Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkisi de aynı donanıma sahip
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    aynı ses bende de oluyor.
    gösterge panelinin sol üstünden geliyor o bölgeyi sıkıştırınca ses kesiliyor
  • Merhabalar
    Bej rengi koltuklarim 3.yilin sonunda dun koltuga dokulen kahve ile genis capli bir leke olustu daha onceden de ufak tefek lekelenmeler olmustu kaskonun mini onarimi kapsaminda birsey yapilabilir mi diye maslak autoking e goturdum sadece 5 cm i gecmeyen iki lekeyi yapabileceklerini genis lekeyi baska bir oto kuaforde yapmami tavsiye ettiler oda yaklasik 300 tl civarinda yapilabilecegi soylendi bu konuda ne onerirsiniz nerede uygun fiyatli yaptirabilirim volvo serviste yapilan uygulama biraz daha pahaliydi sanirim daha once sormustum ama kararsizim fikirleriniz benim icin onemli.
    http://volvobenimle.com/RewardCategoryDetail.aspx?Ctg=SYH&RewardID=15acb00c-131d-4aca-93f8-0cbf838bc219
    bu arada aramizdan katilan varmi acaba fiyat biraz daha makbul olsaydi gitmeyi dusunurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: drserti

arkadaşlar t3 motor kullananların yakıt tüketim ortalamalarını sorabilirmiyim?

bu arabayı eşim kullanıyor, dün biraz şehir içinde turladım yakıt ortalaması 11.8 litre civarındaydı. araç henüz 160 km de.

Bu tüketim hep bu civarda olmaz değilmi ?

düşecektir evet. Aralık başında v40 t3 model araba aldım, aracı alışma evresinde biraz sakin kullanıyorum. Araba şuanda 1500 kmde, yol bigisayarı 8 lt /100km gösteriyor.(eco mode kullanmiyorum).
    Aracın alışma süresi tamamlanıp, 10000 km sürüşten sonra eco mode ile karma yakıt tüketiminin 7-7,5 litrelere kadar düşeceğini düşünüyorum.
    Dizel arabanın bakım maliyeti ve ses faktörü düşünüldüğünde, 152 beygirlik benzinli motorun 7 8 litre tüketmesi bence gayet makul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi günler iyi haftalar arkadaşlar,
    2015 model r design t3 aracımda sabahları özellikle soğukta ön camdan sanki cam sert bir metale çarpar gibi ses geliyor. Hava ısınınca ses kesiliyor. Ses sadece kasislerdne geçerken geliyor. Konuyu 2013 E serisi mercedesi olan bir arkadaşıma ilettim o da benim araçta da var dedi soğuktan kaynaklandığını söyledi ama ses beni rahatsız ediyor. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
  • Lastik basıncı işle ilgili birşey sormak istiyorum. Bu mevsim için lastik basıncı kaç olmalı,benim aracda 17 inc lastik mevcut,kapı içinde eco mod için 38 yazıyor ama sanki bana fazlaymış gibi geldi.
  • peace3363 P kullanıcısına yanıt
    ben 33psi kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: karagozgilh

ben 33psi kullanıyorum

Lastik basıncını belirtilen değerden düşük kullanmak var olan kanının aksine, aracın hem yol tutuşunu hem yakıt tüketimini olumsuz etkiler. Yazında kışında asla lastiklerinizin havasını indirmeyin. Her aracın ya yakıt deposunda ya güneşliklerinde yada kapı içlerinde fabrikanın önerdiği değerler yazılır, bu değerler önemsiz olsaydı arabanın her yerine yazmazlardı, lastik basınçları hayati önem taşır.
    Kapı içinde yazan değerleri kullanın.

Lastik basıncı dışarıdaki havanın sıcaklığından bağımsızdır, aracın yüküne ve hızına göre ayarlanır. Lastik içerisindeki hava, hareket ile beraber 80 90 derecelere çıkar. Lastik basınçları bu yüzden araba çalıştırılmadan kontrol edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elrosvardamir -- 19 Aralık 2016; 23:59:11 >
  • dediklerinize katılıyorum ama normalden düşük değer kullanıyorum algısı çıkmasın, kapı içi değerde bu yazıyor ekonomi için ise 38 basabilirsiniz diyor

Kullanma Kılavuzu:
    [simage][/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: karagozgilh

dediklerinize katılıyorum ama normalden düşük değer kullanıyorum algısı çıkmasın, kapı içi değerde bu yazıyor ekonomi için ise 38 basabilirsiniz diyor

Kullanma Kılavuzu:
    [simage][/simage]

Evet, bende kontrol ettim. 33 doğru değer eco için 38 değer belirtilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elrosvardamir -- 20 Aralık 2016; 22:44:26 >

• Ben 10 gün önce v40 cc aracımın 10 bin bakımını yaparken sordum lastik basıncını kaç yapayım diye;servis işleri ile uğraşan iki çalışan da 33 psi diye cevapladılar

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusyesil

quote:

Orijinalden alıntı: drserti

arkadaşlar t3 motor kullananların yakıt tüketim ortalamalarını sorabilirmiyim?

bu arabayı eşim kullanıyor, dün biraz şehir içinde turladım yakıt ortalaması 11.8 litre civarındaydı. araç henüz 160 km de.

