Şimdi Ara

Volvo XC40 Kullanıcıları (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.766
Cevap
133
Favori
559.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.el düşük km 2020 model bir XC40 alma arifesindeyim, ancak araç hakkında temel bilgilere sahip olmama rağmen donanım listeleri biraz karışık olmasından ötürü alacağım araçları incelerken zorluk yaşıyorum. Malum, araçların donanımına göre baya fiyat farkı oluşuyor.

Sormak istediğim şu;

2020 Momentum T3 araç alacağım, gördüğüm kadarıyla bu araçlar hep standart donanım ile mi geliyor? hangi farklara dikkat etmem lazım?

Bazı 2019 larda Harman Kardon yok iken sanırım 2020 lerin hepsinde standart mı?

2020 model Momentum T3 lerde hangi ekstralar olabilir, veya hangi eksiklere dikkat etmem lazım, bilen varsa ve aydınlatırsa sevinirim...

Volvo sitesindeki gibi bir ayırım gelen araçlarda yapılmamış sanırım, yani tüm gelen araçlarda çoğu paket dahil gözüküyor. High aydınlatma, otomon sürüş, oto bagaj .vs... gelmemiş araç olabilir mi?

Şimididen teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

adamın arabası 2019 T4 momentum resmini çekmiş kesin var.

Benimkini kontrol ettim, active grill shutter varmış gerçekten de! Kapalı ve açık halinin fotoğraflarını ekliyorum (buralar çok karlı, yollar tuzlu, kir için kusura bakmayın :))

Volvo XC40 Kullanıcıları

Volvo XC40 Kullanıcıları

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerobero

Öncelikle herkese selamlar,

2.el düşük km 2020 model bir XC40 alma arifesindeyim, ancak araç hakkında temel bilgilere sahip olmama rağmen donanım listeleri biraz karışık olmasından ötürü alacağım araçları incelerken zorluk yaşıyorum. Malum, araçların donanımına göre baya fiyat farkı oluşuyor.

Sormak istediğim şu;

2020 Momentum T3 araç alacağım, gördüğüm kadarıyla bu araçlar hep standart donanım ile mi geliyor? hangi farklara dikkat etmem lazım?

Bazı 2019 larda Harman Kardon yok iken sanırım 2020 lerin hepsinde standart mı?

2020 model Momentum T3 lerde hangi ekstralar olabilir, veya hangi eksiklere dikkat etmem lazım, bilen varsa ve aydınlatırsa sevinirim...

Volvo sitesindeki gibi bir ayırım gelen araçlarda yapılmamış sanırım, yani tüm gelen araçlarda çoğu paket dahil gözüküyor. High aydınlatma, otomon sürüş, oto bagaj .vs... gelmemiş araç olabilir mi?

Şimididen teşekkürler.

Sis fari adaptof led farlar harman kardon ve bagajda canta tutucu varsa 2021 modeldir.

Harman kardonsuz bakmanizi tavsiye etmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pffrt P kullanıcısına yanıt
    Nasıl açılıp kapanıyor benim araba sürekli fan çalıştırıyor belki bir alakası vardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HBA28

Nasıl açılıp kapanıyor benim araba sürekli fan çalıştırıyor belki bir alakası vardır?

Motoru ilk çalıştırdığınızda arabada hemen inip kontrol ederseniz kapalı olduğunu ; araba yeterli sıcaklıklara eriştikten sonra motoru kapatmadan önce kontrol ettiğinizde açık olduğunu görmemiz lazım.

• Biliyorsunuz bizim arka tarafta şarj soketi USB değil Type C .

Aldığımız hafta uzun yolda bu acı gerçekle yüzleşmiştik. Uygun kablo veya adaptörümüz olmadığı için sıkıntı çekmiştik.

Onun için Baseus Twins 2+1 Type C to Type C + Lightning kablo aldım . 

Volvo XC40 Kullanıcıları

Benim çocukların birinde type C android telefon birinde iphone; ikisinde de ipad var. One cable to charge them all mantığıyla hepsini şarj etsin diye aldım. Apple denemedim ama benim telefonu hakkaten çok hızlı şarj ediyor.  

• @ssozen11

Sayın Sabri Bey vaktiniz varsa navigasyon konusunda yardım ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Diğer arkadaşlardan da bilgisi olan varsa yantlarsa sevinirim.

