Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (300. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güle güle iyi günlerde kullanın :) Sensörleri temiz tutmaya çalışıyorum; bazen kendi kendine ötebiliyor :)
  • 2015 V40 D2 R-design bakanlar için ilanım günceldir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-sahibinden-sifir-ayarinda-kirmizi-r-design-262014254/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garan75

2015 V40 D2 R-design bakanlar için ilanım günceldir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-sahibinden-sifir-ayarinda-kirmizi-r-design-262014254/detay

Hayırlı satışlar sayın @Garan75 ...

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır yazamadım ama aracımla büyük sıkıntı yaşadığım için sizlerinde bilgisini almak istedim.

Aracımı ocak ayında teslim almıştım ve aldıktan 3 gün sonra titreme şikayeti ile İstinye Otokoç'a başvurmuştum. İşlem yapılmadan normal olduğu söylendi. Yeni kışlık lastik aldım onları takdırdım ama bu zaman zarfında 80-120km arasında titreme devam ediyordu. Tekrar servise başvurdum amortisör bilyaları değişti ve balansımın doğru yapılmadığı kendilerinin düzelttiği söylendi. Çarşamba günü şikayetimin devam ettiği ve yazlık lastiklerimin takılması için yine servise gittim. Aracın aksları lastikleri jantları herşeyi test aracınınkilerle değişip arızanın bulunması için uğraşıldı. Araç hala serviste çözüm yok şimdilik.

Sıfır olsun sıkıntısız olsun düşüncesiyle binbir zoruklarla aldığım aracımın bu şekilde işlem görmesini kabul edemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
    Eşimle birlikte bize sıkıntılı (geçmişi olan bir araç) bir araç satıldığını düşünüyoruz ve hukuki yola başvurmayı planlıyoruz.

@aknasmub; üstad bir kişiden bahsediyorduk forumda Volvo servisinde nüfuslu biriydi burada yardımcı oluyordu. Nasıl ulaşabilirim ona bilgin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SariMurat -- 8 Nisan 2016; 14:38:33 >

• Sayın @SariMurat .

Öncelikle geçmiş olsun.

Sabri bey @ssozen11 burayı takip ediyor. Kendisi size yardımcı olmaya çalışacaktır diye düşünüyorum.

Süreç hakkında forumu da bilgilendirirseniz sevinirim.

teşekkür ederim hocam.

Şimdi servisle görüştüm lastik tabanlarında sorun olduğunu söylediler. Lastiklerim Michelin'a gidip gelmesi 20 gün sürermiş. 20 gün bekleyecekmiyim diye sorduğumda da kışlık lastiklerinizi takarak aracı size teslim edicez dediler.

Aracı aldıktan sonra kışlık lastikleri taktırdığımda da sorun vardı yazlık lastiklerde de sorun var. Bütün lastikler bozuk ve bana mı denk geldi anlayamadım. Hadi öyle olduğunu varsaysam da sorunlu lastikleri araca takarak bana geri vermek nasıl bir çözüm anlayışı onu da anlamadım. Bu havalarda kışlık lastikle dolaşmakta ayrı tabiki..
  • SariMurat kullanıcısına yanıt
    Sayın @SariMurat . Bir çözüm bulunmasına sevindim.

Fakat kışlık lastikler ile bu havada yol almak pek mantıklı gelmiyor bana. Kışlık lastikler 7 santigrat derecenin altında randımanlı çalışırlar. 7 derecenin üstünde yol tutuşları kötüleşir. Kaza riskiniz artar. Dikkatli olun bence.

• Merhaba,
    yine bir sorum olacak, v40 benzinli motorların hiçbirine lpg takılamıyor mu tercih mi edilmiyor?
    ben aracı uzun yolda kullanacağım ve yakıt benim için önemli bir kriter...
  • erinde E kullanıcısına yanıt
    Merhaba sayın @erinde

T3 ve T4 motorlar turbo destekli üniteler. Atmosferik üniteler değiller. Bu yüzden lpg uygulanması sıkıntılı. Bildiğim lpg li V40 yok.

