Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (134. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aracım şuan 9000'de, ortalama 7.7 lt gösteriyor ama kullanım güzargahımdan kaynaklanan bir şey, aynı güzergahta kimse inanmasa da 1.4 dizel fiestamda da benzer değerleri görüyordum. V40 az yakan bir araç değil ama fabrika değerlerini tutturmayı İstanbul'da tutturmayı beklemek biraz polyanacılıktır

uzun yolda yuksek hizda 5.2 lt civari, istanbul ici e5 te yolun acik oldugu bir vakit sikistirarak 6.5 lt civari tuketimlerim var. Kullanim tarzi, konum, trafik, cografya gibi etkenler cok degisken. istersem d2 pwr aracimla 12 lt tuketimde gorebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 28 Mayıs 2014; 12:32:09 >
  • thekinger T kullanıcısına yanıt
    Benim T4'ü agresif kullanıyor olmama rağmen tüketimin %80'i şehir içi olamakla birlikte ortalamada 8,3lt yakıyor. Aracı kesinlikle seri kullandıklarından bu tüketim değeri çıkmıştır.
  • crazydentist kullanıcısına yanıt
    Yazınızı şimdi farkettim. Ben PC'de winamp'tan görüyorum :))
    Düzeltemediğim için de araçta dinleyemiyorum :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

daha eski modeller için yorumlarınız ne olur
    2000 üzeri modeller için özellikle
  • DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    Genel olarak söyleyeyim ;

VOLVO iyidir :)
  • dgnkr kullanıcısına yanıt
    malum sitede baktım fiyatları biraz yüksek geldi, malum volvo kalitesi tartışılmaz
    yakıt tüketimi nasıldır acaba, dizel motorları nasıldır?
    2005 den eski modeller 30 bin altında gibi
  • quote:

Bendede normalde pc de çalışıyor arabada bazen parca okunamadi hatası veriyor bazen çalıyor nasıl is anlamadım.koskoca volvo buna bir çözüm bulamaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

quote:

Bendede normalde pc de çalışıyor arabada bazen parca okunamadi hatası veriyor bazen çalıyor nasıl is anlamadım.koskoca volvo buna bir çözüm bulamaz mı?

Alıntıları Göster
    Selamlar ben de aranıza 1ay önce katıldım,aracım r dsgn kırmızı dizel otomatik v40,bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.aracın özellikleri r design pac,comfort pack,panoramik sunroof ,elektrikli yolcu koltuğu ve elektrikli çocuk kilidi ile geri görüş kamerası hazırlığı.bir ay önce 103000 TL'ye Ankara'dan arkastan aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adz014

Selamlar ben de aranıza 1ay önce katıldım,aracım r dsgn kırmızı dizel otomatik v40,bilgi almak isteyenlere yardımcı olabilirim.aracın özellikleri r design pac,comfort pack,panoramik sunroof ,elektrikli yolcu koltuğu ve elektrikli çocuk kilidi ile geri görüş kamerası hazırlığı.bir ay önce 103000 TL'ye Ankara'dan arkastan aldım.

Alıntıları Göster
    Bu arada agresif kullanan birisi olarak yakıt tüketimim 6.6
  • Kırmızı araca ayrı yakışıyor bence. İyi günlerde kullanın aracınızı...
  • Hayırlı olsun.
    Resim bekliyoruz o zaman en kısa sürede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubork

Hayirli olsun geri donuslerini bekliyoruz. Arac fiyatini ve paket fiyatlarini aurica yazabilirmisiniz acaba.
  • quote:

Hayirli olsun geri donuslerini bekliyoruz. Arac fiyatini ve paket fiyatlarini aurica yazabilirmisiniz acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

quote:

Alıntıları Göster
    Geçen hafta sonu İzmir- Edirne yaptım. Sürekli klima açık 130km ye limitledim. 5.2 lt yaktı .(93 km hız ile gitmişim ortalama) Tabi otomobil daha toplamda 400-500km deydi. Şehir içi çok agresif olmayan sürüşle 5.7 litre ortalamam var.

• quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

Geçen hafta sonu İzmir- Edirne yaptım. Sürekli klima açık 130km ye limitledim. 5.2 lt yaktı .(93 km hız ile gitmişim ortalama) Tabi otomobil daha toplamda 400-500km deydi. Şehir içi çok agresif olmayan sürüşle 5.7 litre ortalamam var.

Aracınız dizel mi ? Veya bir depoyla kaç km menzile ulaştınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mindolluin

quote:

Aracınız dizel mi ? Veya bir depoyla kaç km menzile ulaştınız

Alıntıları Göster
    Dizel. Menzili ölçmedim malesef.

• quote:

Dizel. Menzili ölçmedim malesef.

Alıntıları Göster
    V40 lardaki farların özellikleri neler arkadaşlar? (halojenden bahsetmiyorum) Astradaki AFL+ g,b, bir özelliği varmı? Advance donanımdaki mercekli fardan bahsediyorum. Yokda ekstra başka paketmi almak gerek?
  • thekinger T kullanıcısına yanıt
    Karanlıkta aracın önünü aydınlatıyor
  • quote:

Onu sormuyorum yani direksiyona duyarlimi uzun farlari kendisi yakip sonduruyormu v.s gibi ozellikleri soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

quote:

Onu sormuyorum yani direksiyona duyarlimi uzun farlari kendisi yakip sonduruyormu v.s gibi ozellikleri soruyorum.

Bi-xenon far sistemi mevcut, ilk yanışta mavimtrak ısındıktan sonra da gerçek değeri olan 4500K civarında beyaza kaçan hafif sarı bir ışık veriyor. Kısa farlar mercekli ve virajlarda adaptif olarak 15 derece sağa ve sola dönüyor. Beni en şaşırtan nokta, farın hiç gecikmesiz biçimde direksiyona hareketlerine tepki vermesiydi. Denediğim diğer markalarda bu olay baya gecikmeliydi.

Uzunlar ise halojen sarı ampul şeklinde, mercekli değil. Kendi aracıma çok ekletmek istediğim fakat 2013 modellerde olmayan bir özellik 2014'lerle beraber seçilebiliyor. Bu da otomatik uzun far asistanı. Yani aydınlatmasız yollarda siz uzunlar açık şekilde giderken önünüze araç geldiğinde sistem uzun far ışığını aracın sağına ve soluna düşürüyor, yani karşıdan gelen aracı karanlık bölgede tutarak sürücüsünün gözünü almasını engelliyor. Bu sistem gece görüş mesafesini inanılmaz artırıyor, resmen gündüz gibi yapıyor.

Eğer sonradan bir aksesuar gibi ekletilebiliyor olsaydı hemen ekletirim ama şu an kendi aracımda sadece adaptif bi-xenon'lar var. Aydınlatması çok iyi ama uzun far asistanı olmayışını büyük eksiklik olarak görüyorum. Nazar değmesin aracımdan çok memnunum ama satıp 2014 modelini alsam, far asistanı, adaptif hız sabitleyici ve premium ses sistemini kesinlikle ekletirim. Hatta kırmızı bir V40 2014 siparişi vermeyi düşünmüyor da değilim.

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.