında kullanılan dsg'lerden değildir. Caravelle de Dq500 şanzıman vardır. Sorunsuz-ıslak şanzıman olarak bilinir,ancak yinede otomatik vites ne olur ne olmaz. Birebir kullanıcılardan yorum alman daha iyi olacak.

Verdiğim linkte şanzımanla ilgi bilgiler var,istersen bir göz gezdir.

http://forum.donanimhaber.com/m_37462594/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenktun34 -- 5 Mart 2014; 17:44:32 >
  • Hiç düşünmeden DSG diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Caravelle de kullanılan Dsg ufak motor hacimlerinde 1.2tsı-1.4tsı-1.6tdı gibi araçlarında kullanılan dsg'lerden değildir. Caravelle de Dq500 şanzıman vardır. Sorunsuz-ıslak şanzıman olarak bilinir,ancak yinede otomatik vites ne olur ne olmaz. Birebir kullanıcılardan yorum alman daha iyi olacak.

Verdiğim linkte şanzımanla ilgi bilgiler var,istersen bir göz gezdir.

http://forum.donanimhaber.com/m_37462594/tm.htm

Saol bakıcam
  • premium niyetiyle binmeyecekseniz piyasadakiler manueli tercih ederler. özel taşıma yapacaksanız dsg
  • 2008 jetta 1.4 tsi var 5 aydır kullanıyoruz hiçbir sıkıntısı olmadı şuana kadar.Vitesten memnun babam kullanıyor genelde , araba haftalık ortalama 600 km yapıyor.150 km si şehir içi oluyor ve trafikte debriyajdır vites değiştirmedir olayı olmadığı için babam için çok rahat.30 yıllık manuel süren biri beğeniyorsa bence alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birinsanoglu

Merhaba

Birincisi: 2011 Model 180ps Otomatik vites DSG şanzıman Caravelle Confortline 36. 000 de 73 bin lira

Ben rahatlık ve beygir gücünden dolayı birincisini düşünüyorum fakat babamın otomatik konusunda çekinceleri var araba gitmez gibi
    aracı ikimiz ortak kullanıcağız o otomatiği alıp ta pişman olursak ben sana demiştim demesin

Otomatik vites için
    Yakıt farkı çok olurmu

Bende caravelle de dsg sorunu hiç duymadım görmedim ama bulabilsen 180 bg düz bulmaya bak hem rahat kafayla kullanmış olsun hemde güç anlamında sıkıntı yaşamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: OtomobilCanavarı

quote:

Orijinalden alıntı: birinsanoglu

Merhaba

Otomatik vites için
    Yakıt farkı çok olurmu

Bende caravelle de dsg sorunu hiç duymadım görmedim ama bulabilsen 180 bg düz bulmaya bak hem rahat kafayla kullanmış olsun hemde güç anlamında sıkıntı yaşamazsın.

Vergilerinden haberiniz var mı ?

2300 küsur lira yıllık vergisi,eğer otomobil olarak geçiyorsa.Minibüs olanlarda 600 lira kadar

Bakın otomobil ruhsatlı ve TSI

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-full-orjinal-140-beygir-otomobil-ruhsatli-caravella-2-0-tsi-156207496/detay

Bu da minibüs

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-2012-model-180-ps-caravelle-2.0-tdi-comfortline-dsg-74.000-tl-156321236/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Hiç düşünmeden DSG diyorum...

Düşünürsem manuel derim
  • Arkadaşımda 2008 model var. Otomatik. Ama bahsi geçen şanzıman dsg değil bildiğim kadarıyla. Daha öncede bahsi oldu forumda araştırın.

Ek olarak, araç 100 küsür bin kmde şanzımandan sıkıntı yaşamadı. Sadece turbo değişti. O da klasikmiş zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

quote:

Düşünürsem manuel derim

• quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

quote:

Düşünürsem manuel derim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.