Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (302. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardımlarınız için cok tesekkurederim @aknasmub @qsoft
    Aracımı kendim satıp sonra almaya karar verdim. Volvo ikinci elde neden bu kadar değer kaybediyor onu da hala anlamıs değilim
  • eraysel E kullanıcısına yanıt
    Bence bir aracin 1 aydan uzun surede satilmasi fiyatinn degerinin uzerinde oldugu anlamina gelir.(bazi nadir,piyasada tutaulmayan markalari haric tutarak soyluyorum)
    Hocam Aracinizin ozelliklerini ,donanimini veya kaza gecmisini bilmiyorum . Sadece yazdiginiz fiyatlara bakarak konusuyorum. Verdikleri takas fiyati ve sizin aklinizdaki fiyatin ortasinda bi rakam dusunerek opel corsa gibi tutulan bir araci 1-2 hafta icinde elden cikarabilirsiniz . Ama elbette arac sizin , aracinizin hakettigi fiyati siz biliyorsunuz o ayri.
    V40 cc ler bayilerin ellerinde gercekten cok az kaldi. Misal 2 hafta once antalyada ellerinde hic kalmamisti. Galariciler araci yatirim amacli aliyorlar(malum sitede gorebilirsiniz). Eger pesin almayi dusunuyorsaniz bikac ay sonra 1000 km de galeriden ya da sifir almanizin pek bir farki olmayacaktir. Fakat kredi cekmeyi dusunuyorsaniz sifir ve ikinciel arac kredileri arasindaki faiz farki (ort 40 binlik kredi icin ) 2 yilda 3 bin lira demektir. Bu da aracinizi satarkenki yapacaginiz kari sifirlayacaktir. Demem o ki; Aracinizi uygun fiyata disarda satip bayiden sifir almaniz size daha karli olur( elbette kredili almayi dusunuyorsaniz).

• Arkadaşlar merhaba,

Henüz tam karar verememekle birlikte aracımı satmayı düşünüyorum, içim el vermiyor çok seviyorum ama hafta da 1 maksimum 2 garajdan çıkarır oldum,
    trafiğe girmemek için her yolu deniyorum. Evde 2 araç var, motorsikletim vardı sattım ama galiba geri döneceğim.

Sahibinden com'a koymadan evvel sizlerle paylaşayım istedim, aracı hatırlayacaktır üyeler, ilgilenen tanıdık vs. varsa yönlendirebilirsiniz.

2012 model Volvo V40 T4 R-Design Rebel Blue. 44 bin KM. Polestar yazılım 200 HP. Spor son susturucu var üzerinde,egzoz sesi cidden
    çok güzel. Piyasada olan en dolu araçlardan biri. Ayrıca kendi yaptırdığım mirror-link sistemi ile telefon ekran aktarma var.

Ön tampon boyalı, ve Volvo tamponlarının boya sıkıntısı yüzünden tekrar boya istiyor, benim tek hasarım sağ arka çamurluk ve
    kapı ucunu garaja sürtmüştüm orayı boyattım. Hasar kaydı yok.

R-DESIGN PAKET
    Elektrikli sürücü koltuğu, sürücü tarafında ve aynalarda hafıza Arka Park yardım sistemi
    Aktif Xenon Far Yağmur sensörü,
    Ön far yıkama sistemi Premium Sound Multimedia Müzik Sistemi 7" DVD

DRIVER SUPPORT PAKET
    Adaptif Hız Sabitleyici, ACC ile CC arasında geçiş Kör Nokta Bilgi Sistemi+ + Cross Traffic Alert
    Driver Impairment Monitor

SECURITY PAKET
    Hava Kalitesi Sistemi Sertleştirilmiş yan camlar, WRG'li
    Alarm Kilitlenebilir bijonlar
    Eğim Sensörü

FAMILY PAKET
    Elektrikli çocuk kilidi, arka yan kapılar Yolcu Hava Yastığı Kapatma Anahtarı
    Yük koruma ağı, yumuşak, tek parça Koyulaştırılmış camlar, arka yan kapılar + bagaj bölümü

Orjinal Navigasyon+DVD+Geri Görüş+Cam Tavan

R-Design Araç Bedeli : 46.197,00 TL
    R Desing Paket 4.166,00 TL
    Driver Support Paket 4.642,00 TL
    Security Paket 1.340,00 TL
    Family Paket 812,00 TL
    Spor şasi alçaltılmış 1.200,00 TL
    Panoramik cam tavan 2.900,00 TL
    Navigasyon sistemi 2.400,00 TL
    Kişisel Araç İletişim Sistemi ve Anahtarsız Sürüş 960,00 TL
    Isıtmalı ön cam 450,00 TL
    Direksiyon gücü ayarı 250,00 TL
    R-Design 18 inç jant 2.200,00 TL
    Premıum Sound Müzik Sistemi 1.699,00 TL
    Park Yardım Pilotu-Ön park sensörü 2.062,00 TL
    Polester 200 Hp Yazılım 3.000,00 TL
    Aksesuarlı Araç Bedeli 74.278,00 TL

ÖTV 40% 29.711,20 TL
    KDV 18% 18.718,06 TL
    Trafik Tescil 1.300,00 TL
    ANAHTAR TESLİM FİYAT :124.007,26 TL

Bu mesaja eklenen görseller:

Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin

• Selam arkadaslar. V40 aracimda direksiyon eskisine gore sehir ici hizlarda daha sert olmaya basladi, cumartesi servis icin randevu aldim acaba aranizda boyle bir sikinti yasayip servise giden var mi? Simdiden tesekkur ederim
  • Adanalidoktor kullanıcısına yanıt
    Lastik basınçlarınızı kontrol ettiniz mi ?
  • Darkraver D kullanıcısına yanıt
    Evet ettim hep 34 olarak kullaniyorum
  • MerTango kullanıcısına yanıt
    Aracınız turkıyede ki en dolu (bellki de en dolusu) r desınglardan birtanesi.
    Şimdi satıyorum deseniz T4 olduğu için saçma sapan fiyatlar gelecek.
    Bence maddi olarak sıkıntı vs yoksa haftada bir binsem de böyle bir aracın garajımda durmasını isterdim.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 22 Nisan 2016; 22:41:15 >
  • Forum iyice sessizleşti...
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Üstad siz olmayınca pek ses çıkmıyor ,herkes arabasından menmun sanırım pek sıkıntı yok inşallah hep böyle olur ama arasıra bilgi paylaşımı olsa güzel
    olur .Jant değişimi yapamadınız sanırım malüm sitede de hiç istediğimiz gibi ilan yk şans hayırlısı belkı çıkar bekleyelım .TÜM FORUM ARKADAŞLARA
    Kazasız günler diliyorum .
  • kemalatmali01 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kemal hocam.

Dediğiniz gibi malum sitede jant bulamadım. Hala bakıyorum ama umudum azalıyor.

Herkes memnun gibi araçlarından. Çok şükür sıkıntımız yok.

İyi günler.
    Yeni jantlar var Volvo nun aksesuar sitesinde, isterseniz bir bakın. Bu sene aksesuar kapmanyasıda yok sanırım.
  • RST 13 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sayın @RST 13

Volvonun jant fiyatlarını öğrendim. Ortalama tek jantın fiyatı 1500 tl. Lastiklerin tanesi de 400 tl civarında. Toplamda 7000 tl ye ulaşıyor rakam. Bütçemi aştığı için ikinci el jant bakıyorum. Fakat ikinci el 17 inç jantlar da kurudu :) Satan yok. Beklemedeyim hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Merhaba sayın @RST 13

Volvonun jant fiyatlarını öğrendim. Ortalama tek jantın fiyatı 1500 tl. Lastiklerin tanesi de 400 tl civarında. Toplamda 7000 tl ye ulaşıyor rakam. Bütçemi aştığı için ikinci el jant bakıyorum. Fakat ikinci el 17 inç jantlar da kurudu :) Satan yok. Beklemedeyim hala
    Merhaba,

R-Design araçlarda AHB (Aktif Uzun Far) (Uzun-Kısa Far arası otomatik geçiş) özelliği var mı? Varsa nasıl aktifleştirebiliyoruz?
  • v40turkey V kullanıcısına yanıt
    Active High Beam ya da dediğiniz üzere aktif uzun hüzmeli far özelliği herhangi bir modelde donanım düzeyinde (Premium, R-Design, Advance) standart olarak sunulmuyor. Driver support ya da Driver Support Plus paketlerinde olduğunu sanıyorum. Plus pakette kesin olarak var ancak ilkinde var mı bilemiyorum. Aktifleştirmek için far kontrol düğmesi auto pozisyonundayken far kolunu bir kez sonuna kadar çekip bırakmak yeterli oluyor.
  • Selam volvo v40 cc icin mirror linki nerden aldınız. Montaj hıkayesı nasıl. Kullanıslımı. Kamera taktırabılıyormuyuz
  • musticimkedicim M kullanıcısına yanıt
    Hocam bende mirrorlink yok. Ama volvo bayi paket halinde veriyordu. Ama icinde mirrorlink varmiydi tam bilmiyorum( ama telefon ekranini aktardigimizdan bahsetmisti). Almayacagim icin can kulagiyla dinlemedim acikcasi 😁
  • Anladım. Sensus connect olabilir belki.
  • MerTango kullanıcısına yanıt
    dizel olsa gözüm kapalı alırdım bu donanım bu renkte hep istediğim kombinasyon . hayırlı satışlar olsun

yanılmıyorsam bu araç Elmander e verilmişti siz ikinci sahibisiniz .

t4 bakan birisi varsa kaçırılmayacak bir araba bence

kaça satıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozix

dizel olsa gözüm kapalı alırdım bu donanım bu renkte hep istediğim kombinasyon . hayırlı satışlar olsun

yanılmıyorsam bu araç Elmander e verilmişti siz ikinci sahibisiniz .

t4 bakan birisi varsa kaçırılmayacak bir araba bence

kaça satıyorsunuz ?
    Merhaba,

2013'te aldığım ve şu anda 34.000KM'de olan V 40 R-Design T4 aracımda motor soğutma suyunda azalma tespit ettim. Servise götürdüğümde silindir blok ve contasında deformasyon olabileceğini söylediler ve bu sebeple motoru garantiden değiştirmeyi önerdiler. 2-3 araçta bu sorunla karşılaşmışlar. Açıkcası motor değiştirme dediklerinde şok oldum. Sizce bu durum ikinci elde sorun yaratır mı? Diğer yandan bu hata benden kaynaklı olmadığı için Volvo değer kaybımı karşılamalı veya yeni araç vermeli diye düşündüm ama ikinci seçenek zor gibi geliyor. Ne dersiniz?

Şimdiden yorumlar için teşekkürler.

Sayin hocam ben de sizin gibi aylarca takip ettim durdum sonuc olumsuz. Bir ara gozum replikalara kaydi ciddi arastirdim sordum. Kullanan herkesin memnunum zarari yok demesine ragmen icim el vermedi. Sonra youtubeda replika ve orijinal jant karsilastirmasi yapilan videoya denk geldim, degisik darbelerle denemeler yapildi tabii ki sonuc husran. Akabinde dunyanin en guvenli markasini tercih edip uzerine replika jant takip tum guvenligimi heba etmek sacma geldi. Sizin gibi pismanim 17 Ixion almadigim icin, gozum hep onlarda :)
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.