Şimdi Ara

vücutta ani sıcaklık basması ve kaşınma (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
377
Cevap
20
Favori
148.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam merhaba, kronik ürtikerden ziyade bu belirtiler mide ülseri olan insanlarda ortaya çıkıyormuş. İç hastalıkları bölümünden doktora gittim bütün testleri tahlilleri yaptı ama hiç bir rahatsızlık ortaya çıkmadı. Yenilen içilen şeylerden ya da mevsimsel olabilir dedi. Ama mevsimsel olmadığına eminim. Kışın bile yaşıyorum bunu. O yüzden karlı havada bile tişört giyerim. Sırf bundan dolayı da deli muamelesi görüyorum bana kalırsa aslında bu durum tamamen kendi elimizde olan bir şey. O kaşıntı başladığı zaman kendini başka şeylere verebiliyorsan geçmesi kısa sürüyor. Mesela daha dün bilerek güneşin altında yürüdüm. Kulağımda kulaklık müzik dinliyordum. Hemde elimde suyum vardı. Kaşıntı bi kaç dk sonra geçti. Güneş altında yürümeye devam ettim. Kaşıntı vs hiç birşey olmadı. Ama bunu müzik dinlemediğim zaman yapınca durduramıyorum. Aklınızın bu durumda başka şeylerle meşgul olması şart. Müzik dinlemek ve yürüyüşlerde soğuk su benim savunmam oldu resmen

• Dean.05 kullanıcısına yanıt
    Ben hala ozguvenle ilgili diyorum hocam ama su mide ulseri olayi neymis tam olarak?
  • Jimmy Kane J kullanıcısına yanıt
    bizim bu yaşadığımız durum yani senin benim diğer arkadaşların yaşadığı bu kaşıntı, küçük kırmızı noktalar, diken batması gibi belirtiler birebir mide ülseri olan insanlarda ortaya çıkan belirtilermiş. Yani internette yazdığı kadarıyla böyle. Doktora gittim bütün testleri yaptırdım ama sonuç sıfır, mide ülseri değil dedi. Kan ve damar hastalıklarına gittim. Damarlarla ilgili olabilir demişti. Öyle de kaldı. Daha adam akıllı bir teşhiş koyanına rastlamadım. Özgüven eksikliğinden ya da başka şeylerden oluyorsa ki oluyor neden diğer insanlarda böyle bir durum olmuyor. Arada bi fark olması lazım bunun için. Bunun gerçek nedeni nedir ?
  • Dean.05 kullanıcısına yanıt
    Belki secilmis insanlarizdir
    böyle seçilme mi olur Allah aşkına. Normal insanlar Allah'ın lütfu bizde cezası gibiyiz sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dean.05

böyle seçilme mi olur Allah aşkına. Normal insanlar Allah'ın lütfu bizde cezası gibiyiz sanki
    kardeş dediğin şeylerin aynısı bendede var acayip sinir bi durum.sokakta yürüyemiyorum hele ki güneşte.batmanda askerlik yaptım oranın 40derece sıcağında göreve gidiyorduk ama orda istanbuldaki gibi bu durumla karşılaşmadım olsada çok az oluyordu ama istanbulda çok fazla artıyo bu meret. kan testleri yaptırdım normal çıktı, alerji testleri yaptırdım IgE değerlerim hep bin küsür çıktı. koldan alerji testi yaptırdım otlara,kedilere, ev tozu akarlarına alerjim varmış. antihistaminik hap verdi doktor ama faydasını göremedim, 5yıl öncesi böyle bişe yoktu bende.

• Choqo kullanıcısına yanıt
    Bende de kedi ve toza alerji var. Belki alerjik biseydir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Kane

Bende de kedi ve toza alerji var. Belki alerjik biseydir
    aynısı bende de oluyor, sadece yazın aşırı sıcak havalarda olmuyor. en çok kış başlangıcı ve ilkbahar zamanı sıcak basarsa oluyor.

bu yüzden ince uzun kollu veya veya normal tişort ten başka birşey giyemiyorum.

lisedeyken başladı ilk...

büyük ihtimalle soğuk ürtikeriyiz...
    http://www.zaman.com.tr/a-rasim-kucukusta/bilinmeyen-bir-hastalik-soguk-urtikeri_1228898.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 24 Ekim 2014; 0:10:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

aynısı bende de oluyor, sadece yazın aşırı sıcak havalarda olmuyor. en çok kış başlangıcı ve ilkbahar zamanı sıcak basarsa oluyor.

bu yüzden ince uzun kollu veya veya normal tişort ten başka birşey giyemiyorum.

lisedeyken başladı ilk...

büyük ihtimalle soğuk ürtikeriyiz...
    http://www.zaman.com.tr/a-rasim-kucukusta/bilinmeyen-bir-hastalik-soguk-urtikeri_1228898.html

Alıntıları Göster
    ilkbaharda çok fena oldum dışarı çıktığımda anında kaşınmaya başladım ağlicaktım resmen, bu yüzden sabahları dışarı çıkamıyorum çok sinir bozucu birşey. kaşınmaktan gezdiğimden birşey anlamıyorum :( hafif sıcak basmasına gelemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Choqo

ilkbaharda çok fena oldum dışarı çıktığımda anında kaşınmaya başladım ağlicaktım resmen, bu yüzden sabahları dışarı çıkamıyorum çok sinir bozucu birşey. kaşınmaktan gezdiğimden birşey anlamıyorum :( hafif sıcak basmasına gelemiyorum