1) Bize gelen son harita güncellemesi ekim veya kasım idi. 1320 versiyon daha sonra avrupaya 1326 versiyon geldi (bize gelmedi-3. dünya ülkesi ?). Bu aralar Avrupaya 1330 versiyonunun da geleceği söyleniyor.

1320 versiyon Türkiye haritası bir garip avrasya tüneli var ama benim evimin olduğu bina yok. Volvoya göre ben arazide yaşıyorum ki evim 2012 de oturuma başlanan bir site . Şimdi bizim navigasyon haritası kimden gidiyor Volvoya ve de harita neden güncel değil ? Niye hızlı güncellenmiyor.

2) Gerçek zamanlı Trafik bilgisi (RTTI) bazı ülkelerde yokmuş . Ben ayarlarda aktifledim ama işe yarıyor mu ? Kim sağlıyor anlık trafik bilgilerini Volvoya.

3) Ne volvo Türkiye sitesinden ne de avrupada herhangi bir ülke sitesinden navigasyon haritası indiremiyorum. 2,3 MB bir exe dosyası iniyor. Çalıştırmaya kalkıştığımda 1-2 dk dönüp duruyor sonra da hata mesajı verip, support.volvo.cars a bildirimde bulun diyor. Bilgisayara harita indirmede sorun mu var ?

• Merhaba, araçta arada tak tak tak şeklinde vuruntu oluyor ve çok şiddetli. Başına gelen ya da fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vveyss

Merhaba, araçta arada tak tak tak şeklinde vuruntu oluyor ve çok şiddetli. Başına gelen ya da fikri olan var mı?

İslak zeminde patinajli kalkiyorsaniz olur normal

• quote:

@ssozen11

Sayın Sabri Bey vaktiniz varsa navigasyon konusunda yardım ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Diğer arkadaşlardan da bilgisi olan varsa yantlarsa sevinirim.

1) Bize gelen son harita güncellemesi ekim veya kasım idi. 1320 versiyon daha sonra avrupaya 1326 versiyon geldi (bize gelmedi-3. dünya ülkesi ?). Bu aralar Avrupaya 1330 versiyonunun da geleceği söyleniyor.

1320 versiyon Türkiye haritası bir garip avrasya tüneli var ama benim evimin olduğu bina yok. Volvoya göre ben arazide yaşıyorum ki evim 2012 de oturuma başlanan bir site . Şimdi bizim navigasyon haritası kimden gidiyor Volvoya ve de harita neden güncel değil ? Niye hızlı güncellenmiyor.

2) Gerçek zamanlı Trafik bilgisi (RTTI) bazı ülkelerde yokmuş . Ben ayarlarda aktifledim ama işe yarıyor mu ? Kim sağlıyor anlık trafik bilgilerini Volvoya.

3) Ne volvo Türkiye sitesinden ne de avrupada herhangi bir ülke sitesinden navigasyon haritası indiremiyorum. 2,3 MB bir exe dosyası iniyor. Çalıştırmaya kalkıştığımda 1-2 dk dönüp duruyor sonra da hata mesajı verip, support.volvo.cars a bildirimde bulun diyor. Bilgisayara harita indirmede sorun mu var ?

En son Benelux 1326 numaralı harita güncellemesini kurdum. -Türkiye dahil- Avrupa'nın diğer bölgeleri için de güncelleme var ama vaktim olmadığından henüz kurmadım. Ben Avrupa haritasını ilk yüklerken dosya boyutundan dolayı (52 GB) USB kullandım. Bunun için önce ilgili indirme programını bilgisayarıma kurdum sonrasında indirmeyi direkt USB'ye yaptım. USB'yi araca taktığımda hemen başladı. Ancak... Herhangi bir kesinti olmaması için yaklaşık 1 saat araç çalışır durumda bekledim. Sonrasındaki güncellemeleri ise cep telefonu üzerinden bluetooth internet bağlantısı ile aracın içinde kurdum. Sınırsız internet paketim olduğu için kota anlamında sorun olmadı.

