Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (389. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://catalog.mann-filter.com/EU/tur/catalog/MANN-FILTER Katalog Europa/Araçlar/Otomobiller %2B Ticari Araçlar/VOLVO CARS/V40 II ~ V40 Cross Country/1.5 T3 B4154 T4 (T254198)/İç mekan filtresi/CUK 25 007

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 22 Ağustos 2018; 15:58:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • motor yağı araştırırken castrol ün sitesinde aracın markasına göre hangi yağ kullanmak gerektiğini gösteren bir uygulama yapılmış bakmak isteyenler için

https://www.castrol.com/tr_tr/turkey/services/motor-yagi-secici.html

en azından motor yağını dışardan almak isteyen arkadaşlar burdan hangi motor yağını almaları gerektiğini bulabilir. çünkü yanlış motor yağı seçimi aracın en önemli ve pahalı parçalarından biri olan motorun zarar görmesine sebep olabilir.

belki aramızda bilenler vardır ama ben yeni gördüm ve bayağı ilgimi çekti Irv Gordon adında bir vatandaş 1966 model Volvo P1800S aracı ile 4.8 milyon km yol yapmış okumak isteyenlere ilginç bir öykü. içimden vay be dedim ama neye dediğimi ben de anlamadım bu kadar dayanıklı motor yapan volvoya mı bu kadar yol yapan adama mı bu kadar iyi yağ yapan castrol e mi

https://www.castrol.com/tr_tr/turkey/car-engine-oil/engine-oil-brands/castrol-gtx/irv-gordon.html

sonrasında merak ettim firmanın hakkımızda kısmından castrol tarihçesini okudum. Bir kişinin kendi işini kurup ve bir dünya markası yaratması gerçekten müthiş. Ben ve çevremdeki insanların en büyük hayalinin devlet dairesine girmek olmasının ne kadar basit ve vizyonsuz olduğunu özel sektörün de kendine göre riskleri olsa da orda da insanın ülkesine ciddi katkılar sağlayabileceğini düşündüm. Konuyu dağıttım sanırım bir motor yağından nerelere geldim hepinize hayırlı geceler dilerim.

• Merhabalar, 2015 R design d2 v40 kullanıcısıyım, birçok sitede araçtaki temaların sadece renk görsellik verdiği başka hiçbir fonksiyonunun olmadığı söyleniyor. Ama bana sanki direksiyon sertliği ve gaz tepkisi değişiyor gibi geldi bende psikolojik mi oluyor anlamadım :). Bilgisi olan var mı?

• V40 2017 t3 aracımın Mersin'de yetkili servis Derya otomotivde ilk bakımını 1230Tl'ye yaptırdım. Çalışanları çok ilgi gösterdiler.

Bu arada geçen yıl, kampanya kampsamında metalik kırmızı renk diye bildiğim aracın renk kodunun 612 yani metalik olmayan, passion red olarak öğrendim

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Bakımı düzgün bir şekilde ve ucuza yaptırdığınıza sevindim. Yanılmıyorsam diğer servisler 1400 civarı diyordu.

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız, çoğu servis 1400Tl civari istemişti. İlk bakım için, toplam 1500Tl bakım ücreti çıkmıştı, %15 indirim yaptılar. İlginç olan yakıt filtresini bazı servisler değiştirmesine rağmen değiştirilmeyeceğini söylediler. Çünkü, Volvo'nun resmi servis işlemlerine göre hareket ettiklerini söylediler. Hatta 2.bakımda da filtrenin değiştirilmeyeceğini söylediler. Ayrıca, 2.bakımda ilaveten bujilerin değiştireleceğini söylediler. Son olarak, koltukların bakımını da yaptılar..

Volvo V40: Ve O Sensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 26 Ağustos 2018; 1:31:9 >

• selam arkadaşlar.

aracım v40 d2 2014 kasım trafık cıkıslı (2015 model) 35.000 km de.

ilk 3 bakımını yetkili serviste yaptırdığım aracın garantisi bittiğinden dolayı, özel servise götürmek istiyorum artık. ancak yine de volvoyu arayıp fiyat aldım, 4.sene (40.000 km) bakım için baz bakımla beraber (motor yağı, hava, polen, yağ ve yakıt filtreleri) şanzıman yağı ve fren hidroliğinin de değiştirilmesi gerektiğini ve fiyatının ise 3.100,00 TL 25% iskontulu olarak 2380 TL olduğu bilgisini aldım.

silecek sepetindenhttps://www.sileceksepeti.com/Volvo-V40-16-D2-Dizel-Bosch-Filtre-Bakim-Seti-2013-2016-Hava-Yag-Polen-Yakit,PR-6814.html bu paketi ve şanzıman yağı ve fren hidrolikleriyle beraber bir ustaya mı yaptırmalı ?

