Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ugur31

Bu kadar detaylı bilgi ve bu kadar anlatımdan sonra bile "Ben hala volvonun bir kazada mercedes veya bmw ile %99 oranında aynı derecede hasar alacağını düşünüyorum" diye bir cevap veriyorsanız, sizinle güvenlik konusunda tartışılacak birşey yok demektir.. Kusura bakmayın..

Çünkü bu detaylar gerçekler, şahsi görüşler değil.. Bu yüzden sizinle bu konu tartışılmaz artık diyorum..

Yukarıdaki videoları daha önce defalarca kez izlemişliğim var. iihs'in small overlap testi son yıllarda uygulanan ve evet çoğu otomobil markasının sınıfta kaldığını gösteren bir test. Aynı otomobil üreticisinin aracından aracına bile sonuçlar değişebiliyor. Mesela xc90 ile mercedes m class aynı puanı almışlar. Ama eski c serisi ortalama puan almış. Dikkat ederseniz mesajlarma ve açtığım kıyaslama konularına audi'yi hiç katmadım. Çünkü şahsen audi'yi premium marka olarak görmüyorum.. Son üretilen modellerden sadece v40'ın testi var. Neden yeni 1 serisinin, a serisinin yok bilmiyorum. Matador arkadaşımızın bahsettiği çarpışma anında aracın kendini savurarak darbeyi emmesi kısmını yeni öğrendim. Daha önce izlediğimde bunu farketmemiştim ve evet volvo bu konuda iyi iş çıkarmış.. Bilgilendirmesi için teşekkür ediyorum. Volvoyu hiçbir zaman kötülemedim ve rakiplerinden önde olduğunu söyledim (hemen hemen her mesajımda). Rakiplerine bindiğimizde güvensizlik korkusu yaratacak şekilde facia arabalar üretmediğini savundum sadece. Saçma kaza örnekleri veya kelime oyunları yerine bu tarz acıklayıcı ve bilgilendirici mudaheleler gelseydi konuya, bu kadar tartışmaya gerek kalmazdı.
    Bu arada keşke "Bu konu sizinle tartışılmaz artık" demeden önce son yorumumu bekleseydiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugur31

Bir cümle de şu "Volvo alacağım varsa da artık almamayı düşünüyorum" cevapları için yazmak istiyorum.. Volvo'nun üstün özelliklerini anlatan arkadaşların hiçbirinin Volvo ile maddi bir bağlantısı yoktur sanırım.. Böyle düşünen arkadaşların, konuya baştan negatif olmaları ve tarafsız düşünemedikleri için sonuçta böyle bir cümle kullandıklarını düşünüyorum.. Yoksa zaten ister Volvo alın ister x bir marka, bize ne..

Biz sadece, yetersiz bilgileri yeterli hale getirmeye ve önyargıları gerçek ve kanıtlı bilgilerle kırmaya çalışıyoruz..

Yoksa, kim hangi markayı alırsa alsın, hiç mi hiç ilgilendirmez.. Ama ben veya başka bir Volvo sahibi arkadaşım, Volvo alırken karar vermemizde en önemli etkenlerin başında gelen konuyu bile savunurken "körü körüne marka bağımlısı" olarak nitelendiriliyorsak, bu yorumu tarafsız bir yorum olarak görmem mümkün değil. Bu bakış açısıyla, bu konuda tartışmanın fikir alışverişi veya bilgi gelişimi boyutuna hiçbir zaman gelemeyeceğini çok net görebiliyorum.. O yüzden bu konuda başka bir mesaj yazmayacağım..

Ne bu şiddet bu celal. Daha bir önceki mesajınıza cevap yazarken bakıyorum ikinci bir mesajı patlatmışsınız. Azıcık bekleseydiniz.. Oluşan saçma tartışmadan ve volvoya camur atmakla suclanmamdan dolayı v40 alacağım varsada alamayacam bu gidişle dedim. "Artık almamayı düşünüyorum" bambaşka bir şey. Bi sakinleşmeye calışın sonra gidin ne yazdığıma tekrar bakın. Daha bugun matador arkadaşımla v40 hızlanması ve chip-box vb konularda bilgi alışverişi yaptık. Daha yazacaktım ama siz beni baştan negatif görmeye devam edin hocam cidden yordu biraz.. Fanatikliliğin verdiği etkiyle sıralamışsınız yanlış bir cümleye dayanarak. Dokunmamayı seçiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: tica

quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

10 yıl önce gözlerimin önünde bir toros 60-70km hızla yoldan çıktı ve şarampole yuvarlandı. Araba girdiği tarlada ters durdu. Gidip şöförü çıkardılar adamın önemli bir şeyi yoktu. Arabasını düzelttiler ve tavanın çok az ezildiğini söyleyebilirim. En kötü %10 diyelim. Ben hala volvonun bir kazada mercedes veya bmw ile %99 oranında aynı derecede hasar alacağını düşünüyorum. Bir mercedeste seyahat ederken icimde "kelle koltukta gidiyoruz arkadaş kaza yapsak bittik.." duygusu olmuyor. Ve eminim gidip a180 veya 116i alan hiçbir kullanıcı araçlarında güven korkusu yaşamıyordur..