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Selam,

elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

1- Harita sağlayıcı yen ı bir harita sağlamazsa Volvo'nun elinden gelen bir şey yok. TR için en güncel versiyonu 1320. Sağlayıcı HERE. Ana caddeler daha sık güncelleniyor ancak ara sokaklar daha geriden geliyor. 1 veya 1,5 sene önce Volvo fabrikaya giden yola köprülü kavşak yapılmıştı, ben buraya taşındığımda ilk gün navigasyon ile gideyim dedim ancak haritada bu kavşak olmadığı için yolu uzattım :). Ertesi gün Google Maps ile gideyim dedim, onda da yoktu bu kavşak, yani Volvo ile alakalı bir durum değil. Harita güncellemeleri geldikçe yayınlanıyor.

2- RTTI hizmet sağlayıcısı INRIX, zaten Sensus menüden aktive ettiğiniz seçenekte yazıyor diye hatırlıyorum, yarın arabaya binerken kontrol edeceğim. Bırçok noktada işe yarıyor. Haritadan navigasyon ile bir yol tarifi istediğinizde tarifiği dikkate alarak yönlendiriyor. Giderken eğer değişiklik oluşuyorsa yeni rota önerebiliyor. Aracınız internete bağlı olmalıdır çalışması için. Çalıştığını anlamanız için trafik bilgisinin alınabildiği yolları yeşil/sarı veya kırmızı şekilde görürsünüz.

3- Ben de TR sitesinde ilk denememde Exe dosyasını çalıştıramadım ancak 3. denemeden sonra çalıştı ve Dosyayı indirmeye başladı. Sonra tekrar denedim, ilk defasında çalıştı. Hem TR sitesinden denedim hem de İsveç sitesinden, her iki siteden sorunsuz indirdim. Size tavsiyem yeni formatlanmış temiz bir USB kullanıp ona indirmeniz. Aracınızda en güncel versiyon varsa zaten güncelleme çalışmaz. Araçta çift USB girişi varsa, etrafında beyaz halka olanına takmanız gerekiyor, halka olmayanda güncelle USB'sini okumaz. Ama tüm bunlara gerek yok aslında, aracınızı internete bağladığınızda harita güncellemeyi araç üzerinden de yapabilirsiniz. Kullanım kılavuzlarında detaylı bilgiler var

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanoz2000

En son Benelux 1326 numaralı harita güncellemesini kurdum. -Türkiye dahil- Avrupa'nın diğer bölgeleri için de güncelleme var ama vaktim olmadığından henüz kurmadım. Ben Avrupa haritasını ilk yüklerken dosya boyutundan dolayı (52 GB) USB kullandım. Bunun için önce ilgili indirme programını bilgisayarıma kurdum sonrasında indirmeyi direkt USB'ye yaptım. USB'yi araca taktığımda hemen başladı. Ancak... Herhangi bir kesinti olmaması için yaklaşık 1 saat araç çalışır durumda bekledim. Sonrasındaki güncellemeleri ise cep telefonu üzerinden bluetooth internet bağlantısı ile aracın içinde kurdum. Sınırsız internet paketim olduğu için kota anlamında sorun olmadı.

Alıntıları Göster

Ya işte benim sorunum burada. Güncelleme .exe dosyasını 2.3 MB olan windows için indir dediğimde herhangi bir seçenek sunmadan direk bilgisayarın indirilenler klasörüne indiriyor. Orada çalıştır a tıkladığımda gene seçenek sunmuyor

Çalıştıra tıklayınca da daima error kodu veriyor. Yüzlerce kez denedim.

Bunu nasıl USB ye indiriyorsunuz ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 23 Ocak 2021; 10:51:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

Selam,

elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

1- Harita sağlayıcı yen ı bir harita sağlamazsa Volvo'nun elinden gelen bir şey yok. TR için en güncel versiyonu 1320. Sağlayıcı HERE. Ana caddeler daha sık güncelleniyor ancak ara sokaklar daha geriden geliyor. 1 veya 1,5 sene önce Volvo fabrikaya giden yola köprülü kavşak yapılmıştı, ben buraya taşındığımda ilk gün navigasyon ile gideyim dedim ancak haritada bu kavşak olmadığı için yolu uzattım :). Ertesi gün Google Maps ile gideyim dedim, onda da yoktu bu kavşak, yani Volvo ile alakalı bir durum değil. Harita güncellemeleri geldikçe yayınlanıyor.

