Şimdi Ara

Volvo Sensus Connected Touch Rootlanması (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
10
Favori
18.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkür ederim arabacı_58 çok açıklayıcı oldu.Verdiğiniz montaj klavuzunuda inceledim. Çok açıklayıcı oldu. Enteresan bir aletmiş dokunmatik olmayan bir ekranı dokunmatik hale getirebilmenin imkanı olduğunuda öğrenmiş oldum. Bu yönüyle çok güxel. Ancak bunu sanırım iyi bir servise yaptırmak gerekiyor. Ben urfadayın ve en yakın servis gaziantep ve diyarbakırki iki serviste aslında volvo servisi degil ford servisi altında hizmet veriyorlar. Bu işlemi kolaylıkla yapabileceklerini düşünemiyorum. ama Bir gün ankaraya falan gidince yaptıracagım kesin.
    Yanız servisde navigasyonlu ve navigasyonsuz diye iki fiyat var 1100 tl fark var sanırım navigasyon farkı. Sizce navigasyonlumu almak iyi yoksa navigasyonsuzmu. Eğer root yapabiliyorsak sonradan bir navigasyon yükleemmiz mümkünmü mümkünse bu yüklenen navigasyon stabil çalışırmı aynen servisin yükleyeceği navigasyon gibi. Şu an aklımda kalan tek soru bu kaldı.
    Bu arada volvo türkiye sayfasında daha önce bunların fiyatlatını yayınlıyorlardı.şimdi kaldırmışlar yetkili satıcıya sorun diye. Acaba bir fiyat artışımı olacak uada şu andaki fiyatı nedir.3000 gözden cıkardık ama üstünüde vermeye pek değmez diye düşünüyorum

• MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Selamlar SCT hayırlı olsun bu arada güle güle kullan.

SCT de navigasyon olarak tomtom kullanıyorum. Sesin kısılması yada kesilmesi programında özelliği olabilir. XDA da daha önce 2-3 kişi bu durumdan bahsetmişti ama kontrol ettiğimde onlarda tomtom kullanıyorlar.

igo da farklı olabilir ama yüklemediğim için bişey diyemiyorum. Bu durumun root ile alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Sen root için bişeyler yaptın mı bu arada?
  • girayhan1 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

sn. arabacı_58 sorularınızı cevaplamış. Navigasyon konusuna gelirsek de söylediğiniz gibi cihazı rootladıktan sonra kendinizde navigasyon yükleyebiliyorsunuz. Orjinal igo yu almak tercih meselesi onun için bir yorumda bulunamıyorum.

Ama daha öncede bahsettiğim gibi play store da 50-60 USD ye satılan bir programı servisten 1100 TL ye almak bana mantıklı gelmediği için navigasyonsuz olarak cihazı aldım.

Kendi aracımda Tomtom kullanıyorum ve gayet stabil çalışıyor. Ayrıca SCT nin uygulama marketinde (asteroid market) diğer ülkelerde tomtom navigasyon satılıyor diye biliyorum. Stabil çalışmasa kendi marketinde bu uygulamayı satmazlar zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merterbas

Selamlar SCT hayırlı olsun bu arada güle güle kullan.

SCT de navigasyon olarak tomtom kullanıyorum. Sesin kısılması yada kesilmesi programında özelliği olabilir. XDA da daha önce 2-3 kişi bu durumdan bahsetmişti ama kontrol ettiğimde onlarda tomtom kullanıyorlar.

igo da farklı olabilir ama yüklemediğim için bişey diyemiyorum. Bu durumun root ile alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Sen root için bişeyler yaptın mı bu arada?

Teşekkürler.

SCT'yi iGO navigasyonlu yüklettim. Eğer navigasyonsuz olsaydı kesin rootlardım ama şimdilik gerek duymadım. iGO'yu da sevdim bu arada, yandex'ten çok daha detaylı iyi iş görüyor. Tomtom'u kullanmadım belki o daha iyidir bilemiyorum. Kısaca memnunum şu an.