O dediğiniz duygu belli başlı orta sınıf araçlarda da olmuyordur emin olabilirsiniz.Ancak duygularla sonuçlar herzaman birbirini tutmayabilir.Toros örneği vermişsiniz de o halde bmw veya mercedese o kadar para vermenin anlamı fazla kalmıyor,güvenlikse güvenlik alın kullanın diyorsunuz yani ya da volvo=torosBu bir ikilem mi?Kabul etmek lazım volvo sağlam araçlar yapıyor ve herkes volvoyu önce güvenliğiyle bilir ve böyle tanınmış bir markadır nokta.Eveleyip gevelemenin anlamı yok,kaldıki burda genelde volvo kullanıcıları bulunmakta.Ekleme:Volvo kullanıcısı veya fanatiği değilim.SAygılar...

Çıkarımın için tebrik ediyorum seni. Volvo=toros aynen.. Keşke konuya bodoslama dalmadan önce biraz geçmişe baksaydın.. Ne diyim bilmiyorum..

• Mesbul kendiniz çalıp oynamaya devam edin siz. Geniş hayal dünyanıza beni katmadan devam ederseniz sevinirim. Yazmadığım senaryoları söylemedim şeyleri itham etmeyin artık, kabak tadı verdiniz. Hadi uçmak kelimesinin mecazi olduğunu anlamadın, açıkladım. Sonra halen daha kelime oyunları diyorsun, senaryolar diyorsun ayıp. Fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olmaya bakın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

Mesbul kendiniz çalıp oynamaya devam edin siz. Geniş hayal dünyanıza beni katmadan devam ederseniz sevinirim. Yazmadığım senaryoları söylemedim şeyleri itham etmeyin artık, kabak tadı verdiniz. Hadi uçmak kelimesinin mecazi olduğunu anlamadın, açıkladım. Sonra halen daha kelime oyunları diyorsun, senaryolar diyorsun ayıp. Fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olmaya bakın lütfen.

Hala aynısını yapıyorsunuz.. Size cevabım yok.

İzninizle güvenlik tartışmasını bitirmek istiyorum. Eski haline dönsün artık burası. Tekrar tartışma yaratacak yazılar, göndermeler yazmasanız sevinirim. Özellikle güvenlik konusunda birdaha beni alıntılamayın rica ediyorum. Teşekkürler

• Mesbul kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaş o zaman sen de her bodoslama konuya girene de cevap vermessin olur biter.Ben orda espri yapmışım herhalde senin dışında okuyan herkes anladı ama sen volvo=torosa takılmışsın herkes fikrini paylaşabilir aynen senin gibiama kusura kalma böldüysem aynen devam

• quote:

İzninizle güvenlik tartışmasını bitirmek istiyorum. Eski haline dönsün artık burası. Tekrar tartışma yaratacak yazılar, göndermeler yazmasanız sevinirim. Özellikle güvenlik konusunda birdaha beni alıntılamayın rica ediyorum. Teşekkürler

Zaten bitmişti siz benden alıntılar yapıp laf sokmalara devam ettiğiniz için yazdım bunları. Cevap verecek bir durumunuzda yok zaten gerekli bilgileri aldınız öğrendiniz sanırım forumdan. Pes yani hala bana diyorsunuz alıntı yapmışım gibi alıntıları kimin yaptığı yukarıda yazıyor. Şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KskFaruk -- 4 Haziran 2014; 0:13:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

quote:

Zaten bitmişti siz benden alıntılar yapıp laf sokmalara devam ettiğiniz için yazdım bunları. Cevap verecek bir durumunuzda yok zaten gerekli bilgileri aldınız öğrendiniz sanırım forumdan. Pes yani hala bana diyorsunuz alıntı yapmışım gibi alıntıları kimin yaptığı yukarıda yazıyor. Şaka gibi.

Ya havle vela... Yahu guvenlik konusunda alinti yapmayin kismini ben size demedim farkettiyseniz arasına boşluk bıraktım. Konuya bodoslama girecekler yine fitillemesin diye. Bırakın artık anlamadan pes çekmeyi..

• Küçük bir düzeltme yapayım yanlış bilgilendirme olmasın, Mercedes ve Audi videolarını paylaştığım testlerde en düşük skor olan Poor almış, BMW ise kötünün bir üstü olan Marginal almış, sıralama Good-Average-Marginal ve Poor şeklinde.