2- RTTI hizmet sağlayıcısı INRIX, zaten Sensus menüden aktive ettiğiniz seçenekte yazıyor diye hatırlıyorum, yarın arabaya binerken kontrol edeceğim. Bırçok noktada işe yarıyor. Haritadan navigasyon ile bir yol tarifi istediğinizde tarifiği dikkate alarak yönlendiriyor. Giderken eğer değişiklik oluşuyorsa yeni rota önerebiliyor. Aracınız internete bağlı olmalıdır çalışması için. Çalıştığını anlamanız için trafik bilgisinin alınabildiği yolları yeşil/sarı veya kırmızı şekilde görürsünüz.

3- Ben de TR sitesinde ilk denememde Exe dosyasını çalıştıramadım ancak 3. denemeden sonra çalıştı ve Dosyayı indirmeye başladı. Sonra tekrar denedim, ilk defasında çalıştı. Hem TR sitesinden denedim hem de İsveç sitesinden, her iki siteden sorunsuz indirdim. Size tavsiyem yeni formatlanmış temiz bir USB kullanıp ona indirmeniz. Aracınızda en güncel versiyon varsa zaten güncelleme çalışmaz. Araçta çift USB girişi varsa, etrafında beyaz halka olanına takmanız gerekiyor, halka olmayanda güncelle USB'sini okumaz. Ama tüm bunlara gerek yok aslında, aracınızı internete bağladığınızda harita güncellemeyi araç üzerinden de yapabilirsiniz. Kullanım kılavuzlarında detaylı bilgiler var

Ayrıntılı cevap için teşekkürler.

Benim araç hep internete bağlı. RTTI açık dediğiniz gibi sarı yeşil kırmızı yollar ve bazen daha hızlı rota seçenekleri çıkıyor. Ancak bayağı yetersiz. O yüzden güncel mi, kim sağlıyor diye sordum. Mesela Cevizlideyim evim Maltepede bana 10 dk gösteriyor. Tamamen kurallara uyarak 6 dk da evde oluyorum. Uzun yolda adapazarı Pamukova taraflarında yakıt aldım. Afyon İkbal tesisleri için 4 saat 50 dk gösterdi ki gene kurallara uyarak 2 buçuk saatte girdim. Bana bayağı başarısız geliyor. Başka bir sorun Ortaklar Kartal ın tam karşısında Kartal-Maltepe yönünde giderken yanyolda mıyım , anayolda mıyım anlamıyor. Yan yolda sanıyor ama ben ana yolda gidiyorum.

• quote:

Ya işte benim sorunum burada. Güncelleme .exe dosyasını 2.3 MB olan windows için indir dediğimde herhangi bir seçenek sunmadan direk bilgisayarın indirilenler klasörüne indiriyor. Orada çalıştır a tıkladığımda gene seçenek sunmuyor

Çalıştıra tıklayınca da daima error kodu veriyor. Yüzlerce kez denedim.

Bunu nasıl USB ye indiriyorsunuz ki..

Alıntıları Göster

Gerçi ben MAC kullanıyorum ama prensipte Windows ile arasında fark yok. .exe dosyasını indirdikten sonra çalıştırdığınızda bilgisayarınıza Volvo Sensus gibi bir uygulama kurulacak. O uygulamayı açınca size harita dosyalarını nereye indireceğinizi soran bir pencere açılacak. Tamamen boş ve fat32 olarak formatlanmış bir USB yi bilgisayarınıza takıp harita indirme yeri olarak onu seçerseniz her şey direkt oraya kaydedilir. İndirme işlemi bitince size harita dosyalarnı doğrulama için bir seçenek sunacak. Onu da yaptıktan sonra USB yi araçtaki beyaz çerçeveli porta takarsanız Sensus hemen güncellemeye başlayacaktır.

• ssozen11 S kullanıcısına yanıt
    Sabri bey merhaba nasılsınız?
    Desteğiniz ve varlığınız için tekrar teşekkür ederek bu konudaki değerlendirmemi paylaşmak istiyorum.
    Aracım zaten telefon aracılığıyla internete sürekli bağlı. Harita güncellemeleri geldiğinde otomatik uyarıyor ve kolayca kurulum sağlıyorum!
    Neden böyle indirme usb sıkıntılarıyla uğraşıyoruz?
    Araç güncellemede gerisen mi geliyor acaba?
  • x-rayted kullanıcısına yanıt

Ben genellikle test etmek için Volvo Navigasyon rotası ve süresini Google ile karşılaştırıyorum bir yere giderken %99 oranında da hem rotayı hem de süreyi aynı veriyor. Bende hiç bu kadar sapma olmadı. Evet Navigasyonumuz en başarılı örnekler arasında yer almayabilir ancak yanılma payı biraz fazla. Ben hiç yaşamadım bu durumu. Istanbul içi Cavizli Maltepe arasındaki farkı anlarım, 30 ile gidileceğini hesapladığı yerlerde kimse 30 ile gitmez ancak Şehirler arası için bu fark anlamsız. Başlangıç konumuna dikkat ettiniz mi? Yine de erken gitmek geç gitmekten iyidir diyelim :).