Eğer yakıt sizin için önemli bir kriter ise D2 tercih edin.

Performans sizin için önemli ise T3 veya T4 tercih etmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aknasmub -- 8 Nisan 2016; 20:23:42 >
  • Çiğli petrol ofisinden depoyu doldurup Gömeç yakınlarına geldik 2 araba. Bagaj çok ağır olmasa da doluydu arka koltuklar yatık; klima açık; ortalama hız 84km ye kadar çıktı. Genelde 110 km ile geldim. 7litreden aşağıya pek düşmedi. Ayvalığa yaklaşırken kırmızı ışıklarda 2007-8 civarı c180 komp. ile kalkış yaptık. Her nedense şeytan dürttü gaza bastım. Ama spor moda falan almadım d konumundaydım. Bir anda 200 oldu araç ayağımı gazdan çektim hemen :D Çok kısa sürdü başka da hız yapmadım zaten. o kadarcık hızlanmada bile arabanın içine bir koku geldi. 16bini geçti araç bu arada. 7.2lt yolculuk bitti.
    Benzin alırken ekranda 7.9lt yazıyordu.Benim hesaplamam 8.1lt idi. Epeyce azalıyor fark tüketim düştükçe :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SariMurat

teşekkür ederim hocam.

Şimdi servisle görüştüm lastik tabanlarında sorun olduğunu söylediler. Lastiklerim Michelin'a gidip gelmesi 20 gün sürermiş. 20 gün bekleyecekmiyim diye sorduğumda da kışlık lastiklerinizi takarak aracı size teslim edicez dediler.

Aracı aldıktan sonra kışlık lastikleri taktırdığımda da sorun vardı yazlık lastiklerde de sorun var. Bütün lastikler bozuk ve bana mı denk geldi anlayamadım. Hadi öyle olduğunu varsaysam da sorunlu lastikleri araca takarak bana geri vermek nasıl bir çözüm anlayışı onu da anlamadım. Bu havalarda kışlık lastikle dolaşmakta ayrı tabiki..

Çok geçmiş olsun siz de Otokoç mağduru olmuşsunuz. Otokoçlar her yerde sorunlu sanırım :(
  • Darkraver D kullanıcısına yanıt
    Çok güzel tüketim değerleri sayın @Darkraver .

Start stop aküsü olayını halledebildiniz mi?

Evet kendi kendine düzeldi; sağolsun Sabri Bey de rahat olun sorun yoktur demişti. O yüzden servise gitmemiştim. Bugün de 2.5 saat kadar kullandım. Daha da kendine gelmiştir. Açıkcası ben de memnun oldum tüketimden ama gaza dokunmaya da gelmiyor işte :D
    Düzelmesine çok sevindim

Teşekkürler, @aknasmub

Koku ne olaki anlayamadım?
    Kazasız belasız kullanın inşallah

• erinde E kullanıcısına yanıt
    Balata kokusu :)
  • Aracın debriyaj baskı balatası kesinlikle hassas diye düşünüyorum zira eski alışkanlıktan kurtulamayıp her nevi rampada yarım gaz/debriyajla dur kalk yaptığım için Megane II aracıma göre çok daha erken koku verdiğini farkediyorum. Arabamda yokuş kalkış desteği olmasına rağmen huylu huyundan vazgeçmiyor işte. Bu arada İzmirde V40 kullanıcılarının sayısı giderek artıyor gibi. Açıkçası ben D2 motor seçeneğini bitmesiyle ciddi bir düşüş bekliyordum ama görünen o ki T3 de iyi satıyor.
  • ozerkane O kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle sayın @ozerkane , dediğiniz gibi İzmir'de V40 sayısı artıyor.

Geçen gün servise uğramıştım. Araç almaya gelenlerin çoğu V40 T3 ü inceliyordu. Satışların kötü olmadığını gördüm.

Balata kokusu aracı ilk aldığımda D konumunda sıkışık trafikte geliyordu. Daha sonra duymamaya başladım.

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.