Seviyeli tartışmalar herkese yarar sağlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun000 -- 4 Haziran 2014; 8:27:26 >
  • Sonuç olarak ;

VOLVO iyidir...

Esenlikler.

Oncelikle yorumunuza saygim sonsuz fakat D2 Powershift kullanicisi olarak,bu bahsettiginiz seyleri ben hic yasamiyorum.Sizin dediginiz sekilde one hoplatma,arkaya atma vs gibi durumlarin olmasi icin pedala normalin disinda basma ve birakma eylemi yapmaniz gerekir.Bu sekilde hangi otomatik yada duz vitesli bir aracta yapsaniz boyle olacaktir.Bugune kadar tum kisisel araclarim hep duz vitesti,sirket araclarinda ise turlu turlu otomatik vitesler kullandim.V40 ile kisisel aracimda da otomatik vitese gecmis oldum ama dedigim gibi benim hic boyle bir sıkıntım olmadi ve powershift'in vites gecislerinden ve surusunden oldukca memnunum.

Saygilar.

Degisiklik sebebi: kelime arasinda harf eksikligi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semgok -- 11 Haziran 2014; 23:09:35 >
  • dgnkr kullanıcısına yanıt
    Acikcasi,cok guzel olur.Uygun bir gun ve saat belirleyip bulusabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semgok

Esenlikler.

Oncelikle yorumunuza saygim sonsuz fakat D2 Powershift kullanicisi olarak,bu bahsettiginiz seyleri ben hic yasamiyorum.Sizin dediginiz sekilde one hoplatma,arkaya atma vs gibi durumlarin olmasi icin pedala normalin disinda basma ve birakma eylemi yapmaniz gerekir.Bu sekilde hangi otomatik yada duz vitesli bir aracta yapsaniz boyle olacaktir.Bugune kadar tum kisisel araclarim hep duz vitesti,sirket araclarinda ise turlu turlu otomatik vitesler kullandim.V40 ile kisisel aracimda da otomatik vitese gecmis oldum ama dedigim gibi benim hic boyle bir sıkıntım olmadi ve powershift'in vites gecislerinden ve surusunden oldukca memnunum.

Saygilar.

Degisiklik sebebi: kelime arasinda harf eksikligi.

Düşük hızlarda geçişleri sarsıntılı ve rahatsız edici malesef. Araç hangi vitese geçeceğine karar veremiyor sanki. Bir çok markanın otomatik viteslerini kullanmışlığım var. Malesef bahsettiğiniz pedala normalin dışında basıp bırakma gibi hareketlerim olmadı. Eğer kullandığım araçta sorun yoksa (hatırladığım kadarıyla 4bin km'deydi) powershift şanzıman rakiplerine göre geride. Özellikle bmw'nin 8 ilerisine karşı.
    Bu arada şuna değinmek istiyorum. Türkiyedeki volvo bayilerinin çalışanları sanki işlerini isteksiz-zorla yapıyorlarmış gibi duruyorlar. Kesinlikle müşteriye olan ilgileri çok kötü. Özellikle test aracında yanıma oturan eleman ne bi tanıtım yaptı ne de düzgün bir test yapmamı sağladı. Teste çıktık ve ilk göbekten geri döndürdü bizi. Yani max 800 metre sürmüşümdür arabayı. Belki doğru düzgün bir yola çıksak şanzımanı-geçişleri biraz daha iyi inceleyebilirdim. Hafif trafikli olan yolda göbeği dönüp geldik. 40-50yi geçemedim. Test bitincede konuşmadan direk çıktım ordan zaten. Test rotası bu kadarmış. İnsignia testim nerdeyse yarım saat sürmüştü. 150 basıcak yollara da girdik, süspansiyonları test edebilecek bozuk yollardan, mahalle aralarından da geçtik mesela. Muzik sisteminide, araçın sessizliğinide test etme fırsatım olmuştu. V40'tan bişey anlayamadık.. Bide v40 t4 testi için internetten form doldurup gönderdim ne bi arayan var ne de mail atan. Bir hafta geçti sesleri çıkmadı. Sanırım t4 testi yalan oldu..

• O testler bayiden bayiye değişebiliyor. Sizin Opel ile olumlu deneyiminizin aksine bundan yaklaşık 3 sene önce Opel Insignia'yı incelemeye ve test sürüşüne gitmiştim. Test için belirttikleri mesafe gidiş geliş 400 metreydi. Doğal olarak kullanmadım. 400 metre test sürüşü olmaz.

Volvo'nun test sürüşü yaptırmaya ihtiyacı olduğu açık. 100 bin TL'ye yakın para verip alınan aracı 1 km kullandırarak satamazsın. Size tavsiyem başka bir yetkili satıcıda uzunca test etmek istediğinizi belirtip ona göre randevu almanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 12 Haziran 2014; 7:52:59 >
    Esenlikler tekrar.