Bu tüketim hep bu civarda olmaz değilmi ?

düşecektir evet. Aralık başında v40 t3 model araba aldım, aracı alışma evresinde biraz sakin kullanıyorum. Araba şuanda 1500 kmde, yol bigisayarı 8 lt /100km gösteriyor.(eco mode kullanmiyorum).
    Aracın alışma süresi tamamlanıp, 10000 km sürüşten sonra eco mode ile karma yakıt tüketiminin 7-7,5 litrelere kadar düşeceğini düşünüyorum.
    Dizel arabanın bakım maliyeti ve ses faktörü düşünüldüğünde, 152 beygirlik benzinli motorun 7 8 litre tüketmesi bence gayet makul.

Umarım dediğiniz gibi düşer. Eco mode kullanıyorum, gaza mümkün olduğunca nazik basıyorum tüketim düşmüyor... 11-12 nin altına düşüremedim...

Açıkçası moralim çok bozuldu...

• Neiss N kullanıcısına yanıt
    Bakımı hangi serviste yaptırdınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar ben de geçen hafta aranıza katıldım v40 1.5 t3 motorlu modelle.şuan 500kmdeyim. dün geri görüş kamerası taktırdım ve kauçuk paspas aldım.toplamda 3bini geçtiği için %15lik indirimle 3bine geldi toplamda. ayrıca bagaj havuzu almak istiyorum fakat birçok model var tavsiye edebileceğiniz herhangi bir model var mı acaba ?çok dandik bi plastik olmasını istemiyorum, aşağıda en beğendiğim modeli de paylaşıyorum..

http://www.hepsiburada.com/volvo-v40-hb-2012-sonrasi-bej-bagaj-havuzu-paspasi-39164-p-OTHG39164 155TL

bu arada eco mode bariz bir şekilde etkiliyor yakıt tüketimini, genel toplamda 8,5 ortalamam var ve daha da düşeceğe benziyor..

• riveral R kullanıcısına yanıt
    Antalya

• @drsarti vermiş olduğunuz dğer çok yüksek, gaz pedalına biraz daha nazik davranmaya çalışın.

Gerçi; soğuk hava koşulları, kışlık lastikler, aracın yeni oluşu, sizin alışma süreciniz, sürüş güzergahınız yakıtı doğrudan etkileyecektir. Lastik basınçlarınızı da kontrol etmenizi öneririm.
  • Arkadaşlar bugün ani bi kararla v40 için kaporo yatırdım. Kısmetse yarın da ödemeyi yapıcam. Uzun zamandır araç arıyodum ve bu araçta karar kıldım. Premium segmentteki rakiplerinin bana göre en yakışıklısı. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Kullanan arkadaşlardan genel bir değerlndirme alabilirmiyim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba aracım r desing 1.6 dizel sorum şu olucak aracımı çalıştırıp d ye alıyorum ilk kalkışta titremeyi fazla yapıyor ve kaputun altından titreme geliyor ve bu beni çok rahatsız etti aracımı 3 hafta önce bakıma götürdüm bu sorun bakımdan sonra olmaya başladı acaba bağlantıları yapamadılar mı filitreleri ya da çıkarttıkları bir kapağı yerine oturtamadılar mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum böyle bir sorun yaşayan başkaları var mı diye merak ediyorum olmazsa gidip göstericem
  • Arkadaşlar merhaba v40 inscription dijital göstergeden bir tıkırtı sesi geliyor araba 2000km'de. Daha öncede forumda belirtilmiş sanırım kronik bir problem. Bu problem için Ankara'da herhangi bir servisden faydalanan oldumu. Şaşmaz'ı aradım fakat aracın bir gün kalması gerektiğini söylediler.
  • Herkese merabalar;
    Daha önce de belirttiğim üzere v40 insp. metalik mussel mavi-deri koltuklu araç almayı düşünüyordum.Daha önce 2-3 defa volvo sahibi olduğum için oldukça iyi bir indirim aldım. Fakat düşüncemin değişmesi sonucu şu an için değerlendirmek istemiyorum. İlgilenen arkadaşlar olursa 103000bin lira civarı bir fiyata alabilirim. Tabi bu oran önümüzdeki haftaya kadar olan bir süreç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peace3363 -- 23 Aralık 2016; 17:32:57 >
  • 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.