O dediğiniz yolda Google'da şaşırıyor zaman zaman, aracın konumunu net algılayamayabiliyor. Apple Maps'te yaşıyorum bu durumu, hem de Isveç'teç Yani bu sadece GPS konumu algılamaya bağlı bir durum.

• dochollywood kullanıcısına yanıt

Sistemde güncelleme olduğu andan itibaren aracınıza iner. USB çözümü aracı İnterenet'e bağlı olmayanlar için.

• Benim arabada HarmanKardon yok standart high performance sound var (K502 sipariş kodlu).

Daha önce de bahsettim bir sorun var zaman zaman oluyor. Ayda 1-2 diyelim. Şöyle ki hangi koşulda oluyor , kesin bir şey söyeleyemiyorum . Sürüş esnasında birden ses seviyesi bariz azalıyor ve ses kalitesi barizen düşüyor. Ses kaynağını değiştirmek işe yaramıyor yani radyo , BT, tunein, USB neye geçersen geç aynı. Arkalardan ses gelmiyor gibi sadece önden ve kötü bir ses geliyor sanki boş bir varilin içinden gelir gibi. Çok kısa süre içinde yol kenarındaki birşeye yaklaşıp park sensörü uyarısını çıkarabilirsem, park sensör sesi bittiğinde normale dönebiliyor.Bazen de normale dönmüyor. Bir önceki olduğunda sokak arasındaydım anında bir konteynere yanaştım ve sensör öttükten sonra düzeldi. Ama dün E5 üstünde hızlı gidiyordum (70-80) bir şeye yanaşamadım. 2-3 dk sonra sokak arasında çöp konteynerıne denedim ama ııh düzelmedi. Arabayı kapatıp 1-2 dk sonra açarsan sorun gitmiş oluyor.

Dün ise durdum arabayı kapamadım ve ses ayarlarındaki denge seçeneğinde denedim. Sağ önde kötü ses, sol önde kötü ses, sağ arkada çok çok kısık kötü ses, sol arkada hiç ses yok. Acaba sol arkadaki hoparlörde temassızlık mı var dedim ama öyle olsa ön hoparlörlerin ses kalitesi niye düşsün ki. Bunun üzerine bizde kaç hoparlör var diye araştırdım. HK da 13 hoparlör varmış bizim HPS da ise 8 hoparlör varmış ve de 330 W güç üretiyormuş (fena değil)

Volvo XC40 Kullanıcıları

Daha da bakınınca bir teknik görsel buldum . Ona göre sanki 8 değil 9 hoparlör + subwoofer var gibi . Subwoofer da sol arkada yani durum oluştuğunda ses alamadığım tarafta .

Volvo XC40 Kullanıcıları

Tek hoparlör veya subwoofer ile ilgili bir temassızlıktan ziyade bir yazılım sorunu olduğunu düşünüyorum.

Bir dahaki sefere olduğunda Flash diske geçip deneyeceğim ve sonra düzelince de aynı şarkıda aynı ses şiddetinde bir daha video çekip size göstereceğim.

Benden başka var mı bu sorunu yaşayan ? Çözüm , teknik servis bülteni bilen ?

• Selamlar,

Bu araçta yağmur sensörü yok mu? Aradım, bulamadım. Umarım ben yanılıyorumdur..

// Düzenleme;

Varmış, ben yanılıyormuşum. 1 yazan yerdeki bir butonmuş ve ona basınca aktif ediliyormuş. Volvo XC40 Kullanıcıları 

Volvo XC40 Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlgsn -- 26 Ocak 2021; 16:29:58 >
  • 1 e bastığınızda yağmur sensörü çalışıyor. Ama cam yağmur ile doluysa bazen hissetmeyebiliyor. O yüzden düğmeye bastıktan sonra sileceği bir kere aşağı indirerek çalıştırırsanız daha çabuk silmeye başlıyor

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.