Yorumunuza yine saygim sonsuz fakat araci max 800 metre kullandim demissiniz.Ben acikcasi bu kadar az mesafe arac kullanip,olumlu olumsuz hic farketmez yorum yapilmasina pek anlam veremiyorum ama malesef boyle durumlar olabiliyor.8 ileriden iyi yada kotu demiyorum ama belirttiginiz sekilde bir durumu ben yasamiyorum.Sonucta Turkiye'deki V40'larin tamaminda Powershift sanzuman var.Bu baglamda diger kullanan arkadaslarin da yorumlari vardir mutlaka.

Sizin karsilastiginiz durum ilgili Volvo bayisinin ayibidir.Bunu gidip yuzyuze dile getirdiniz mi bilmiyorum ama konustugunuz zaman yardimci olmayacaklarina pek ihtimal vermiyorum yada farkli bir bayiden bunu isteyebilir ve diger bayii hakkinda sikayette bulunabilirsiniz.

Eger hala istediginiz sekilde test edemiyorsaniz gelin benim araci size vereyim istediginiz yerde test edelim beraber.Ondan sonra yorumlarinizi tekrar ele almak faydali olacaktir.

Saglicakla.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

V40 sayısının arttığı bugünlerde neden bir buluşma ayarlamıyoruz?

Aslında şu sıralar bir buluşma yapmanın tam zamanı.

Mesela İstanbul'da Kozyatağı Carrefour'un geniş otoparkında buluşup hemen yanındaki karting pistinde birkaç tur stres atar, oturur birşeyler içeriz; muhabbet ederiz. Gayet güzel olur diye düşünüyorum.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Evet,dediginiz yer toplanma icin oldukca uygun.Aksam is cikisi yada haftasonu uygun olan arkadaslarla planlayip toplanabiliriz.Cok guzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semgok

Esenlikler tekrar.

Yorumunuza yine saygim sonsuz fakat araci max 800 metre kullandim demissiniz.Ben acikcasi bu kadar az mesafe arac kullanip,olumlu olumsuz hic farketmez yorum yapilmasina pek anlam veremiyorum ama malesef boyle durumlar olabiliyor.8 ileriden iyi yada kotu demiyorum ama belirttiginiz sekilde bir durumu ben yasamiyorum.Sonucta Turkiye'deki V40'larin tamaminda Powershift sanzuman var.Bu baglamda diger kullanan arkadaslarin da yorumlari vardir mutlaka.

Sizin karsilastiginiz durum ilgili Volvo bayisinin ayibidir.Bunu gidip yuzyuze dile getirdiniz mi bilmiyorum ama konustugunuz zaman yardimci olmayacaklarina pek ihtimal vermiyorum yada farkli bir bayiden bunu isteyebilir ve diger bayii hakkinda sikayette bulunabilirsiniz.

Eger hala istediginiz sekilde test edemiyorsaniz gelin benim araci size vereyim istediginiz yerde test edelim beraber.Ondan sonra yorumlarinizi tekrar ele almak faydali olacaktir.

Saglicakla.

Hocam zaten açtığım kıyaslama konusunda v40 hakkında tam sağlıklı bir tecrübem olmadığını söylemiştim. Sadece düşük hızlarda kullanabildiğim için oraya kadar olan kısmı değerlendirdim ve iz bırakan şey şanzımanı oldu. Dediğiniz gibi 800 metreyle bir aracı %100 keşfetmeniz mümkün değil. Kullanıcı arkadaşlarda d2'de geçişlerin biraz sarsıntılı olduğu, t4 modelinin kesinlikle farklı olduğu söylediler. Bu yüzden mutlaka t4 test edip şanzımanı bir daha değerlendireceğimi söyledim..
    Teşekkürler test teklifiniz için. 10 gün daha istanbuldayım. Bayilerle tek tek iletişime geçeyim en iyisi. Son çare, fırsat bulursam bahsedilen buluşmaya gelmeye çalışırım..

Birsey degil ne demek...Toplanma olursa buyrun gelin tabii,guzel olur.

Yalniz su konuyu da merak ettim;sonucta bildigim kadariyla Volvo,Powershift sanzumani T4 icin ayri D2 icin ayri uretmiyor.Teknoloji ayni teknoloji ama nasil fark varmis,teknik olarak aciklama yapabilecek olan arkadaslardan bu konudaki tatminkar yorumlarini duymaktan memnuniyet duyarim.

Saglicakla.
  • Bu Pazar(15.06.2014) saat 11:00 gibi Kozyatağı Carrefour'da buluşalım dersek kimler gelebilir, ona göre karar veririz.
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.