şanzıman yağının ve fren hidroliğinin değiştirilmesi için daha erken mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 27 Ağustos 2018; 11:56:2 >

• Park halindeyken sileceği kendi kendine su püskürten oldu mu? Aracı geçen cuma teslim aldım kendi kendine biraz su püskürtüyor. Servise gittim benim dışımda 2 araçta daha yaşamışlar. Servis kaydı oluşturdular volvo bu konuda çalışıyormuş sonuçlanınca aracınızı getirin yapalım dediler. Bana çok saçma geldi sıfır araçta ilk haftadan problem yaşamam.

• antalyada özel servise götüren var mı
  • nc39 kullanıcısına yanıt
    Aracınızda powershift şanzıman bulunuyor ve volvo türkiye bu şanzımanda çok arıza yaşanması üzerine şanzıman yağ değişimini 40 bin kmye çekti.İleriki kilometrelerde titreme vs. problemler olmaması için değiştirmenizi tavsiye ederim.

Fren hidrolikleri aslında her 2 yılda bir değiştirilmesi gerektiği belirtiliyor çoğu araç üreticisi,volvo ise daha geç değiştiriyor sanırım.

Tavsiyem onuda değiştirmeniz yönünde çünkü fren hidroliği zaman icinde kendine nem çeken bir madde ve içindeki su oranı arttıkça fren hidroliği ısındığı zaman su buharlaşma yapıp fren boşalması olarak tabir edilen durumla karşılaşabiliniyor

• Slm Arkadaşlar,

V40 t3 2017 aracımının ilk bakımında bazı servisler yakıt filtresini değiştirmektedir, bazılar ise değiştirmemektedirler. Volvo'ya yapmış olduğum şikayete gelen cevap aşağıdaki gibidir. Bu nasıl bir araba firmasıdır?

Değerli müşterimiz,

Üretici Firma Volvo Cars'ın belirlemiş olduğu standartlara göre, aracınızın ilk periyodik servis bakımında veya yıllık bakımında yakıt filtresinin değiştirilmesi gerekmektedir. 

Size yakıt filtresinin ilk bakımda değiştirilmediğini söyleyen servislerimiz maalesef yanlış bilgi vermişlerdir. 

Bu konu hakkında tüm yetkili servislerimize genel bir hatırlatma mesajı gönderilmiş ve bu hususa dikkat edilmesi gerektiği tekrar belirtilmiştir. 

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 27 Ağustos 2018; 17:29:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

Slm Arkadaşlar,

V40 t3 2017 aracımının ilk bakımında bazı servisler yakıt filtresini değiştirmektedir, bazılar ise değiştirmemektedirler. Volvo'ya yapmış olduğum şikayete gelen cevap aşağıdaki gibidir. Bu nasıl bir araba firmasıdır?

Değerli müşterimiz,

Üretici Firma Volvo Cars'ın belirlemiş olduğu standartlara göre, aracınızın ilk periyodik servis bakımında veya yıllık bakımında yakıt filtresinin değiştirilmesi gerekmektedir. 

Size yakıt filtresinin ilk bakımda değiştirilmediğini söyleyen servislerimiz maalesef yanlış bilgi vermişlerdir. 

Bu konu hakkında tüm yetkili servislerimize genel bir hatırlatma mesajı gönderilmiş ve bu hususa dikkat edilmesi gerektiği tekrar belirtilmiştir. 

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,
    Servisler üzerinde her markada oldığu gibi (belki Toyota hariç olabilir) Volvo'nun da denetimi demekki yok gibi birşey. Benim bildiğim yakıt filtresi değişiyor kesinlikle ancak istenirse kabin / polen filtresi değişim yerine temizlenerek geçiştirilebiliyor. Normali de o zaten makul anlamda. Servisler saçma sapan insiyatif almışlar anladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Ağustos 2018; 18:21:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Arkas-İstanbul servisi yakıt filtresinin değiştirilmeyeceğini belirtirken, Arkas-Ankara yakıt filtresi değiştirileceğini belirtektedir. Bu servisler kafalarına göre karar veremezler. Örneğin, Mersin Volvo servisi aracın şasi numarasını girerek, çevrimiçi değiştirelecek parçaları çıkarmaktadır.