Alıntıları Göster
    aynı durum bende de var yazın pek olmuyor ama kış başlangıcında neredeyse günde 4-5 kez oluyor omzumdaki sivilce bölgelerinde, yüzümde özellikle sivilce bölgelerinde ve kafamda acaip bi şekilde kaşıntı başlıyor ve aniden sıcaklık basıyor o anda buz gibi suyu kafamdan aşağı dökmek istiyorum :( özellikle yürüyüş yaparken ya da evde egzersiz yaparken çok fazla oluyor ve sıcaklık geçtiği zaman o bölgelerimde dairesel bi şekilde kırmızılıklar 40-50 sn. duruyor. bu yüzden cildiye ye gittim şikayetimi anlattım, doktor sırtıma baktı sivilcelerden kaynaklı olduğunu söyledi ve ilaç olarak yüz için okyanus adında bi sabun yazdı yüz ve omuzdaki sivilceler için (ilaç isimlerini vermek istemiyorum) akne jeli ve kafamdakı kaşıntı için 100ml'lik bi şampuan yazdı ve kepek içinde kullanılıyormuş. doktora yeni gittiğim için ilaçları henuz kullanmadım eğer bi gelişme olursa burada bilgilendirebilirim.

• birkanctnkya B kullanıcısına yanıt
    Abicim 18ime girmek uzereyim fakat hic bi sivilcem yok ve bu durumun da sivilceyle ilgili oldugunu hic sanmiyorum
    Ürtiker olabilir kardeşim bi doktora görünsen iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: birkanctnkya

Ürtiker olabilir kardeşim bi doktora görünsen iyi olur
    Bazen kafayı yeme derecesine çıkarabilen bir hastalık.Bende genellikle acılı yemekler yediğimde ve stres yaptığım anlarda oluyor.Soğuk günlerde kalın giyip dışarı çıktıysanız o günde şansınıza hava güneşli ise öldün bittin ya o günü sana zehir eder hemen eve gitsem dersin o kaşıntılar o kadar artarki vücuduna sanki iğne batırıyorlarmış gibi acı oluşturur.Ben bu hastalık tek bende var sanıyordum tek değilmişim gerçekten çok kötü birşey eğer kesin bir çözümünü bulan varsa bie ulaştırsın lütfen.
  • seztek S kullanıcısına yanıt
    aynen kardeşim. ben soğukta bile yürürken biraz ısındığımda başlıyorum kaşıntıya. güneş olduğunda durum berbat zaten. niye dışarı çıkıp gezmiyosun diyolar. kaşınmaktan gezdiğimden birşey anlamıyorum ki. doktora gidiyorum hap verip yolluyor.
  • quote:

aynen kardeşim. ben soğukta bile yürürken biraz ısındığımda başlıyorum kaşıntıya. güneş olduğunda durum berbat zaten. niye dışarı çıkıp gezmiyosun diyolar. kaşınmaktan gezdiğimden birşey anlamıyorum ki. doktora gidiyorum hap verip yolluyor.
    Kışın arada bende de oluyor bunlar, artık neden ötürü bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

Kışın arada bende de oluyor bunlar, artık neden ötürü bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Ben doktora gittim psikolojik dedi yolladı ya hiç ilgilenmedi bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seztek

Ben doktora gittim psikolojik dedi yolladı ya hiç ilgilenmedi bile.
    Bende de yazın güneşte çok kalınca oluyor.Özellikle kollarım ve omuzlarda oluyor bende.
  • Bu kaşıntı olayı yıllardır bende de var resmen insana kriz geçittiriyor. Özellikle kış aylarında yünlü giyimler giyince yokuş çıkarken falan bir kaşıntı, yanma hissi geliyo napicagimi şaşırıyorum. Üstte bir arkadaşın dediği gibi kısa kollu giyince pek olmuyor yani serin hissedecek kıyafetler giymek bir çözüm yaratıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolHands

Bu kaşıntı olayı yıllardır bende de var resmen insana kriz geçittiriyor. Özellikle kış aylarında yünlü giyimler giyince yokuş çıkarken falan bir kaşıntı, yanma hissi geliyo napicagimi şaşırıyorum. Üstte bir arkadaşın dediği gibi kısa kollu giyince pek olmuyor yani serin hissedecek kıyafetler giymek bir çözüm yaratıyor.
    Bende daha garip bir durum var. Spor yaparken vücut sıcaklığım 33 derece civarına kadar düşüyor. Her yerim buz kesiliyor ve uyuşma gerçekleşiyor. Çok doktor dolaştım ama hiç kimse bir şey anlamadı. Kan tahlilleri ultrason rontgen vs her şey normal. Herkese psikolojik diyip postalıyorlar ki verdikleri ilaçlarda bir halta yaramadı, direkt çöpe ya da ihtiyacı olana Allah kimseyi hastanelere düşürmesin hiç ilgilenmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 6 Mart 2015; 21:47:44 >

• quote:

Nedenini bende bilmiyorum geçen sene başladı,aynen bisiklet sürüyordum birden kaşıntı tuttu ve duramadım yerimde,şimdi halen arada oluyor ama neden yok heyecan,hızlı hareket ,sıcak ortamda başlıyor sırtım,kolum,başım,göğsüm deli ediyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.