• Kesin olarak taktırmaya karar verdim SCT fakat malesef kampanya bittigi için bekleme durumuna gectim. Ne zaman yeni bir aksesuar kampanyası olur bilmiyorum servis en az 6 ay olmaz diyor ama ben yinede beklemeye karar verdim.Eğer bir şekilde kampanya duyan bilen yada devam eden bir kampanya olursa burdan haber ederseniz cok sevinirim. Ben sürekli volvo sayfasını ziyaret ediyorum ama o kadar amatör bir siteki defalarca hemen hergün girmeme rağmen 6 aydır devam eden kampanyadan biel haberdar olmadım.Sitede hiç bir bilgi yoktu bununla ilgil. Görmüş olsaydım kesin kacırmazdım.
  • mrb türkcell tv uygulaması çalışıyor mu ?
  • ilker90 kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Turkcell TV yi indirip denedim çalışıyor ancak bana çok kullanışlı gelmedi. Ekran yan olarak kalıyor. Rotation sağlayan bir program ile de görüntünün tam olarak ekrana oturmasını sağladım ama dediğim gibi çok kullanışlı gelmedi.

Onun yerine Digiturk Play programını indirdim ve onu kullanıyorum.
  • @merterbas harika bişi bence volvo v40 bir volvom yok ama en yakından takip ediyorum tüm gelişmeleri haberleri bunuda öğrenmiş oldum
  • Selamlar,

2013 V40 T4 CC aracım var. Üzerinde 5'' ebadında küçük ekran bulunmakta. Acaba navigasonlu SCT ile geri görüş kamerası eklenebiliyormu? Yoksa komple sistemin değişmesi mi gerekir?
    Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını dilerim.

İyi akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aşkın0345

Selamlar,

2013 V40 T4 CC aracım var. Üzerinde 5'' ebadında küçük ekran bulunmakta. Acaba navigasonlu SCT ile geri görüş kamerası eklenebiliyormu? Yoksa komple sistemin değişmesi mi gerekir?
    Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını dilerim.

İyi akşamlar...

her ikiside eklenebilir ama sct nin eklenebilmesi icin ek.olarak 5" olan ekranin da 7" olanla degistirilmesi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bugün SCT taktırmaya karar vermiştim fakat kampanya inanılmazmış. Ben de kampanya beklemeye başlayacağım :) Ayrıntılı ve bu çok faydalı bilgi için teşekkürler.
  • merterbas M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Benim 2011 model bir 1.6 DRIVe V60'ım var bilgi ekranı 5inch. SCT taktırmam sizce ortalama ne kadara mal olur ve sorunsuz çalışır mı? herhalde ekran da değişiyor ve böyle olduğunda daha sonra başka bir Volvo aldığımda SCT'yi ona taktırabilirim herhalde? ve o zaman eski ekranı ile V60'ı satabilirim diye düşünüyorum doğru mu? bilgilendirirseniz çok sevinirim. Böyle bir istekle firmaya gittiğinizde bazen gereğinden yüksek fiyatlar söyleyebiliyorlar. Kazıklanmak istemiyorum açıkçası...
    Neyse, İlginiz için teşekkürler.
  • tabush T kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

İlettiğiniz gibi ekran 7 inç olarak değiştirilip sonrasında SCT takılması gerekiyor ama sadece SCT 3.000 TL civarı maliyeti var. Ekran değişimini de eklediğinizde 5.000 TL nin üstünde bir maliyet çıkar diye tahmin ediyorum. Ama en net bilgiyi yine servisten öğrenebilirsiniz.

Şahsi görüşümde aradaki bu fiyat farkı ile aracı satıp yine 2.el advance donanımlı bir V60 alabilirsiniz.
    Selam root kolaymı hangi siteden acıklamasi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • musticimkedicim M kullanıcısına yanıt
    google da volvo sct root olarak aratırsan ilk çıkan link XDA developers a ait. O şekilde girip detaylarına bakabilirsin.
    tesekkurler
  • sadece mesleğinizi merak ettim , pm atabilirmisiniz ?
  • hayvan arkadas kullanıcısına yanıt
    Bankacıyım.
  • Paylaşımlar çok başarılı olmuş, epey bilgi vermiş ancak bir sorum var;

2014 model S80 D2 advance paket aracım var. Araçta 7 inch ekran mevcut, ancak konsolda navigasyon ve web browser tuşları yok. Telefon altyapısı var (sürücü güneşliği yanında mikrofon mevcut). Merak ettiğim bu araçta SCT varmı? Yoksa bahsedilen miktarları ödeyim sistemi satın mı almam gerekiyor?

My Car menüsünde Connected Touch sekmesi yok. Şayet SCT varsa internete bağlantı nasıl yapabilirim?

Bahsettiğiniz rootlama olayı çok cazip geldi. Fikir verebilirseniz çok faydalı olur, bi şekilde bende kullanmaya başlayabilirim bu özelliği
  • esrtc E kullanıcısına yanıt
    aracınızda sct yok, serviste sistemi yaptırabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.