Şimdi Ara

vovlo s40 2006 antipatinaj servis gerekli sorunu?...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
5.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıkta belirttiğim gibi volvo s40 2006 model 1.6 diesel aracım var. alalı yaklaşık 6 ay oldu. aracı aldığımda arıza ekranında hiçbir sorun yoktu. ancak son 1 aydır ekranda antipatinaj servis gerekli yazısı çıkıyor ve hassas biri olduğumdan bu uyarı inanılmaz canımı sıkıyor. aynı zamanda motor uyarı ışığıda yanmakta. servise gitti bilgisayara bağlandı. erg arızası dediler. filtrelerine varana kadar gerekli herşeyi değiştirdiler. katalizatörü söküldü makineye bağlandı bakımı yapıldı, turbo tamamen elden geçti yenilenmesi gereken herşey yenilendi. ancak bilgisayara baglanıp beynine format dahi atıldığı halde hala uyarı vermekte. kafayı yicem arabamdan tiksindim. yalvarıyorum bana yardımcı olun ne yapmalıyım. tüm önerilere açığım lütfen yardım!....

• scrubs83 S kullanıcısına yanıt
    Yapıldığını belittiğiniz işlemler ile anti-patinaj servis gerekli uyarısı arasındaki ilişkiyi çözemedim. Muhtemelen servis gerekli müdaheleyi yapmamış.

Anti-patinaj uyarısı için öncelikle aracın hareket eden bileşenlerine baktırmakta fayda var.
    Ben olsam öncelikle tüm tekerlek ve fren mekanizmalarını kontrol ettiririm. Buralarda gevşeme, vs gibi olağan dışı bir durum olmadığına emin olurum
    ABS sensörlerinde de sorun olabilir.
  • volkan.d kullanıcısına yanıt
    ANTİ PATİNAC SERVİS GEREKLİ SORUNUM ÇÖZÜLDÜ ADANADA MÜNÜR OSTA TARAFINDAN BİLGİNİZ OLSUN ARIZA TURBOYU SİSTEME SOKAN PARÇA ARIZALI ÇIKTI O YÜZDENN
  • scrubs83 S kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözüldüğüne sevindim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunun kısa zamanda çözüldüğüne sevindim, size özelden birşeyler yazdım adana ve volvo ile ilgili okumanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylv77 -- 23 Mart 2014; 23:49:47 >
  • sevindik oldu sorun çözüldü derken malesef durum devam ediyor, çıldırmamak elde değil. hala aynı sorun var. bakımı yapılıyor, 2-3 hafta sonra önce antipatinaj sonrada motor uyarısı geliyor. zaten antipatinaj sorun verdimi otomatikman turbo devre dışı kalıyor performans inanılmaz düşüyor. bu arada tavsiye için teşekkürler ilhan ustaya da gidicem umarım yardımı olur. eger buda olmazsa malesef aracımı satıcam..
  • Aynı problemi yaşıyorum. Bu sorun 4 seneden beri çözüldü mü acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.