Bence, özürleri kabahatlerinden büyük.

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Benim ilk bakımda değişmemişti. Hatta bazı servisler 2.bakımda da değiştirmiyor. İlginç...

• VeRMİNaaRD kullanıcısına yanıt
    Benzer problemi Türkiye'de ilk yaşayan sanırım benim. 2017 Aralık çıkışlı T3 Inscription paket aracım var. Havaların ısınması ile birlikte (Nisan ayı ve sonrası) aracı özellikle sıcak havalarda kullanıp park ettikten yaklaşık 5-10dk sonra silecek nozzle larından (bazen teki bazen üçü birden) belirli tazyikte su püskürtmekte. Hatta yapmış olduğum son seyahatte seyir halinde de bu durum oluştu. Aracı bu şikayet ile 2 kere servise bıraktım. İlkinde nozzle lar değişti sorun çözülmedi. İkinci seferde araç serviste 8 gün kaldı ve bana yazılım güncelleme yapıldığı sorunun tekrar etmediği bilgisi verildi. Aracı teslim alıp 30dk kullandıktan sonra tekrar yaptı ve bu sorunum hala devam etmekte. Aracımı yarın bu sorundan dolayı tekrar servise bırakacağım. Sorun benzer olduğu için size detaylı bir açıklama yapmak istedim. Elimde konu ile ilgili video ve servis kayıtları mevcut. Çözümüne yönelik bir gelişme yaşarsam buradan paylaşırım. Aksi durumda Volvo'nun global merkezine yazmayı düşüyorum. Beraber hareket edebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyilmaz

Benzer problemi Türkiye'de ilk yaşayan sanırım benim. 2017 Aralık çıkışlı T3 Inscription paket aracım var. Havaların ısınması ile birlikte (Nisan ayı ve sonrası) aracı özellikle sıcak havalarda kullanıp park ettikten yaklaşık 5-10dk sonra silecek nozzle larından (bazen teki bazen üçü birden) belirli tazyikte su püskürtmekte. Hatta yapmış olduğum son seyahatte seyir halinde de bu durum oluştu. Aracı bu şikayet ile 2 kere servise bıraktım. İlkinde nozzle lar değişti sorun çözülmedi. İkinci seferde araç serviste 8 gün kaldı ve bana yazılım güncelleme yapıldığı sorunun tekrar etmediği bilgisi verildi. Aracı teslim alıp 30dk kullandıktan sonra tekrar yaptı ve bu sorunum hala devam etmekte. Aracımı yarın bu sorundan dolayı tekrar servise bırakacağım. Sorun benzer olduğu için size detaylı bir açıklama yapmak istedim. Elimde konu ile ilgili video ve servis kayıtları mevcut. Çözümüne yönelik bir gelişme yaşarsam buradan paylaşırım. Aksi durumda Volvo'nun global merkezine yazmayı düşüyorum. Beraber hareket edebiliriz.
    2017 Mayıs çıkışlı T3 inscription aracımda da yaklaşık 3-4 aydır böyle bir durum yaşıyorum , bende parkettikten hemen sonra da oluyor 5-10 dk beklemeden yani. Seyir halindeyken hiç denk gelmedim bu duruma. Çok büyük bir problem değil ama çözüme kavuşursa bilgi almak isterim

• Beyilmaz B kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu yaşayan üçüncü kişi olduğumu söylediler. Birisi test araçlarıymış diğeride demekki sizsiniz. Ben aracı alalı 1 hafta oldu madem çözülmüyor araç değişikliği ya da bedel iadesi hakkımı kullanacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ardakoca kullanıcısına yanıt
    Seyir halinde benim başıma birkaç kez denk geldi. Bunun dışında hep kullandıktan bir süre sonra park halinde oldu. Ortak durum sıcak havalarda olması. Bugün servis konu hakkında Volvo merkezden cevap beklediklerini çözümün büyük ihtimalle yazılım tabanlı olacağını belirtti. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: integral77

Benim ilk bakımda değişmemişti. Hatta bazı servisler 2.bakımda da değiştirmiyor. İlginç...
    Az önce servisimle görüştüm; Öyle bir bülten gelmedi dedi:)
    Güler misin? Ağlar mısın?
    Bir daha Volvo'ya bulaşmam...
  • arkadaşlar lastik olarak ne tavsiye edersiniz, şu an standart michelin primacy 3 var üzerinde cuma değiştireceğim, izmirde lastikçi de arıyorum aynı zamanda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.