Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (140. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok geçmiş olsun :(
  • Aracımı 1 aydır kullanıyorum henüz 1300kmlerde ama vitesle ilgili bir sıkıntım olmadı. T4 aracımı almadan önce test aracı olarak D2 Powershift kullandım 3-4 km kadar; her ikisi de aynıydı. Benim henüz alışamadığım camların ufak gelmesi; etrafımı iyi göremiyor hissesine kapılıp acemileşmem :D ilk kez otomatik vites kullanmamanın ve rodaj süresince dikkat etmem gerektiği için oluşan strestendir diye umuyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Maalesef r-design olsun olmasın tüm ön koltuklarda o gıcırtı sesi mevcut. Servis yardımcı oluyormuş ama ben de gidip yaptırmadım açıkçası...
    Aracim,r-design degil (advance) ama bu bahsedilen koltuk sesi bende bulunmuyor.Bir onceki aracim icin ilgili markanin forumunda bir suru kronik durumlardan vs bahsediliyordu ve insanlar servislere gidiyordu ama nasil istir ki bende hicbiri meydana gelmedi.Arac konusu tamamen sans isi cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

quote:

Orijinalden alıntı: mc33

quote:

Kullanmakta olduğum ve temizletip, fotoğraflarını çekip, ilanını vermeye hazırlandığım arabamla bu öğlen zincirleme kaza yaptım. Önü baya hasar aldı arabanın. Ben ne şanssız adamım ya..

Büyük Geçmiş olsun.Umarım sağlığınız iyidir.
    Belki böylesi hayırlıdır...

Herkesin durumu iyi teşekkürler. Olan bugün ilanını vermeyi planladığım satışa hazır aracıma oldu. Sağolsun bayan bir şöför virajda yol kesmeyi başarabildiği için bildiğiniz 40 ile girerken fren yapmama rağmen kurtaramadım. 3 araçlık zincirleme bir kazaya sebep oldum. Yani virajda aniden bildiğiniz yol kesen başkası ama çarpan ben olduğum için suçlu kim çözemedim. Ortadaki araç ve çevredekiler yeşil ışığın yanık olup viraj olan yolda durmayı başarabilen bayanı suçlu buldular(tabiki bende). Çünkü viraj ana yola bağlanıyordu ve ana yoldaki araçlara yol vermeniz gerekir. Bayan bunu çözemedi ve daha viraj tamamlanmadan bodoslama ana yola girmeye çalıştı. Son anda başka araçalara çarpmamak için fren tuttu ve biz arkadakiler tabiki göremediğimiz için hızımızın yavaş olmasına rağmen duramadık. Şans.. Yapıcak birşey yok.

Her kaza bir tecrübedir. İyiki bu tecrübeyi yeni alacağım aracımla edinmedim. Tek tesellim bu.

Çok geçmiş olsun. Bayan şoförlere azami dikkat etmek gerekiyor çok panik ve tetikte resmen kasılarak araç kullanıyorlar.

imagoodman nickli arkadaşımızın dediği gibi 50km hıza kadar devreye giren ve tüm Volvo'larla standart olarak sunulan citysafe2 olsaydı, aracınız kendi kendine duracaktı. Bu kaza belki de Volvo almanız için bir sebebi daha ortaya çıkarmış olabilir.

• quote:

Kullanmakta olduğum ve temizletip, fotoğraflarını çekip, ilanını vermeye hazırlandığım arabamla bu öğlen zincirleme kaza yaptım. Önü baya hasar aldı arabanın. Ben ne şanssız adamım ya..

Gecmis olsun.Caniniza birsey olmamasi sevindirici.Gerisi oyle yada boyle bir sekilde halledilir elbet.

Tekrar gecmis olsun.
  • semgok S kullanıcısına yanıt
    Benim araçta otururken en hafif kalça hareketinde hafıza tuşlarının olduğu yerden o ses geliyor. Sanırım deri kısım ile tuşların olduğu kısımda oluşan bir boşluktan dolayı o ses oluşuyor. Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama bu sorunu çekenlerin çok olduğunu ve bir o kadar da çözüme ulaşan olduğunu hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Maalesef r-design olsun olmasın tüm ön koltuklarda o gıcırtı sesi mevcut. Servis yardımcı oluyormuş ama ben de gidip yaptırmadım açıkçası...

Ön koltuktaki gıcırtı bende de mevcuttu. Koltuk ayarını en aşağıda kullanmaya başlayınca kesildi.

Ama bu sefer de önceden de şikayetim olan sol kapı kol dayaması hepten uzakta kaldı. Kapının üst kısmına dirseğimi koyayım desem bu sefer o da çok yukarıda kaldı. Yani sol kolumu dayayacak yer bulamıyorum, aynısı Mercedes A serisinde de yaşamıştım. Üreticiler neye dayanarak böyle yapıyor, neden çözemiyorlar anlayabilmiş değilim. Tahminim çok iri cüsseli kişileri de düşünerek böyle uygun görmüşler.

Arabada rahat edeceğiz diye kilo alacak halimiz yok tabi, mecbur katlanacağız.

• dgnkr kullanıcısına yanıt
    Cozumu oldugu surece sorun yok tabii
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Beni düşünmüşler yani :))

Ben de koltuğu aşağıya kadar indiriyorum , ama kol dayamak için orta konsolu kullanıyorum. Bu sefer de kolum dayalı bir şekilde direksiyonu zor tutuyorum. Biraz Türk kası yapmış biri olarak benim için zor bir durum :((
  • Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkürler. Ön tampon kırıldı, kaput ve farlar gitti. Servise bıraktım arabayı tahmimce en az 4bin tutar.

City safety olsaydı ne olurdu bende merak ettim. Virajdaydık çünkü. Acaba daha erken fark edip durabilir miydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o koltum gicirtisinu seslere takik biri olarak hic yasamadim ama dediginiz gibi "koltum en alcak pozisyondayken" ses yoksa o yuzden duymamis olabilirim ilk aldigim andan beri en alcak pozisyonda zira

• V40 dizel indirime girmiş. Yakında fiyat alan var mı ? Ekstra indirim oluyor mu ?
    http://www.volvocars.com/tr/sales-services/sales/pages/kampanyalar.aspx
  • Bunu bende merak ediyorum..
  • 1000 tl lık bır indirim soz konusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir ay önceki fiyatlara göre ne kadar indirim var pek hatırlamıyorum fiyatları ama ?
  • Liste fiyatlarından 5 bin tl indirim yapılıyor. Onun dışında bayi indirimi zor gibi gözüküyor.
  • benim en alt konumda koltuğum ama alakası yok koltuk ile hafıza düğmeleri arasında ses oluşuyor araya sünger çekip önklüyorlar sonra 2 ay sonra tekrar başladı başka bir konu daha sürücü tarafında emniyet kemerİnin göğüse gelen kısmı aşındı (tüylendi) bunu yaşayan var mı?
  • Bayiler dünyadan bi haber
    V40 D2 PowerShift Premium için ÖTV siz 58 lira fiyat verdi.
    Halbuki internet sitesine kocaman reklam koymuş "78.500 TL den başlayan fiyatlarla" diye.
    Yani 56 liralık arabaya bayi 58 lira istedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    oyle bir sey yapmaya haklari yok siz fiyat alirken vergisiz alacaginizi soylemeyin pazarliginizivyapin sonra soyleyin

• Yakın zamanda fiyat almış arkadaşlar fiyat bilgilerini paylaşabilir mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.